Крекери с ленено семе

  • 55 070
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380


Още една гениална рецептичка. Ако има някой който още не си е правил домашни крекери, ей сега ви е паднало.  Grinning Няма да ви разказвам колко са вкусни, ще чакам да ми се похвалите колко дози се си напекли. Mr. Green

125 гр. брашно
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.л. захар
1/2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. ленено семе
2 с. л. олио
60 мл. прясно мляко

Смесват се сухите съставки, добавя се олиото и помалко млякото и замесваме тесто. Оставяме топката да престои 10-тина мин. в хладилника.

След това разточваме тънко на хартия за печене, режем на триъгълници и печем 15 мин. на 200 гр. до златисто.

Не ги гледайте моите че не са много златисти, това е N- ната поред партия и няма кой да я чака много че се бута следващата. Laughing Laughing


Който няма ленено семе може да пробва със сусам, аз може също да пробвам, но за сега не можем да се насладим на ленените. Не мога да ви кажа с каква скорост се омитат.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ксения, ще ги пробвам...
няма много мазнина в тестото, което само ме радва.

2 въпроса:
пробвала ли си със сусам или с подправки да направиш крекерите?
пробвала ли си с пълнозърнесто брашно? не искам да ги правя с бяло Rolling Eyes

твоите защо на места за златисти, а на места бели? това бялото полепнало брашно ли е?

# 2
  • Мнения: 1 117
Още утре ще купя ленено семе и ще ги забъркам Simple SmileЩе пиша отзиви ,след това , но ми се струва ,че ще са много вкусни Simple Smile

# 3
  • Мнения: 780
И аз съм им метнала око! Ще бъдат идеални и в кутиите на децата за сутрешна закуска. Аз също си мислех за пълнозърнесто брашно,  но първо ще спазя оригиналната рецепта и после ще експериметирам. Предполагам, че ще могат да се направят с най-различни аромати и подправки.

Според мен при изпичането е нормално връхчетата да почервенеят повече, както и при бисквити и сладки.. а и зависи от фурната; моята фурна в задната част пече по-силно и винаги бисквитите/мъфините, които са били в нея страна са ми по-изпечени.

Мисля още утре да ги забъркам.   chef

# 4
  • София
  • Мнения: 3 814
Задължително ще ги направя. Страхотни рецепти даваш, сусамените бисквитки много ми харесаха, вярвам че и тези крекери ще са фантастични.  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 380
Цитат
2 въпроса:
пробвала ли си със сусам или с подправки да направиш крекерите?
пробвала ли си с пълнозърнесто брашно? не искам да ги правя с бяло

твоите защо на места за златисти, а на места бели? това бялото полепнало брашно ли е?
 

Пробвах черен пипер да добавям- стават супер (няколко врътвания на мелачката към сухите съставки на тестото). Никакви повече експерименти не съм пробвала, но няма да им се размине. Mr. Green

Няма полепнало брашно, тестото си е хомогенно. Това е по-скоро от факта, че ги пекох докато си готвих основното ядене на друго ниво във фурната, затова са поизпечени неравномерно. Но и аз споменах горе, тези ги извадих по-рано, хич даже не съм им засичала време. Последните партии вече ги пекох джаста-праста и изведнъж ми мина на ум че трябва да се сподели лесничката рецептичка. Mr. Green

# 6
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Чудесна рецепта! Благодаря  Flowers Bouquet А какво количество излизат от тази доза?

# 7
  • Мнения: 4 380
Чудесна рецепта! Благодаря  Flowers Bouquet А какво количество излизат от тази доза?

Не е много...Зависи на каква големина триъгълници ще ги режеш. newsm78 Към 15-тина може би...
Аз слагам първите да се пекат и забърквам ново тесто (работа за 2 минути). Не рискувах да забърквам двойни и тройни дози веднага. newsm78

# 8
  • Мнения: 1 117
Днес не стигнах до специализираният магазин за подправки ,за да си купя ленено семе , но ги направих с маково. Станаха превъзходни Laughing Дори ги изрязах с формички , разтоквах натънко върху дървена дъска , наредих в/у пекарска хартия и така пекох.
Ето го резултата:

# 9
  • Мнения: 4 380
Браво, bopsi !

Не ми беше минало на ум за мак, но вие сте изобретателни, сега ще ми подскажете още куп варианти. Mr. Green

Изглеждат чудесно и напомнят за бисквитките-рибки. Grinning

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
току-що направи 2 тави Laughing
ползвах 50:50 бяло брашно и ръжено.
с ленено семе са и ким.станаха чудесни
остават ли после хрупкави?
аз ги обичам хрупкави и някои поизгоряха Blush

следващите ще са с пармезан и провансалски подправки.
ще намаля олиото, че сега ми натъртват, а като са с пармезан, ще станат още по-мазнички Thinking

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето снимки...





