Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 фев. 2008, 17:32 ч.

Каква шевна машина и от къде

• 391 568
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 1 590
  • sof
Възможно е и да не е ръчка за шиене, а за краче. Аз си признавам чистосърдечно, че не смея да я доближа нейната Bernina, че ме е страх да не ми хареса и да се разстроя, интересно ми е, а пък случайно в интернет забелязах че е безобразно скъпа. Някак си хобитата са станали индустрия за милиони вече, давам й стари дрехи, от които си изрязва за тези парцалени пана, а навремето и на ръка са си ги съшивали. Иначе докато търсех из нета как да си помогна, се нагледах на нови интересни машини и даже се сблъсках някакъв скенер, предполагам да изрязва кройки точно? Хората изобретяват нови умни неща, и ако имах повече време бих се ограмотявала, че ми е интересно. Мн благодаря за обяснението.

# 1 591
Веси , Електричар, благодаря ви за бързите отговори. Аз се спуках от четене и мислене, съвсем се забатачих, дори накрая забравих коя машина си избрах и не мога да я намеря, хем се върнах да прегледам всички сайтове които пребродих, вече се чудя дали не я сънувах ....Та мили хора на принципа Х  го искам веднага го искам, мисля днес да поръчам , та в понеделник да я имам. Ограничих като че ли желанията между
 1 Bernette sew&go 7 -559пари 2 год гаранция
2 Janome 601 - 620 пари 3 год гаранция
Ще съм благодарна да ги прегледате и дадете мнение ,  и ако съм излетяла твърде безмислено надалеч , за пълен начинаещ, да ме приземите.

# 1 592
Аурора, ако аз трябваше да избирам между двете машини, без никакво колебание, щях да избера Джаномето. И заради великолепният дизайн, и заради отличните отзиви на баш майстори, които се занимават с ремонт на домашни машини, и заради не особено ласкавите отзиви за Бернетките. Не знам какво и колко ще шиеш, но включва ли и кожа, тогава не бих ти рекомендувал електронна машина с хоризонтален грайфер. Едно си баба знае, едно си баба бае. Та същата тази баба, ще ти каже, че по-подходящи за теб са здравата Елна и оверлогът за 170 пари. Това, че машината струва над 600 пари, съвсем не значи, че може да шие всичко. С времето, сама ще се убедиш, че шевовете които ще ползваш, са броени само на едната ръка. Истина е, че оверлогът иска бобини, а не макари, защото тях си ги папа за закуска, но зашитото с оверлог просто няма конкуренция. Дори машината да струва 1800 пари, пак не може да шие като тази добревина, наречена четириконечен оверлог. Всеки който е започнал да шие по-сериозно, а не само ремонти на дрехи, е стигнал до извода на същата тази баба. Знам, че няма да я послушаш, защото в този живот, човек се учи по трудния начин, а чак после се чуди защо не е следвал добрите съвети. Френците го казват по друг начин, но това на нашенски значи същото: ,, - Това е живота''.

# 1 593
  • sofia
Аурора, ако имаш възможност отиди в магазина, в който ги предлагат и поискай да пробваш, да ти направят демонстрация е пр. Това е най-добрия начин да избереш "твоята".

Общи условия

Активация на акаунт