Каква шевна машина и откъде

  • 551 007
  • 4 011
  •   2
Отговори
# 2 460
  • София
  • Мнения: 500
Имам въпрос към Електричар и не само, за оверлога, който пускат. Имам  Медион, от който съм много доволна, но имам и красива млада госпожица, която казва мамо дай да го купим и този! Мама има добро сърце и дашен мъж, та питам?: Струва ли си и какво е " Вградена функция за подгъв" и какво е това метално нещо над иглите?

# 2 461
  • Мнения: 1 860
Здравей, Dilyani! Младата госпожица е не само красива, а и умна. Ако харесваш Медионът, лидълският Пфафф ще ти хареса многократно повече. Вярно е, че няма контейнерче за изрезките и лявата му част не се отваря, но е една класа нагоре. Така. Купуваш този оверлог, продаваш Медиона, гладувате няколко години на хляб и лук и купуваш без знанието на благоверния една качествена покривна машина. Какво значи ,,Вградена функция за подгъв'' и на моя милост ми е напълно непонятно. Предполагам, че става дума за тъй нареченият плосък шев.
https://www.youtube.com/watch?v=RKfnVfKfqfo
Докато нямах покривна машина, си мислех да шия такъв, но тази стълбичка да е наопаки, а не налице. Не знам какво си видяла над иглите, но това е държачът на иглите. https://www.youtube.com/watch?v=uoTR6taN8G8&t=2169s

# 2 462
  • София
  • Мнения: 500
Електричар, много Благодаря за рaзяснението! Супер! Разбрах плоския шев! Навярно за това става въпрос.. Видеото на испански ..Muchísimas gracias!
Mediona не продавам, така съм се пристрастила към шиенето с оверлог, че засега ми е скъп. След 17 ще дам отзиви. За покривна не съм готова, sorry .Успех на всички!

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 22:43 от Dilyani

# 2 463
  • Мнения: 1 860
Какво значи ,, - Не съм готова''? Предпочиташ в ден с температура на на въздуха минус 20 градуса, да чакаш 45 минути градский транспорт, или тъкмо излизаш и се качваш на приятно затоплен луксозний модел автомобил, с шофьор който не знае какво значи думата алкохол и дрога? Изборът е твърде лесен. Пак да повторя, че касовата бележка трябва да се извади на принтер, защото мастилото изчезва много бързо, а тя служи за гаранционна карта.

# 2 464
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ех, знаех си, че трябва да имам повече търпение за оверлога, ама зор сега и веднага да имам оверлог. Точно същият въпрос ме загложди онзи ден, като прочетох за Лидлския...

# 2 465
  • Мнения: 6 881
Цитат
Какво значи ,,Вградена функция за подгъв''

На Медиона може да му се свали ножа в долно положение, за да не реже плата. Тогава прави същия тегел, но набутва краищата на плата в тегела. Предполагам, че това имат предвид.

# 2 466
  • Мнения: 361
Само на мен ли ми се струва така, или наистина Pfaff Tradition 1230 OL, който ще пускат в Лидъла, е един и същ (один и тот же), т.е.на практика еднакъв със Singer 14SH754? Сингерът наскоро беше похвален от electrichar, който преди една-две страници писа, че Тексито от Аксиома също е точ в точ с този Сингър.
За Лидълския Пфаф с голям зор намерих инструкция за експлоатация само на французки, който не владея. А за Сингъра изрових на един украински сайт инструкция на руски език. По картинките и схемите двете инструкции са напълно еднакви. Значи и машинките са еднакви.
Ако е така, и аз заемам стартова позиция пред Лидъла.

# 2 467
  • Мнения: 1 860
Точно така, Пфафф елемент, а не Традишън е точно копие на този Сингер и това съм го писал поне двадесетина пъти. Инструкцията е на български език. Изгледай това видео на испански, а го има и на английски: https://www.youtube.com/watch?v=uoTR6taN8G8&t=2169s
Машината наистина си струва парите.

# 2 468
  • Мнения: 361
Уф, моя грешка... Имах предвид Pfaff Element 1230 OL, и се извинявам.
Благодаря!
Е, тогава е много ясно къде ще съм на 17-ти...Beers

# 2 469
  • Мнения: 1 355
...За Лидълския Пфаф с голям зор намерих инструкция за експлоатация само на французки, който не владея...
Пишете на
https://obsluzhvane-i-kontakti.lidl.bg/SelfServiceBG/s/contactsupport
и ги помолете да ви изпратят инструкцията.

# 2 470
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Здравейте! Мнение  за шевна машина Juki CP-180 DDL 9000B SS ?

