Трихомони-има ли излекували се?

  • 339 971
  • 1 171
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 166
Tadeus, има и друг начин - нисък имунитет. Урологът на моя приятел му е обяснил, че трихомоните принципно си живеят в организма (както и много др. бактерии, напр еширихия коли), но те си седят на определено място, в малки количества и тогава не са опасни, но когато падне имунитетът може да плъзнат насам натам, напр в половата система, та тогава вече е проблем и трябва да се лекуват.



Това звучи направо трагично от устата на уролог, и много се съмнявам да е така,  особено за трихомонас вагиналис 
Това е факт за еш. коли и много други бактерии. За трихомоните - и моята гинеколожка го потвърди, пък де да знам.
Да за бактериите  съм по-склонен да вярвам,ама за трихомони, направо си е смешно :X

# 736
  • Мнения: 18
Tadeus, има и друг начин - нисък имунитет. Урологът на моя приятел му е обяснил, че трихомоните принципно си живеят в организма (както и много др. бактерии, напр еширихия коли), но те си седят на определено място, в малки количества и тогава не са опасни, но когато падне имунитетът може да плъзнат насам натам, напр в половата система, та тогава вече е проблем и трябва да се лекуват.

Флейм, съгласен съм, но моят имунитет си е доста добър - дори настинка пипвам веднъж на 1-2 зими. Други проблеми не съм имал, водя що-годе здравословен начин на живот, не пуша, пийвам по малко, спортувам при всеки удобен момент, ходя пеша много... Хранителният ми режим може би не е от най-здравословните, но това винаги може да се поправи. Ако не бяха тия проблеми, нямаше да съм стъпвал в лекарски кабинет години наред!

Медирс не са най читавите . Последния път като отидох да давам на касата стояха един куп проби от Рамус , направете си сметка колко бързо ги обработват . Моя резултат излезна отрицателен за всичко . Та аз се съмнявам дали изобщо го гледат. Някъде четох отзиви от бивши кадри на Медирс , че тая Гергова била много зле . Не правили даже изследвания така пишели резултати .

Трихомон, всеки има право на мнение. Аз лично предпочитам Медирс пред Цибалаб, бях обяснил вече защо в предишен пост. И съм разговарял лично с доц. д.-р Гергова - определено си разбира от работата. Друг е въпросът, че едва ли тя успява да прави абсолютно всичко в тази лаборатория.

# 737
  • Мнения: 164
По-принцип читав микробиолог трябва да може да види трихомоните на директна микроскопия! Ако имате познат такъв човек просто му обяснете случая дайте проба в някоя тоалетна при него и го помолете незабавно да я прегледа. Ако някъде са ви казали масово трихомони - това значи че лесно се виждат.

Относно д-р Гергова - искам да ви кажа че тя не винаги е там, когато я няма пробите се обработват от наличния лаборант, т.е тя гледа само посявката накрая, но не и директно под микроскоп. Аз лично не съм убеден в достоверността на никоя лаборатория напълно.

# 738
  • Мнения: 18
Хора, ново 20 при мен! Оказа се, че проблемите ми в момента не са толкова от трихомоните, а от скапания Hemophilus Parainfluenzae! Днес, след нов разговор по телефона с доц. Гергова, тя ми препоръча да не се бавя повече, а да премина към тежката артилерия - инжекции с Цефтриаксон, като препоръча препарата Роцефин. И от разговора ни останах с впечатление, че смята трихомоните за далеч по-безопасни, отколкото гореспоменатата гад!

Въоръжен с горната информация, отивам при уролога ми - все пак той ме лекува, негово трябва да е последното решение. И също така му казах, че антибиотичният курс не даде желаните резултати, т.е. - все още имам болки в горната част на слабините, но вече усещам и как тръгва нагоре болката - към бъбреците. Докторът се съгласи с доцент Гергова и ми предписа следното лечение:
1. Medaxon (активно вещество Цефтриаксон) - 2 x 2 гр. мускулна инжекция (за Хемофилуса);
2. Метронидазол венозно вливане - 5 дни х 2 х 500 (за трихомоните).


