Каква шевна машина и откъде

  • 550 972
  • 4 011
  •   3
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 18
Електричар ......Предполагам спасихте мен и половинката ми от главоболия с този коментар,защото смятам да Ви се доверя за Лучник-а и благодаря ! За машината Силвър Крест в Лидъл само не успях да разбера,смисъл кой модел си е поръчала въпросната дама,аз видях някакъв модел преди няколко дни,беше около 190 лв. нямаше някакъв текст за модел или аз не съм видял,имаше цифри,които може и да са някакъв Лидълски номер 315501.А тогава в Технополис май беше имаше Сингери,единия на промо беше към 330 ...нещо 160 май беше.И един друг пак на промо 229лв.....ПРЕЛЮД (запомних го от модел на Хонда хахах).Това преди около 2 седмици или 3 да речем,когато ми щукна като идея.

# 1 666
  • Мнения: 6 881
Ако аз съм на мястото на съпругата ти, ще се радвам много на една хубава здрава машина, пък била тя и втора ръка.
Преди 30 години така си купих моята Веритас и все още ми служи вярно и с достойнство. Simple Smile
Бих гласувала за добра машина втора ръка! Електричар най-добре ще ти подбере, а има варианти да се пробва, при покупката, което намалява риска да купите неработеща машина.

# 1 667
  • Мнения: 1 860
Емо, ако наистина си видял машина в ЛИДЛ, бягай немедленно и я вземай без да се интересуваш какво пише! За тези смешни пари, ще имате нова машина с добро качество и всички необходими операции. Машината не се отваря и пробва, а директно на касата и пазиш касовата бележка, вместо гаранционна карта! Знам, че брандът Сингер в твоите уши звучи като синоним на качествени шевни машини. Да, наистина те поддържаха този си имидж над един век, до началото на 21-ви век. Произвдени са неизброимо много модели, наистина качествени машини, до момента в който заради евтиното китайско производство, фирмата вече се произвежда в далечния изток. Като погледнеш моделите им до 400 лева, ами те са обран бостан. Нито някакъв блестящ дизайн, нито много операции, гола вода на солена цена. На какво отгоре? Казах ти каво се случи с Лучник. Това съвсем не значи, че нямат и добри модели, но са скъпи. Домашните им оверлози, са наистина добри машини. Има стари машини от 90-те години, които са много по-здрави и по-качествени от новите. Но ако се скъса ремък, е все по-трудно да се намери такъв. Имат малко операции и са си откровено тежки, което не се харесва на дамите. Моят Силвър Крест е вече на 5 години и не мога да кажа лоша дума за него, макар да не е този модел, който е в момента. Казвам го, защото го отварям напълно и го смазвам. Добра машина, а е шила доста. Има пластмаса, но така са вече всички брандове. Ако съпругата ти се отнася внимателно с нея, почиства я, смазва я (или по-скоро ти я смазваш), машината ще остане и след вас. Не казвам, че никога няма да има проблеми. Съвременните машини не са като старите, които не се плашат от много тънки, до много дебели платове, дори кожа. За сметка на това, имат оверлочни, разтегливи, украсителни шевове, може да шие цип, илици и копчета. Както често казвам, с тези машини трябва ,, со кротце, со благо и со никакъв кьотек''! Ако са я купили, звънни им! Ако няма - тогава ще му мислим!

# 1 668
  • Мнения: 18
ОК благодаря,до четвъртък не съм в града,като се върна ще видя Лидъл,надявам се да е там а между другото бяха 3 бройки машините.

ПС.  Силвър Крест не е ли също Китайско творение ? ( простете невежеството ми :о) )

# 1 669
  • Мнения: 1 860
Разбира се, че е китайско творение. Но и почти всички евтини, дори скъпи машини над 1800 лева също са китайски и то на известни брандове. Ние ядем китайски огромен чесън, който люти и ухае ужасно, та машините ли няма да са такива. Щом този чесън е произведен, докаран от хиляди километри и е с ниска цена, този народ има бъдеще. Щом нашият е произведен почти на място и цената му е двойна, такъв народ няма как да оцелее при тази убийствена конкуренция. Огромната част от индустриалните и домашните машини, се правят най-вече в Китай, а също така и в Тайван, Виетнам, Бразилия. Китайците могат и произвеждат много качествена стока, ако поръчителят е взискателен и държи стриктно на качеството. Но затова пък ще казваш, че частите на машината са оригинални, тоест - китайски. Не знам ще повярваш ли, но моят Силвър Крест е най-тихата машина с която съм си имал някога работа. Дори машините с хоризонтален грайфер са мааалко по-шумни. Това означава, че машината няма луфтове и детайлите са много прецизно напаснати. А в продължение на тези 5 години, благодарение на това, че я смазвам редовно, тя все още си е пак толкова тиха. Много важно е в началото когато машината е напълно непозната на съпругата ти, да работи много внимателно, за да не натвори някои трудноотстраними белища. В началото девизът да й е ,,бавно, но славно''. Ако купиш и не знаете как се прави нещо, или има някакъв проблем, ще помагам.

