Избор на учлище

  • 1 446
  • 13
  •   1
Отговори
В тази тема могат да участватвсички. Хубаво е да се включат адвокати и психолози. Тук мейете да обсъждате събития и случки който засягат взаимоотношенията родител-дете, родител-родител и др. Можете да давате примери за случки и субития които са ви направили впечетление или въобще всичко от което можем да си извадим поука и да не повтаряме грешките които сме допуснали спрямо половинките до нас и нашите деца.
И така аз ще започна с дискусия за едно училище във варна където с бащата на детето ни имахме разногласия.
Училището ще го наименувам с :У:
Дъщеря ни на септември ще бъде 1-ви клас. Аз исках детето да учи в нормално държавно училище. Бащата държи детето ни да бъде записано в частно училище У. За това училище У е всеизвестно на кои родители ходят децата им там и в случй че я запишим там това в последствие ще окаже огромно негативно влияние върху развитието на детето. Получих обвинението че сам била тъпа офца и че един ден дъщеря ни е щяла да ме нарече по същият начин защото не съм я била записала да учи при :БОГАТИТЕ ХОРА;
Вие как бих те постъпили??????????

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 20:14 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 25 447
Чакай сега, това тема за училище за родители ли ще бъде или за училището на твоето дете?  newsm78 И какво общо имат адвокатите и психолозите с това?  Shocked
Изясни си проблема и пробвай пак, а?  Wink Laughing

# 2
Училище за родители. А това е само случка която съм описала. Това което искам да попитам в конкретната ситуация вие как бихте постъпили, а психолозите са тези които най добремогат да ни покажат къде би трябвало да изберем и какво ще бъде най добро за нашите деца. ИЛИ с други думи казано преди да запишем децата си където  и да било защото по тази начин подсъзнателно ще ги насочим и канализираме тяхното съзнание,то би трябвало да преценим много добре къде да учат ,участват и така на татъка.
Ако в случая вие сте съгласни детето ви да учи там където са записани да учат деца на хора където се занимават с м-и бизнеси разбирате за какво говоря, е то тогава решението е ваше, но мисля че това ще окаже доста голямо влияние на детето защото има една поговорка С какъвто се събереш такъв ставаш,  а тези деца който учат там виждат доста негативни неща от родителите си и същевременно това би ескалирало по късно в поведението им.

# 3
Аз съм на принципа : най-доброто училище е близкото училище. Ако са няколко, можеш да проучиш от познати как са и да избереш. До 4 клас можеш да се ориентираш за по нататъчно преместване в подходящи профилирани паралелки, но ми се струва това е необходимо само при изявен талант.А иначе -преместването да е в гимназиална възраст.

# 4
да от гледна точка на близоста на училището сте прави. но въпреки това остава въпроса дори и тва училище за което става въпрос е близо аядо нас то трябва ли да запиша детето си там и ако трябва защо или ако не трябва пак защо

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
bebe 2001, ти в кое училище си учила?  newsm78
Което и да е то - не пращай дъщеря си там.  Stop Макар че, както сама си казала, семейната среда е не по-малко важна... Thinking

# 6
благодаря за поткрепата, е най после някой да разбере каква е същноста на въпроса и темата

# 7
Хубаво е да изкажеш доводите с които се съгласяваш с мен за да могат всички във форома да разберат за какво става въпрос

# 8
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
bebe 2001, ти в кое училище си учила?  newsm78
Което и да е то - не пращай дъщеря си там.  Stop Макар че, както сама си казала, семейната среда е не по-малко важна... Thinking
Isa  newsm10

# 9
  • Мнения: 2 792
 bebe 2001, огледай се форумът, в който си попаднала е създаден именно за да се обсъждат проблемите и тн.По успокой се малко, почети тук-там и по смекчи малко крайните умозаключения.

# 10
  • Мнения: 71
Aз също съм на мнение,че е много важен изборът с училището.Не смятам,че определящо е разстоянието.Да вярно по-удобно е ако е наблизо,но за мен не това е приоритет.Смятам,че въвъ Варна Руското училище е доказало се със строгите си изисквания.Имаме още една година през която да мислим,но от сега съм съм амгажирана с мисълта за решаване на въпроса.Принципно аз съм против частните училища,защото смятам, че и те като много други неща са побългарени и криво разбрани.Климент Охридски е другото училище,което обсъждаме у дома.Ако има други мами от Варна нека и те споделят мнение и препоръки.
Незная защо така негативно подходихте към темата.Според мен е интересна и би могла да бъде полезна Grinning

# 11
  • Мнения: 3 192
bebe 2001, след две изписани страници (едната от които твоя), не разбра ли, че всички ти се подиграват?
Всяка тема в този форум е своеобразно училище за всички нас.
И май само ти не го разбираш.
Ако имаш конкретен въпрос - потърси конкретната тема.
Ако не я намериш (в което се съмнявам), тогава пусни нова.

# 12
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
bebe 2001, след две изписани страници (едната от които твоя), не разбра ли, че всички ти се подиграват?
Всяка тема в този форум е своеобразно училище за всички нас.
И май само ти не го разбираш.
Ако имаш конкретен въпрос - потърси конкретната тема.
Ако не я намериш (в което се съмнявам), тогава пусни нова.
Еее cool не бъди тъй груба  Naughty

# 13
  • Мнения: 7 831
bebe 2001, Здравей и добре дошла във Форума!
Не искам да бъда груба и няма да повтарям написаното от cool_witch. Но тя правилно ти е казала, че целия форум е едно своеобразно училище за родители. Ако те интересува конкретен въпрос задай го. Ако искаш просто да си бъбриш с някого в свободното си време има чат има Скайп има БТК и т.н. , а има и спамърска тема в Клюкарника. Посети ги.
Така зададена темата не може и няма да е полезна на никого. Не може в една тема да се обсъжда какво ли не (има една такава в Клюкарника), бързо ще набъбне, няма да е удобно при работа с търсачката и т.н.
Като се вземе в предвид горното ми писание ще почистя тази тема от празните приказки в нея и ще и сменя заглавието.
Лека вечер!

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 20:17 от Ellypr

Общи условия

Активация на акаунт