Като за мен остава само да намеря кой да ми бие инжекциите и кой да ми влива Метронидазола, което няма как да стане на друго място освен в болница.

Звъннах на GP-то - разбрахме се да купя Медаксона, пък мед. сестрата да ми бие инжекцията. Но пък според него няма смисъл да вливам венозно Метронидазола, а по-добре да удвоя дозата с Флажил-а. И сега съм пред дилема - дали да търся в някоя болница да ми вливат Метронидазол, или да почна пак с хаповете?

Моля за съвет!

# 739
  • Мнения: 164
Хора, ново 20 при мен! Оказа се, че проблемите ми в момента не са толкова от трихомоните, а от скапания Hemophilus Parainfluenzae! Днес, след нов разговор по телефона с доц. Гергова, тя ми препоръча да не се бавя повече, а да премина към тежката артилерия - инжекции с Цефтриаксон, като препоръча препарата Роцефин. И от разговора ни останах с впечатление, че смята трихомоните за далеч по-безопасни, отколкото гореспоменатата гад!

Въоръжен с горната информация, отивам при уролога ми - все пак той ме лекува, негово трябва да е последното решение. И също така му казах, че антибиотичният курс не даде желаните резултати, т.е. - все още имам болки в горната част на слабините, но вече усещам и как тръгва нагоре болката - към бъбреците. Докторът се съгласи с доцент Гергова и ми предписа следното лечение:
1. Medaxon (активно вещество Цефтриаксон) - 2 x 2 гр. мускулна инжекция (за Хемофилуса);
2. Метронидазол венозно вливане - 5 дни х 2 х 500 (за трихомоните).


Като за мен остава само да намеря кой да ми бие инжекциите и кой да ми влива Метронидазола, което няма как да стане на друго място освен в болница.

Звъннах на GP-то - разбрахме се да купя Медаксона, пък мед. сестрата да ми бие инжекцията. Но пък според него няма смисъл да вливам венозно Метронидазола, а по-добре да удвоя дозата с Флажил-а. И сега съм пред дилема - дали да търся в някоя болница да ми вливат Метронидазол, или да почна пак с хаповете?

Моля за съвет!

Опасно е да искаш съвет във форум. Тук не сме лекари или фармацевти, може да си изпатиш.

Казвайки това ще спомена че няколко пъти попадам на твърдения в научни статии свързани с трихомоните относно метронидазола и венозното вливане, а именно че няма много голяма ралзика в концентрацията която се постига чрез вливания. С други думи не виждам как примерно 5 дни вливане на 0.5гр метронидазол ще е по добре от да речем 5 дни пиене през устата на 2гр. метронидазол или тинидазол.

# 740
  • Мнения: 18
Цитат
Казвайки това ще спомена че няколко пъти попадам на твърдения в научни статии свързани с трихомоните относно метронидазола и венозното вливане, а именно че няма много голяма ралзика в концентрацията която се постига чрез вливания. С други думи не виждам как примерно 5 дни вливане на 0.5гр метронидазол ще е по добре от да речем 5 дни пиене през устата на 2гр. метронидазол или тинидазол.

ТОЧНО СЪЩОТО ми каза и GP-то днес! Че няма смисъл от венозни вливания, след като хаповете в края на краищата се усвояват от червата, които също осигуряват доста висока усвояемост на активното вещество - в случая метронидазол-а.

Ясно, взех решение - ще пия хапове. В смисъл - за трихомоните, за Хемофилуса - ща, не ща - ще дам гъ*а за инжекции Sad( Щом нещата вече тръгнаха към болки в бъбреците...

