Продължителност на кърменето?

  • 1 540
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Здравейте, момичета
Моят бебчо е на 2 седмици, кърмим се на 3 часа, горе-долу с по-голямо нощно прекъсване, което той сам си наложи.
Така или ина4е, искам да попитам колко време е нормално да суче? Знам, че е относително, той има апетит, но пове4е от 15-20 минути, не се храним, После стиска устни и край.
Това не е ли малко?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 846
Не е малко, особено щом суче ефективно. Ако искаш, пробвай да го вдигнеш да се уригне и тогава да му предложиш другата гърда. Но щом бебенце е спокойно и спи - всичко е наред.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравей Ripple, направо ти завиждам - ние се храним по 1 час, щото моя бебчо заспива и аз трябва да му сменям позите за да се поразбуди - нашето хранене е цяла одисея. Пробвай и ти да смениш гърдата или позата и ако бебчо захапе, значи не се е бил наял. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 793
моят син е на 28 дни и всеки път суче различно време. в началото сучеше около час, след това около 30 минути, а в последните дни суче около 15-тина минути. днес следобед например сучеше пак един час. наистина всеки ден и всеки път е различно и май това е нормално и не бива да се притесняваш.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 846
И за трите нови мами:

Имайте в предвид, че всяко бебче си е човек, нищо че е две педи и половина. Винаги сравнявайте със себе си. Щом вие ядете всеки път различно дълго време, защо искате бебо да го прави по норматив. На вас ви се спи сега и предпочитате да отложите яденето си - ами то и детенце по същият начин. А не може да не ви се е случвало - изведнъж да ви се дояде страшно много. Чак стомаха да ви заболи. Е, така му е на малкото съкровище. И затова се буди с рев - от болка в стомаха милото.

Боли ли ви корем като имате колики или разстойство. Като го видите бебо да се гърчи, веднага се замислете - а аз какво правя в такъв случай? Как заставам? От топличко ли ми минава или от движения?

Може би ви е топло? Ами свалете му бебчето едната фанела. Наплискайте му дупето с хладка вода. ...

Та първо питайте себе си - за всичко.

И да се гушкате, спинкате и папкате много.

# 5
  • Мнения: 830
Първото ми дете сучеше по дъъълго време , дремеше , пак сучеше и т.н.
Второто - за 5 до 10 минути !!!!!!!!!!!! В началото се тревожех , но при условие че наддаваше по кило на месец ........... Laughing  Laughing
Ако успеех да я кърмя 15 -20 мин , го считах за "успех" . Така че , не се тревожете !

# 6
  • Мнения: 1 517
Според книгите точно около 20 мин. трябва да продължава нормалното кърмене. Бебето изсуквало по-голямото количество мляко от гърдата през първите 5 мин. За съжаление моето бебче въобще не спазва тези правила  Sad , случвало се е да го кърмя по час и половина  Shocked , защото уж заспива, но не съвсем и ме използва за биберон-залъгалка... Жал ми е насила да го откъсна... Но ти не се притеснявай, твоето си е съвсем нормално!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Всяко бебе е различно - моят бебок не е сукал повече т 5-10 минути от самото начало. Даже в болницата гледах с ужас часовника - все ми се "караха" че трябва повече време да яде. Но наддаваше с повече от килограм - така че това не е показател Wink Но той си беше много съсредоточен в яденето - ако бебето се разсейва или суче по-бавно - ясно, че кърменето ще е по-продължително.

Общи условия

Активация на акаунт