като изстинаха станаха по-вкусни.
определено ще експериментирам с добавките  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 380
Ммммм...какви хубави снимчици! Flutter

И аз почвам да експериментирам. Mr. Green

# 13
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Колко е в прости мерки 125 гр брашно newsm78 newsm78 newsm78 /за млякото се усетих - 1 кафена чаша /
Благодаря за отговора предварително   bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Искам да попитам а може ли без ленено семе,само примерно със сухи ходправки като риган или мащерка или нещо такова? newsm78

# 15
  • Мнения: 22 867
Колко е в прости мерки 125 гр брашно newsm78 newsm78 newsm78 /за млякото се усетих - 1 кафена чаша /
Благодаря за отговора предварително   bouquet

1 ч.ч 250 мл събира 130 гр брашно. Така че, почти пълна чашка, не съвсам заравнена.

Искам да попитам а може ли без ленено семе,само примерно със сухи ходправки като риган или мащерка или нещо такова? newsm78

Ще станат, просто ще имат друг вкус.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Благодаря ти Labrex.Все пак    ще ги пробвам по оригиналната рецепта.

# 17
  • Universe
  • Мнения: 1 556
labrex , много ти благодаря   bouquet - чашата ми е 240 мл - значи една чаша Peace

Успехи на   chef !!!

# 18
  • Мнения: 4 380
Лени, аз грамажа никога не го меря на кантарче, а в мерителен съд. Което всъщност са грамове на вода ако не се лъжа, а разлика има...Но съм забелязала, че напоследък повечето рецепти се публикуват изхождайки именно от такава презумпция. Във всеки случай, там където съм отмервала с мерителен съд, никъде не съм сбъркала...
И в тази връзка, 125 гр. аз лично ползвах 1/2 ч. брашно. Написала съм грамаж защото така е било в оригиналната рецепта.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, страхотно изглеждат!  Peace
Да можех и да меся............ и да точа..........  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Ау, страхотно изглеждат!  Peace
Да можех и да меся............ и да точа..........  Rolling Eyes

И аз не мога, и това е единственото, което ме спира (точенето най-вече) Но дори и да не го докарам съвсем до тънко, пак ще ги пробвам. Диетични ми звучат, вие как мислите по този повод?

# 21
  • Мнения: 4 380
То това тесто се точи лесно като пластелин. Какво има да му можете?

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
О, това е добре Heart Eyes
Отивам да ги забъркам набързо Grinning Благодаря Ксения  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Направих крекерите, и наистина не е нужно да можете да месите и точите. Тестото става твърдо, както Ксения каза - като пластелин. Разточва се лесно, не залепва. Страшно приятни са, а според мен и диетични. Ще ги пробвам с пълнозърнесто тесто и с друг вид семе. Много ми харесаха, страшно са лесни  Peace

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих крекерите, и наистина не е нужно да можете да месите и точите. Тестото става твърдо, както Ксения каза - като пластелин. Разточва се лесно, не залепва. Страшно приятни са, а според мен и диетични. Ще ги пробвам с пълнозърнесто тесто и с друг вид семе. Много ми харесаха, страшно са лесни  Peace
Еееей, ще вземеш да ме навиеш..............  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Ми то е супер лесно, щом аз ти го казвам  Flutter
Никаква философия не е  Peace

# 26
  • Мнения: 463
Явно и аз ще ги пробвам...... едвам ме навихте ей Wink Laughing Laughing Laughing - после ще споделя!

# 27
  • Мнения: 2 241
Ксения, аз се престарах нещо и омесих 4 вида тесто за крекерите ти + още един вид за други крекери #Crazy (цялата работа е, че имам РД утре, то всъщност днес вече и ги спрятам за мезе към аперитива за гостите), та сега са в хладилника и мисълта ми е - мислиш ли, че мога да не ги пека сега, а на сутринта или по-късно през деня, защото ме домързя вече? Случвало ли ти се е по-дълго да държиш тестото в хладилника и как му се отразява?

# 28
  • Мнения: 4 380
Ксения, аз се престарах нещо и омесих 4 вида тесто за крекерите ти + още един вид за други крекери #Crazy (цялата работа е, че имам РД утре, то всъщност днес вече и ги спрятам за мезе към аперитива за гостите), та сега са в хладилника и мисълта ми е - мислиш ли, че мога да не ги пека сега, а на сутринта или по-късно през деня, защото ме домързя вече? Случвало ли ти се е по-дълго да държиш тестото в хладилника и как му се отразява?

Честит Рожден Ден, Котка!   newsm51  party023

Жива и здрава да си и още много рождени дни да празнуваш!

Не знам...никога не съм опитвала да го държа по-дълго тестото.  newsm78 Всъщност, аз рядко дадена рецепта правя често. Такава съм си- обичам разнообразието и непознати неща да опитвам.
Но май като гледам при вас вече е късно...Нищо няма да му стане на тестото ако престои една нощ. Така мисля. newsm78

# 29
  • Мнения: 2 241
Много ти благодаря за пожеланията и за отговора!  Hug
 
Наистина ще ги изпека по-късно днес през деня и ще пиша как им се е отразил по-дългият престой в хладилника.  Peace

# 30
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
xenia    bouquetрецептата е страхотна Peaceнаправих две дози,но сложих сусам-превъзходни станаха Crazyв момента ги омитаме newsm10 smile3525

# 31
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
И аз ги направих - две дози - не са лоши , но имах други очаквания ... Обичам да са ми по-пръхкави , като бисквитки , затова следващия път ще пробвам с кр. масло или св.мас .
Втората доза беше със зелени подправки - магданоз и джоджен - интересен вкус се получи . Ще пробвам със задушен лопуш и сирене .
Мъжо си ги излапа и пита за още !

# 32
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Невероятно вкусно!!! Ще си ги правим вече редовно вкъщи.

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Страхотни са крекерите - много вкусни и лесни  Peace
Благодаря за споделената рецепта!

# 34
  • Мнения: 4 380
Страхотни са крекерите - много вкусни и лесни  Peace
Благодаря за споделената рецепта!

На теб благодаря, че вдигаш темата и ми напомняш тази хубава рецептичка. Радвам се че са ви харесали. Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 1 161
сега ги почвам, ама нямам хартия за печене дано не ми залепнат Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 1 161
наистина са страхотни и много хрупкави, направих после още две дози, следващия път ще ги пробвам с мак и сусам.  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 604
на мен ми се получиха както на картинката, но на вкус нещо не ми допадат, може би трябваше да сложа някакви подправки newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 2 671
xenia, фантастични са! как чак сега ги виждам!

# 39
  • Мнения: 9 776
Реших да пробвам рецептата /видях я едва оня ден ooooh!/, но в тематични формички, предвид празника Two Hearts



Харесаха ни, направих две дози и пак излязоха малко Wink. Имам въпрос към авторката - на колко дебело трябва да се разточва? Мойте май станаха по-дебели, което на мен не ми пречи, защото обичам теста Mr. Green, но може би по-пригледно би било по на тънко.

Весело празнуване на празнуващите  loveuuu newsm24

# 40
  • Мнения: 22 867
polin_a , не знам колко тънко трябва да се разточват, но твоите изглеждат  страшно изкусителни! Heart Eyes  bouquet Ще трябва да ги пробвам и аз, но ще е след празниците може би.......

# 41
  • Мнения: 9 776
polin_a , не знам колко тънко трябва да се разточват, но твоите изглеждат  страшно изкусителни! Heart Eyes  bouquet Ще трябва да ги пробвам и аз, но ще е след празниците може би.......

Благодаря ти,labrex Hug! Наистина са хубави, но може една идея по на тънко. Дано се включи авторката на рецептата да каже.

# 42
  • Мнения: 4 380
Wow, страхотно изглеждат тези сърчица Поли! Grinning Честит празник!  bouquet

Разточвам колкото се може по-тънко. Трябва да са като чипс.
Но и твоите пухкави изглеждат чудно.

# 43
  • Мнения: 9 776
Ок, благодаря! Другият път по-на тънко Peace.
Честит празник и на теб Heart Eyes!

# 44
  • Мнения: 22 867
Бях решила да направя крекерите, но в последния момент се оказа, че лененото семе свършило, така че ги направих с мак и сусам. Много вкусни се получиха, това не е новост, но като се снабдя с ленено - пак! Grinning

xenia ,   bouquet  bouquet  bouquet за вкусотийките! Grinning



На снимката кафенеят /правена е с телефон/, но в действителност станаха златисти и изглеждат по-добре. Ама най-голямото им качество е, че са мноооого вкусни и хрупкави! Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 9 776
labrex, много добре са ти се получили Peace. Виждам, че и твоите са пухкави. Днес мислех да ги направя пак, но по на тънко, но се отказах. Готвих други неща и гледам да не се тъпчем много уж Mr. Green. Но с лененото семе вкуса е супер. Аз да ти кажа случайно го имах в момента. Като пазарувах един ден и ей така грабнах кесийката, даже не знаех за какво да го използвам Laughing. Обаче като видях тази рецепта и везнага реших да го пробвам. Опитай следващия път, супер е Peace. Поздрави на Рекс Laughing!

# 46
  • Мнения: 4 380
Ехаа, какви кокалчета! Grinning

Знаеш ли labrex, пробвах ги аз и с мак, и със сусам, но не могат да се сравнят с ленените. С лен са си най-добре. Wink Не забравай да ги направиш пак- ще ти харесат.

# 47
  • Мнения: 22 867
Ехаа, какви кокалчета! Grinning

Знаеш ли labrex, пробвах ги аз и с мак, и със сусам, но не могат да се сравнят с ленените. С лен са си най-добре. Wink Не забравай да ги направиш пак- ще ти харесат.

 polin_axenia, ще ме накарате да хукна по магазините!  Grinning Ленено семе имам обикновено вкъщи, защото си го меля и го хапвам, ама на - когато ми дотрябва, се оказа, че съм го изяла. Joy Утре непременно ще се снабдя и в най-скоро време ще ги направя пак. Тези как ми харесаха, а казвате, че с лененото са още по-вкусни........

polin_a, уж разточвах, верно че не станаха  тънички, но са много крехки и хрупкави.
Мерси за поздравите от Рекс, аз вече писах да не ми се чудят и смеят на формичките, защото имам лабрадор и той много обича да ми прави компания когато ям. Grinning

# 48
  • Мнения: 491
xenia, страхотна идея. У дома всички обичат крекери, никога не съм се сещала да се опитам сама да ги приготвя. Ще споделя резултата след като ги направя.   chef

# 49
  • Мнения: 11 607
xenia под въздействие на отзиви из темите за тези крекери, в момента в хладилника стяга една топка......Отзиви след около 1ч., когато се освободя.....

# 50
  • Мнения: 9 776
...Мерси за поздравите от Рекс, аз вече писах да не ми се чудят и смеят на формичките, защото имам лабрадор и той много обича да ми прави компания когато ям. Grinning

Аааа, прочетох аз, прочетох Laughing Peace.
Щом обичаш лелено семе, значи знаеш за какво става въпрос Peace.

xenia под въздействие на отзиви из темите за тези крекери, в момента в хладилника стяга една топка......Отзиви след около 1ч., когато се освободя.....

Аз пък като взех да режа формичките, тогава се сетих, че тестото трябваше да стяга в хладилника Embarassed. Ама дет се вика: Беше веке късно....Ноооо, пак станаха. Другия път ще ги стегна, може да има разлика, незнам.

# 51
  • Мнения: 11 607
И аз като Лабрекс имах само мак и сусам, станаха супер! Благодаря за рецептата! Влиза в тефтера! Другият път ще ги прегоря още! Peace

Моите крекери


Ксения, благодаря!

# 52
  • Мнения: 22 867
........... Другият път ще ги прегоря още! Peace

Моите крекери

И моят мъж хареса повече препечените. Grinning Явно трябва да се точат на тънко, както си е в рецептата и да се позлатят при печене.

# 53
  • Мнения: 2 708
Хахаха
Хитът на седмицата...
Снощи по никое време ги правих, щото Лабрекс и Мамето си нямат друга работа да ме подкукуросват......

Та ето го резултата



И на мен ми харесват по златистите. Първата тава я извадих по белички, втората нарочно ги оставих по-златисти, и после върнах поостаналите белички обратно за доизсушаване - страхотно хрупкави....

Аз ги направих с ленено семе, бял сусам и ЧЕРЕН сусам - на мен най-ми харесва като усетя вкуса на черния из крекерите Peace

Благодаря за рецептата - не се бях сещала, че може да си направя домашни такива - ми така де, като нямам пари да си купя hahaha hahaha hahaha

# 54
  • Мнения: 4 380
Браво Крисче! Изглеждат страхотно. Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 22 867

Хайде и аз с поредната доза, този път с ленено семе, но xenia, изобщо не мога да кажа кои ми харесват най-много - всичките са ми много вкусни. Май ще ги правя и с трите добавки наведнъж, т.е ще слагам едновременно мак, сусам и ленено семе, та да не се чудя.
Много вкусна рецепта, xenia, че и лесна!  bouquet

# 56
  • Мнения: 22 867

Снощи по никое време ги правих, щото Лабрекс и Мамето си нямат друга работа да ме подкукуросват......


Krische, струва си подкокоросването, при тоя резултат!  chef  bouquet

# 57
  • у дома
  • Мнения: 258
а момичета, същият ли ще е ефектът, ако е със сусамче?

# 58
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Xenia, благодаря за чудесната рецепта!   bouquet
Понеже нямах ленено или други семена, заместих олиото със зехтин и сложих розмарин вместо семето, станаха прекрасни! Когато си изпия хапчетата за памет ( Joy) и не забравя на връщане от работа да мина през супера, ще ги направя и според оригиналната рецепта!

# 59
  • Мнения: 4 380
Леле колко сте изобретателни! Crazy Предполагам че и с ким ще е добре. newsm78 Той си върви на соленки. Laughing

# 60
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
и аз днес се хванах и направих крекерчетата -станаха невероятни докато измия и почиста в кухнята щях да ги снимам-но подноса беше съвсем празен Grinning Grinning утре ще правя пак . Благодаря xenia   bouquet

# 61
  • Мнения: 287
До сега правих крекерите. Всички много ги харесаха. Понеже се опитвам все диетични да правя нещата сложих царевично брашно и малко бяло /беше ми свършило типовото/. Освен лененото семе прибавих и сусам. Едната част разточих доста тънко, другите оставих по-дебели /първите за половинката, а вторите за малкия/. Започанх с една двойна доза, после с още една двойна...
Невероятна вкуспотия.
Сърдечно благодаря за вкусната рецепта!   bouquet

# 62
  • Мнения: 4 380
Радвам се че се харесват. Всеки добавя по нещо свое, толкова сте изобретателни. С царевично брашно сигурно е доста интересно като вкус. Трябва да пробвам.

