Имахте ли кървене през бременноста и в коя седмица?

  • 35 936
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?

# 1
  • Мнения: 4 362
Здравей,
Аз не съм мама,но мога да ти споделя моят опит,аз прокървих в 7 г.с. което последва със спонтанен.Започна първо с кафеникаво течение.Надявам се ти да нямаш такива проблеми ако имаш обърни се веднага към лекар.

# 2
  • Мнения: 5 577
Здравейте, аз имах кървене в 13 г.с, и в 17 пак.

# 3
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?



разбира се че може да има кървене след 16та седмица, но тогава по лесно се поставя точна диагноза и по лесно се лекува.

една от причините за късното кървене е отлепване на плацентата. това не е НИКАК хубаво, дано не се случва никому.

иначе аз съм кървяла с първите 4 бременности започвайки от 5-6 седмица. С децата които износих кървенето спря за 1 ден и не се повтори, с едната бременност изкървях, шийката беше отворена и аборта тръгнал и всичко стана веднага, с последната 5 седмица почна кървенето(като при обилен мензис) и 10та седмица сърчицето спря. Кюртираха ме веднага за да спрат кървенето, понеже бях загубила много кръв през последния месец.
 сега съм начало на 5та седмица и се моля да изкарам без кървене .....
иначе вчера имах тъмно зацапване, но това на очакваната дата на менструацията(първа липсваща) се приема в рамките на нормалното....

# 4
  • Мнения: 304
Аз прокървих в 5 г.с, заради хематом, който слава богу се резорбира след като пих Утрогестан и куп други лекарства.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 745
аз лежах в б-ца при кървене във 2ри месец, което какво прави 8ма седмица ли, не знам. Но слава богу тогава се оправих и повече не съм влизала в б-ца.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами... дрън-дрън! Кървях си през цялата втора бременност, и след като родих не спря. Причината беше неясна, но явно на хормонална основа. Скоро започнах противозачатъчни и най-накрая спря. А с първата бременност кървях до 4-ия месец.

# 7
  • България-София
  • Мнения: 573
Също прокървих в 8-ма седмица. Събудих се през нощта от рязка болка и цялата спалня беше в кръв. Бях сигурна, че съм абортирала, но в болницата след щателен преглед и видеозон-всичко беше наред и даже видях как двете сърчица биятза пръв път.

# 8
  • Мнения: 2 028
пази се, защото можеш да прокървиш по всяко време на бременността!

# 9
  • Мнения: 158
Бях в болница заради кървене в 7-ма г.с. Не успях да разбера причината, а и лекарите не ми казаха защо се е получило.

# 10
  • Мнения: 8 459
В 9 седмица.И после пак в12.

# 11
  • Мнения: 2 032
Да, с първата бременност беще в първия триместър и в осмия месец, с втората бременност -в 4-ия месец.
За разлика от България, в Англия медицинското мнение е, че нищо не може да се направи даже и ако това е началото на спонтанен аборт, и, колкото и ужасно да беше за мен, ти казват да чакаш и това е.

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност

Какво значи "чух"? От медицинско лице или от хора, които принципно "всичко знаят" ? А при гинеколога си ходи ли да го питаш? И имаш ли в същност кървене? Ако да-не се колебай, отивай на лекар!
По темата-и двата пъти имах кървене, но в съвсем начален стадий на бременността (10-12 г.с.). Според мен, кървене винаги може да има-както са ти писали по-горе-при отлепване на плацентата, например, спонтанен аборт и прочие.

