Техника за Емоционална Свобода

  • 134 777
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
 Hug
Хора, имам нужда от мнението на "старите", за да разбера дали наистина ми се случва това, което мисля, че ми се случва. Wink

Реших да се подложа на Personal Peace Program. Написах си чинно списъчето с травмиращи събития и избрах най-голямото "дърво" - едно събитие от детството ми, отпреди 30 години, което оценявам на 20 по скалата 0-10 и реално продължава да скапва всичките ми опити за връзка с друго човешко същество (не говоря за  Heart Eyes , а за пълно недопускане на друг homo sapiens в личното ми пространство). И да, пробвала съм и други терапии, които зацикляха баш на този момент.

Приготвих се за дълга битка със спомена. Започнах от максимално глобална декларация - "Въпреки че Х ме предаде...", с идеята да разнищвам и тесам аспекти дни наред. Направих 2 кръга, прекъснаха ме, после реших да възобновя упражнението и... нищо. Не чувствам ни-щич-ко newsm78 Никакво желание да причиня на въпросната Х бавна и мъчителна смърт.  Mr. Green Даже ми е смешно.

Скептикът в мен крещи "Импосибъл!" Не е възможно - нищо не направих както трябва - прекалено глобална декларация, никакво постоянство - какво става тук newsm78?

Та искам мнение - аз ли не съм наред с въображението или чудеса все пак стават?

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 00:27 от Делфина фон Ю.

# 751
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
посибъл! посибъл!  Mr. Green

Чудеса стават! Или по-точно - най-вероятно тази подготовка за която говориш е изиграла голяма роля в справянето с проблема.

На мен ми се е случвало само от мисълта над някой проблем и непркъснатото напомняне, че трябва да го изчистя с ТЕС, той постепенно и неусетно да престане да е проблем. Simple Smile

Честито! Надявам се това, което се е случило да е максимано трайно. Simple Smile

# 752
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Честито! Надявам се това, което се е случило да е максимано трайно. Simple Smile
Благодаря!
Дано да е е трайно, но ще продължа да тесам по план за всеки случай.
 smile3525

# 753
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Реших да се подложа на Personal Peace Program. Написах си чинно списъчето с травмиращи събития и избрах най-голямото "дърво" - едно събитие от детството ми, отпреди 30 години, което оценявам на 20 по скалата 0-10 и реално продължава да скапва всичките ми опити за връзка с друго човешко същество

Приготвих се за дълга битка със спомена.


Делфи, защо не прабваш с дълбок ПЕАТ  Hug Heart Eyes

Deep PEAT-4 е уникален, как да кажа, СКАЛПЕЛ, с който за минутки дадена, наситена със силни  емоции случка , избледнява...

# 754
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Защо не прабваш дълбок ПЕАТ  Hug Heart Eyes
Защото не съм чувала за него Mr. Green... досега.
Благодаря ти!

# 755
  • Мнения: 382
Момичета имам нужда от помощ.Над 20 дни  бях с диария и страхотни болки в гастрита и червата.Накрая един гастроентеролог се сети да ми изпише антибиотик и диарията спря,но си останаха болките.Каквото и да хапна  и почват гастритни и чревни болки,придружени с газове и куркане на червата.
Хич не искам да оставям така нещата,още повече,че в нет-а тези симптоми ме водят до лоши диагнози.
 Мая някъде беше споменала за връзката с емоциите.Някой може ли да ми каже каква е емоцията на стомаха и червата?
Преди да почне проблема бях се притеснила за дъщеря ми,защото видях зацапване на гащичкитв(оказа се напразен стрес) и ядох цаца.Друго не подозирам.
 Изпитвам страх,да не би да си остана с болките, и сутрин като отида в тоалетната изпадам в ужас,да не би пак да се появи проблема.
 Изобщо дайте едно рамо накъде да тръгна,какво и как да ТЕС-ам?

# 756
  • Мнения: 705
Лейдибг, тесай симптомите, ако още ги има (дълго време бях без нет и чак сега влизам)

Делфина, напълно възможно е това, което ти се е случило. Честито  Simple Smile

когато клипчетата са на английски език,ефекта от ТЕС същия ли е?
Ефектът зависи от теб, а не от клипчетата. На един мой приятел му е по-лесно да си говори на английски с клипчето и има ефект, а на мен - не.

Здравейте!
Започнах да чета книгата на Иван Петърнишки. Зная за метода, но досега не съм му отделила нужното внимание. Ще поправя пропуска си.
  bouquet
Здравейте, темата ми е много интересна и ще я следя. За сега мога само да благодаря за всичко, което споделяте!   bouquet
Добре дошли  Hug

# 757
  • Мнения: 52


когато клипчетата са на английски език,ефекта от ТЕС същия ли е?
Ефектът зависи от теб, а не от клипчетата. На един мой приятел му е по-лесно да си говори на английски с клипчето и има ефект, а на мен - не.


Имах впредвид,че не зная английски език и дали са достатъчни само потупванията или е необходимо аз да си формулирам декларация на български?

# 758
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Имах впредвид,че не зная английски език и дали са достатъчни само потупванията или е необходимо аз да си формулирам декларация на български?
Според мен, ако не знаеш добре езика, по-добре си формулирай декларация на бг. Нали идеята е да убедиш подсъзнанието си в нещо, а това няма как да стане, освен на роден език.

# 759
  • Мнения: 705


когато клипчетата са на английски език,ефекта от ТЕС същия ли е?
Ефектът зависи от теб, а не от клипчетата. На един мой приятел му е по-лесно да си говори на английски с клипчето и има ефект, а на мен - не.


Имах впредвид,че не зная английски език и дали са достатъчни само потупванията или е необходимо аз да си формулирам декларация на български?
Клипчетата не са хапче, което да изгледаш, вместо да изпиеш. Това, което тесаш, трябва да мине през теб, през разбиранията ти. Да правиш ТЕС, като гледаш клип на език, който не знеш, според мен означава, че не искаш да се заровиш истински в проблема. А истинското потапяне в проблема, докато се прави ТЕС, е един от най-добрите начини да се освободиш от въпросния проблем.

# 760
  • Мнения: 52
Благодаря,и аз си мислех така.

# 761
  • ES
  • Мнения: 2 172
И аз в последно време тесам с клипчета, чета наум или повтарям на глас превода от субтитрите. Но понякога се усещам, че повтарям машинално думите и мислите ми летят на другаде. В такъв случай тесам проблема, за който мисля, не декларацията, която изговарям. Трябва ли да съм изцяло съсредоточена при изказването на декларацията? Благодаря.  Hug

# 762
  • Мнения: 705
Трябва ли да съм изцяло съсредоточена при изказването на декларацията?
Желателно е.
Вземи изтесай това, че се разсеваш.

# 763
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Преди да са ни заключили пускам нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619044.0

Общи условия

Активация на акаунт