# 741
  • Мнения: 28
Скрит текст:
Здравейте. Нов съм тук и се регистрирах специално за тази тема. Имам доста неприятен опит с тези гадинки, така че мога да споделя някои неща... Първо - два пъти вече успях да ги излекувам гадините, но за съжаление на 1 февруари т.г. правих секс без презерватив и две седмици по-късно - познайте... пак съм в "играта" Sad
Първо - как успях да излекувам първите два пъти трихомоните? С коктейл от ДВА антибиотика, предписани ми от лекар, няма да му правя реклама сега... голямо тровене беше! Единият път бе с Флажил (3 х 500 мг на всеки 8 часа) + още един АБ (забравих му името сега), като неговата доза бе 2 х 1 хапче на 12 часа - функцията му бе да умори другите гадове, защото Трихите НИКОГА не идват сами - винаги с поне още някоя гад (в моя случай - Стафилокок Ауреус). Или общо - 5 пъти на ден прием на антибиотици, задължително след храна! Добре че имам здрав стомах и не ми вредят... И това го пих в продължение на 14 дни, като спазвах желязна дисциплина - НИКАКЪВ алкохол и много течности, иначе черният ти дроб отива на кино... Това бе пролетта на 2017 година, точно около Великден. След курса на лечение всичките ми симптоми изчезнаха, а и нивото на качествените сперматозоиди в спермограмата ми се бе повишило.
До тук - добре! Обаче... миналото лято (2018 година), след доста месеци пазене, се реших да правя секс без презерватив с новата ми приятелка и... познайте! Пак се появиха, само че този път ги усетих по гадния начин - чрез симптоми, които не пожелавам на никой мъж... Обикновено спермата ми е бяла и гъста, както трябва да бъде, но когато трихомоните се развият, се променя и цветът (става жълто-зелен) и консистенцията - от гъста става рядка, с две думи - изобщо НЕ ПРИЛИЧА на семенна течност, а повече на гной Sad Толкова за дамите, които твърдят, че при мъжете нямало симптоми... има и още как! Това е типично за нас мъжете - всяка инфекция излиза до 10-ина дни при нас, докато при дамите Trihomonas Vaginalis може да си живее с месеци, без да ви прави видими проблеми... това е валидно и за всички останали полово предавани болести - мъжете ВИНАГИ "сигнализираме" преди жените, това го знам от доктори.

Така. Веднага отидох при моя уролог, направих изследвания, излязоха ТВ (+), този път с два вида Ентерококи (явно всяка жена си има различни гадинки в нея) почнах пак коктейл от два АБ - познатият вече Флажил (3 х 500 МГ на всеки 8 часа - по 1,5 грама на ден) + Лефлокс (2 х 500 МГ на всеки 12 часа) - общо пак 5 пъти на ден, отново след ядене. И този път оживях, естествено - с много течности и БЕЗ никакъв пробиотик! Просто ми влияят зле пробиотиците, за разлика от антибиотиците - винаги ми действат добре и даже ги предпочитам пред другите лекарства.

Така. Пет-шест месеца се пазех и нямах никакви проблеми. На 1 февруари обаче така се случи, че нямах презерватив... голяма грешка Sad( И сега отново си патя, като този път имах и друг симптом - увеличен тройно десен тестис с болка в него. Другите симптоми мъжете си ги знаем - мравучкане в уретрата, червени петънца по главичката на члена около изхода на уретрата и - отново при мен - променен/ужасен цвят на семенната течност... още преди да ми бяха излезли изследванията ми стана ясно, че пак съм ги пипнал тия гадове Sad И то - забележете - от жена, която твърдеше, че е напълно здрава. Толкова за симптомите при жените... А самите изследвания ги потвърдиха - ТВ (+), но този път в коктейл от 3 (три!) други гада - Хемофилус параинфлуенцае + Стафилокок Ауреус (явно съм му любимец на тоя Sad ) + Ентерокок фаесалис. Хемофилусът за първи път в живота си го имам, но той не е болка за умиране (май).