# 63
  • Мнения: 2 708
Малко спам, тамън щях да търся темата да спамя Joy Joy Joy
Вчера г-цата - 8 клас, ме информира, че й трябвало някаква рецепта, даже две, ама по-лесни стъпка по стъпка да ги обяснявала на немски в час..... То идеята е, явно да види г-жата дали знаят глаголи като бъркам, смесвам, меся и т.н.....както и продукти. Аз понеже обожавам темата готвене, та викам....супер, ще направим презентация, аз ще ти дам картинките стъпка по стъпка ти ще напишеш немския текст край тях..... Тръшна се, кви били тия простотии мойте, не можело така...... ОК, сещам се за крекерите, че са лесни като рецепта за обясняване - предлагам и тя даже като прочето колко глаголи и съществителни има, каза - прекрасно.... И тогава аз йезуитски - а какво ще кажеш и да предложиш на класа на живо, направената от теб рецепта, която току що си им обяснила.....и ооооооо ЧУДО - тази ми идея беше посрещната с бурна радост..... Но понеже ме болят ръцете - строих я да меси, Бобето да го източи, аз само давах акъл и рязах в тавата ромбчетата, така че утре, твоята рецепта ще бъде представена на НЕМСКИ в училище Hug Hug Hug и теоритично и практично - г-цата настоя да сложим освен лененото семе, повечко черен сусам - като пристрастена е към него Peace

Още веднъж - благодаря за вкусната, лесна и оригинална рецепта. Peace

# 64
  • Мнения: 4 380
Олее, Крисче, направо ми скри шапката с такъв творчески подход към учебния процес! Laughing Браво на вас и на двете!  bouquet Да разкажеш после как е минало представянето! Grinning

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 523
И аз ги направих вчера - замесих направо двойна доза и докато едната тава се печеше, аз разточвах другата. Най-голямото ми опасение беше, че нямах хартия за печене - разточих ги директно върху масата и ги изпекох в тефлонови тави. Станаха перфектни - тънички и хрупкави, не залепнаха по тавите. Спазвах оригиналната рецепта с ленено семе, но ще пробвам също с мак и сусам.

# 66
  • Мнения: 6 029
Направих ги и аз. Ксения, благодаря   bouquet
Разкошни са, децата се убиха да ядат, аз само едно изядох, че съм на диета.
Супер лесно се правят, с тестото се работи лесно. Нямах хартия за печене и ги разточих на масата, набрашних я, изобщо не залепна.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Тези крекери са ни сред любимите още от както е пусната темата Simple Smile. Правя обаче по 3-4дози наведнъж Simple Smile, че иначе не стигат. Който ги е опитвал веднага ги харесва и често давам рецептата и хваля авторката Hug

# 68
  • Мнения: 1 785
Ксения, и аз благодаря.

# 69
  • София
  • Мнения: 461
Ох,и аз мисля да ги правя днес.Но имам сусам и маково семе Rolling Eyes Ленено нямам...Ще пробвам с тези семена, и ще се похваля  с резултата!

Поздравления за всички! Изглеждат страшно апетитни!!! Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 461
ох,да попитам-върху хартия ли ги печете Rolling Eyes? Или само се разточват върху хартия?

# 71
  • Мнения: 9 776
Точих на плота, пекох върху хартия Peace.

# 72
  • София
  • Мнения: 461
Точих на плота, пекох върху хартия Peace.
Благодаря!  bouquet
Сега ги почвам Wink

# 73
  • Мнения: 11 607
Ксения, Ксения.....Като имаш път покрай нас, да се обадиш да те почерпя.....Що похвали съм отнесла заради тези крекери......

Мога да дам идея,че последният път, т.е. вчера, ги направих като украса към салатата за рожденния ден на мъж ми. Нямах много време...можех още да се вихря на тема - крекери със салата - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1040227.jpg.....

Виждам,че крекерите имат многофункционално приложение - вече и реални оценки в училище изкарват.....Вярна е рекламата....Не се расте само с ядене, трябва и акъл......Хвала на кадърните жени и майки!

Благодаря, Ксения!  bouquet
И питане.....някоя нова рецета да предложиш, че да продължаваме да събираме овации на твой гръб Mr. Green....

# 74
  • София
  • Мнения: 461
ето ги Hug
станаха невероятни!
Благодаря за рецептата  bouquet

# 75
  • Мнения: 22 867
....Благодаря, Ксения!  bouquet
И питане.....някоя нова рецета да предложиш, че да продължаваме да събираме овации на твой гръб Mr. Green....

