първата думичка?

  • 8 697
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми, малко преди да навърши 9 месеца, каза "ДАЙ"! Синът ми, горе-долу на същата възраст каза името на сестра си. Но това, кога ще каже детето първата си дума, няма нищо общо с проговарянето.

# 46
  • Мнения: 630
На 4,5 месеца казваше: мама, но наистина няма връзка с проговарянето. Сега все още не говори, макар че всичко разбира и когато иска нещо конкретно си го показва. Иначе сме на мама, баба, леля, айде, няма, не и си казва името. Най-странното е, че за разлика от повечето бебета, не само че не започна с тата, ами и досега не го казва.

# 47
  • Мнения: 2 152
Тати - първата съзнателно казана думичка Simple Smile

Другите гу гу, ба ку, ма ку - са си просто част от гукането и не ги определям като първа казана дума Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 275
На 6 месеца повтаряше "ба ба ба" непрекъснато, разбира се напълно неосъзнато! Laughing

# 49
  • Мнения: 1 440
И при двете ми дъщерички първите срички бяха ба-ба и то на 6 месеца.После голямата беше въвела и та-та,а бебка мам-ма.

# 50
  • Мнения: 4 753
Нашето маймунче оня ден извика "тати". Буквално го извика и беше случайно, но ние с мъжа ми се втрещихме.  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 426
на 8 месеца и малко каза баба

# 52
не помня точно мисля, че беше към края на 7-мия месец - "тата"  Grinning

# 53
  • Мнения: 686
Дъщеря ме на 6 мес. каза мама,но не беше много осъзнато

# 54
  • Мнения: 741
Малко преди да стане на 8 мес каза мама

# 55
  • софия
  • Мнения: 636
на 8 месеца каза тата и тати. На 11 каза мама, баба и айде. Сега вече повтаря всичко. Направи и първото си изречение преди 3 седмици - каза ми Копчето е тука и посочи гордо жилетката си.

# 56
Пли нас първата думичка беше ''ТАТА'' но не помня кога

# 57
  • Мнения: 9 973
ние казваме дада,дядя....

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първата думичка каза на около 7 месеца(баба  Crossing Arms).Искаше ми се да беше мама... Crossing Arms
hahaha hahaha hahaha
И ние така,ама какво искам май не е важно...

# 59
  • София
  • Мнения: 672
И ние казваме от няколко дни ТАТА....Тези деца нямат ли майки??? Joy

Общи условия

Активация на акаунт