Обаче направих грешка - поисках от уролога ми да ми даде АБ още преди да са излезли изследванията и той ми изписа Флажил + Лефлокс пак, но в по-малки дози. И вече съм на края на лечението, но ЗА ПЪРВИ ПЪТ ТРИХОМОНИТЕ МИ не се ПОВЛИЯХА ОТ АНТИБИОТИЦИТЕ! Предполагам, че е защото дозата бе по-малка и изобщо не им повлия. Така че другата седмица почвам нов курс на лечение, защото ги усещам и подобрението е единствено това, че нямам болки в десния тестис вече и той вече не е 3 пъти по-голям от левия.

Мога да дам доста съвети на пишещите тук. Например - най-добрата лаборатория за откриване на Трихомони при мъжете (а може би и при жените) е "Медирс". Намира се в ж.к. Стрелбище, ул. Дедеагач, вижте я в нета. Единствено и само там ми излиза АБСОЛЮТНО ВСИЧКО! Доколкото знам, там изследванията се правят лично от доц. д-р Райна Гергова, с която съм разговярал два пъти по телефона и жената е 100% професионалист, даже един път съжалих, че се доверих на моя доктор, а не на нея. За щастие не се оказа фатално. ЗАБРАВЕТЕ ЗА ЦИБАЛАБ - ПРЕЗ 2017 ГОДИНА ПУСНАХ ТАМ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ИЗЛЯЗОХ ЧИСТ, А НЕ БЯХ - ВСИЧКО ИЗЛЕЗЕ В МЕДИРС! От тогава не стъпвам в Цибалаб, да не говорим за Рамус и т.н.

Бил съм при Бъчваров в клиника "Щерев" - за мен той не е лекар, а най-обикновен търгаш - взе ми 800 лв. само за 2 дни преди 2 години и не ми помогна кой знае колко. А, и да знаете, че са комбина с Чалашканов - Б. обикновено праща хората при Ч.

Относно лечението - аз лично съм готов да пробвам каквото и да е, дори да изпия цялата Менделеева таблица, само и само да ги изтровя тия гадове! Имам доверие на уролога ми (мога да напиша името му на лични съобщения) и засега ще действам според неговите инструкции. Но мога да посъветвам хората, които са обезверени - НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ! ПРОБВАЙТЕ ВСИЧКО, ЗА КОЕТО СЕ СЕТИТЕ - ДОРИ ДА СА Т.НАР. БАБИНИ ДЕВЕТИНИ! Подложете се на диета, ако трябва, на йонофореза (това в този форум го научих), ако трябва си вливайте венозно антибиотици... всичко на този свят умира, така че и трихомоните не са безсмъртни! Просто трябва дисциплина, постоянство и спазване на пълен режим на хранене и сексуална хигиена.

Толкова от мен. Ако и този път успея да ги премахна, няма да правя секс БЕЗ презерватив поне 1 година, заклевам се пред себе си!

Лека нощ от мен
СПОРЕД МЕН  И ГРАМ  НЕ СИ ГИ МАХНАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!!! ПРОСТО СА В ТЕБ И В ПРИЯТНА СРЕДА СЕ АКТИВИРАТ В ОСТРО СЪСТОЯНИЕ !!!!НЕ МОЖЕ ДА СИ "КАРЪК" ТОЛКОВА ПЪТИ.....

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 10:43 от AnMary

# 742
  • Мнения: 18

СПОРЕД МЕН  И ГРАМ  НЕ СИ ГИ МАХНАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!!! ПРОСТО СА В ТЕБ И В ПРИЯТНА СРЕДА СЕ АКТИВИРАТ В ОСТРО СЪСТОЯНИЕ !!!!НЕ МОЖЕ ДА СИ "КАРЪК" ТОЛКОВА ПЪТИ.....


Хммм, дали? Тогава защо нямах симптоми след всяко лечение? Ама - грам никакви симптоми?