# 2 471
  • Мнения: 1 860
Здравей, Летящ Кактус! Въпросът ти е неправилно зададен. Започва се от това, за какво шиене ще иде реч? За какви материи ще се ползва машината? Защото машините са на класове. За леки, средно тежки и тежки материи. Освен това са с единичен, двоен и троен транспорт. Машините с единичен транспорт са най-евтини и плата се придвижва само от зъбите. При машините с двоен транспорт, движат се и зъбите, и крачето. А придвижването на материята с троен транспорт става и със зъбите, и с крачето, и с иглата, която влиза, премества материята и излиза. Това Джуки е машина с вертикален ротационен грайфер и е за леки и средно тежки материи. Шие от коприна до деним. Освен това е добре да се знае за коя точно машина иде реч. За чисто нова, или втора ръка, макар, че на снимка няма как да кажа какво е техническото й състояние. Харесва ми това, че картерът на машината не е пълен с масло и като надигнеш главата, всички мъхове не са натъпкани в него. Ако искаш да си купиш чисто нова машина, най-добре е да се попита в магазина за нея. Те ще кажат много повече, макар и да спестят някои нелицеприятни лошавини, ако има такива. Макар да има автоматично повдигане на крачето, добре е да се пита има ли ръчка за повдигане с коляно. Ако има такава опция, добре е да се купи с нея. Машината е тиха, но ако шиеш вкъщи, това автоматично повдигане щрака като автомат Калашников и ще събуди всичко живо. Повдигането с коляно е лесно, удобно и напълно безшумно. Джуки е една от шестте стойностни бранда шевни машини. Но на пазарът много агресивно навлиза и фирма Джак. Машини с убийствен дизайн и почти безшумни. Някои дами дори казват, че съвременното Джуки не е това, което беше преди и предпочитат Джак. Освен това е добре да питаш техник в шевно предприятие, защото има много повече знания за съвременните машини. За съжаление от доста време не се занимавам с индустриални машини и моето мнение не е толкова меродавно.

# 2 472
  • Мнения: 1 842
Здравейте, имам едно питане относно двете машини дали са напълно еднакви Pfaff element 1230 OL и Pfaff element 1450 OL и изрязват ли плата по време на работа? Благодаря.
Пак да повторя, че касовата бележка трябва да се извади на принтер, защото мастилото изчезва много бързо, а тя служи за гаранционна карта.
Още един въпрос: как принтирана касова бележка служи за документ за гаранция? Благодаря отново.

# 2 473
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Здравей, Летящ Кактус! Въпросът ти е неправилно зададен. Започва се от това, за какво шиене ще иде реч? За какви материи ще се ползва машината? Защото машините са на класове. За леки, средно тежки и тежки материи. Освен това са с единичен, двоен и троен транспорт. Машините с единичен транспорт са най-евтини и плата се придвижва само от зъбите. При машините с двоен транспорт, движат се и зъбите, и крачето. А придвижването на материята с троен транспорт става и със зъбите, и с крачето, и с иглата, която влиза, премества материята и излиза. Това Джуки е машина с вертикален ротационен грайфер и е за леки и средно тежки материи. Шие от коприна до деним. Освен това е добре да се знае за коя точно машина иде реч. За чисто нова, или втора ръка, макар, че на снимка няма как да кажа какво е техническото й състояние. Харесва ми това, че картерът на машината не е пълен с масло и като надигнеш главата, всички мъхове не са натъпкани в него. Ако искаш да си купиш чисто нова машина, най-добре е да се попита в магазина за нея. Те ще кажат много повече, макар и да спестят някои нелицеприятни лошавини, ако има такива. Макар да има автоматично повдигане на крачето, добре е да се пита има ли ръчка за повдигане с коляно. Ако има такава опция, добре е да се купи с нея. Машината е тиха, но ако шиеш вкъщи, това автоматично повдигане щрака като автомат Калашников и ще събуди всичко живо. Повдигането с коляно е лесно, удобно и напълно безшумно. Джуки е една от шестте стойностни бранда шевни машини. Но на пазарът много агресивно навлиза и фирма Джак. Машини с убийствен дизайн и почти безшумни. Някои дами дори казват, че съвременното Джуки не е това, което беше преди и предпочитат Джак. Освен това е добре да питаш техник в шевно предприятие, защото има много повече знания за съвременните машини. За съжаление от доста време не се занимавам с индустриални машини и моето мнение не е толкова меродавно.
Всъщност мнението ти винаги е меродавно и изчерпателно, затова е удоволствие да те чета.
Тази машина е на наша позната, която заминава за Испания и има възможност да я вземем у дома.
Аз и сестра ми сме абсолютни лаици до степен такава, че бих помолила за клипове или материал/упътване, защото само можем да я включим и седим и се чудим около нея като туземци за по нататъшното й използване Grinning
Аз през живота си не съм ползвала машина, а тя съвсем малко и друг тип.
Желанието ни е да понавлезнем в това изкуство, да се понаучим на някакво начално ниво, защото искаме да помагаме на приюти за животни със шиене на необходимости за зимния сезон.