А, и аз обирам овации с крекерите и майонезените сладки. Така че, ако имаш нещо подобно, Ксения  - безподобно лесно и вкусно, ще съм благодарна!  bouquet Grinning

# 76
  • Мнения: 22 867
Аз продължих с експериментите. Снощи късно реших да направя крекерчета, днес ще пътуваме и да има какво да се хрупка. Бях решила да ги пробвам с типово брашно. Оказа се обаче, че  прясното мляко свършило. Така че месих с айрян и типово брашно. Не виждам някаква разлика, пак са хрупкави и разпрекрасни. Ето ги:


# 77
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Ето ги и моите,но с много добавки-сирене,кашкавал,много подправки.Резултата е страхотен.

# 78
  • Мнения: 9 776
От мен днес:



Много са вкусни! Другият път ще ги препека повече.

# 79
  • Мнения: 4 380
Направо ми събирате очите с тези красоти. Grinning

# 80
  • Мнения: 126
Изглеждат страхотно и всички казват, че се лесни и вкусни ! Ще ги пробвам задължително още довечера! Ще ви пусна снимки после! Дали ще станат само с пармезан и черен пипер!? (не знам дали ще намеря някакво семе освен слънчогледово за довечера)

# 81
  • София
  • Мнения: 3 814
Днес ги направихме с детето, мнооого са вкусни и ароматни! Hug Сложих им сусам и маково семе и предвидливо направих двойна доза. Ксения   bouquet!



# 82
  • Sofia
  • Мнения: 576
Xenia много ти благодаря за рецептата. Станаха много вкусни и бързо! Едвам ги спрях моите хора да не ги изядат преди вечерята.

# 83
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз докато се наканя да купя - лененото семе в супера свършило Crossing Arms.
Направих ги със сусам  и станаха страхотни - бързи и много лесни. Децата ги нападнаха веднага.
Един недостатък само им открихме - много бързо свършват hahaha.
Следващия път - двойна доза.

Благодаря за чудесната рецепта  bouquet!

# 84
  • Мнения: 2 767
Наточих се тези крекери,купих ленено семе от аптеката ,но...на опаковката  страшни неща пише.....та да ви питам на дребчовците  давахте ли да хапват  Rolling Eyes....да знам с ленено семе ли да ги правя или без  Thinking

# 85
  • Мнения: 4 380
Наточих се тези крекери,купих ленено семе от аптеката ,но...на опаковката  страшни неща пише.....та да ви питам на дребчовците  давахте ли да хапват  Rolling Eyes....да знам с ленено семе ли да ги правя или без  Thinking

Ти пък, какви такива страшни неща пише? Laughing Разбира се че става. Лененото семе е изключително полезно и много вкусно.

http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p7586.html

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4287

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 19:12 от xenia

# 86
  • Мнения: 11 607
Крекерите са чудесни, препоръчвам ги на познати...Но какво ми разказа моя близка.

" Та снощи бяхме при кумовете и аз занесох тесто за крекери - да се радват децата и да си намерят занимание. Та направиха ги те, главно тяхната дъщеричка (на 9 години) и като капак си хапна и доволно от тях... Днес цял ден повръща - оказа се, че лененото семе е полезно за храносмилането и пр. но поради наличието на цианиди не се препоръчва на деца (поне не в чист вид), дава се отвара от счукано и сварено семе... На мойте нищо им няма, ама те една доза я ядат 3-4 дни... Много ми е неприятно, те нищо не са казали, ама аз се чувствам много тъпо...."

Наред с многото му хубави и полезни качества ето и лошите -

Внимание: лененото семе съдържа между 0,1 и 1,5% цианид, който се освобождава от циа-ногенните гликозиди и при високи дози може да предизвика отравяне. Не бива да се забравя и значителната му хранителна стойност от 470 ккал на 100 г. Преди употреба винаги се консултирайте с лекар.

Това го пиша като предупреждение - просто да се внимава в дозата...

# 87
  • Мнения: 2 767
"Да не се употребява при деца под 14 год.,остра чревна непроходимост,възпаление на хранопровода.Ленено семе не трябва да се приема перорално от бременни и кърмещи жени "
Така пише на опаковката....затова ви питах дали и  за дечковците са подходящи .
Ще ги направя,всички казват че са невероятни с ленено семе.....може би ще намаля на 1ч.л .


# 88
  • Мнения: 22 867
"Да не се употребява при деца под 14 год.,остра чревна непроходимост,възпаление на хранопровода.Ленено семе не трябва да се приема перорално от бременни и кърмещи жени "
Така пише на опаковката....затова ви питах дали и  за дечковците са подходящи .
Ще ги направя,всички казват че са невероятни с ленено семе.....може би ще намаля на 1ч.л .

polly, спокойно можеш да ги направиш със сусам или мак, пак са страшно вкусни. На мен като че ли със сусам най-много ми харесват.

# 89
  • Мнения: 4 380
Я пък вие, не бях чувала за никакви цианиди. Shocked А ма то пък колко крекери трябва да изядеш за да погълнеш 1 лъжица семе? newsm78 Чак повръщане! Егати.

# 90
  • Мнения: 11 607
Я пък вие, не бях чувала за никакви цианиди. Shocked А ма то пък колко крекери трябва да изядеш за да погълнеш 1 лъжица семе? newsm78 Чак повръщане! Егати.

