Нека да не ги забравяме...Тодор и трите му деца имат нужда от нас!

  • 4 275
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
Голяма трагедия... Cry

# 16
  • Мнения: 3 323
Не искам да наранявам ничии чувства, най вече на Тодор и семейството му... Преди няколко дни той ми се обади, звучеше добре (доколкото е възможно в неговата ситуация) има леки речеви проблеми, но това е разбираемо... Това, което искам да ви кажа е, че семейството е отказало помощ от психолог за децата, а доколкото разбрах от Тодор, също и предписаната му химио или лъче терапия. След ЯМР - то му беше записан час (от началото на Април) за да избегне бюрократичните спънки в системата и да бъде облекчен откъм финансови ...злоупотреби, но той е решил да не предприема този начин на лечение ( по причини известни на него и семейството предполагам). Не мога да отговоря как и защо, това си е негово решение...

# 17
  • Мнения: 2 978
Понякога хората имат нужда от спокойствие. Макар и ние да не разбираме това, нека ги оставим на спокойствие.
Ако те решат, винаги знаят как да се свържат с нас.

Бързо възстановяване и успех!

# 18
  • Мнения: 553
явно никой няма да го каже, е нека аз да съм опърничавата..

Мъжете не са като нас, разбират и гордостта и отговорността различно, понякога  да приемат помощ е равносилно на това да се признаят за неспособни, за пораженци... абе... знаете за какво говоря...

Опитвам се да се поставя на мястото на Тодор и направо паника ме хваща. Истината е че към днешна дата, нищо и никой няма да може да убеди него самия че вината не е негова.
 Колкото и да не е така и колкото и да е застрашен и пострадал и той самия, колкото и това да е и неговата най-голяма загуба.

Нашата помощ може би е за него като нестихващо потвърждаване че той не може да се погрижи за децата си.  Може би болката от тази мисъл е непоносима за него. Едва ли който и да е мъж след преживяното ще е готов да приеме и да се съгласи с една такава "истина".
 А докато вярва и се бори, докато не се е предал може да му е несъвместимо да приема подаяния. Аз пък вярвам че тй ще се възстанови и ще съумее да даде на децата си най-доброто от себе си, цялата любов, която е имало между тях преди. Децата от това имат нужда, иначе и 2 и 200 няма да стигат.
Възможно е именно чувството на слабост и вина, които вероятно изпитва да превръщат в неговите очи  нашата помощ в ножове, които се забиват в сърцето. Хепи мама, нейните деца и съпруг са близки до сърцето на мнозина, познаваме ги от това което тя е споделила за тях. Но може би за съпругът й сме някак чужди.Просто защото не ни е познавал, не сме били приятели преди трагедията.

Много ми е болно, сигурно има хора които са се позасегнали от показаното от него отношение,  надявам се да не е така а ако е да имат душевната щедрост да разберат. И да не се отказват а да намерим начин да помагаме без да нараняваме. Макар че и аз не знам как...

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 23:48 от oceanid

# 19
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сигурно сте прави момичета, не му е лесно на човека...аз много се притесних от тези химиотерапии и лъчетерапии. Нали от първите хистологични изследвания стана ясно, че туморът е доброкачествен?! Може би ще е хубаво да не се тръби вече по случая, а който иска да помага има ги сметките.

Общи условия

Активация на акаунт