Севлиево 2

  • 13 491
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 537
Ох горкото детенце, Майче  Sad Дано скоро се оправите, че тия пневмонии гадна работа, после колко време ще има да се изчиства от нея. Ние направихме срещата, Юлка раздаде брошурки и засега решихме да привлечем повече последователи, да напишем писмо до "Развитие" евентуално и може би да се покани д-р Атанас Гълъбов, за да разясни на севлиевките родители що е то флуор.
Аз, Юли, вече дадох на няколко  майки брошурки и за тях и да раздадат. Спомена, че ще говориш с Ковачев, за да ни бъде гръб при доказване на вредите от флуора, аз си мисля дали да не питам нашата лекарка дали няма да се съгласи да дойде евентуално на една такава среща, или да я цитираме ако е съгласна. Колкото повече професионални мнения толкова по - добре.  Peace

# 106
  • Мнения: 2 433
Майче, това е страшно неприятно с Десито. Добре че поне няма да ви вкарат в болница. Това е новата мода сега. Вечерта нищо му няма на детето - сутринта е с пневмония. Ей, модифицираха се тези вируси... ooooh!Бързо да се оправяте!
сега по същество.
На срещата отидохме Пети, Доци, Елена и аз. Ани ни намери в Рината по-късно. Не и се обадихме...ама тя все пак реши да дойде и необадена Wink
Елена е страшно интелигентна и начетена жена.  Запозната е с флуоридите и с програмата.
решихме да излезем с наше си изявление - писмо, за което и ти ще помагаш - няма отърване. Но като начало трябва да видим как ще сформираме този инициативен комитет на родители и граждани. Нашият Клуб на многодетните сем. официално подкрепи петицията и ако няма какво - може и чрез него да се сформираме. Е,....трябва да ми обещаете обаче че един ден ще напълните къщите си с повече от 2 деца Mr. Green Hug Всъщност петицията е официално подкрепена от подкрепена от Движение на БГ мами и многодетните, та може да се появим под тяхното крило
Но това трябва да го решим съвместно и да не го отлагаме във времето.
Другото което е че наистина трябва да запознаем хората с рисковете от предозиране - а за целта листовките са ни основно средство. За сега Галин ме търпи...та няма проблем. Ако видя зор - черно бели ще ги пускаме... но засега няма проб.
Пети - разбира се че повече специалисти на среща са ни добро крило. Та всеки лекар и стоматолог ще ни е от полза.
и така.
важното е да не отлагаме във времето а да действаме на момента, че след днешната колонка във вестника....

# 107
  • Мнения: 2 433
пак сме на 2ра стр. Mr. Green
Значи пиша тук за всички . Милка - Елина -обеща да намери темата , така че и тя ще чете. Mr. Green
ето днешната статия в Дневник
http://www.dnevnik.bg/show/index.php?storyid=483150&p=0
добре е написана - майче може да ти е полезна.
от варненци научих че Д-р Янко Станев се е запознал с материалите и сякаш това и участието му по хоризонт в темата за млякото са изиграли роля
казал е , че мляко няма да доставят докато не се произнесат специалистите категорично, но това нямало да стане в близките 2 години
това е добра новина за варна. Значи имаме реален шанс да се получи и при нас!

# 108
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Юлка, успях да дам две брошурки. Едната майка каза, че веднага ще отпише детето си, а на другата е малко още, но обеща да прочете подробно брошурата.
Прочетох статията. На моменти ми стана страшно даже  Confused

# 109
  • Мнения: 2 433
момичета - току що говорих с токсиколог от Пирогов Hug
не пожела да каже името си, защото не знаел как и защо ще го използваме. Уверих го че няма да злуопотребя с това..въпреки че по първо име можем най лесно да го издирим Wink - приятел ми го издири след други два разговора.
Попитах го за взаимодействието на NaF с млякото.
ха сега познайте какво ми отговори!

....значи когато имаме натравяне с флуориди, калцият се използва като антидот на флуора.
Знаете ли какво значи това??????? че ачик ачик се перат пари с таи програма.
И със сигурност не помага, но количеството което остана неутрализирано си се натрупва...

# 110
  • Мнения: 537
 ooooh! ooooh! ooooh! Ужас, Юле. Аз също раздадох малко листовки, някои ме гледаха странно, ама...Днес особено седим на Ахата и аз минавам по масите с колички да давам листовки. Но някои майки казаха, че ще се запознаят с въпроса. Най ми стана гадно, че една приятелка като й казах какво правим и й обясних ми рече "И какво мислите че ще постигнете?" Аз викам че искаме да спрем програмата, както вече е станало във Варна, а тя... Rolling Eyes Абе..такива хора направо ме отчайват. Между другото то всичко в БГ за пари се прави така, че не се учудвам за прането на пари. Надявам се и утре да пораздам още листовки. Не мога да намеря нашата педиатърка, да говоря с нея. Юле, ако искам да я цитираме в писмото си предполагам трябва да е пред още някой като свидетел, за да няма после тън мън.  newsm78

# 111
  • Мнения: 2 433
Къде се изпокрихте бре?? Mr. Green Hug
Благодарение на Майчето днес в Развитие излезе текста на брошурата. Надявам се повече хора да четат Развитие и родителите да се замислят над този въпрос.
 Hug Майче Благодаря ти.

Сега по процедурата...
Значи Пети, ние без твое съгласие Wink Mr. Green за което ще ни извиниш, но и последното становище по въпроса ще е твое. Решихме
от твое име да изискаме документите по споразумението от общината. Защо се спряхме на теб ли?? защото мен и Майчето ни познават. Елина също -
А на Доци детенцето е много мъничко. Всъщност това е формално няма да ходиш никъде. Та ако си съгласна - свиркай да пишем .
има и един друг въпрос...
значи трябва да направим изследване на урина на детенце което приема и такова което не приема. и да са в различна възраст. Моят Яни е насреща, като дете което НЕ получава мляко. Във възрастова група 2-3 години
Трябва ни още едно детенце, което да е в другата възрастова група- 4-6 години. което да получава такова мляко. Thinking
Имате ли предложения??? Аз мога да намеря детенце от нашата група..но то ще е на същата възраст. ..

# 112
  • Мнения: 2 433
ooooh! ooooh! ooooh! Ужас, Юле. Аз също раздадох малко листовки, някои ме гледаха странно, ама...Днес особено седим на Ахата и аз минавам по масите с колички да давам листовки. Но някои майки казаха, че ще се запознаят с въпроса. Най ми стана гадно, че една приятелка като й казах какво правим и й обясних ми рече "И какво мислите че ще постигнете?" Аз викам че искаме да спрем програмата, както вече е станало във Варна, а тя... Rolling Eyes Абе..такива хора направо ме отчайват. Между другото то всичко в БГ за пари се прави така, че не се учудвам за прането на пари. Надявам се и утре да пораздам още листовки. Не мога да намеря нашата педиатърка, да говоря с нея. Юле, ако искам да я цитираме в писмото си предполагам трябва да е пред още някой като свидетел, за да няма после тън мън.  newsm78

Пети, естествено че ще те гледат странно. Все пак не забравяй че живеем в голяма селска околия...
Но аз съм на мнение че живеем някакви си 70-80 години и не може в този гратък живот да мислиш само за себе си. а това е за децата ни!

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 13:41 от JuliS

# 113
  • Мнения: 537
Ми как къде сме се изпокрили активно раздаваме листовки Simple Smile Аз вече доста пораздадох, ама очаквах някои хора да гледат като овце така че не се чудя много, ама все пак... Естествено, че трябва да мислим за децата си. Юле, няма проблем пишете и искайте документите от мое има, ама аз какво трябва да направя? В смисъл ти казваш, че няма да ходя никъде, но на вас ли ще ги дадат или ти имаш познати в общината?
А пък за дете, което е приемало флуор за съжаление и аз не се сещам.  newsm78 Имам едни познати с момче, което е на 3.6 год., ама не знам дали майка му ще се съгласи да му направи изследвания, те в последно време доста заети, на малкия трябваше да се прави операция на очите, а този е баткото за който ти говоря и не знам....те са  малко от типа "Щом дават на всички значи не може да навреди". Ще излизам след малко може да мина през студиото да се разберем, че аз пиша малко... #Crazy

# 114
  • Мнения: 320
 Ние сме болни. Да,  прочетох  написаното във вестника. Добре е. Нямам възможност да пиша. Когато мога ще се обадя.

# 115
  • Мнения: 320
Всъщнос мисля си за разликата при взимането на зимафлуор и фл. мляко .
по принцип при отравяния се препоръчва мляко нали? Освен това флуора в комбинация с калций може би образува трудно усвоимо от организма съединение, което лесно се натрупва в организма.И от тук и трудният контрол за всеки един организъм. Зима флуора без калций може би по-лесно се усвоява и се знае колко от него е постъпил в обменните процеси.
Мисля , че трябва да потърсим биохимици, които да обяснят тези процеси. Смятам, че не са толкова сложни за обяснение. Продължавам да мисля , да мисля  по въпроса и от кого можем да получим "проверена информация"
От производителя на Зимафлуор?И колко време се препоръчва вземането му?

# 116
  • Мнения: 537

От производителя на Зимафлуор?И колко време се препоръчва вземането му?

Аз имам спомени, че Юлето беше донесла една листовка от Зимафлуор. Та не пишеше ли вътре, че се взима 3 месеца и после се спира приема?  newsm78

# 117
  • Севлиево
  • Мнения: 491
За лека нощ намерих това:
След изолирането на флуора и възможността за лесен синтез на негови съединения, флуоридите са считани за едни от най-опасните замърсители на околната среда.
Учените и лекарите са установили, че флуоридите изключително лесно се предозират и довеждат до следните негативни ефекти:
• Скелетна флуороза. Това е болестно състояние, в резултат на натрупване на флуор в костите, правещи ги много слаби и чупливи. С годините флуоридите се натрупват в костите.
• Бъбреците могат да елиминират само 50% от ежедневния прием на флуориди. Останалата част се натрупва в костите. САЩ (където водата се флуорира) е страната с най-висока честота на фрактури.
• Флуоридите причиняват артрит.
• Флуоридите са канцерогенни - чрез увреждане на генетичния материал на клетката, в която влизат. Повече от 10 000 души умират всяка година от рак, дължащ се на флуориди.
• Проучванията на учени от различни страни показват, че прилагането на флуориди води до намаляване на интелигентността и подтискане волята на човека. При бебета и деца нарушенията са в развитието на мозъка, увреждане на моторната функция, способността за обучение, спадане коефициентът на интелигентност.
• Високите концентрации флуорид нарушават нормалното протичане на ензимните процеси в тялото, което допринася за нарушения в метаболизма. Това води до риск от редица заболявания (алергии, рак, Алцхаймер).
• През 1993 г. NRC (Националнят съвет за научни изследвания, САЩ) признава, че до 80% от децата в райони с флуорирана вода имат зъбна флуороза - бели, жълти или кафяви петна по зъбите.

 Флуороза

От колко флуор се нуждаем дневно?

При дневен прием над 2,5 mg се развива флуороза на зъбите, и има вероятност за остеосклероза.
Препоръчителните дневни количества от химичния елемент за деца до 3 години са до 0,8 mg и до 1 mg за деца от 3 до 6 години. Позволената доза за деца до 10 години е 1,3 mg. За възрастните ежедневната флуорна доза да не надвишава 2 mg.

Храната и водата са достатъчно богати на естествени флуориди необходими за растежа на зъбите и тяхното изграждане.
От къде може да се набави естествен флуор?
В подпочвената или изворна вода съдържанието на флуорид е достатъчно за защитата на зъбите (до 1 mg/l), като той се среща главно във формата на калциев флуорид.

Морската храна и особено водораслите имат високо съдържание на безвреден флуорид. Основни източници на флуор са водата (около 1/3 от дневния внос) и растителните храни, особено чаят, соята, пшеницата, оризът, спанакът, лукът, зеленолистни зеленчуци.

Ползата от външният прием на флуор, дори и в дози считани за безопасни е спорна. Голяма част от научните изследвания показват, че добавянето на флуорид не предпазва зъбите на децата и възрастните. Кариесът не е флуорнедоимъчно заболяване, а се развива в резултат на хранене с рафинирана въглехидратна храна. Допълнителен фактор е недостатъчната хигиена на устната кухина. Приема на флуориди при ниско количеството на калций в храната, доказано води до повече кариеси, а не до тяхното намаляване.

Използването на флуорида в добавка към вода и паста за зъби и мляко може да превиши безопасното ниво на флуоридния прием.

Потребностите от флуор са строго индивидуални и зависят от много фактори - приемана храна, вода, медикаменти. Прилагането на различни видове допълнителен прием на флуор, може да лесно да доведе до предозиране и флуороза, вместо предпазване на зъбите от кариес.

# 118
  • Мнения: 2 433
Всъщнос мисля си за разликата при взимането на зимафлуор и фл. мляко .
по принцип при отравяния се препоръчва мляко нали? Освен това флуора в комбинация с калций може би образува трудно усвоимо от организма съединение, което лесно се натрупва в организма.И от тук и трудният контрол за всеки един организъм. Зима флуора без калций може би по-лесно се усвоява и се знае колко от него е постъпил в обменните процеси.
Мисля , че трябва да потърсим биохимици, които да обяснят тези процеси. Смятам, че не са толкова сложни за обяснение. Продължавам да мисля , да мисля  по въпроса и от кого можем да получим "проверена информация"
От производителя на Зимафлуор?И колко време се препоръчва вземането му?

ами аз нали писах малко по горе за изказването от токсиколог от пирогов. Съжалявам че човека търсеще анонимност и не можем да застанем с името му.
за производителя на зимофлора - трудна работа- той е - Швейцария.

# 119
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ако ускате урина, може да вземем от Деси, тя нали е включена в програмата. Ако искате от по-голямо дете, ще питам една приятелка или пък сестра ми ако се съгласи ще вземе от племенницата  Laughing За урината няма проблем.

Милка, оздравявайте бързо!
Останалите да се пазят, че с тези промени на времето е някакъв ужас.

П.П. Усетихте ли земетресението? Аз да.

Общи условия

Активация на акаунт