Мнения за 35-то СОУ "Добри Войников"-София

  • 105 945
  • 319
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12
За учителите по немски в подготво-1.г-жа Узунова:учител от старата генерация.Синът ми беше в нейният клас.Започна немския от нула и завърши така,че на финалния устен изпит,учител от горните класове му писа шест по пет показатела!Узунова е човек,който би научил детето Ви на немски,стига да то да иска,разбира се 😀.2.Г-жа Дебелянова.Преди започването на изминалата учебна година прочетох коментар на неин ученик"Добър учител,но излишно строга"Нямам лични впечатления.3.Гогова водеше "а"клас ;млад учител,но доколко чух следващата година няма да води подготво.
 Би трябвало да имат 2 предмета на немски от 9-ти клас.Но проблем с учителите има..Биология на немски започнаха още втория срок на осми клас.Ще видим...😀

# 226
  • Мнения: 119
Много благодаря за последните 3 мнения!

# 227
  • Мнения: 3 089
Привет,
Дъщеря ми е приета в девическата паралелка на 35то с френски. 9ФЕГ беше първото й желание за училище, а 35то - второто. Тъй като не очаквам движение към 9 ФЕГ, се фокусирам в мястото, където е обективно най-възможно да бъде.
В тази връзка моля за мнения, коментари и всичко друго, което ви хрумва за френските паралелки - как са учителите по френски, драматично ли е положението в девическите класове, имат ли учебни екскурзии в чужбина, обмен на ученици, униформи и т.н..
Каквото и да кажете - и добро, и лошо, все ще е от полза.
БлагодаРя!

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 10:51 от majceto

# 228
  • Мнения: 119
Majceto, и ние сме във вашата ситуация, само че в другата паралелка с френски /смесената/, и аз ще се радвам да прочета коментари за тези именно паралелки в 35 то.

# 229
  • Мнения: 6
Привет,
Дъщеря ми е приета в девическата паралелка на 35то с френски. 9ФЕГ беше първото й желание за училище, а 35то - второто. Тъй като не очаквам движение към 9 ФЕГ, се фокусирам в мястото, където е обективно най-възможно да бъде.
В тази връзка моля за мнения, коментари и всичко друго, което ви хрумва за френските паралелки - как са учителите по френски, драматично ли е положението в девическите класове, имат ли учебни екскурзии в чужбина, обмен на ученици, униформи и т.н..
Каквото и да кажете - и добро, и лошо, все ще е от полза.
БлагодаРя!

Здравейте, Marjceto! И ние сме тази паралелка ФЕ, РЕ и БЕЛ. Не ни се получи с ФЕГ, но девойката е доволна и с 35-то. Притеснява я малко изцяло момичешкия клас. Попитах когато я записах, колко са момичетата и момчетата, но се оказа, че са само момичета Simple Smile Поне след 2-ро, може да има промяна след 3-то.
За сега чувам добри отзиви от приятелски деца за училището и тази паралелка. По-голямата част от тях с немски, но имат поглед и за френските паралелки, те са само 2 на набор. Имам малко притеснение за новото на езика, дано поне да е C1 в края на 12 клас.
Вие имате ли отзиви?

# 230
  • Мнения: 3 089
ММм, мненията, които чувам за гимназията, са хубави. Няколко са блестящи, но повечето просто положителни; едно мнение е силно умерено в смисъл, че родителят (на дете от 10 клас, френски профил) изказа положително мнение за училището и за учебния процес, но счита, че нивото на обучение по всички предмети не изпъква с изключителност. Този същият родител счита, че френският език не се учи на великолепно ниво и вярва, че до-учване на езика в школа е задължително, за да се стигне ниво С1. Повтарям обаче, че това е само 1 мнение от общо 10тина събрани. Повечето са силно положителни.
Колкото да статистиката, тя казва, че 35то е на 10то място в София при входа след матурата след 7ми клас, и на 25то в страната по БЕЛ на изхода след матурата от 12 клас (БЕЛ е задължителната). Сухата статистика показва, че очевидно училището е много повече от просто добро. Ще видим.