# 13
  • Мнения: 2 292
тези теми с кървене така ме плашат - имам полипи и има риск при мен затова ми казаха да тичам в болницата дори при ная малкото кървене или болка до сега не е имало нищо да чукнем на дърво но ме е страх ужасно не можете да си представите каква параноя съм развила - сигурно ако ми се появи кървене първо моето сърце ще спре ... пък камо ли да тичам до болницата  Neutral Face

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: vivita
тези теми с кървене така ме плашат - имам полипи и има риск при мен затова ми казаха да тичам в болницата дори при ная малкото кървене или болка до сега не е имало нищо да чукнем на дърво но ме е страх ужасно не можете да си представите каква параноя съм развила - сигурно ако ми се появи кървене първо моето сърце ще спре ... пък камо ли да тичам до болницата  Neutral Face

Не се шашкай, и аз бях с полип- нормално е да се появи по време на бременност, след раждането обикновено регенерира. Кървях си, ама нищо страшно не ми се случи- износих до края и се роди здраво бебе. Паниката е по-страшна, требе си спокойствие.

# 15
  • Мнения: X
Аз прокървих в 10 г.с, беше съвсем малко кафеникаво, оказа се, че плацентата се захващала много близо до шийката, пих лекарства и всичко се размина.

# 16
  • Мнения: 824
Цитат на: wellroundedwoman
Да, с първата бременност беще в първия триместър и в осмия месец, с втората бременност -в 4-ия месец.
За разлика от България, в Англия медицинското мнение е, че нищо не може да се направи даже и ако това е началото на спонтанен аборт, и, колкото и ужасно да беше за мен, ти казват да чакаш и това е.

АМИ И ТУК Е ТАКА .С ПЪРВАТА БРЕМЕННОСТ ПРОКЪРВИХ 8 СЕДМИЦА И НА ВИДЕОЗОНА ПОЛОЖЕНИЕТО НЕ БЕ6Е ДОБРО.И ТАКА СПОННТАНЕН АБОРТ.ВТОРАТА БРЕМЕННОСТ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ. ТРЕТАТА ПРОКЪРВИХ 9 СЕДМИЦА -ВЗЕ МИ СЕ АКЪЛА.НА ВИДЕОЗОНА ВСИ4КО ИЗГЛЕЖДА6Е ДОБРЕ -ДОКТОРА КАЗА 6ТЕ 4АКАМЕ.Е ВСИ4КО МИНА ОК-БЕБО Е НА 7М.ПРИ СПОННТАННИЯ АБОРТ ДОКТАРА МИ КАЗА ДА НЕ ПЛА4А ,4Е ТАКА Е БИЛО ПИСАНО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕДОТВРАТИ-ПОНЕ В МОЯ СЛУ4АЙ.НО ПРИ ВСИ4КИ СЛУ4АИ СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ЛЕКАР.

# 17
  • Мнения: 1 541
Цитат на: wellroundedwoman
Да, с първата бременност беще в първия триместър и в осмия месец, с втората бременност -в 4-ия месец.
За разлика от България, в Англия медицинското мнение е, че нищо не може да се направи даже и ако това е началото на спонтанен аборт, и, колкото и ужасно да беше за мен, ти казват да чакаш и това е.


Ужасна им е практиката тук наистина. И аз имах кафеникаво зацапване в 7 г.с. някъде, но как оцелих Петък преди техния Великден и дори и видеозон не ми направиха до 3 дни след това- "то и без това нямало какво да се направи"  #2gunfire А и като ми направиха така набързо беше, че изобщо не ми стана ясно какво е било....въпреки, че питах! Слава Богу от тогава нещата са по- добре, но и до ден днешен треперя, а и надали ще спра до края на бременността.

# 18
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
При първата бременност нямах никакви проблеми.
сега при втората - кървях от началото до 16 седмица. Тогава изведнъж спря и да чукам на дърво  сега съм ок. Пих Утрогестан , Но шпа и ми надупчиха дупето с Прегнил. Не ме питайте как съм оцеляла психически. Сега при всяко ходене до тоалетната изпитвам ужас. Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
и през двете бременостти имах кървене/ зацапване по-точно казано/ между 8ма и 12 седмица!/
Причина - двурога матка!

# 20
  • Мнения: 2 292
може ли някой да ми обясни какво означава двурога матка?

# 21
  • Мнения: 6 472
С предишната бременност прокървих в 6 месец. Слава богу всичко мина ок и сега  едно 6 годишно диване редовно ми опъва нервичките, както си му е реда Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: vivita
може ли някой да ми обясни какво означава двурога матка?