# 2 474
  • Мнения: 1 860
Здравей, Corrie! Обединявам отговорите и за бобините, и за оверлозите. Двата оверлога са различни модели на Сингер. Този, който ще пуснат в събота е този: https://www.youtube.com/watch?v=RR1U20D0Y_g
Точно така Марияна, това е твоят Singer 14SH754: https://www.youtube.com/watch?v=uoTR6taN8G8&t=2169s
 На 1:35 мин. от първият клип, тази френска мома показва бобината. Ако кажеш конус, също няма да сбъркаш. Пълна обикновена бобина №120 има 3800 м. конец, а макарата предполагам е към 200 - 400 метра. За иглите можеш да ползваш макари, но на двата грайфера ще ги изпапа много бързо. Цената им в ЛИДЛ не е най-евтината, но в кинкалерията ми ги продадоха на 3,20 пари. В интернет има и по-евтини, но се плаща и доставка.
https://www.olx.bg/ad/shevni-kontsi-konusi-n-120-CID262-ID7IJDN.html
Другият модел, който пускаха преди, е по-нов: https://www.youtube.com/watch?v=eA588mwQ4h8&t=798s
Той е Singer 14-78: https://www.youtube.com/watch?v=ddieiddGIw0&t=824s
Както виждаш е с различен дизайн, ножове, игли и регулаторите са на други места. Това което ми харесва при него е само лесното вдяване на големият грайфер, защото конеца се натиска от лостче, което го вкарва на точното място. Не ми харесва, че е с игли за покривна машина и е с нови, скъпи ножове. Някои дами се оплакват, че е капризен и имат пропуски на бодове. Както вече казах, този, който ще пуснат сега, е с конструкцията на един себеуважаващ се индустриален оверлог. Здрав, некапризен, надежден с напълно перфектен шев. И като един себеуважаващ се оверлог изрязва плата, колкото му подадеш. Може да изреже само стърчащите конци, но може  3 - 4 и повече см. Горният нож се завърта нагоре и може да не реже плата. Това се ползва за плосък шев, който обясних в преден пост. Напоследък шия с текстуриран конец на грайферите, който е разтеглив. Ако имаш пълна такава бобина, забравяш да купуваш друга, защото конецът е много по-дълъг. Касовата бележка служи за гаранционна карта, затова е по-добре да купиш само оверлога, или да ти даде касова бележка само за него. Но ако я погледнеш след 6 месеца, ще видиш, че нищо не личи. Затова й направи ксеро копие. Приема се от магазинът, ако не дай Боже се наложи. И накрая, но не на последно място, ЗАПРЕТЯВАМ ДА РАЗДЯВАТЕ КОНЦИТЕ И ДА НАДИГАТЕ КРАЧЕТО ОТПРЕД, КАТО НА КЛИПОВЕТЕ! Новите конци ги завързвате, издърпвате конците на грайферите (трети и четвърти) и накрая издърпвате първите два на иглите! Най-накрая вдявате двете игли! Крачето се повдига отзад, с лостчето.

Летящ Кактус, това вече е съвсем друг разговор. Разбира се, че ще я вземете и ще шиете за нуждаещите се животинки. Шиенето с тази машина има един ОГРОМЕН НЕДОСТАТЪК. Той се изразява в това, че ако след това седнеш дори на много скъпа домашна машина, ще ти се струва, че е недодялана, чуплива детска играчка. За да разберете как да настроите всичко, ето ти напълно разбираема инструкция, която е на северната разновидност на българския език: https://www.juki.co.jp/industrial_j/download_j/manual_j/ddl9000b … nstruction_ru.pdf
Незнанието на този междувселенски, междугалактичен, междуизмерен език, е върховнейшо грехопадение, наказвано със 126 тояги на голо. Ето и някои клипове: https://www.youtube.com/results?search_query=Juki+DDL-9000B+Single
Ще следите нивото на маслото и като намалее ще доливате! Какво е маслото ще ви каже собственичката. Центровката на тази машина е по-лесна от тази на домашната. Разбира се, добре е да имате и домашна за някои операции, като оверлочни шевове, илици и др. А този оверлог от ЛИДЛ, още повече ще опрости нещата.

Общи условия

Активация на акаунт