Давате/давахте ли Вигантол(Вит.Д), въпреки адапт. мляко,което го съдържа?

  • 10 124
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 821
това го давам все още.лекаркта смятя,чак август евентуално да го спрем ,но мисля че края на юни-началото на юли до есента да го спра на своя глава,както виждам всеки различно препоръчва така,че мнението на 1 лекар не е меродавно.

Въпроса не в това, че лекарите препоръчват различни неща, а че децата за които всички писахме са различни и имат нужда от различни дози!

# 31
  • Мнения: 2 071
Давам Вигантол от 25 ден по съвет на педиатърката. Всички мами около мен също дават.

# 32
  • Мнения: 644
Благодаря ви за отговорите!
Аз реших въпреки мнението на педиатърката, че млякото си съдържало Вит.Д, да му давам по 1 капка вигантол. И без това късно започнах да му давам. А то даже не всеки ден му давам, защото понякога ми се случва да забравя.
А една мама днес ми каза, че на нея пък и казали,че трябва да дава по 2 капки, другата и казала по 4 капки, и тя намерила компромисното решение да дава на бебока си по 3 капки. Wink
Е и аз май съм направила.Simple Smile

# 33
  • Мнения: 8 505
Sneji,моля те, кажи на въпросната мама да дава по толкова капки,колкото и е казала педито!Нали за това на всяка консултация се напипва фонтанелата,за да се коригира евентуално дозата на вит.Д.Ние бяхме на 2к. дневно,после на 2 през ден и миналия месец ги спряхме.И още нещо-ако накапеш повече капки,на следващия ден даваш по малко или не даваш изобщо.
Дано съм ти била полезна Wink

# 34
  • Мнения: 3 153
До вчера давах по 4 капки, от днес (по съвет на педито) давам по 2. Така до годинка! Иво доста бързо дръпна и наддава доста, така че опасността от рахит е завишена!

# 35
  • sofia
  • Мнения: 171
Давам Вигантол по 2 капки дневно.Педиатърката каза че няма да го пием дълго защото сме били лятно бебе Shocked,а аз знам от други мами че се пие по 1 година.

# 36
  • Мнения: 2 672
да,на 24-ти ден започнахме с по 2 капки.юли ми казаха че ще го спираме.а пък не мисля че достатъчно сме на слънце

Общи условия

Активация на акаунт