За граха....

  • 3 006
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Мили,мами да попитам...Кога дадохте грах от купешко пюре?Аз давам само Хип,Бебивита и домашни.Но както вече съм писала имаме проблем с плодовете,предизвикват ни колики и ядем само каша през ден и пюренца от зеленчуци-картоф,тиква,тиквичка,морков и чушка!Давала съм му Бебивита - тиквичка и царевица и не е имал проблеми,яде 3 дена и много му хареса!Пък и царевицата го разхлаби а той и без това не ака често....... Grinning
Та мога ли да му дам пюре с грах?

# 1
  • Мнения: 2 131
По принцип, мисля, че може. Когато приготвям домашно пюре аз досега не съм слагала грах, точно от страх да не предизвика газове. От купешките - единствено на пюрето, което е микс от зеленчуци съм виждала да пише, че съдържа грах. Аз давам на Ганчев.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Грахът е алерген. Не бързай с него!

Тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.msg634716#msg634716 е в списъка на най-силно арергизиращите храни:

- дребни безкостилкови плодове
- елда
- шоколад
- канела
- цитрусови плодове
- кокосов орех
- царевица
- млечни продукти
- яйчен белтък
- синап/горчица
- ядки
- грах
- фъстъчено масло
- свинско месо
- ракообразни
- соя
- захар
- домати
- пшеница
- мая

# 3
  • Мнения: 27 524
Грах се предлага след 8 навършени месеца.  Peace

# 4
  • Мнения: 15 379
Грах се предлага след 8 навършени месеца.  Peace

И аз знам така Peace

# 5
  • Мнения: 351
Я то и царевицата небивало да се дава..... Embarassed
Благодаря за одговорите!  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 447
И канела, и грах, и домати предложих преди 8м. Не сме имали проблеми, което не значи, че вие няма да имате. Ти преценяваш.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
Грах давам от готово пюре от 1 седмица както и царевица!

# 8
  • Мнения: 2 837
Мисля, че дадох грах, когато Румен беше на осем месеца. Но повечето майки около мен захраниха по-рано. Той е съставка на много пюрета-миксове. На около 9 месеца дадох зелен боб пак от пюре в микс, а след годинка - и бял боб и леща - тогава  го записах на кухня.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Грах се престраших да включа чак около 11 месец. Избор от пюрета не е като да няма - не бързай с рисковите.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Още се въздържам от граха, но може скоро да му дам. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 111
Не занех, че грахът е алерген, давах му от шестмесечен пюре на Нестле с грах, предназначено за деца над 4 месеца.

# 12
  • Мнения: 6 438
Грах започнах да давам след  7 навършени месеца. Peace

# 13
  • Мнения: 195
А като приготвяте грахът в къщи белите ли го или направо го пасирате? този който е от консерва трябва ли също да се повари преди ядене?

# 14
  • София
  • Мнения: 627
А като приготвяте грахът в къщи белите ли го или направо го пасирате? този който е от консерва трябва ли също да се повари преди ядене?

Ние също ядем домашно приготвени пюрета с грах и всичко е ОК. Не го беля, след като го сваря го пасирам. Този, който е от консерва мисля, че е солен и че не е подходящ за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт