4 месеца остава, МАЙското човече да се гушка с мама! (14 тема)

  • 14 911
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 559
Разбрах! Мерси за отговорите! Значи няма място за ядове. Аз реших, че го лъжат нещо.
За срещата в мола - да нося ли фотоапарат-цифров? Ако вие носите няма смисъл и аз, но ако няма никой да взима кажете!

# 31
  • Мнения: 102
Момичета имам едно питане. Пие ли някоя от вас фолиева киселина? Ако да, защо? Питам, защото оставам с убеждение, че продължавате да я вземате, а пък на мен лекарката, като станах в 4мес. ми каза да я спра. Честно казано не си спомням с първата бременност до кога съм я пила, защото беше отдавна. До колкото съм чела, зная че тя е необходима на плода до 3мес. за предотвратяване на спина бифида и след това е излишна.

# 32
  • Мнения: 34
Добър ден, Мами!!!
Честита ни нова темичка!
Браво на варненските мами, много хубави снимки и си личи че добре сте изкарали.
При нас няма нищо ново, освен че и аз изкарах грипа миналата седмица.
Успешна нова седмица на всички!

# 33
  • Мнения: 559
Момичета имам едно питане. Пие ли някоя от вас фолиева киселина? Ако да, защо? Питам, защото оставам с убеждение, че продължавате да я вземате, а пък на мен лекарката, като станах в 4мес. ми каза да я спра. Честно казано не си спомням с първата бременност до кога съм я пила, защото беше отдавна. До колкото съм чела, зная че тя е необходима на плода до 3мес. за предотвратяване на спина бифида и след това е излишна.

По принцип и аз знам, че след третия месец не е нужна, но четох на опаковката, че по никакъв начин не може да навреди или да се предозира. Някои мами я пият даже и след раждането докъто кърмят! Във витамините (не знам дали във всички) за бременни също я има като компонент. Мисля, че и в двата вариянта не е фатално. Както знаеш всеки лекар казва различно.

# 34
  • Мнения: 121
Аз спрях  фолиевата киселина  в  края на 3ти месец , но сега пия витамини  и в тях има  фол. киселина. Ако пиеш витамини няма смисъл да я продължаваш...  но най добре питай  доки. той  най - добре е запознат със състоянието ти.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Запис Peace
Мушмуроче, страхотна е темичката както винаги  bouquet
meyz, приятна почивка Hug
На работещите лека седмица желая.На очакващите резултати и прегледи само хубави емоции.
маминка сладинка, то и аз за профилактика му го давам.Смятам да давам 2 месеца и да почивам 2 или нещо такова ще видим Grinning
Днеска времето тук е страхотно и след малко грабвам малкия и изчезваме на разходка, а и да си търся нещо за бременни , че ми умаляват и стискат дрехите.Радвам се, че чак сега ще сменям гардероба Laughing
За домашните любимци- и ние имаме котка.Купихме я малкия като стана на 3 и малко.Не смятам да я махам, само ще мине една добра фризура, че е персиец Mr. GreenАз от малка имах котка и то неваксинирана 9 години я гледах та според мен няма опасност.  от токсоплазмоза , но ще ме изследват сега края на месеца (не мога да разбера защо чак сега в почти шести месец ама...)
exence, аз я спрях като свърших опаковката , бях си взела 120 таблетки и към средата на 4 месец ги спрях но гледам, че в матерната дето ги пия си има същото количество (все едно да пия по едн таблетка на ден)Peace

# 36
  • Мнения: 147
За Фолиевата - и аз спрях като свърши кутийката - 120 таблетки, а я започнах месец преди да забременея. От тогава съм на Матера на Центрум и докторът каза, че няма смисъл повече от фолиева.

# 37
  • Мнения: 217
Здравейте на всички в новата тема и в този прекрасен ден. Токущо заведох детето на училище, много е приятно навън.
За фолиевата киселина - и на мен ми казаха, че нямало смисъл след края на втория месец даже, но и в моите комбинирани витамини има и си ги пия. Но пък при предишната бременност си спомням, че точно около пети месец ми установиха лека анемия и ми изписаха изрично само фолиева киселина. Леле, колко отдавна беше.

# 38
  • Мнения: 1 792
айде и от мен хелоуууу
кака ви тюлена докато се дотътрии и то стана време за обед.
аз да се запиша в чудната ни темичка(за което поздравление на адашката)
а за фолиевата киселина аз  пих докато ми свърши,невреди.
айде оставям ви засега Hug

# 39
  • Мнения: 60
За фолиевата киселина и моята лекарка ми каза, че мога да я пия до края на бременността, но понеже ми даде и витамини, каза да я спра ако искам, не е опасна и няма да навреди на бебето.

С първото си дете имах котка и я гледах до петия месец, после я научихме да живее вън. Оказа се, че тогава не съм изкарала токсоплазмозата. Честно да ви кажа не бих гледала домашен любимец в къщи, защото ме притеснява факта, че не знам какво ще му щукне и дали няма да нападне бебето. Или пък дали няма да се разболее бебето от нещо. Това обаче е въпрос на лични виждания, така че, всеки сам ще си реши.

# 40
  • Мнения: 517
Запис и от мен...

Абе, може би ни остават даже по малко от 4 месеца  Laughing (относно Заглавието на новата тема).

Абелия, аз съжителствам с 2 папагалчета (Елвис и Прис), те си летят насам натам из жилистето... Те се нагодиха абсолютно към нашия ритъм на живот и малко ги съжалявам като си помисля, че и те сте се будят по ностите от бебешки рев  Laughing и сте се питат какво ли става... питах лекаря в началото За евентуална опасност и той ме успокои. Даже им чистя клетката отвреме навреме. Разбира се, стом са нови, по добре е някои от твоите близки да им чисти...

# 41
  • София
  • Мнения: 376
Аз също пих фолева киселина докато ми свърши значи някъде средата на 3 месец, сега не пия никакви витамини Rolling Eyes, наваксвам с плодове Grinning

За срещата в Мола - аз  ще нося фотоапарат Peace
То какво се разбрахме за нея или още се уточняваме Embarassed

# 42
  • София
  • Мнения: 376
Хей, мацки забравих да ви питам а вие мислили ли сте да се записвате на курсове за бременни newsm78

# 43
Хоп да се впиша и аз в новата темичка.

На курс за бременни вече се записах и мъжо ще идва с мен,на 14 март почва  един път седмично 7 пъти и май последния път ще го пропусна-великден тук е края на март и тогава няма да има ама докато се усетя за по ранен курс и те местата свършили.Колко ще е полезен курса не знам чух и + и - отзиви.КАто тръгна ще разказвам.ДАвид е много активен почти по цял ден подскача из корема ми,а вчера дори ми се втвърди на няколко пъти кореме че взех нош па от старх.Сигурно са Бракстон Хикс контракции ама аз много се плаша.
В събота купихме кошче дано да му хареса да спи вътре яе от доста места чух за бебета който не искат в кош да спят.
Утре съм на среща с няколко мами тук в Хаиделберг,да се разнообразя малко.
Лека вечер на всички

# 44
  • Мнения: 48
Аз определено - не мисля за подобно нещо - курсове де. Нямам много свободно бреме, а и желание нямам.

А фолиевата я пих и аз до трития месец. В момента не пия нищо. Бях започнала Матерна на "Центрум", но се отказах. Няколко приятелки ми казаха, че доста се качвало от нея и аз набързо я спрях. Гледам да си набавям необходимите витамини с плодове и ядки. Абе, да ви кажа честно......незнам кое е по-добре...Кой както го разбира.  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт