Каква шевна машина и откъде

  • 551 203
  • 4 013
  •   2
Отговори
# 2 505
  • Мнения: 362
Ще ме спукаш от смях. Най-вероятно ще си купя и двата плетача, да има  ей така - за зор заман. Страх лозе пази.Simple Smile
Все още не съм ударил нито един тегел. Според всички правила на науката и изкуството по време на пандемия съм заточил кашона да се обеззаразява при стайна температура в таванско помещение.
Само проверих съдържанието - с маска и ръкавици при спазване на всички правила за безопасност.
Всичко е налице, четирите конеца са вдянати и вързани на възел в началото в посока към стойката за конусите, под крачето има едно сгънато на две парченце плат с ударен един пробен тегел, тегелът е изкаран и след парчето плат както си му е редът.
Пробният тегел от завода е екстра. Ще взема да запиша в един тефтер настройките за натягането на четирите конеца за всеки случай. Преди връзвам мои конци и да тегля конците, естествено ще намаля натягането до нула, както си му е редът.
Днес се обзаведох с 4 конуса с бял и 4 конуса с черен конец. Утре ще търся и сиви, че в кинкалерията, където бях,  нямаше.
Най-вероятно утре ще ударя сефтето на машинката. На пръв поглед и първо четене - много ми харесва.
Отворих предния капак, да проверя вдяването на конците. Всичко е наред. Засега капакът е доста стегнат - т.е. издърпването му надясно изисква известни усилия. Също така и подвижната част на масата за шиене - това отляво, също се вади с усилие. Отдолу отляво  между крачетата има един бутон, който трябва да се натисне, преди да се дърпа тази лявата част наляво. И въпреки това излиза доста трудно. И там е стегнато. В това няма нищо лошо разбира се, по-добре така, вместо да хлопат пластмаси, но трябва да се внимава.
Книжното ръководство е на три езика - английски, немски/австрийски/швейцарски (така са го написали Simple Smile ) и на български.

Искам още веднъж да ти благодаря, че ме насочи към към таз извънредно приятна машинка и ми спести един куп грешни пари, които иначе щяха да заминат към Аксиома! Beers

# 2 506
  • София
  • Мнения: 500
Ползвайте си новите оверлози със Здраве! Моята дъщеря се отказа за сега, на друго зареждане ще купуваме от Лидъл оверлог евентуално! Тя сега се учи още и има време! Аз съм доволна от моя MEDION  MD 18030. ММ го смаза в неделя като го отвори целия ( инженер е) и каза, че е добре изпълнен. Сега е по-тих, по-плавно работи, абе звука и шева е друг.
 trademark, ако искаш съвет не се отказвай от Union. Шие прав тигел като професионална машина. Иска само къпане в масло буквално. Има едно малко краче и едни уникални зъби, които нямат спиране. Ципове прикачвам на нея. Нямам нужда от покривна прави идеален разтеглив  прав тигел на подгъв минат на оверлог. Аз съм шила на многооперационни машини и сега шия зиг заг, декоративни тигели, илици и така.
Дори детето първо почна да се учи на ръчна Унионка за да свикне с бавен тигел, да го направлява. Прави подгъви, като паралелно сяда и на Лидълска машина.
 Шия дрехи и пачуърк по малко от години. Имам започнати две шалтета и наистина най-добре напасвам с Униона, но моя не го прибирам, с шкаф-маса е и мотора е Tur, а педала е като на Лучник, т. е. контролира се много добре.
 За мен човек трябва да има добра права машина, може и професионална, сравнително непретенциозна пласмасова играчка многооперационна и добър оверлог и може да разгърне фантазията си...

# 2 507
  • Мнения: 362
На дъртата ми Веритас с шкаф/маса аз съм присадил полски мотор Tur 2 със съответния педал. Навремето го купих от един майстор на шевни машини. Работи екстра.

# 2 508
  • Мнения: 1 842
Милена, цъкни на този линк: https://dox.abv.bg/
Дръпни и пусни файлът на посоченото място! След като се качи, ще ни го копираш и поставиш в следващия пост линкът, на който ще е поставен този файл и той ще е в мрежата 14 дни!
Скрит текст:
А за да разберете какво е сиромах човек, жив дявол, вижте това: https://www.youtube.com/watch?v=ozclSKgcKGc
Забравяте за специализирани машини, купувате един руский Юниън за 50 пари и шиете илици, като тази мома.
Здравейте, само да се включа за кратко да се похваля успях да се вредя без малко да не успея много малко бройки имаше! Simple Smile Благодаря за съветите.

# 2 509
  • Мнения: 362
Още един въпрос - така и така съм на вълна доокомплектоване на новия оверлог. Интересува ме за Лидълския Пфаф, т.е. Singer 14SH754, какви игли да си купя като запасни, освен тези в комплекта?
Обикновени за домашни шевни машини - 130/705H, или някакви по-специални?
Юнаците от onparts предлагат естествено и три номера игли за домашен оверлог Singer - 90, 80 и 70.
Примерно:
https://www.onparts.bg/igli-za-domashen-overlog-%e2%84%96-90/
Или просто да използвам обикновени игли Organ?

# 2 510
  • София
  • Мнения: 500
Моя оверлог работи с игли за шевна машина 130/705H, вижте какво пише на резервните игли! Мисля, че трябва да се внимава да не се чупят игли, защото развалят плочката. Аз за 5 месеца всекидневна работа счупих една с дънки по невнимание на джобовете и сега минавам на ръчно през дебели участаци. Иначе като шия дебело увеличавам дължината на бода.