# 1 670
  • Мнения: 1 521
Чета коментарите ви за Лучник. Може ли някой да даде мнение за Лучник мини? Някой ако я има да сподели мнение.
И дали е по-добра или по-лоша от Лидълската SilverCrest?
Няма да се използва за сериозно шиене, няма да се използва и за дебели материи.
Благодаря предварително.

# 1 671
  • Мнения: 1 860
Здравей, Amerikkas! Престъпление е да се пуска такова творение, на пазара за сериозна техника. Тази машинчица трябва да е на щанд в Джъмбо, до кутиите на Лего. На кутията и в упътването, с ОГРОМНИ БУКВИ трябва да пише, че това машинле е само за игра, а не за сериозно шиене. Не питат ли собствениците на такива вериги магазини вещи хора, в кой раздел да поставят това недоразумение? Не, не, не и пак - не! За никакво сериозно шиене не може да става дума! Това ръкоделие от час по труд и техника, може да ушие от два, до десет метра плат, преди да се развали непоправимо. Мога да напиша ферман защо да не я купуваш, дълъг и пиперлив като писмото на запорожките казаци до турския султан, но не виждам смисъл. Харесай си друга машина, но в никакъв случай тази и ще ти кажа става ли, или не става!

# 1 672
  • Мнения: 1 521
elektrichar Аз попринцип имам SilverCrest от Лидл. Понеже не я използвам често и за 2 години уших едни пердета само Simple Smile си мислех да я заменя с някаква по-компактна, която да не ми заема място, но явно няма смисъл, по-добре да държа тази и когато ми се наложи да я използвам, вместо да взимам играчка която да не става за нищо. Не че и тази Лидълската е много добра, но все пак аз не съм професионален шивач, най- много да започна да шия на кучетата дрешки, но тя пак ще ми свърши работа. Wink

Благодаря ти много за компетентното мнение, определено няма да я сменям.

# 1 673
  • Мнения: 1 860
Amerikkas, ти ми нанесе неизлечима душевна травма, пишейки това: ,, - Не че и тази Лидълската е много добра''. Laughing Не знам каква машина и какъв модел на Силвър Крест имаш, но моят не отстъпва дори на машини произведени в края на 90-те години. А съм си имал работа с много различни модели и марки, независимо кога са произведени. Най-вероятно имаш нереалистично големи очаквания, от една съвременна, ДОМАШНА, средностатистическа, сравнително евтина машина. Машините на които им поставяш различни по дебелина платове и ги шие бързо, качествено, безпрепятствено преминавайки през странични ръбове, се наричат индустриални машини. Просто на домашната машина възможностите й са толкова. Ако нямаше разлика в шиенето на домашните и индустриалните, никой собственик на шивашка фирма, не би си купил скъпи индустриални машини, тежащи 76 килограма.
     Има нещо което не правиш както трябва и затова не ти се получават нещата. Нищо й няма на машината. Дори много скъпите машини, се нуждаят от точно спазване на всички инструкции, за да работят пълноценно.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 18:13 от elektrichar

# 1 674
# 1 675
  • Мнения: 1 860
Емо, това какво е, въпрос, или вече си купил машината? Ако е въпрос - да, това е машината.

# 1 676
  • Мнения: 1 521
elektrichar
Ами по принцип е възможно, аз съм завършила такова училище ама преди 13 год и там шиехме на много яки машини и оттогава не съм сядала. После купих тази от Лидл и явно наистина очакванията ми бяха да шие с лекота всичко.
Може ли тогава да попитам нещо. Моята машина от време на време започва да прескача бодове и иглата застава леко настрани, сякаш се закачва долу в калерчето и конеца се оплита.
Дали този номер ти го е правила? Аз мислех, дали не е когато се шие по дебел плат, а пък иглата да не е за такава материя.

