Докога ще караме на къси светлини автомобилите?

  • 5 645
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 631
Въобще не ми пречат светлините.
Не ги гася въобще.
Съответно си карам винаги с тях.
Защо ги гасите въобще и рискувате да ви напишат акт?
Аз ако ги спирам всяка вечер и трябва да ги включвам всяка сутрин ще забравя 100%...

Защото само на новите модели автомобили фаровете се изключват с двигателя!
На останалите коли ако не си загасиш фаровете вечерта, сутринта няма да можеш да запалиш!  Peace

# 46
  • Мнения: 152
аз целогодишно съм с пуснати светлини...така,че въобще не ме интересуват крайни срокове!

# 47
  • Мнения: 4 916
Целогодишно карам на светлини.  Peace

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз по принцип имам чудесно нощно зрение, но не мисля, че това ми дава основание да карам без фарове по тъмно, макар че прадядо ми едва ли е имал халогени на каретата си.

Още един глас ЗА фарове ВИНАГИ.
Колите се виждат много по-добре.

# 49
  • Мнения: 4 916
... Още един глас ЗА фарове ВИНАГИ.
...

 Peace

# 50
  • Мнения: 677
Не мога да повярвам, че някой би искал да НЕ кара на фарове. Пречи ли ви, кво?!

# 51
  • Мнения: 3 268
Винаги карам с включени фарове.И август месец по обяд-също.

# 52
  • Мнения: 4 916
Не мога да повярвам, че някой би искал да НЕ кара на фарове. Пречи ли ви, кво?!

Скъпи са крушките, зат`ва.... Много сте несъобразителни значи.

# 53
  • Мнения: 1 058
Първо паля двигателя после пускам фаровете. Това ми стана навик и не виждам смисъл да спирам да ги включвам лятото. Моята кола няма електромер Laughing.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 890
Не мога да повярвам, че някой би искал да НЕ кара на фарове. Пречи ли ви, кво?!

    Оффф ако от 2 страници не си разбрал "кво", няма смисъл да пиша повече Tired Всички знаем, че в бг-мамма всички сме стриктни и супер добри шофьорки, взели сме си изпитите от първия път, никога не правим нарушения и т.н. Много интересно откъде се взимат тогава тия големи бели птици по пътя, които виждам всеки ден - сигурно те тук не влизат.  Mr. Green Виждам, че си умирате от желание да плюете - ами малко по-надолу е темата за момичето, дето както си карало, влязло в насрещното, без да забележи  Shocked и даже възмутена горката, че мъжът и се бил разкрещял.  #Cussing out Но там нямаше такива възмутени изказвания ,нали - ееее, кво толкова е станало, на всеки се случва хихихи.  Sick
   Повече тук не смятам да пиша, преливайте си от пусто в празно колкото си искате.  Simple Smile Пожелавам ви всичките ви произшествия да са причинени от такива шофьори като мен !  Flutter  Hug

# 55
  • Мнения: 2 631
Карайте с включени светлини, но не забравяйте да ходите чат - пат на майстор да ви ги регулира, щото ми е много неприятно някой все да ми вади очите с криви фарове  #Cussing out

# 56
  • Мнения: 3 674
     За мен това е голяма простотия. То който няма да види, че идва кола срещу теб, едва ли ще обърне внимание има ли фарове няма ли, ама нейсе... Sick
     А иначе и на мен ми се върти в ума, че е до 1-ви март.  Peace

Съвсем друго е възприемането на автомобил с включени фарове  Naughty
Да така е  Peace

Тук  в Скандинавия задължително се кара  на включени фарове....целогодишно.Такъв е закона.

В самите автомобили е инсталирано автоматичното включване на фаровете веднага  когато запалиш колата, което е много удобно и практично.

# 57
  • Мнения: 677
Mirenaосемдесе, прочетох ти всички постове по темата. Ти явно си статистик, следиш всички катастрофи и не си забелязала намаляването им след въвеждане на закона. Сподели и други твои статистики, моля те!
Смешно е сравнението между кола със запалени и незапалени фарове. Дори е нелепо.
Аре, карайте на фарове и не мислете много, че не ви се отдава. Мисленето.

# 58
  • Мнения: 3 268
Моя позната ми попита наскоро дали като е с пуснати фарове не хаби повече бензин. newsm78Серозно си ме питаше...

# 59
  • Мнения: 3 674
Mirena80...направи статистика и сравнение  на катасрофите в държави където карат  нон-стоп с  включени фарове и България.Ще видиш много шокираща разлика.

Няма змачение ти как виждаш и какво ти е зрението в случая...важното е теб да те виждат, и ще те виждат по-добре когато си с фарове. Wink

В държавите където този закон е въведен отдавна, народа избит по пътищата е с мнооооого  минимален процент в сравнение с България, където карат като камикадзета / Боже, изписах ли я тази думичка правилно?  Thinking/

Общи условия

Активация на акаунт