Помогнете! Детето ми повръща пети ден ?!

  • 8 747
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 679
. Гост,
не знаех, че от картофите и лайката се получават газове.   Shocked  На мен педиатърката ми каза още когато беше зле да давам картофи и лайка. До колкото знам лайката има успокоителен ефект за стомаха. А и последните два дни вместо вода все лайка съм и давала.

А картофите днес не ги искаше, но като сложих малко изкиснато сирене вътре и малко водичка - като каша - яде. Относно сиренето в попарата - ами тя досега само попара е яла и то със сирене, защото аз като не слагам сирене вътре, то какво ще остане? Само сухар и вода? А лекарката и за сиренето от самото начало каза, че може да давам, но изкиснато, разбира се.

Колкото до захранването преди - то беше различно. Тогава малката ядеше малко неща и предимно кърма, а захранването ставаше доста бавно - горе долу по една-две нови храни на месец. Мисля, че не могат да се сравняват в случая.

Попитах за различните храни кога да се дават, защото не знам няма ли да предизвикат неприятни усещания в стомаха ако дам прекалено рано. И понеже досега не ми е повръщала почти никога, не знам коя храна кога да включвам. Другите мами са се сблъсквали с такива проблеми досега предполагам, но на мен ми е за първи път. Така че ако някой знае и има желание нека каже кога може да се включва мляко, месо, хляб /не сухар/, други зеленчуци освен ориз, моркови и картофи; плодове и други храни. Благодаря предварително!  Hug

Благодаря и на Фрезия за инфото за джоджена.    bouquet

# 46
  • Мнения: 52
Zdravei dixsi kak e malkata sega vlizam s saita.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сега захранваш точно като бебе.По малко и храни,които не дразнят стомахчето.Бисквитки и солетки и сложи на лесно да си гризва.Можеш да даваш варен картоф,ориз и бяло пилешко месце.Няма да повярваш колко ще хареса печена ябълка(аз поне бях скиптично настроена) без захар във фурната.Избягваш пърженото и силните подправки.Мисля,че е добре вече детето и нас ни държа една седмица.

# 48
  • Мнения: 679
Тинка, малката е добре вече, благодаря! Не повръща втори ден и няма разстройство трети ден /ако не броим онова зацапване в понеделник сутринта, за което споменах преди/. Весела е и играе.

Глухарче, за печената ябълка не се бях сетила. Благодаря! Май че някой ми беше писал тук за печена ябълка, но съм се отплеснала. А и лекарката ни каза, че можело. Още сега ще сложа няколко ябълки да опека. Малката и без това реве за плодове и вика "апка" /ябълка/, иска киви и портокал да яде, но аз не смея да й давам, че кивито разхлабва, а и портокалът не е за нея сега. За ябълката се чудех, но все пак плод е, добре че ме подсети да опека!  Hug

# 49
Лайката има противовъзпалителен ефект, напоследък я отричат поради това че имала алергизиращ ефект. Но образува газове.
Детето ти е здраво, захранвай без да се притесняваш (е все пак с мярка де  Wink). Написали са  ти - варени зеленчуци, недразнещи храни, после крехко пилешко (бяло месо), после малко масло.

АЗ за сиренето го писах, защото нашето разстройство беше много силно - не ми се описват подробности, както писах бяхме в болница заради обезводняване.
Практически е трябвало да се притесняваш като не пълни памперса, защото обезводняването е много опасно. Сега след като всичко е минало, просто имаш придобит опит в тази насока.
Нацелувай детето хубаво, гушни си го и се успокой. Peace

# 50
  • Мнения: 679
При нас разстройството не беше толкова много. За една седмица само три пъти, като първият път беше първия ден, веднъж от вомакура и веднъж в неделя. Както казах в неделя вечерта и понеделник сутринта имаше някакви зацапвания на памперса, но тях не ги броя. Между другото и на мен ми стана чудно за сиренето, защото ми казаха никакви млечни продукти, пък сирене можело, но пък от друга страна като си помисля, от малка когато съм имала разстройство са ми давали препечени филийки с изкиснато сирене. За повръщане... не помня, но май и тогава съм яла...  newsm78

Аз още се притеснявам да й давам повече от 20-тина мл вода наведнъж, въпреки, че е по-добре. Все ме е страх да не почне пак да повръща. И почва да ме е страх сега пък запек да не получи, че не е акала трети ден.

Иначе има апетит, но на ядене давам 1/3 нормална порция - значи горе-долу 70 грама, не съм мерила. Сега й дадох пак малко попара и една печена ябълка. Ябълката много й хареса. Бях сложила при ябълките и 1 картоф да пека за проба, но не го лизна даже.

А лекарствата и днес й ги давам без ентерола, т.е давам натриевия цитрат и еспумизана, но се чудя дали да не ги спра вече. Утре мисля да спра натриевия цитрат и да дам само еспумизан, а като идем на лекар ще питам дали правя всичко както трябва.

# 51
  • Мнения: 6 164
Надявам се да се оправяте, и все пак един съвет от мен: Vomitus Heel - хомеопатични капки против повръщане - чудеса правят!!! И другото - почне ли да ти повръща - веднага на диета, първите часове не се яде нищо, нито попари, нищо, после можеш да захранваш и за предпочитане е лечебна хумана. Наистина не си я хранила правилно и може затова да се е забавило подобряването й.

Общи условия

Активация на акаунт