Ето това е моят модел от ЛИДЛ

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 19:48 от Amerikkas

# 1 677
  • Мнения: 18
Емо, това какво е, въпрос, или вече си купил машината? Ако е въпрос - да, това е машината.

Не,това е само снимка на модела сега в Лидъл 180 парици, аз ще мога утре вечер да отида ...или в петък.

# 1 678
  • Мнения: 5
Elektrichar,
Първо, извинявай, че сега чак пиша, тука те засипваме с въпроси, и после сядаме да шием и ни лук яли, ни лук мирисали.

В крайна сметка поръчах Минерва 363, ама голяма разправия с тези младежи от isale. Нищо де, след 2 седмици най-сетне утре я чакам, и като понашия нещо, ще дам информация как я намирам.

Благодаря ти за помощта! Simple Smile
Медионът много го хвалят и то дами, които го ползват повече от 3 години. Казват, че шие и тънко и дебело. Макар машината да е в кашон, изглежда като нова и е окомплектована с всички атачмънтс, казват, че май е рециклирана машина втора ръка. Препоръчвам я като спомагателна машина, а не основна. Тя има доста различни видове илици и както вече споменах, може да се ползва за илична, копчена, за оверлочни и украсителни шевове. Има и сваляне на зъбите, което е доста рядка екстра. Зиг загът е 7 мм., а правия шев е 4,5 мм. Няма как да искаш от домашна машина за 200 лева, да работи ежедневно. Пак повтарям, че за всекидневно шиене, ти трябва индустриална машина. Тя има централно смазване и в шивашка фирма, на ден, тя ушива толкова, колкото ще ушиеш за половин година. За тези пари, ако изкара десетина години, е чудо. В моите ръце, точно тази машина ще работи, докато аз не предам Богу дух. И то независимо колко рядко, или често ще шия с нея. Няма значение колко скъпа, или евтина е машината. Много важно е отношението към нея. Ако се отнасяш с нея като към домашен любимец, с любов и грижа и тя ще ти отвръща с надеждна работа. Ако шиеш с постоянен страх, че ще се счупи, със сигурност това ще стане. Ако преминаваш през страничен шев на пълна газ, ще ти счупи игла, а по-късно и по-сериозен проблем. С такива машини само ,,со кротце, со благо''! На кашона и в инструкцията, с огромни букви трябва да пише, че е само за домашни нужди, а не за всекидневна работа.
   Такова краче можеш да намериш тук:  http://vladi95.com/site/aksesoari.php   Първото - ,,Краче за прав тегел''. И друг път съм споменавал, че това краче е препоръчително да се ползва за тънки и фини материи. С крачето за зиг заг, на тези платове е възможно машината да прескача бодове, а с това краче да няма пропуски. Разбира се, става и за дебели платове.
   Коя машина бих избрал от двете Минерви? Определено втората Minerva NEXT 363D. И двете машини са еднакви, само са с различен дизайн, но втората просто крещи ,, - Вземи мен!''. Похвали се, която и да купиш и сподели какво ти харесва, или дразни!

# 1 679
  • Мнения: 1 860
Amerikkas, всичко това което си написала, машината не трябва да го прави. Нито да прескача бодове, още по-малко пък да криви иглата. Възможно е да има наистина някакъв проблем. Първо смени иглата с нова! Раздени конецът на иглата напълно до макарата и я вдени пак, но преди това вдигни крачето! Извади совалката и калера! Обърни калера така, че конеца да виси от дясната му страна! Постави го в совалката и вдени конеца така, че да щракне на мястото си! Стягането на конеца да е на AUTO! Постави парче плат! Центровай иглата да е в средата на крачето! Ший нормално, дори направи затяжка и ако пак става някаква лошавина, пиши! Ако нямаш възможност да го направиш това сега, направи го когато можеш! Ако шие, но не ти харесва как е зашито, снимай в едър план, фокусирано и пиши кое е налице и кое е наопаки! Понякога се чувствам безсилен, знаейки, че нещо което се опитвам да облека в думи, ще го направя за нула време, ще открия причината, ще направя нужното и машината ще запее. Мислиш си че тези машини не струват, но има много конкретна причина, твоята да прави тези магарии. Тази причина трябва да се отстрани и ще бъдеш много доволна от нея.
   
    Моят модел е същият, но е в цвят златен металик. Страхотна машина е, само й трябва човек който й разбира.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 20:49 от elektrichar

Общи условия

Активация на акаунт