# 2 511
  • Мнения: 362
Мдаа. В ръководството пише да се изполват игли Inspira, т.е. Singer Overlocker Needles 2022 (ELx705) size 90/14.
Т.е. игли за домашен оверлог и покривна машина.
При спешна необходимост можело да се използват и игли Inspira 2020, демек обикновени игли за домашна шевна машина 130/705H.

# 2 512
  • Мнения: 1 861
Когато купих моят оверлог  и прочетох за тези игли Сингер 2022. Започнах търсене и никъде не намерих такава лошавина. Веднъж ми хрумна да пробвам с игли за домашна машина и не само че шие, но и няма пропуски на бодове. Тогава не пишеха, че са игли ELx705. Това са игли за покривна машина. Те имат интересна форма, но този оверлог затова е велик, защото е непретенциозен към игли и конци. И друг път съм писал, че домашните оверлози обикновено се центроват за игли номер 90. За да няма пропуски на бодове, огромно значение има на какво разстояние зад иглата минава големият грайфер. Ако е малко по-голямо, има пропуски. Добре, ще му поставиш игла 70. Тъй като тя е много по-тънка, това разстояние ще е по-голямо и е възможно да има пропуски. Така. Но някои моми веднага ще ми кажат, че с игла 90, тънките платове ще са грозно надупчени. А аз ще им кажа да избират, или да има пропуски, или да имат по-големи дупки (ама че цинично звучи). За много дебели платове, не поставяйте игли 100, защото тогава може да счупи игла, а не дай Боже и грайфер на високи обороти. Затова много ме учуди фактът, че на Тексито препоръчват игли 80. Както казах, то е точно копие на този Сингер. Това означава, че машината е центрована за игли 80. Но тогава питаме в задачката, как ще шием този флис на два ката: https://souzteks.ru/catalog/trikotazhnye_polotna/flis/4862/
Досега винаги съм шил с игли 90. Не съм пробвал с игли 80. Ако държиш толкова, пробвай на тънки платове с 80, но ако има пропуски, махай ги! За 70 и дума да не става. Видя ли има ли онази малка джаджа, която се поставя на малкия грайфер , за да се шие двуконечно пико? За работа с оверлог, много голямо значение има каква пинсета ползваш. Тази в комплекта не е много лоша, но съвсем друга работа е зъболекарска, купена от аптека. На новият Медион за който писах, пинсетата е отчайващо къса и неудобна.
Иглите 90 за шевните ти машини ще станат, но като имаш бол пари, купи си от тези ергени!

# 2 513
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разглеждам цение а стоматологичните пинсети - мале, мале

# 2 514
  • Мнения: 362
Преди малко ми се обади една девойка от Онпартс да уточним поръчката и доставката, та я попитах за онези игли Сингер от техния сайт. Оказа се, че са  2020, т.е. 130/705Н. Обаче девойката каза, че по спомен някъде в склада имали и 2022. Та тя тръгна да рови по складовете и ще ми се обади, като провери. Казах и да гледа само за 90/14. Така че има шанс да се обзаведа с някоя и друга игла 2022 ( ELx705) 90/14.

# 2 515
  • Мнения: 1 861
Дороти, не знам къде си гледала стоматологични пинсети и колко са стрували, но ето тези са много евтини за качеството си: http://www.buladdent.com/shop/%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B8/
Знаеш ли, че преди доста години цена за пинсета 20 лева беше в реда на нещата, а тези пари бяха една шеста заплата.

Stilgar, запретявам чупене на игли! Чак машината като направи 5 години, чак тогава ти се разрешава, но само една!

# 2 516
  • Мнения: 362
Порових снощи из дълбините на руския форум за шев, кройка, плетене и т.н. osinka.ru
Беше ми интересно има ли нещо там за нашия любим оверлог singer 14sh754.
Тия руски моми се оказаха мноооого префърцунени... Видиш ли, сингерът бил китайски, следователно долнокачествен, едва ли не боклук.
Смях...
Сякаш другите не ги правят в Китай.
Там се замерят само с жаномета, жукита, брадъри и т.н.

# 2 517
  • София
  • Мнения: 4
Dilyani  не съм се отказал от Union-a, даже си взех един за 60лв , чистак бърсак новичък със всичките му принадлежностти и куфар. Има си монтиран мотор /Tur2/  и педал  Simple Smile
Днес ако остане време ще отида за да си взема основните консумативи и най вече масълце, че тая машина най вероятно от раждането си не е виждала баня .
Когато направя първият тегел, ще постна снимка да се похваля Simple Smile

# 2 518
  • Мнения: 362
Освен масълце си вземи и средство за почистване преди смазването с ново масълце - газ за газени лампи или WD40. Капваш по 1-2 капки газ или пръсваш лекичко през тръбичката WD40 на всички места за смазване - движещи се части, оси, валове, плъзгащи лагери и т.н. Изчакваш няколко минути и пускаш машината да поработи без игла, без совалка и без конци и калерка. Почистваш и забързаш хубаво с чисто парцалче и смазваш. Естествено машината трябва да е върху голям парцал.
Хубаво е да потърсиш ръководство за машината и да видиш има ли схема за смазване. В руския интернет със сигурност трябва има сканирано ръководство на машината.

# 2 519

Общи условия

Активация на акаунт