Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 664
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 12 001
ДХЗ, не е дребен. Дъщеря ми ще навърши 11 през юни, около 136см е и 22кг. Миналата година Реактор 24" със заден амартисьор й беше висок, й е с издължени крайници. Наложи се да отрежем малко тръбата на седалката, за да може да слезе до долу. На познати детето е по-дребно, но кара по-голямо колело, обаче с по-ниско разположена седалка от нейното.
Определено има разлики между различните марки и модели, така че най-добре е детето да премери кой модел му пасва е той да се купи.

# 1 366
  • Мнения: 22 862
В нормите е. но с по eдна глава по-нисък от връстниците.
Колелото му е Cube , последния модел 2021г.
Обаче ако питате него Драг C1 е най-якото откъм функционалност.Малко съжалих, че не го купихме, за да е доволен.

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 17:28 от ДХ3

# 1 367
  • Мнения: 4 761
И детето страда по С1, който му го откраднаха. Надявам се през лятото да успеем да купим отново Драг.

# 1 368
  • Мнения: 208
Моята дъщеря кара колелета от много малка. След 3дни става на 15г висока е 160см, като завърши 5клас и купихме от homemax марка passati, 26 цола. Попринцип искаше с 2 амортисьора, но когато отидохме други хора го гледаха и купихме с един. Също кара понякога и на брат си, който е 29цола.

# 1 369
  • Мнения: 7 987
Здравейте!
Препоръчайте ми 14" велописпед. Избрала съм това, но май е тежко:
https://www../velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski/detsko-kolelo-za-momicheta.htm
Търся Драг, но и те май не са много леки.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 13:05 от celika

# 1 370
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 164
Здравейте,
Ще купувам колело на сина ми.
Той хареса Byox на приятелче, аз разглеждам Драг... Дори ВУ.
Малко са моделите с алуминиева рамка.
Тези със стоманена рамка модели на Драг как са?
Предварително благодаря.

# 1 371
  • София
  • Мнения: 23 165
моето дете имаше драг 18, с алуминиева рамка.
много леко и лесно за каране. преди да го купим пробва и други, но все му идваха тежки и не можеше изобщо да тръгне.
скоро купихме по-голямо, от декатлон.
рамката е стоманена, но го кара с лекота.
та може би не зависи само каква е рамката.

# 1 372
  • София
  • Мнения: 39 759
Синът ми кара Реактор, 24 може би. Ние с ММ сме с Драг, 26 и 29 цола.
Тежестта намалява с увеличаване на размера Simple Smile Колелото на синът ми е най-тежко.
29та се кара лесно. Дъщеря ми го кара когато ходим до парка с нея. И аз съм го карала.

# 1 373
  • Мнения: 11 003
Здравейте,
Време е синът ми, 8 г. и135 см, да получи следващия си велосипед. Ще бъде изненада и най-вероятно няма да се мери на място.
Не мога да преценя дали да вземем 20 или направо 24 цола. В таблицата на един специализиран магазин съветват за неговия ръст да се избере велосипед 24, но много зависи и от геометрията на рамката. Освен това младежът не може да кара добре без помощни колела.

# 1 374
  • София
  • Мнения: 23 165
нашия младеж е на същата възраст и с подобни размери.
купихме му 24, 20 му идва малко колкото и да вдигахме седалката.
нашето е от декатлон.
всъщност пробва и 26 на приятелчета и с него се справя, но му идва малко голямо.
та според моето непрофесионално мнение по-добре 24, иначе съвсем скоро ще ви трябва ново.

# 1 375
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Съгласна съм, 24-ка направо.

# 1 376
  • София
  • Мнения: 39 759
ММ не ме слуша по отношение на колелата и всяка година купуваме ново.
Вземете 24та.
Аз карам Драг 26 и най-вероятно лятото синът ми ще ми го вземе.

# 1 377
  • Мнения: 4 761
Здравейте,
Време е синът ми, 8 г. и135 см, да получи следващия си велосипед. Ще бъде изненада и най-вероятно няма да се мери на място.
Не мога да преценя дали да вземем 20 или направо 24 цола. В таблицата на един специализиран магазин съветват за неговия ръст да се избере велосипед 24, но много зависи и от геометрията на рамката. Освен това младежът не може да кара добре без помощни колела.

Не бих взела колело, без да пробвам, особено след като детето не може да кара добре.

Синът ми в момента кара един наследствен Скот, 20 цола и му е ок. Детето е на 9 години, 140 см, но кара отлично - по 35-40 км през уикенда наведнъж. Мислех да купувам ново колело това лято, но не му дойде редът. Предполагам, че следващия август, докато сме в България, ще му взема ново.

# 1 378
  • Мнения: 11 003
Съгласна съм, че трябва да се пробва, но колелата не се предлагат в нашия град и най-вероятно ще се поръчва онлайн. Затова толкова ги мисля нещата.

# 1 379
  • Мнения: 12 001
И аз съветвам да пробва първо, защото различните марки и модели имат гуми разлики. Дъщеря ми кара Реактор 24" със заден амортисьор от миналата година, три 10-годишна, като тогава беше около 134см, а тя е дългокрака, слаба (конструкция тип манекенка). Въпреки това се наложи да се отрежат от около два сантиметра от тръбата на седалката, за да се смъкне максимално. Тази година, вече 140см вдигнахме малко седалката вече.

Общи условия

Активация на акаунт