Рецепти за Rhabarber

  • 10 802
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
О, тортата иzглежда страхотно newsm64

Напиши рецептата zа тоzи сос. Аz още не съм употребила моя рабарбер Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 244
3 стръка от рабарбата ги обелвам и нарязвам на малки парченца - ок 2 см
Задушавам ги в малко масло - 40 гр и 2 стръка мента или джоджен (ако имаш)
Добавям желе от касис (може и червени боровинки) и прецедения бульон от ролето. Оставям го 5 мин да покъкри и му добавям малко сгъстител за сосове - от тия на Мондамин и е готов.
юСлед това заливаш с него нарязаното роле

# 17
  • Мнения: 980
бляк, как го ядете тва нещо бе Rolling Eyes ?
моят мъж го вари, май му слага захар накрая и .....ако питаш мен- директно за кофата Grinning
свекърва ми прави няккаъв сладкиш, ама не знам рецепти.
успех с рецептите Grinning

Ама много си е готино просто не си ги яла приготвено като хората  chef

# 18
  • Мнения: 980
3драсти Фиданке, на Др. Йоткер в готварската книга zа сладкиШи има много приятна рацепта zа Rhabarberkuchen.Ако си zаинтересувана сте я пусна в форума.  newsm10

# 19
  • Мнения: 4 244
Пускай - на всичко сме зсъгласни само да е вкусно

# 20
  • Мнения: 980
Моят мъж е много капри3ен.Не че мамка му е готвила на времето всеки ден ама на #2gunfire
ама това го яде и правя в голямата тава
 За тестото
250 гр. маргарин се разбива с 250 гр. захар,пакетче ванилия и ШиШенце ванилиев аромат(Vanille-Aroma).Постепенно се добавят 4 яйца.Обърква се 250 гр. браШно с 2 ч.л.бакпулвер(равни).обърква се всичко на тесто и се излива в тава(30 x 40см.)Рабарбера се чисти,реже се на 2см и се разпределя в/у тестото и се пече в предварително затоплена фурна(180 -200°С) около 30 минути
  За заливката
2 пакетчета ниШесте ванилия се правят по упътването,но само с 700мл мляко(Мамета внимание!! в Германията 1 пакетче е zа 500мл мляко,а в България zа 1 л.)В крема се прибавя ванилия и докато е оЩе гореЩ 450гр. Creme fraiche. Хубаво го обърквате. Залива се сладкиШа и се пече оЩе 15- 20 минути
аз го пека докато заливката се позапече като крем -карамел и го оставям да изстине.
ами да ви е вкусно и поздрави от мене  chef

# 21
  • Мнения: 4 244
Аз точно тоя вариант много не го любя, че му е много мек блата
При моя блата е по хрупкав и отгоре с тия белъци е просто Мммммммм!
А за другите мами - Creme fraiche е заквасена сметана

# 22
  • Мнения: 382
А аз сега търсих рецепти за сладолед с кисело мляко   smile3529
Попаднах на това и се сетих, че четох как някой има цяло... дърво:
Та ето "RHABARBER-EIS MIT QUARK UND JOGHURT"

eat

# 23
  • Мнения: 4 244
Сладоледа ще бъде изпробван още утре

# 24
  • Мнения: 382
Аз сега изпробвам варианта му с ягодки Simple Smile После пусни фийдбек  Mr. Green
И добър апетит Simple Smile

# 25
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Сега се сетих нещо, zа което от доста време исках да попитам. В готварския форум таzи тема остана беz отговори...
Иzполzвате ли силиконовите форми zа печене на торти и сладкиши? Трябва да си сменям моите форми и обмислям, дали да не си вzема такива. Обаче никой около мен не ги полzва, така че никой не може да ми сподели опита си.

# 26
  • MUC
  • Мнения: 571
Сега се сетих нещо, zа което от доста време исках да попитам. В готварския форум таzи тема остана беz отговори...
Иzполzвате ли силиконовите форми zа печене на торти и сладкиши? Трябва да си сменям моите форми и обмислям, дали да не си вzема такива. Обаче никой около мен не ги полzва, така че никой не може да ми сподели опита си.
И аз смятам да се обурудвам с такива Laughing
Aз ползвам силиконова за мъфини, супер е. Много лесно се мие и не загаря.

# 27
  • Мнения: 382
Аз имам силиконови форми   chef и е истина, че много хубаво се пече в тях. Малко трудно излиза от формата, особено Quarktorte. Другото неудобство е, когато се налага да се мият на ръка, защото остава покафеняване от мазнината и понеже самата форма е много мека не може хубаво да натиснеш... Със съдомиялната нямаш грижи:).
Определено им се кефя.
 eat

Последна редакция: чт, 09 юни 2005, 11:21 от Shmupsipooh

# 28
  • Мнения: 4 244
Розе, аз имам няколко - 1 заMuffins, 1 за Gugglehupf, 1 проста кръгла за торти, 1 за хляб правоъгълна, една с форма на слънчоглед и 1 с форма на пеперуда  
Имат една тънкост - сладкиша трябва напълно да изстине и тогава да се вади от формата, иначе пак залепва Twisted Evil
Могат да се ползват и в микровълнова доколкото знам, ама аз си пека в нормалната фурна. Мия ги в миялната - нищо им няма
Имат препоръка преди първото ползване и непременно го прави.
Аз моите ги купих от Bonprix

# 29
  • Мнения: 1 465
Ей Фиданке, стига я размахва тази рецепта,
ами давай направо адреса и идвам, 4е след някой друг месец и със самолет 6те ми забранят да пътувам.  Мъжо уж ми купува 6околади и разни вкусотийки и все мърмори, ама в4ера го хванах как тайни4ко похапва 6околад4е наполовина напъхан в хладилника и доста му се карах да не посяга на мойте ценни съкрови6та - ама и аз една ве6тица съм станала - много го тормозя - дано издържи горкия до раждането. Ама пусто то май ми иде ло6отията от хормоните smile3538

Общи условия

Активация на акаунт