Ами матка с неправилно развила се форма! не е овална а прилича на сърце! Въте има преграда, която я разделя на два рога! в зависимост от това къде и как е разположена преградата, матката може да нараства в различна степен! При мен явно е така, че нараства добре.
При такава аномалия, често има аборти в ранна бременост и се налага оперативно коригиране за да може да се износи нормално бременност!
Кървенето се получава обикновенно от това че плода е в единия рог а другия си изхвърля кръв, като при цикил/ поне на мен така ми обясниха/
Дано ме разбра!мноооого объркано май стана!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз съм имала прокървяване два пъти до сега - веднъж в 4-5 седмица и след това около 10-та. Като обяснението на лекаря беше, че бебето и матката нарастван несинхронизирано и понякога се получава кървене...  Надявам се повече да не се сблъсквам с такива проблеми.

# 24
  • Мнения: 4 358
Имах кървене в 12-та и в 20-та седмица.
И двата пъти се оказа, че е от раничката, която имам.

# 25
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Не съм имала кървене. Общо взето, не разбрах, че съм бременна. Laughing

# 26
  • Мнения: 2 292
е това направо ме хвърля в дълбок траур - не стигат полипите ми и матката ми е сърцевидна (сега разбирам двурога)- не било много но ... хм до сега не ми казаха че е проблем. Значи и аз имам такова нещо!

# 27
  • Мнения: 6 315
Да, в седма-осма седмица имах слабо кървене и си постоях вкъщи по тоя случай. Пих лекарства, но като цяло лекарите си казаха, че всичко е божа работа и че нищо особено не може да се направи.

Всяка бременност е строго индивидуална и не може да се правят обобщения според мен.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: vivita
е това направо ме хвърля в дълбок траур - не стигат полипите ми и матката ми е сърцевидна (сега разбирам двурога)- не било много но ... хм до сега не ми казаха че е проблем. Значи и аз имам такова нещо!


ако нямаш преграда вътре, няма страшно!
А аз със преграда си износих една прекрасна бременност и сега съм в 8ми месец!
Споко, това е повишен риск и вероятно осложнение, но не е задължително!
Щом са ти казали че всичко е наред значи е!
Минала си риковия период до 12 седмица! Wink

# 29
  • Мнения: 3 550
Не, нямах.

# 30
  • Мнения: 2 292
няма преграда има изкривяване отгоре- тъкмо да ме оперират да махнат полипите и да видят какво да правят с това изкривяване (отвън ли нещо опира отвътре ли е само) и излезна положителен теста за бременност - е лекарката щеше да ме набие но каза сега ще стискаме палци и т.н. после лекарката на ултразвука ми каза нищо няма всичко е наред - няма проблем, но ако си мисли тя че много ме е успокоила ... непрестанно съм на тръни сякаш всеки момент може нещо да стане ... а ако стане направо не знам как ще го преживея.
Дано всичко е наред. може прекалено да се впрягам, може би има много майки с подобни проблеми които не са ги знаели предварително и всичко е минало добре.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Имах кървене 2 пъти-в 8 г.с. и в 10 г.с.Причината беше отлепване на хориона.Лежах 3 месеца,за да задържа бебето,но то си беше по-скоро от предпазливост от страна на лексрката и от моя страна.
Пих 2 месеца и полвина Дуфастон,Папаверин и Но-шпа

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Прокървих точно по време на първата ми липсваща менструация - в 3 г. с. съм била. Затова и не можех да повярвам, че съм бременна, въпреки положителните тестове. Wink

# 33
  • Мнения: 3 591
Цитат на: chockolina
Прокървих точно по време на първата ми липсваща менструация - в 3 г. с. съм била. Затова и не можех да повярвам, че съм бременна, въпреки положителните тестове. Wink

искаш да кажеш 5та г.с.  Stuck Out Tongue
освен ако не ти идва на всеки 2 седмици де  #Silly

# 34
  • Мнения: 3 200
в 8 г.с.

# 35
  • Мнения: 5 246
В началото прокървих към 5-6 г.с. и след това в началото на 8 месец.

# 36
  • Мнения: 5 468
Аз прокървих в 7 г.с. едно кафяво течение. Тече слабо, но имаше около 5 дена. Пих Нош-Па и Утрогестан, и уж си почивах повече. После кървенето спря и до 9-ти месец нямах проблеми.

# 37
  • Мнения: 400
И аз прокървих - в 11 седмица.
Оказа се, че е плацента превия - ниска плацента залепена от двете страни на шийката. в този случай нищо не може да се направи.
Аз гледах много много да не се движа, а да лежа повече и се оправи (плацентата се премести нагоре, както и самия доктор каза, че ставало в повечето случаи).

Може да се прокърви и след секс, ако партньора се е изпразнил вътре или си е играл със зърната на гърдите, защото и в трите случая се получава контракции на матката >>> кървене (ако има ниска плацента).

# 38
  • Мнения: 2 723
Аз прокървих в 8 седмица, то не беше кървене де, а кафеникаво зацапване, щях да получа инфаркт. Продължи 1 седмица, през която ме натъпкаха с но-шпа и утрогестан. Слава Богу от тогава не съм имала проблеми, ама при всяко отиване до тоалетната се разтрепервам Sad

# 39
  • на езерото
  • Мнения: 263
Прокървих в 10г.с. но беше без последствия  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 344
В 13-та и 15-та.Кървене е силно казано-просто имах следи от кръв върху бельото.Правиха ми инжекции НО-ШПА,после минах на таблетки.Полежах у дома няколко дни.

# 41
  • София
  • Мнения: 203
Аз не съм кървила (да не чуе дявола), но от самото начало съм с болки подобни на силни менструални и с контракции и болки в кръста. Бях в болнични 3 месеца, лежах, пих Нош-па, Дуфастон и Магнезий с витамин В6. От 09.05 съм на работа.  Заболява ме след обяд и се чудя какво да правя. Колегите мрънкат, че имало много работа, а аз се притеснявам за бебето. На моменти си мисля, че вече сигурно прекалено се вглеждам в себе си. Но пък не вярвам да си измислям болката.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 972
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?


имах кървене в 9-та седмица, за сега съм ОК, но доста се пазя, т.к. имам ниска плацента и риска е голям...

# 43
  • sofia
  • Мнения: 1 185
аз прокървих 4 пъти между 14 и 17 гс Причината беше отлепване на плацентата и образуване на плацентарен хематомб Лежах 1 месец в болница  и от страх почти цяла бременност в къщи Кръвта беше ярка и имаше и съсиреци, аз си помислих,че изхвълям бебето,но слава богу не беше така Отначало бях на системи- магнезий и инжекции-папаварин После минах на таблетки но-шпа и магнерот,които пих почти до края на 6 месец Но психически бях много зле Винаги си мислех,че нещо ми тече Когато почнах да раждам се паникьосах, защото не знаех, че при разширяване на шийката се получава кървене Добре, че имаше свястна акушерка да ми обясни, че е нормално За щастие всичко мина вече и сина ми е на 2 г и2 м

# 44
Аз същс прокървих в 5 седмица,и това продължи докрая на 3 месец. Междувременно пиех Утрогестан и витамин С, защото ми казаха че е на хормонална основа. Еднократно получих и силен кръвоизлив, но слава богу всичко беше наред

# 45
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз прокървих /кафеникаво-червено/ в 6 г.с. та така до 12 когато се наложи да се направи кюртаж. През цялото време пиех ДУФАСТОН за задържане, което пък после е попречило на организма да изхвърли сам зародишчето. При всички случаи се ходи на лекар, въпрос на късмет е да се уцели качествен доктор. Искрено пожелавам да нямаш проблеми и всичко да е наред! Стискам ти палци мила и ти желая мнооооого успех и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт