Полипи на матката

  • 275 011
  • 481
  •   1
Отговори
# 450
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Здравейте! Искам да попитам дали сте забелязали цикличност на зацапването (ако сте имали такова) заради полип? Имам съвсем леко кървене преди цикъл. Започва на 20 ден от МЦ и продължава 7 дни, след което спира за ден и ми идва МЦ. Така съм вече година, ходих при няколко доктора и никой не може да ми каже каква е причината. Нямам болки. Един доктор ме прегледа на 2-ри ден от цикъла и каза че имам полип на цервикалния канал, но другите, при които ходих не могат да видят такова нещо... Когато пия дуфастон или примолут нор нямам такива зацапавания.
Здравей, проверявала ли си пролактина?

# 451
  • Мнения: 45
Здравейте! Не съм изследвала пролактин. Но доста хормони си пуснах и вс бяха в граници.

# 452
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Защото такова циклично зацапване, почващо точно около седмица преди цикъла, се среща при завишен пролактин и оттам занижен прогестерон на 21-ви ден от цикъла/или 7 дни след доказана овулация.
Прогестерон 7 дни след доказана овулация пускала ли си?

# 453
  • София
  • Мнения: 227
Аз имам зацапване около седмица веднага след цикъл. Това не е всеки месец, но все пак е неприятно. Дори след отстраняването на полипа пак се появява през няколко месеца.

# 454
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
За това не знам, beti76, само за седмица преди цикъл знам, че може да се дължи на пролактин или прогестерон, или и двете.

Aкo няма полип, тия неща могат да се дължат и на проблеми с ЩЖ.

# 455
  • Мнения: 45
Не съм пускала прогестерон, този месец ще ходя на фоликуметрия (правим опити за бебе) и ако имам овулация ще го изследвам. Цикълът ми също се промени. От 5 дни, стана на 3, а последния път беше само 2 дни ...
Ходих на ендокринолог и уж всичко е Ок там.

# 456
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
А кои хормони си пускала? И на кой ден от цикъла?

# 457
  • Мнения: 45
На 3 ден FSH LH DHEA-s estradiol, a на. Чист ден от цикъла FT3,FT4, глюкоза, инсулин, TSH и тестостерон и андростендион

# 458
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
На 3 ден FSH LH DHEA-s estradiol, a на. Чист ден от цикъла FT3,FT4, глюкоза, инсулин, АМХ и тестостерон
А ТСХ?
Пускала ли си резултатите в темата за Хормонални изследвания?
Ако искаш, ми ги пиши на лични, за да не спамим темата за полипа, макар че нещата са си свързани според мен.

# 459
  • Мнения: 45
Обърках се-пускала съм FSH не АМХ. Изпратих Ви тезултатите на ЛС

# 460
  • София
  • Мнения: 3 233
При полип обичайно продължителността на цикъла и обилността нарастват, а не намаляват. Затова и аз мисля, че е нещо хормонално. Но щом правите опити за бебе, отидете при добър ехографист да ви види на 10-13 ден от цикъла, тогава полипите се виждат най-добре.

# 461
  • Мнения: 49
Здравейте момичета. Някой да е получавал увреждане на матката след премахване на полип. След направена цветна снимка ми установиха че имам фистулен ход от матката към единия бъбрек вследствие на хистероскопия правена няколко месеца по рано. Не знам какво следва и към кои да се обърна. Не съм раждала и това сигурно ще е проблем.

# 462
  • Мнения: 1
Здравейте, махнаха ми полип на матката преди 7 меееца и оттогава по няколко дни преди да ми дойде цикъла имам тъмно кафяво много леко зацапване . Бях на преглед преди 5 месеца и всичко беше наред в изследванията ,сега имам час след 3 седмици ,но този месец съм много притеснена понеже вече една седмица имам това зацапване преди Менструацията ми

Цитат
Zdraveite, mahnaha mi polip na matkata predi 7 meeeca i ottogava po niakolko dni predi da mi doide cikula imam tumno kafiavo mnogo leko zacapvane .
Biah na pregled predi 5 meseca i vsichko beshe nared v izsledvaniata ,sega imam chas sled 3 sedmici ,no tozi mesec sum mnogo pritesnena poneje veche edna sedmica imam tova zacapvane predi
Menstruaciata mi

_________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 11:15 от AnMary

# 463
  • Мнения: 391
Здравейте, да подбутна темата, някой с опит във връзка с “аденоматозен ендометриален полип” в кухината на матката...? Направо съм в шок. Благодаря

# 464
  • Мнения: 4 087
Моя беше такъв........махнаха го и приключихме? Какво те интересува. Махай го и забравяй за него

Общи условия

Активация на акаунт