Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция

  • 34 146
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Здравейте дами и newsm44 (ура) за новата тема. да ни е спорна и все така гостоприемна  Heart Eyes

Снежи, добре дошла!

Цвете, както ти ни завиждаш че сме тук и се радваме на красотите (и грозотите Rolling Eyes) на Истанбул, така и на мен ми се иска често-често да съм на твое място и да мога да се разходя в Морската градина... ех, ех... особено както се е пооправило времето напоследък, представям си каква е наслада  Simple Smile... един ден като си имаме и ние някое палавниче сигурно ще ми е още по-мъчно, че няма как да го разходя из пищния парк, гордостта на Варна... по тоз случай ще пусна няколко снимки правени през 2007 в мултиплай-то...
~~~~~~~
хора, като чета разказите ви за 89та ми става много срамно и тъжно, че се е наложило да преживеете такива времена!
~~~~~~~
Дризе, мила, ако Бенмари идва, ще се опитам да отложа урока за да доприпкаме заедно. Нямам търпение да се запозная с всички ви "очи в очи"  Laughing!!!

ако обаче тя вземе че си отиде до Габрово инстед, ще хващам катамараните от Бостанджъ или Кадикой до Бакъркьой и от там на бус-а...

Бенмари, моля те кажи като стане ясно дали ще сте тук  Hug

Целувки за всички и до скоро!

ааа, дризе, щях да забравя, какво се уточнявахте за менюто? ний какво да носим?

# 16
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Ай, бе кво става с романтичните спомени по запознанствата? Закъсахте нещо Rolling Eyes
 Шенай, как се запозна с мъжо си?
Моето семейство се премести в İстанбул още 1990 по моя причина, както се досещате сигурно Crazy
Снеж, здравей!

# 17
  • Мнения: 168
С мъжо ми бяхме в едно училище в Дулово през цялото време. Още от седми-осми клас му бях хвърлила око и все се карах с една приятелка, която също го харесваше. Вече в последната година  на гимназията реши, че ще ми обърне внимание. Съвсем неочаквано ме покани да съм му дама на абитуриентския бал.

# 18
  • Мнения: 168
тогава аз бях десети клас, а той завършжаше. И след това уж нищо, нали, докато аз реших да му върна поканата за моя бал. И се започна едно ухажване от негова страна. А брак ми предложи няколко месеца след като аз завърших гимназията- заведе ме в един разкошен ресторант в Добрич. Аз още не щях да казвам на наще за него, но направих ужасно тъпа грешка. Обадих се от заведението в нас и казах, че съм у Нилгюн и те се обадили и оттече работата.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Здравейте LaughingНадявам се да нямате нищо против намесата ми във вашата тема, но много харесвам турският език, който за жалост не владея. Както и да е, работя малко по въпроса. Освен това ми е много интересна темата за Турция. Имах близки приятели турци докато учех, за жалост си изгубихме следите през годините. Та, ако нямате нищо против, ще надничам при вас.
 В момента слушам новият албум на Таркан и за пореден път се убеждавам колко го харесвам. Молбата ми е някой да ми сподели какво означава " Vay anam vay" и да ми обясни за какво иде реч. Не че не интересуват и другите текстове, но....да започна все отнякъде.

# 20
  • Мнения: 168
Tова значи: "въй, мамо, въй"

# 21
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
@ bomboto,
 Laughing Laughing Laughing
"Ах, мале, ах!" или нещо подобно би трябвало да се превежда  Laughing
може и по-свободно като "Майко мила!"
смисълът е възклицание - и доколкото знам има положителен отенък, но може и да има и ирония...
зависи за какво става дума

# 22
  • Мнения: 720
Принцеске ,ще надничам и аз при вас. Simple Smile Сигурна съм че ще има какво да науча....пък и аз харесвам баклава,турска музика,езика ви...и така...първото и последното се надявам да ги усвоя някой ден. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 247
Бенмари, моля те кажи като стане ясно дали ще сте тук  Hug

ааа, дризе, щях да забравя, какво се уточнявахте за менюто? ний какво да носим?
Спорен и слънчев ден и от нас със Ати
Джорди,май ще остана за купона(Не ми се изпуска такова нещо Wink)....така ,че звънни ми да се разберем как ще пътуваме...има автобус от Кадъкьой до нас ...

дризе, Джорди е права,хайде да уточним кой какво ще приготви..има време, но все пак ..
И ние вчера бяхме навън,открихме страхотен парк точно на Босфора.-с пързалки ,люлки,и уреди за фитнес...реших ,че всеки ден ще ходим с Ати там...не бих могла да си представя по-добро място за спортуване на открито...гледката просто е невероятна,а и за мен ще е от голяма полза ако размърдам малко Д-то Grinning
Ето и снимка-дано размерите не превишават допустимите

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 10:44 от benmary 2

# 24
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Бомбото , Харийет,
добре дошли,  bouquet
 може и курс по турски да организираме, готова съм/сме bowuu

На срещата аз ще направя Yalancı çiğ köfte, може и Kısır, искате ли?  chef

Шенай, тоя хубав ресторант да не е р-т "Добруджа" Grinning Grinning
Нал съм от Толбухин...

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Това с курса по турски е прелестна идея. Дет' се вика - дистанционно обучение Laughing

Ако някой има време и желание, мога ли да пусна целият текст за превод?

# 26
  • Мнения: 418
 Heart Eyes Hug  bouquet
http://img.blogcu.com/uploads/merdanem_ozleme_kahvalti.JPG Money

Nyamam kredor ....pisah iztri se.....

Dobro utro banda Simple Smile
Dobe doshli na Harriet i Bomboto Simple Smile

Mistik - obicham mnogo kasir Simple Smile pravi pravi samo da ne e mnogo aci Simple Smile

Nie shte sme navan Simple Smile
Vesel den

Do posle  Laughing Heart Eyes Hug Peace  bouquet

# 27
  • Мнения: 333
Ехооо здравейте момичета!  Hug

Как сте днес? Днес пак е много хубаво времето тука във Варна. Вчера излязох на разходка...целия народ беше плъзнал в морската градина и край морето. Ходих край морето имаше много лебеди на брега..даже ги снимах. По-късно ще кача снимки от вчера с лебедите и мои в албума.  Flutter

Хари радвам се да те видя и тук.... добре си ни дошла. Включвай се по-често и ти.  Hug  bouquet

бомбото добре си дошла и ти.   bouquet Давай текста да го преведем.  Flutter

Шенай кога ще те видим и теб на снимки?  Simple Smile

Момичета много хубави истории за запознанството ви с мъжете ви имате.  Heart Eyes

По-късно ще мина пак, че трябва да се приготвям за танците.  Flutter

Кафенцето е от мен... май е с канела... или може би не е кафе а саалеп...  newsm78



# 28
  • Мнения: 168
Мистик, ми май Добруджа беше, не помня съвсем ясно името, понеже накрая така се бях налюскала, че и името мй не съм си помнила.
дезерт принцес, ами обяснете механизъм нещо, къде да ги сложа и- дадено

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ето го текста:
    Sorma
Derdin nedir diye sorma
Gel gör, halimi görde anla
Azar azar içim
Yanar durur o biçim
Öl dese ölürüm onun için
Çok seviyorum hem de çok
Tam kalbime geldi ok
Delisiyim o canýna yandýðýmýn
Vurgunuyum haberi yok
Vay Anam Vay halime!
Vay Anam Vay!
Dýþý eli yakar içi beni
Dile kolay

Söndü havam fiyakam
Menziline gireli
Þimdi sabahý zor ediyorum geceleri
Azar azar içim
Yanar durdur o biçim
Öl dese ölürüm onun için
Çok seviyorum hem de çok
Tam kalbime geldi ok
Delisiyim o canýna yandýðýmýn
Vurgunuyum haberi yok
Yok derdime çare yok
Tam kalbime geldi ok
Kölesiyim o canýna yandýðýmýn
Vurgunuyum, haberi yok
Vay Anam Vay Halime!
Vay Anam Vay!

Dýþý eli yakar içi beni
Dile kolay

Çok seviyorum hem de çok
Tam kalbime geldi ok
Delisiyim o canýna yandýðýmýn
Vurgunuyum haberi yok
Yok derdime çare yok
Tam kalbime geldi ok
Kölesiyim o canýna yandýðýmýn
Vurgunuyum, haberi yok
Vay Anam Vay Halime!
Vay Anam Vay!

Vay Anam Vay Halime!
Vay Anam Vay!

Общи условия

Активация на акаунт