Каква бижута харесвате?

  • 6 895
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: nadi_n
Харесвам сребро  и тази сплав, дето прилича на сребро, ама не е. Толкова такива бижута имам, пък още не и знам името. Embarassed

Да не би имаш предвид платина (Pt)? Wink

# 16
  • Мнения: 8 163
Аз предпочитам белите метали. Преди носех само сребро, но откакто получих годежен пръстен, а после и халка от бяло злато, наблягам на него. Платината също ми харесва, но ми е непосилна финансово.
Жълтото злато някак ми простее (да ме прощават почитателите му, ама си е въпрос на вкус). Рядко ми допадат неща, правени от него и те обикновено са в комбинация с бяло злато или платина. Сега си мечтая как за някоя годишнина Скъпият ще ми подари това. Е, просто ми пълни душата!
Харесвам и естествените материали. Майка ми (да е жива и здрава!) има изумителен талант и златни ръце. Тя ми е направила умопомрачителни бижута-уникати от най-обикновени материали: семки, кожи, дърво, копчета, камъчета и прочее.
Като модели... Да, и аз съм повече по семплите бижута, но понякога окото ми хващат и по-изчанчени неща.

# 17
  • Мнения: 5 647
Фен съм на златото, най-вече бялото и много обичам диаманти.

# 18
  • Мнения: 2 575
И аз съм фенка на златото - какво да се прави - среброто не го уважавам за бижута.
И в тази връзка - някой наясно ли е с кодовете на сертификатите, които вървят с диамантите и въобще скъпоценните камъни?По-скоро от къде се разбира дали е качествена обработката на един диамант?Че скоро получих пръстен с малки диамантчета-подарък, но толкова набързо го избрахме и не успях да се информирам добре по въпроса от продавачките Cry  Confused

# 19
  • Мнения: 411
Определено харесвам сребро и бяло злато. Никога не съм носила жълто злато - просто не ме привлича.

# 20
  • Мнения: 781
Diamonds are the girls best friend Laughing
.....а иначе нося предимно злато и то жълто, защото ми отива повече, не харесвам среброто и особено тези масовите евтини дранкулки, които са напускали на всякъде Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 5 577
И аз обожавам бижутата- злато,сребро.
Имам и няколко тенекиики, с които се кича отвреме навреме.
Бях отделила злато (ако бебо е момиченце) за обички, но като се оказа момченце мама си направи  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 3 328
Харесвам и златото, и среброто, но с предпочитание към златото. Не се разделям с две колиета, един медалион - слънце, подарък от баба ми по случай раждането на единствената й правнучка, с гривната, която получих като годежен дар, с венчалната си халка и с един великолепен пръстен с аквамарин, който навремето дядо ми донесъл от Франция като годежен пръстен на своята любима - тази, която десетилетия по-късно ми подари и уникалното "слънце".

# 23
  • Мнения: 6 243
При мен зависи. От периода. Понякога се чуствам като за сребро, понякога си слагам златото. Обаче обикновено съм истинска сврака - да лъщи и да дрънка. Най-новата ми придобивка е една чудесия от "Пилгрим" с много висулки. Но гледам да се ограничавам, защото на работа ми се налага да спазвам някакъв "дрес коуд".

Диамантите и рубините си ги слагам само като ходя да хвърлям кофата с боклука или да си копая кунфуто.

# 24
  • Мнения: 1 417
Аз харесвам  сребро, фен съм на Oxette. Предпочитам по едри бижута /основно пръстени и обеци/  и по този въпрос имам разногласия с мъжа ми, защото той твърди че бижуто трябва да е дискретно. Имам и 2 пръстена от бяло злато, единия с малки диаманти и изумруди, който обаче съм прибрала и от дъжд на вятър слагам.

# 25
  • Мнения: 3 777
Аз харесвам оригинални, дизайнерски.
Сребро и бяло злато.
Нося само колие, ако е пръстен ще е един и ще е гоооолям.
Оксет са наистина разкошни.

# 26
От 4 години нося само титанови бижута и мисля, че скоро няма да ми омръзнат.

# 27
аз много харесвам сребро,но напоследък си купувам и много имитационна бижутерия,понеже е доста разнообразна и се"кича"в зависимост от цвета на дрехите smilie_colors

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Цитат на: Asinka

По-скоро от къде се разбира дали е качествена обработката на един диамант?Че скоро получих пръстен с малки диамантчета-подарък, но толкова набързо го избрахме и не успях да се информирам добре по въпроса от продавачките Cry  Confused

Какво имаш в предвид под качествена обработка на диамант?
Дадоха ли ти сертификат за брилянтите, с грамажа и т.н.?
За да докажеш на себе си, че наистина това е брилянт пробвай да одраскаш чаша (внимавай да е неизползваема), ако камъка е истински без да се притесняваш за него чашата ще се надраска и то жестоко.
До колкото знам, обръща се внимание на качествената обработка само на диаманти от висок клас. Това, което се предлага в Бг. като масова продажба на бижута със скъпоценни камъни е като да си купиш масивен златен пръстен и да се питаш качествено ли е обработен. За мен няма логика.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 956
Преди носих само злато 21 карата, но много жълтее,меко е и взе да не ми харесва Wink

Сега нося само сребро, обикновено с кралски седеф(имам цяла колекция Grinning ) и с нестандартни форми Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт