Колко майчинство взехте за м. Януари?

  • 2 849
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Според мен трябва да ти изплати 210-220лв, в никакъв случай 180лв! Какво е това нещо да се подиграват работодателите, при условие че те не ги плащат парите от джоба си!!

# 16
# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 672

Пропорционално на раробните дни 210-220 лв.  Peace Никакви вноски здравни не се удържат - работодателя ти ще внесе 3.6% здравни. На тебе нищо не ти се удържа.

А шефката ти да не се прави на интересна, защото ако си по старата система, както виждам че си, тя ще си зареди инкасото да и пуснат парите от НОИ през февруари, след като внесе осигуровките. И бъди сигурна че в сметката и ще влезнат точно 220 лв. Имаме две майки който са точно този случай и в сметката на работодателя влязоха точно 220 лв за януари. 220 лв им зареди и на майките по банков път.

Ако наистина по някаква причина върви с един месец на зад (което не е изключено), то за в януари ще получиш 180 лв за декември и 210-220 лв за януари ще получиш във февруари.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 09:48 от *Маги*

# 19
  • Мнения: 2 755
А някой може ли да ми каже, защо едва вчера ми дойдоха 180 лв. за декември? Има ли и други с такова закъснение?

# 20
  • София
  • Мнения: 672
А някой може ли да ми каже, защо едва вчера ми дойдоха 180 лв. за декември? Има ли и други с такова закъснение?

Възможно е ако работодателя е закъснял с осигуровките  Peace

# 21
  • Мнения: 678
Благодаря ви момичета!  bouquet
Токущо говорих с шефката и тя ми се стросна и каза че се е объркала,и щяла да ми даде 210 лв.,тъй като ме била уволнила от 31.01.2008г.
Каза ми:"Спокойно няма да те излъжа,няма да има скандали"
Тъй като преди година имах скандали с тях,удържаха ми осигуровките от майчинството и ми плащахасъс 7лв по-малко.
Още веднъж,благодаря ви!

# 22
  • София
  • Мнения: 672
Уволнила те е?!?!?
Чакай малко - имаш право на още половин година (даже една ако таткото се откаже в твоя полза) неплатен отпуск?!? Ама явно не ти се разправя - разбирам те, въпреки че ако бях аз щях яко да я запържа и нямаше да и подпиша нищо - на какво основание те уволнява... Еййй, свян нямат ни пред родилки, ни пред майки...

# 23
  • Мнения: 3 216
Благодаря ви момичета!  bouquet
Токущо говорих с шефката и тя ми се стросна и каза че се е объркала,и щяла да ми даде 210 лв.,тъй като ме била уволнила от 31.01.2008г.
Каза ми:"Спокойно няма да те излъжа,няма да има скандали"
Тъй като преди година имах скандали с тях,удържаха ми осигуровките от майчинството и ми плащахасъс 7лв по-малко.
Още веднъж,благодаря ви!

Как така те уволнява без твое сьгласие?

# 24
  • Мнения: 678
*Маги* така е, не ми се занимава,тя  и докато работих,не ми даваше платения отпуск.Много се зачудих,защо не  е написала-по взаимно съгласие,тъй като аз й казах да ми приключи книжката.
Може ли така да ме уволни, ощена следващия ден ,без да е написано че съм си ползвала платения отпуск?
Толкова алчни хора,не съм познавала,пък са ми познати от 10 год
Успях да работя само 1год.,просто не издържах.
kremena аз йказах да ми приготви книжката,тъй като се каня да започна работа/просто те не ме искат да се върна.

# 25
  • Мнения: 1 479
А някой може ли да ми каже, защо едва вчера ми дойдоха 180 лв. за декември? Има ли и други с такова закъснение?
Да, и аз си ги взех миналата седмица за декември.То и заплатите вьрвят с 1 месец назад при колегите ми!

# 26
  • Мнения: 641
Много ми е интересно по кой член те е съкратила. Защото ако е  по взаимно съгласие ти трябва да си подала молба за напускане. Ако не - тя ти дължи предизвестие.

# 27
  • София
  • Мнения: 672
Пепито, законодателството при прекратяване на трудово правоотношение е много в полза на работника. Работодателя практически може да те прекрати единствено по взаимни съгласие с едномесечно предизвестие (т.е. ти да се съгласиш) или да те уволни. Ако си майка, пък на работодателя му е още по затегнато около врата. Ако те уволни, трябва да те викне да пишеш обяснения, защото става въпрос за дисциплинарно уволнение. Може да те прекрати по члена за това че вече няма нужда от твоята позиция, но тогавва няма право ако не се лъжа в 6 месечен срок да назначава никой на твойта длъжност. Предполагам не те е викала, щото за повече от 2 години не си на работа реално и май тва ще ти е провинението  Mr. Green Аз на твое място няма да и подпиша нищо и ще говоря с нея да се разберем поне да ме прекрати по взаимно съгласие, ще си пусна и молба. Не е хубаво в трудовата книжка да имаш прекратяване по члена за "уволнение".

Много ми е интересно по кой член (цифричка) те е прекратила?!? Това което ме учудва е и друго - как си позволява да те уволни без да преговаря с теб, като ти утре можеш да я раздухаш, да я съдиш, да я осъдиш и да съдът да я принуди да те върне на работа и да ти плаща заплати в обезщетения  newsm78  Тези дела минават много бързо в съда (по бързата процедура) и в 90% от случаите се печелят от служителя. Който и да е адвокат ще и го каже, ако се допита... Обикновено като работодател иска да се отърве от работник го принуждава да напусне, а не го уволнява. Съветвам те да преговаряш с нея и да и кажеш че ще си пуснеш молба за напускане със задна дата (31 декември), но да не те уволнява. Това ако не ти се разправя. А ако ти се разправя - трябва да си прочета пак закона и да ти кажа какви са ти правата - пиши ми на лични ако решиш.

Забравих - Прекратявайки те ти дължи неползвания отпуск  не го забравяй, че както не си ползвала такъв можеш да прибере добра сума  Peace

# 28
  • Мнения: 750
Трябва да си потърсиш правата, защото това е незаконно !!!

# 29
  • Мнения: 641
Освен , ако......... не ти е пуснала срочен тудов договор за 2 години и нещо т.е. с изтичане на майчинството договора се прекратява автоматично. Виж по кой член си назначена , защото така само гадаем.

Общи условия

Активация на акаунт