Jazz mama - да, ние също се притеснявахме от изцяло девичата среда, защото дъщеря ни е по-скоро хард-лайнер и няма твърде уклон към момичешки влечния. По тази причина вчера подадохме документи за преместване в съседния (смесен) клас. Въпреки че балът там е по-нисък (а балът на нашата дъщеря е висок), и въпреки че паралалката ФР+ Р+БЕЛ е по-силна от смесената и постига по-високи учебни резултати (по данни от събрани мнения на родители), преценихме, че за нашето дете смесената среда е по-подходяща. Директорката одобри молбата ни и от днес дъщеря ни е в класа на tintin35.

tintin35, моля, ако децата от класа имат вече група, да дадеш знак, за да може и моята дъщеря да се включи.

Колкото за групата на девойките от паралалката с български, jazz mama, имай предвид, че такава има нейде в пространството. Около 10-15 девойки вече си чатят и май гласят и среща. Ако твоята дъщеря още не се е включила в тази група, дай знак, и ще замоля моята дъщеря да даде линк.

FYI:
Днес директорката е съобщила, че родителската среща ще бъде след началото на учебната година. Инфо за срещата + имена на класните ръководители ще бъдат уповестени в сайта на училището.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 15:52 от majceto

# 231
  • Мнения: 119
Majeto, да, дъщеря ми беше на първо класиране в 35-то в тази паралелка, но на второ класиране я приеха в 133 с ФЕ. Това и беше второ желание след 9 Фег.
По същата причина, ние въобще не бяхме писали момичешката паралелка.

# 232
  • Мнения: 3 089
Majeto, да, дъщеря ми беше на първо класиране в 35-то в тази паралелка, но на второ класиране я приеха в 133 с ФЕ. Това и беше второ желание след 9 Фег.
По същата причина, ние въобще не бяхме писали момичешката паралелка.


Ясно. При нас 35то беше 2ро желание; 133то не беше така желано.
Пожелавам успех в новото училище в такъв случай Simple Smile

# 233
  • Мнения: 119
[Благодаря, majceto! Ние приехме двете училища за почти равностойни и изхождаме при подредбата по близост/местоживеене и близост на школата по английски и стадиона, където спортува. Успех и на вас!

# 234
  • Мнения: 4
Знаете ли как децата учещи в 35-то СУ наричат тоалетните на първия етаж? Радиоактивната зона. А миризмата на амоняк е полезна за синусите, нали? Ако това е елитно училище, страх ме е за останалите.

# 235
  • Viena
  • Мнения: 3 579
А, вие знаете ли как децата играят в междучасията... още имам снимки преди 6г.нищо не се е променило явно. Ужас и безумие е.

# 236
  • Мнения: 20
Здравейте, а има ли мнение на човек с дете в гимназиална степен  в училището, за да каже в момента как са учителите и нивото на учене.
Честно казано, според мен, каква диплома ще получат не е от толкова значение - интересува ме да научи реално езика. Дипломата е бонус, разбира се, но има толкова хора, които на хартия уж знаят даден език , а всъщност са гола вода, така че хартийката не е от такова значение за мен.
И друго исках да попитам - по мое време се учеха разни предмети на езика, напр. география в зависимост какъв учител успеят да намерят - обаче беше такава пародия - безумен превод от български .... още ли процедират така?

# 237
  • Мнения: 20
Моля за мнение на родители на децата от гимназиалните класове. Какво е ниво на предметите като биология , физика, химия? Колко зле е базата?

# 238
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз не съм родител, но още преди 5 и повече години, това беше едно от най-оборудваните училище откъм техника.

Дано някой родител отговори, но според мен потърсете самите ученици, някоя група във ФБ.


Сещам се за още нещо, синът ми има приятели от там, набори, познава се с цялия клас на приятеля му, много добре реализирани деца.

# 239
  • Мнения: 1 114
35-то е всичко друго, но не и добре оборудвано. Базата е стара и вехта. Миналата година оправиха двора, което е единственото подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт