Пролет идва вече - време е за МАЙското човече!(22 тема)

  • 10 768
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Перник
  • Мнения: 211
Честита радост на мама Ани - да са и живи, здрави и добрички за радост на мама и тате!  bouquet
МАЙските слънца изгряват от сега - ето идея за нова тема Simple Smile

# 301
  • Мнения: 425
И аз имам предложение за тема:

Идвай ве4е месец Май-бебче чакаме те знай! Hug

# 302
  • Мнения: 9
Честити бебчета на мама Анета !!!
Обаче наистина наближава момента и хем ме е страх, но май нетърпението е по- голямо! 1crib

# 303
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЧЕСТИТО НА АНЕТА!Да са живи и здрави бебенцата, много радост и щастие да носят !
Бързо възстановяване на мама Ани

И на мен ми се сви корема сега като прочетох.Аз с покупките съм добре ама не сме се настанили, и още търся квартира.Дано няма изненади поне за още месец Praynig

# 304
  • Мнения: 0
Браво эа бебчетата да са живи и эдрави и много да радват мама и тати newsm51аэ преди малко ходих до кабинета да ми направят една поправка на болничния,че ми беше сбъркан адреса и там имаше две майки с бебетата си едното на 8месеца,а другото на 7месеца,които току-що бяха раэбрали,че са бременни пак много мило някак ми стана и им се въэхитих,че толкова бърэо са се решили эа второто детенце

# 305
  • Мнения: 84
Писах,писах и къде изчезна накрая не разбрах

Говорих със свеки по тел.и тя ми каза да ви питам дали знаете това,че

Бойко Борисов е казал и е гласувано имало и решение от столичния общински съвет и влизало в сила от 1.01.2008 г

Та решението на кмета е на родители до 35 год и единия поне да е с софийска регистрация + да е студент давал по 1 минимална работна заплата + еднократната помощ
Изплаща ли се само до 45 дни след раждането после се губи правото

Чували ли сте нещо такова и ако има студентки да се поинтересуваме?

# 306
  • Перник
  • Мнения: 211
Момичета и аз да ви попитам - утре ще ходя за 45-дневния болничен, та заплаща ли се нещо за издаването му?

# 307
  • София
  • Мнения: 186
Писах,писах и къде изчезна накрая не разбрах

Говорих със свеки по тел.и тя ми каза да ви питам дали знаете това,че

Бойко Борисов е казал и е гласувано имало и решение от столичния общински съвет и влизало в сила от 1.01.2008 г

Та решението на кмета е на родители до 35 год и единия поне да е с софийска регистрация + да е студент давал по 1 минимална работна заплата + еднократната помощ
Изплаща ли се само до 45 дни след раждането после се губи правото

Чували ли сте нещо такова и ако има студентки да се поинтересуваме?
Аз от  теб  мила чувам за такова нещо,
би било многоо хубаво ако е  така,
но не  знам и от къде да разбера,не че сме опряли до  тях,но като ти  дават  взимай:)нали така
аз съм  студентка,но в частен  университет и не знам за нас дали важи.
Ако разберете  нещо повече пишете  Simple Smile

# 308
# 309
  • Мнения: 48
Мona-bonbona - не се заплаща. По здравна каса е

# 310
mutzunkata, имах същия промблем миналото лято, когато свекърва ми пожела да заведе дъщеря ми (на 2,4 год.) на море за 10 дена. Преживях същински ад - детето никога не се беше разделяло за повече от 1-2 дни и то рядко. Чудих се много дълго време, имах много работа и изпити да взимам, и "за капак" мъжа ми замина в чужбина. Направо си бях в прединфарктно състояние. Представях си ка непрекъснато плаче, разболява се и т.н. (А свеки е доста оправна и самоуверена и никога няма да си признае, че има проблем с детето).  Накрая я пуснахме - изкара си чудесно, баба и дядо я бяха забавлявали невероятно. Не се разболя, не плачеше по цял ден (звънях по 3 пъти), хранеше се, плуваше в морето и т.н. Аз си взех изпитите, работата ми понамаля, а с въжа ми си спомнихме какво беше когато нямаше дете Wink
Така, че аз мисля, че за детето е добре да замине. А ти ще се успокоиш на 3 ден и наистина ще можеш да се подготвиш за второто.  Е, вторият път когато я пусна на почивка пак ще изживея тоза ужас  Simple Smile, на заради децата си заслужава.

за помощта - много зависи как се чувства майката след раждането и какво е бебето. Аз живвеех със свекърва ми, тя се беше подготвила за отпуска - не се наложи. Мъж ми беше отпуска и по цял ден се мотаеше. Аз се чувствах много добре, бебето беше спокойно и почти не плачеше, нощем си спеше. Е нямах ангажименти за готвене и чистене, но имах предостатъчно сводобно време и можех и това да правя. Първите 2-3- месеца бебето предимно спи и яде. Сега живеем сами и мисля, че ще имам нужда от помощ, за да мога да обръщам повече внимание на каката. Помощта, обаче я искам във вид на чистене, готвене и и т.н. слугинаж, децата аз ще си ги оправям.

Много стана дълго, дано съм ви била полезна....


# 311
# 312
  • Мнения: 19
Момичета, много се радвам че вече си имаме две бебенца в майския отбор.
На мен ми каза доктора че плацентата ми била зряла и съм щяла да родя по рано, да съм се пазела поне още 2 седмици за да вляза в 9 мес и бебо да стане поне 2500гр. Изписа ми Диаспорал магнезий прахчета.
Та сега трябва да накупим всичко за бебо, ако реши наистина да излиза да сме готови.
И ние живеем със свеки, ама само добро мога да кажа, почти не се засичаме, и помага във всичко, надявам се и занапред да е така.
Онцхето ако разбере нещо за кметските обещания, може да пише, на никой не са му излишни парички покрай бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт