Алергична реакция при захранване- кой го е изпитвал?

  • 6 895
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Тук в Канада препоръчват захранването да започне от4-6 месец.
Аз реших да започна в последната седмица на 4-я месец с оризова каша- тук я препоръчват като по-добра първа храна отколкото пюретата,защото по-лесно се приема (тъй като в началото се прави много рядка),няма толкова силно специфичен вкус като пюретата и не е вероятно да предизвика алергична реакция-ЗА КОЕТО СМЕ ЖИВОТО ОПРОВЕРЖЕНИЕ!!!
Та значи започнах с кашата, давах я 7 дни и на осмия сутринта бебчо имаше червени петънца по нослето,но аз реших, че най-вероятно се е надраскал през ноща и пак си дадох кашата, даже реших да дам за първи път пюре.И...изненада ..следобед детенце се обрина Sad  Sad  Sad
Незнам дали се получи от кашата или от пюрето..по-скоро си мисля,че ще да е от кашата тъй като петънцата си ги имаше от сутринта(макар и доста по-малко)...само дето глупавата му майка реши,че се е надраскал,вместо да погледне по-внимателно  Rolling Eyes
После детето даже прояви и други симптоми на алергична реакция:повръщане(той и без друго си повръща,но сега е повече),диария,неспокоен е нощем.
Веднага спрях да давам и каша и пюре...
Консултирахме се с лекарката и сега ще изчакаме 1-2 седмици и пак ще пробваме.
Много се притеснявам...това значи ли,че ще е алергичен...или за сега е само непоносимост към храната???
Моля ви, пишете ако сте минали по този път! Какви бяха вашите симптоми???
Благодаря ви!
Усмивки  Simple Smile

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Много сме майките с деца, имащи някаква алергия или непоносимост. Не е задължително детенцето да има алергия - възможно е организмът му да не понася за момента този тип храна. Не разбрах какво пюре си дала - по е възможно да е от него.По-принцип имай предвид, че се дава винаги по 1 ново нещо с около седмица разлика, плодовото пюре е добре да не е праскови, кайсии, ягоди или малини. Започнете пак след около 2 седмици с по-малко кличество и постепенно го увеличавай, като даваш през ден. Разрови се назад - писали сме за алергизиращите храни.

# 2
  • Мнения: 96
Цитат на: mam4e
Много сме майките с деца, имащи някаква алергия или непоносимост. Не е задължително детенцето да има алергия - възможно е организмът му да не понася за момента този тип храна. Не разбрах какво пюре си дала - по е възможно да е от него.По-принцип имай предвид, че се дава винаги по 1 ново нещо с около седмица разлика, плодовото пюре е добре да не е праскови, кайсии, ягоди или малини. Започнете пак след около 2 седмици с по-малко кличество и постепенно го увеличавай, като даваш през ден. Разрови се назад - писали сме за алергизиращите храни.


Пюрето,което дадох беше от грах.Дадох само 2 лъжички(бебешки).
Не съм дала две нови неща едновременно,защото кашата вече я бях давала в продължение на 7 дни.Пюрето го дадох на 8-я ден!!!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Грахът според мен е много неподходящ за първо пюре. Защо не започнеш с круша, ябълка, морков, тиква - те са по-лесно смилаеми, рядко предизвикват алергични реакции. Не се притеснявай излишно - просто внимателно захранвай и следи за евентуална реакция - чак алергия мисля че нямате, възможно е и просто кофти съвпадение да се е получило Wink

# 4
  • Мнения: 96
Цитат на: mam4e
Грахът според мен е много неподходящ за първо пюре.

Току що прочетох във форума, че грахът бил алергенен Rolling Eyes
Не съм и предполагала!!!
Горкото ми детенце!!! Cry
А обривът все още не изчезва  Sad
Четох,че е добре да се започне със зеленчуково пюре,да се изредят всички зеленчукови и чак след това да се представят плодовите,защото са по-сладки и ако се представят първи после детето може да откаже зеленчуковите(с по-блудкав вкус са)

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: mucky


Току що прочетох във форума, че грахът бил алергенен Rolling Eyes
Не съм и предполагала!!!
Горкото ми детенце!!! Cry
А обривът все още не изчезва  Sad
Четох,че е добре да се започне със зеленчуково пюре,да се изредят всички зеленчукови и чак след това да се представят плодовите,защото са по-сладки и ако се представят първи после детето може да откаже зеленчуковите(с по-блудкав вкус са)


Eee,  ама не се обвинявай - случва се - има много полезна информация за храненето тук- прегледай я Wink За обрива - да сте сменяли козметика? нова дреха или играчка? на кърма ли сте? ако да - ти да си яла нещо като орехи, фъстъци, праскови, много прясно мляко? Казвам ти тези неща , за да ги имаш предвид- може да се окаже, че не граха е виновен, макар и да е неподходящ.

А за вкуса на бебето - ами всъщност те си имат предпочитания мъниците независимо кое кога ще дадеш. Моят син захраних първо с плодово пюре, но пък никакъв проблем нямахме със зеленчуковите и месните - дори ги предпочита. Можеш да пробваш с тиква, морков, после смесени с картофче или обратно - въображение да имаш Wink

Общи условия

Активация на акаунт