# 743
  • Мнения: 166

СПОРЕД МЕН  И ГРАМ  НЕ СИ ГИ МАХНАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!!! ПРОСТО СА В ТЕБ И В ПРИЯТНА СРЕДА СЕ АКТИВИРАТ В ОСТРО СЪСТОЯНИЕ !!!!НЕ МОЖЕ ДА СИ "КАРЪК" ТОЛКОВА ПЪТИ.....


Хммм, дали? Тогава защо нямах симптоми след всяко лечение? Ама - грам никакви симптоми?


Имунитета ти е потискал симптомите

# 744
  • Мнения: 28

СПОРЕД МЕН  И ГРАМ  НЕ СИ ГИ МАХНАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!!! ПРОСТО СА В ТЕБ И В ПРИЯТНА СРЕДА СЕ АКТИВИРАТ В ОСТРО СЪСТОЯНИЕ !!!!НЕ МОЖЕ ДА СИ "КАРЪК" ТОЛКОВА ПЪТИ.....


Хммм, дали? Тогава защо нямах симптоми след всяко лечение? Ама - грам никакви симптоми?


Имунитета ти е потискал симптомите
точно даже много мъже не знаят че имат понеже са нямали симптомите

# 745
  • Мнения: 164
Важно е човека да се оправи сега и да е сигурно че наистина се оправя - след всяко лечение търси поне 3 отрицателни теста в читави лаборатории, като проследяването стига до 6 месеца след терапията за да е сигурно че няма рецидив. Също така е добре да уведомяваш сексуалния си партньор за да се спре разпространението на тоя паразит... не е срамно да си признаеш че са ти хванали нещо такова, при положение че споделяйки информацията в същност помагаш на другия.

# 746
  • Мнения: 166
Важно е човека да се оправи сега и да е сигурно че наистина се оправя - след всяко лечение търси поне 3 отрицателни теста в читави лаборатории, като проследяването стига до 6 месеца след терапията за да е сигурно че няма рецидив. Също така е добре да уведомяваш сексуалния си партньор за да се спре разпространението на тоя паразит... не е срамно да си признаеш че са ти хванали нещо такова, при положение че споделяйки информацията в същност помагаш на другия.



Даже в проучвания пише,че трябва 12 месеца да е отрицателен,независимо дали става въпрос за трихомони или бактерии.

# 747
  • Мнения: 18
Важно е човека да се оправи сега и да е сигурно че наистина се оправя - след всяко лечение търси поне 3 отрицателни теста в читави лаборатории, като проследяването стига до 6 месеца след терапията за да е сигурно че няма рецидив. Също така е добре да уведомяваш сексуалния си партньор за да се спре разпространението на тоя паразит... не е срамно да си признаеш че са ти хванали нещо такова, при положение че споделяйки информацията в същност помагаш на другия.

Блънт, никога не съм крил нищо от никого. Но за съжаление от мен са го скрили поне ВЕДНЪЖ - иначе откъде ще го хвана?

# 748
  • Мнения: 166
Важно е човека да се оправи сега и да е сигурно че наистина се оправя - след всяко лечение търси поне 3 отрицателни теста в читави лаборатории, като проследяването стига до 6 месеца след терапията за да е сигурно че няма рецидив. Също така е добре да уведомяваш сексуалния си партньор за да се спре разпространението на тоя паразит... не е срамно да си признаеш че са ти хванали нещо такова, при положение че споделяйки информацията в същност помагаш на другия.

Блънт, никога не съм крил нищо от никого. Но за съжаление от мен са го скрили поне ВЕДНЪЖ - иначе откъде ще го хвана?


Освен това на мен в Медирс 2-3 години ми излизаха отрицателни за трихомони и в един момент айде пак положителен

# 749
  • Мнения: 18
Привет! Приключих с антибиотиците, починах 5-6 дни и утре отивам да дам еякулат и уретрален за изследвания... При някой друг нещо ново?

Общи условия

Активация на акаунт