Кокосови бонбони

  • 35 867
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 280
3 ч.ч и половина от 240 мл , 1080 гр кокосови стърготини ли ми трябват?  newsm78
А вместо кондензирано мляко, става ли със Сгущенка (варена)?

# 136
  • София
  • Мнения: 1 057
-True Blue-, сгущенка на вареното кондензирано мляко ли казваш?
Аз не съм пробвала но предполагам, че ще имат различен вкус и цвят. Но пък опитай и ни покажи какво се е получило.  Wink

# 137
  • Мнения: 2 280
В крайна сметка взех не варено, а само кондензирано Simple Smile някой друг път. 
Но кажете моля ви колко стърготинки ми трябват? 1 кг ли?

# 138
  • София
  • Мнения: 1 057
Според мен, 1кг. стърготини са много. Но по-добре да ти останат, от колкото да не ти стигнат.

За една доза ти трябва 1 кутийка кондензирано мляко, а количеството на кокосовите стърготини е това, което се побира в 3 чаши от 240 мл.

Последна редакция: нд, 29 дек 2013, 14:35 от Lukasa & Te

# 139
  • Мнения: 2 280
Много благодаря!

# 140
  • София
  • Мнения: 2 701
Снощи направих бонбоните, много лесни, бързи и ужасно вкусни. Кондензираното мляко го взех от Метро, а кокосовите стърготини от Лидъл- пакета е 200гр. Сложих го целия, на мен ми излезе 3ч.ч, консистенцията се получи много добра. Бонбоните са чудесни. Другия път и аз ще сложа бадем вътре.

# 141
  • Мнения: 2 280
Койкой, а колко бонбона ти излязоха?
И аз ги правих, мнооого вкусни. Няколко от тях потопих в разтопен шоколад, става като баунти.  Стърготините ги взех от Метро - 1 кг., използвах малко повече от половин пакет. На мен ми се получиха 30 и няколко бонбона. Млякото го взех от Березка, само там намерих да е от животински , а не растителен произход. И аз другия път ще сложа вътре ядка. А някак си не може ли да се направи и нещо като вафлена коричка?  Grinning

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 02:32 от -True Blue-

# 142
  • Мнения: 1 777
-True Blue- извинявай ,че не ти отговорих на въпросите.Напоследък не ми остава време и не бях поглеждала форума.

Радвам се че са ви харесали бонбоните.А за вафлената коричка и аз чакам ако някой има идея.

# 143
  • София
  • Мнения: 2 701
Станаха точно 40 бонбона. Иначе и на мен ми стана странно, че е само растително кондензираното мляко.

Общи условия

Активация на акаунт