ZARA уволни три момичета - не се усмихвали достатъчно?!?

  • 18 648
  • 145
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13
Мола не е театър ,че да се изисква по специално облекло.Закрит пазар е все пак.

Да де, ама в МОЛ-а има парфюмерии. Написах го по повод "анцуга в парфюмерията"!

# 121
  • София
  • Мнения: 62 595
Голяма работа, че е МОЛ. Въпросните молове са си едни най-обикновени магазини и нищо повече. Ако искам с мотиката на рамо ще вляза. Няма една продавачка да ме преценява, защото работата й е да ме обслужи, а не да ми се прави на интересна.

# 122
  • Мнения: 2 152
Голяма работа, че е МОЛ. Въпросните молове са си едни най-обикновени магазини и нищо повече. Ако искам с мотиката на рамо ще вляза. Няма една продавачка да ме преценява, защото работата й е да ме обслужи, а не да ми се прави на интересна.

ЕХ,ЧЕ МЕ КЕФИШ Laughing

# 123
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А, не може да влизаш ненатокана в молът, Радостинке! Поне една тигрова прозрачна блузка да си туриш трябва.  Mr. Green Ако искаш да си наистина шик - и една чанта (с големината на сак) на лакътя. А ако ме наемеш за консултант, ще ти препоръчам тясно кожено якенце, тесни дънки, набутани в ботушки с остър връх. И много, много сваровски камъчета по теб. Да си изправиш косата непременно, с няколко навафлени кичура. Ето това е!
Сега си готова да влезеш в светилището.   bouquet

# 124
  • Мнения: 3 423
Да ви кажа ли в местните молове кой
джитка по анцуг. Предимно турци или
хора, говорещи на канак, тоест кофти
немски, хора, учили едва до десети клас,
слушащи предимно рап, онождащи се по
тоалетните на евтини дискотеки от рода
на Ку'Дорф, и водещи разговори от типа
Красива мама, даже предимно такива, ядат
главно в МакДоналдс, солариумът им е евтин,
но жизненоважен, почиват на Ибица, пият
корн, но не слушат едноименната банда. Та
тези мацки също биват стандартно и мазно
обслужвани, но не се очаква да ръснат яка
пачка, защото живеят предимно от социални,
разбира се, ако гаджетата не разменят дрога
срещу пари из метрото, щото навън е студено.
Но това е тук, където капитализмът гние.

# 125
  • Мнения: 7 914
Да добавя, че тук в Холандия единствените хора, които се "разхождат" по анцуг са тези , които бягат по алеите. За първи път преди 2-3 дена видях един мъж на средна възраст да пазарува по анцунг Peace

муцката
 явно с теб живеем в различни страни Mr. Green

# 126
  • Мнения: 620
Мола не е театър ,че да се изисква по специално облекло.Закрит пазар е все пак.

Да де, ама в МОЛ-а има парфюмерии. Написах го по повод "анцуга в парфюмерията"!

Да не говорим ,че МОЛ-овете са културно мероприятие за дните,в които времето е кофти....барваш се,вземаш детето в количката и мъжлето и се почва обикаляне по етажите ...пит-стоп за кафе и после в къщи,щот деня е минал Thinking
Не става неглиже да отскочиш до там и да си напазаруваш каквото си решил NaughtyТова е МОЛ - не магазинчето във входа...там може и без да си си измил зъбите Mr. Green

# 127
  • Мнения: 1 316
А, не може да влизаш ненатокана в молът, Радостинке! Поне една тигрова прозрачна блузка да си туриш трябва.  Mr. Green Ако искаш да си наистина шик - и една чанта (с големината на сак) на лакътя. А ако ме наемеш за консултант, ще ти препоръчам тясно кожено якенце, тесни дънки, набутани в ботушки с остър връх. И много, много сваровски камъчета по теб. Да си изправиш косата непременно, с няколко навафлени кичура. Ето това е!
Сега си готова да влезеш в светилището.   bouquet

Все едно описа една моя позната - ама съвсем точно!!!

# 128
  • Мнения: 1 878
Темата наистина много се измести, май трябва да се открие нова, а Wink

Звездичке, не знам къде в Холандия живееш, ама като бях там последния път , доста  им се нагледах Mr. Green
 quote author=Liska link=topic=272966.msg6744634#msg6744634 date=1204827823]
Да ви кажа ли в местните молове кой
джитка по анцуг. Предимно турци или
хора, говорещи на канак, тоест кофти
немски, хора, учили едва до десети клас,
слушащи предимно рап, онождащи се по
тоалетните на евтини дискотеки от рода
на Ку'Дорф, и водещи разговори от типа
Красива мама, даже предимно такива, ядат
главно в МакДоналдс, солариумът им е евтин,
но жизненоважен, почиват на Ибица, пият
корн, но не слушат едноименната банда. Та
тези мацки също биват стандартно и мазно
обслужвани, но не се очаква да ръснат яка
пачка, защото живеят предимно от социални,
разбира се, ако гаджетата не разменят дрога
срещу пари из метрото, щото навън е студено.
Но това е тук, където капитализмът гние.
[/quote]

Лиске права си, да не забравяме и запуснатите бюргерски домакини ,които се носят по невъобразин начин ( да живеят разпродажбите в C&A  и Алди Laughing,) НО темата е нивото на обслужване и имат ли право продавачките да се отнасят пренебрежително към клиентите въз основа външния ни вид?





# 129
  • Мнения: 7 914
муцката
 явно си била в Амстердам , където холандци почти няма  Mr. Green
 или си била  по парковете, където се тича за здраве Whistling

извинявам се за спама  Blush

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 11:58 от звездичка

# 130
  • Мнения: 1 878
Добре де ,Звездичке, за да има мир, провъзгласявам холандците за най- добре облечените хора!!!  Те не ходят по анцузи. Във веселите кафета се ходи само по костюм и в добре спретнат вид Joy И тъй като си виждала абсолююююютно всички холандци и си била навсякъде в цяла Холандия, естествено имаш право да вадиш  обобщаващи заключения. Там няма модни катастрофи, защото това все пак е Холандия. Пак се извинявам, не искам да се заяждам Hug ,но погледни темата, че как я оспамихмеееее #Crazy


# 131
  • Мнения: 7 914
именно затова ще ти пиша лично Tired

# 132
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
НО темата е нивото на обслужване и имат ли право продавачките да се отнасят пренебрежително към клиентите въз основа външния ни вид?
[/quote]

аз пък мислех , че темата е за трите момичета от Зара...
да не ми се усмихне някоя продавачка , за мен не означава , че се държи пренебрежително...всички сме хора , имаме лоши дни/за някои тези дни, прерастват в години/...по-добре да не ми се усмихва , отколкото да се опита с някоя крива "пародия " на усмивка...
важното  е да се държат добре с клиента...
Това , че девойките от Зара , са уволнени , защото не са се усмихвали достатъчно , е страшно тъпо!!! Naughty

# 133
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Това , че девойките от Зара , са уволнени , защото не са се усмихвали достатъчно , е страшно тъпо!!! Naughty

Ако в длъжностната им характеристика влиза да се усмихват често ( а аз съм убедена, че това е така) тогава те не изпълняват задоволително задълженията си, следователно работодателя има пълното право да ги уволни. Не е тъпо, законно е.
Добрите и лошите дни на продавачките не би следвало да рефлектират на продажбите. Това си техен личен проблем и ако не могат да бъдат професионалисти, най- добре е да ги сменят.

# 134
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Това , че девойките от Зара , са уволнени , защото не са се усмихвали достатъчно , е страшно тъпо!!! Naughty

Ако в длъжностната им характеристика влиза да се усмихват често ( а аз съм убедена, че това е така) тогава те не изпълняват задоволително задълженията си, следователно работодателя има пълното право да ги уволни. Не е тъпо, законно е.
Добрите и лошите дни на продавачките не би следвало да рефлектират на продажбите. Това си техен личен проблем и ако не могат да бъдат професионалисти, най- добре е да ги сменят.
не споря дали е законно...между тъпо и законно има разлика...
просто изказах мнение , че не ми пречи , ако не ми се усмихват...
няма да съм недоволна и от лекарката , която не ми се усмихва , стига да си върши съвестно работа, нито от който и да е друг...

Общи условия

Активация на акаунт