Уртикария - помогнете

  • 167 522
  • 340
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 31
Здравейте,
От м.11.2019г. се появиха обриви, които бяха диагностицирани като уртикария /остра, идиопатична, автоимунна.../До този момент няма успешно лечение и надежда за такова.Преминах през няколко специалиста -Дерматолози и алерголози. В момента лечението е следното: Метотрексат 2,5мг 5 таблетки седмично в два последователни дни, Ериус 5мг -1табл. сутрин всеки ден, 1ампула Калциев глюконат и 1ампула вит.С от 5мг дневно. Пия и хапчета за повишено кръвно налягане и холестерол /Норваск 5мг - 2х1табл; Моноприл 20мг - 2х1табл.; Крестор 10мг 1х1 табл./, като медикаментите за високо кръвно и холестерол ми бяха сменени в началото на март, за да се изключи, алергична реакция от тях /преди това бяха други/. Изчетох предишните постове и не видях някой да е лекуван с Метотрексат. Подобрение на приливи и отливи. Отделно , свалени 15кг заради стриктната диета- картофи, ориз с подправки - сол и магданоз, от известно време телешко месо и свинско месо без подправки, за закуска сухари или обикновени бисквити. В сряда ще ходим при доц.Стаевска, но вече не храня големи надежди....
При доц.Стаевска ходих през здравен фонд/Допълнително здравно осигуряване/. Сложи ми 2 ампули ксолер подкожно и каза че до една седмица трябва да подейства и обривите да изчезнат. Това изобщо не се случи. Но според нейна статия - уртикарията не се лекува. Следваща стъпка - доц. Казанджиева частен прием - 70лв. Тя ми спря всички лекарства за кръвно и холестерол и ми предписа максимална доза Фортекал дневно -  2таблетки сутрин, 2 таблетки вечер за 14дни, ако няма повлияване 2табл. Фортекал сутрин и 1табл. кетотифен вечер пак за 14дни - отново никакъв рузултат. Когато отидох след 28 дни на контролен преглед чаках 1,5 часа да ме приеме, а бях със записан час и накрая си тръгнах. Следващ специалист: д-р Семова - тя твърди, че лечението  до тук е адекватно, но доболничната помощ толкова може, трябва да постъпя в болница. За сега се колебая. Смятам да пробвам хомеопатия, препоръчаха ми д-р Атанас Михайлов. Ако някой има впечатления от него да пише.

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 79
Болничното лечение с цел диагностично уточняване е добър вариант. Избягва се досадно обикаляне на специалисти, кабинети и изследвания. Добра възможност да те следи един лекар. Винаги трябва да се отхвърли някаква причина или заболяване зад уртикарията. Имам много добри впечатления от д-р Михайлов. Не е комерсиален, съчетава различни  методи. Един свеж поглед върху уртикарията предлага д-р Юрукова - "Живот без алергии". Има хубав сайт. При нея трудно се достига, за съжаление.

# 272
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен!Следя темата понеже и аз го имах или имам  този проблем - незнам още...за сега се стопира след дълго ходене по мъките.Правиха ми какви ли не изследвания,лежах и в Александровска - и НИЩО,всичко перфектно без алергия към нищо.Накрая една позната ме заведе на "био-резонанс",от там ме посъветваха какво да направя и вече 1 година уртикарията не се е проявявала.Но за всеки случай си имам "под ръка"предписанията от био-резонансната диагностика.А причината за този "УЖАС който изтърпях"си я открих сама,оказа се едно лекарство в описанието на което пишеше/но го прочетох в последствие/ - Предизвиква Уртикария!Така че вече чета задължително всичко което се отнася до дадено лекарство...при мен се оказа това причината.,посъветваха ме  освен всичко останало да променя начина си на хранене за да се поизчисти организма от натрупаните "отрови",което и направих!
Къде си направихте това биорезонансно изследване?

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Аз съм с не много добри отзиви за Михайлов...споделяла съм в тази или друга тема за кожните ми проблеми преди 10год.
Предписа ми боаронска хомеопатия и разни билкови неща.
Дори не стана да ме види,а ръцете ми бяха набраздени от сърбежите.Пробута ми някаква книжка и трябваше да заплатя и нея освен "прегледа"...
Отделно и това ,че нищо не му разбирах какво говори...чували сте го как си мърмори и само той си се чува...

.

# 274
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!Следя темата понеже и аз го имах или имам  този проблем - незнам още...за сега се стопира след дълго ходене по мъките.Правиха ми какви ли не изследвания,лежах и в Александровска - и НИЩО,всичко перфектно без алергия към нищо.Накрая една позната ме заведе на "био-резонанс",от там ме посъветваха какво да направя и вече 1 година уртикарията не се е проявявала.Но за всеки случай си имам "под ръка"предписанията от био-резонансната диагностика.А причината за този "УЖАС който изтърпях"си я открих сама,оказа се едно лекарство в описанието на което пишеше/но го прочетох в последствие/ - Предизвиква Уртикария!Така че вече чета задължително всичко което се отнася до дадено лекарство...при мен се оказа това причината.,посъветваха ме  освен всичко останало да променя начина си на хранене за да се поизчисти организма от натрупаните "отрови",което и направих!
Къде си направихте това биорезонансно изследване?
Във гр.Варна.

# 275
  • Мнения: 796
veseto68, може ли да споделиш малко по-подробно какво представлява този "био-резонанс"?

# 276
  • Мнения: 15
Незнам дали ще мога да обясня така добре,но ще се опитам.Свързват тялото на човека който ще диагностицират, към апаратурата посредством накрайници с кабели които се слагат на главата,ръцете и краката.По какъв начин става връзката незнам,но има един главен монитор зад който стои човек и управлява апарата.Апарата е пригоден за точно такава диагностика,и открива всяка нередност която се случва в тялото,и какъв е проблема.Има и един голям монитор на който се вижда всичко което е и на малкия монитор,всичко което се случва се разяснява и обяснява от специалиста който е зад апаратурата.Това е един вид диагностика.Много хора са скептично настроени към такъв вид откриване на заболяване,но аз съм жив пример че ми помогнаха много във всяко отношение.Продуктите които се използват са на 100%натурални,и аз реших да пробвам/никой не ме задължава да използвам непременно тези продукти,решението беше изцяло мое/.Имаше положителни резултати след около месец та до ден днешен.Не правя реклама,просто споделям.

# 277
  • Мнения: 796
Благодаря , а къде във Варна се прави това?

# 278
  • Мнения: 15
кв.Чайка  - Велико Петков ,с предварително записване...Точният адрес можете да намерите в интернет.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 08:07 от veseto68

# 279
  • Мнения: 22
здравейте правиха ми алерджи тест за храна и се оказа че нямам алергия към определените храни в теста,но въпреки това изпитвам някакво безпокойство и страх да хапна нещо друго въпреки че нямам алергия към него. До колко можем да вярваме на кръвния тест?

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
здравейте правиха ми алерджи тест за храна и се оказа че нямам алергия към определените храни в теста,но въпреки това изпитвам някакво безпокойство и страх да хапна нещо друго въпреки че нямам алергия към него. До колко можем да вярваме на кръвния тест?
Кръвният тест показва антитела към дадени храни и е много по-точен от кожния.
На кожен аналгин и други лекарства ми излизат отрицателни винаги.Но пия ли/бият ли ми(налагаше се обезболяване след операции),направо шок.
За съжаление не мога да намеря кръвен тест за лекарства.

# 281
  • Мнения: 97
Здравейте, аз също имам обрив и днес ми предписаха лечение за хронична идиопатична уртикария, но аз не съм сигурна, че е моето е такова... Прочетох всичко в темата и ми направи впечатление, че при вас обривите са големи като размери. Моите са по ръцете, корема, кръста, понякога по дланите, стъпалата и врата. Много са малки и са надигнати, освен това не ме сърбят зверски като при вас ( дори понякога се появяват и без да ме сърбят). Интересното е, че се появяват на различно място и когато се събудя от сън т.е. докато спя нямам обрив. След като се събудя и започна обичайните си дейности се появява обрива и след час или 2 изчезва, после след час примерно пак се появява и така вече 2 месеца. И интензитета на обрива е различен. Качвам снимка, ако може някой да ми каже уртикария ли е това

# 282
  • Мнения: 2
Здравейте. Това е доста гадно нещо като цяло. На първо място не трябва да изпадате в паника. Миналата година прекарах този кошмар. Трябва да сте с стабилна психика и да съсредоточите мисленето cи, cами до колкото се може да откриете от какво може да са причинени тези сърбежи и пъпки. При всеки човек причината е различна. Но моята препоръка е първо тръгнете с проверка на всички зъби и снимки при стоматолог. При мен проблема беше точно там. Оказа се че имах киста на зъба. След премахване на зъба всичко почна да се нормализира.Да пъпките и сърбежите пак ги имаше но те се контролираха с приемането на хапчета предписани от кожен лекар Дерматолог. Храненето беше много стриктно при определена диета - варени картофи и макарони нищо друго ! Процеса продължи около 1 месец след отркиване на причината. Най големия проблем при тази Уритикария е, че не може да се открие от какво е причинена. Първо всеки човек трябва да отркие точно това и след това да започне определена процедура за лечение. За дапалнителни въпроси бих помогнал с каквато мога, защото знам що за кошмар е този процес.

И бъдете смели, без притеснения !

Успех


# 283
  • Мнения: 4
Здравейте:
Искам да споделя нещо за така наречената от медицината УРТИКАРИЯ.
В някои населени места го наричат СУГРЕБИ (сугреби означава,когато някакво животно ходи по нужда и после го зарива и вие минете и го настъпите неволно при изгрев или залез слънце до сутринта ставате с такъв обрив).
Повечето хора не вярват в бабини деветини но аз ви казвам от личен опит.
Една сутрин това лято се събудих с такъв обрив ,ходих на лекар, мъчих се едно денонощие и на другия ден ни дойдоха гости и като видяха ми казаха че това е огреби и да отида при някоя баба да ми пребае, отидох преди залез при нея и ако искате вярвайте на сутринта бяха изчезнали но това е за по лека форма а за по тежка минават за два три дни.
И аз не вярвах в бабини деветини но фактите говорят.
Намирате някоя Баба която бае за такива неща и проблема ви е решен.
Това не е гаранция че няма да ви се случи пак, но като се случи отивате пак при Бабата и готово.
Надявам се да съм помогнал с тази информация.
Колкото до невярващите като видят ще повярват.

Здравейте, знаете ли къде мога да намеря такива баби? В моя град няма, ако знаете, моля споделете!

# 284
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Този потребител вече не съществува и по-добре, че то ако ставаше с баби, за какво ни е тая медицина.

Общи условия

Активация на акаунт