За мен извода е един - всичко зависи от организма на детето, на човека, но наистина не е лошо все пак да се пита дали няма алергии или някаква предразположеност към алергия към семена. Напр. и асматиците са чувствителни към семената......

# 91
  • Мнения: 11 816
Прияде ми се гуакамоле и разбира се сетих за тези крекери! Реших да подновя темата, за да припомня рецептата, а и защото смятам, че заслужава да се види от тези, които все още не са!:peace: Интересното е, че е пусната точно по това време миналата година.. Simple Smile

Аз ги правя във всякакви вариации - с ленено семе, сусам, мак, ким, подправки.. пълнозърнесто брашно, правя различни смески..

И не на последно място да благодаря на xenia, че така и не го направих по-рано!  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 2 671
Понеже не ми се четат всичките 7 стр. направо питам - кокло чаени чаши са 125 гр. брашно? (счупи ми се кантарчето и не мога да изтегля в момента  Tired )

# 93
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Би трябвало да е 1.

# 94
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз мисля , че трябва да е 1 ч.ч., но на втора страница на темата авторката е написала, че е сложила 1/2 ч.ч. newsm78.Дано се включи някой, който ги е правил да сподели Wink.

# 95
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Току що премерих - 125 гр са равни на 1 равна ч.ч. или 14 с.л. - добре напълнени.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 671
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

# 97
  • Мнения: 22 867
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

Не е лошо в мл да е ч.ч., че аз поне имам от 200 мл чаени, през 240, 250 та до тия огромните към 300мл. Записала съм си, че ч.ч. от 200 мл събира 130 гр брашно, а от 250 - 160 гр. Но не ми е дошло на ум да премеря на везната, карам го на доверие. Peace

# 98
  • Мнения: 1 354
Рецептата е интересна и ще я пробвам с леки модификации на продуктите.

ЛЕНЕНО СЕМЕ или ЛЕНЕНО ОЛИО не се дава не деца под 12 г. Много е писано за темата,но с две думи е свързано с наличието на естроген-производител и води до ранен пубертет, опасност за рак и т.н.
Аз правя салати и готвени с ленено семе,но количеството е съвсем малко,което може да се погълне от дете.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 671
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

Не е лошо в мл да е ч.ч., че аз поне имам от 200 мл чаени, през 240, 250 та до тия огромните към 300мл. Записала съм си, че ч.ч. от 200 мл събира 130 гр брашно, а от 250 - 160 гр. Но не ми е дошло на ум да премеря на везната, карам го на доверие. Peace
Лабрекс,   bouquet Чаени чаши наистина всякакви видове, но като мярка "ч.ч." смятам, че е възприет стандарта 240 мл. Освен при руснаците, където беше друг.

*R*A*D*I*, благодаря за разяснението. Аз само със сусам ги правя.
За тая доза специално си купих и пълнозърнесто брашно. Ще докладвам резултата Simple Smile

# 100
  • у дома
  • Мнения: 7 140
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

# 101
  • Мнения: 22 867
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

Точно 5 с.л като по-голямата.

# 102
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Вчера ги направих, със сусам вместо ленено семе - много ни харесаха :



Благодарности на авторката за споделената рецепта   bouquet.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 132
Разкошотийка, ще се правят редовно.  bouquet

# 104
  • у дома
  • Мнения: 7 140
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

Точно 5 с.л като по-голямата.



Много благодаря,днес ще се пробвам...

# 105
  • Мнения: 3 322
Оооо, забравила я бях тази рецепта! Благодаря, че ми я припомнихте!



П.С. Само, наистина внимателно с лененото семе - аз съм патката дето натрови детето на кумовете си! Peace

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
и аз накрая стигнах до тази рецепта.
приготвих в три варианта за едно парти довечера - да видим отзивите...



# 107
  • тук
  • Мнения: 510
Ксения, сърдечни благодарности за тази рецепта   bouquet Аз я видоизмених до неознаваемост, но си е твоята - сложих смес от ръжено и пълнозърнесто брашно, зехтин и соево мляко, разтчвам ги много тънко и стават освен изключително вкусни и подходящи за семейната диета. И са бързи!

# 108
  • Мнения: 28
Ксения, и аз от една седмица се каня да ти благодаря за тази рецепта. В изминалите 10 дни правих крекерите 5 пъти, винаги в двойна доза, защото още като я прочетох, реших, че няма смисъл да се хабя с единичната. Едва вчера успях да почерпя с крекери и някой друг освен домашните - като се върна от работа, направя крекери - и до сутринта на другия ден в кутията се търкалят 5-6, колкото за бог да прости. Sunglasses
Аз също малко я поизмених - слагам кисело мляко, вместо прясно, а семената ми са - ту сусам, ту мак, ту ким...
Но основното е - благодаря ти много, Ксения,   bouquet че си я споделила със съфорумките - явно много хора им се радват на тези крекери!

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Отдавна й се каня на тази пецепта - днес й дойде реда. Наистана стават много хубави крекерите. Аз ги правих със сусам.
Искам да попитам две неща - може ли да ги направя с маково семе, уточнявам че ги давам основно на децата и колко пълнозърносто брашно слагате когато решите да замените бялото брашно?

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Отдавна й се каня на тази пецепта - днес й дойде реда. Наистана стават много хубави крекерите. Аз ги правих със сусам.
Искам да попитам две неща - може ли да ги направя с маково семе, уточнявам че ги давам основно на децата и колко пълнозърносто брашно слагате когато решите да замените бялото брашно?
Според мен може с маково семе. На времето имаше кифли с маково семе за закуска в детската градина. Има крекери с такова, но не и с ленено семе (поне аз не съм виждала). Лично аз смятам да пробвам с малково семе и сусам  Peace.

# 111
  • Мнения: 148
Ксения,благодаря за рецептата.Днес я видях и веднага ги направих и май сама си ги изядох докато ги пробвам.Ето ги:

# 112
  • Мнения: 73
Току що премерих - 125 гр са равни на 1 равна ч.ч. или 14 с.л. - добре напълнени.



Една чаена чаша е равна на 250 гр. Т.е. 125 гр. са точно ПОЛОВИН чаена чаша.

# 113
  • Мнения: 112
И аз направо с двойна доза ги почнах и вече втори път ги правя. Чудесна рецепта  bouquetПоръсих с ким отгоре.

# 114
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Delusion , една чаена чаша брашно е около 130 гр..Ето тук има много удобни за ползване мерки :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10258.msg221998#msg221998

# 115
  • Мнения: 0
Delusion , една чаена чаша брашно е около 130 гр..Ето тук има много удобни за ползване мерки :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10258.msg221998#msg221998

Еднакъв обем от различни продукти имат различен грамаж. Една чаена чаша памук не тежи колкото една чаена чаша метал грубо казано. Но в кулинарията има общоприети мерки и когато се каже 1 чаена чаша се има предвид теглото на ВОДАТА в нея. А то е 250 гр.


Също така е общоприето грамажът на различни насипни продукти да се "мери" в еквивалента на обемните части. Т.е. 250 гр. брашно примерно може да е много различно количество в зависимост от качеството на брашното, неговата влажност, плътност и т.н. НО прието е да се смята че това тегло е еквивалента на 1 чаена чаша брашно (въпреки че реално може и съвсем да не е).  Никой и никъде вече не мери продуктите с кантар. Аз имам електронен такъв, но никога не съм го ползвала, защото всички рецепти се пишат изхождайки от горепосоченото правило. Wink

100 гр. захар = 100 мл. вода

В кухнята е абсолютно достатъчно да имаш една мерителна кана и всички мерки взимаш от нейните обеми.

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 22:43 от Fiada

# 116
  • България
  • Мнения: 4

 Никой и никъде вече не мери продуктите с кантар.

В кухнята е абсолютно достатъчно да имаш една мерителна кана и всички мерки взимаш от нейните обеми.



Не съм съгласна с теб, ама никак! Точно заради различната плътност на брашната, а напоследък има все повече видове с различни качества, е доста важно измерването. А и не говорим за салата, а за печива! То и затова напоследък има всякакви сладки и супер удобни везни, преди нямаше такъв избор.
Ако си майстор от години, или познаваш рецептата добре, разбира се можеш и на око. И баба ми не ползваше електронна везна, но пък работеше винаги едно и също брашно и рецепти, които си познаваше и винаги исе получаваха.
Ако ти се иска обаче да експериментираш с нови рецепти, или новите брашна, везна си трябва! Още повече, че изобщо не мога да знам, като някой пише една чаша, как я е измерил - пълна, с връх, натъпкана здраво, подравнена... Така, че аз съм убеден поддръжник на даването на рецепти в грамове и полазването на везни, особено когато става въпрос за печива!

# 117
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Никой и никъде вече не мери продуктите с кантар.
В кухнята е абсолютно достатъчно да имаш една мерителна кана и всички мерки взимаш от нейните обеми.


Аз пък всичко меря с ел.везна Whistling.

# 118
  • Мнения: 0
Никой и никъде вече не мери продуктите с кантар.
В кухнята е абсолютно достатъчно да имаш една мерителна кана и всички мерки взимаш от нейните обеми.


Аз пък всичко меря с ел.везна Whistling.

Напразно. Просто няма нужда- повечето рецепти ще ти излизат неправилно, защото указването на грамаж отдавна вече не е грамажа на самия продукт.

Не става въпрос за мерене на око а за мерене в обемни части- т.е. лъжици и чаши. Американската система на измерване се налага като най-удобна и практична. А там където рецептата се пише в американска и европейска, се изхожда винаги от презумпцията за грамажа на вода със същия обем. Така че Борислава, не ме карай да вадя книгите и да снимам на какъв грамаж е равна една чаша. Просто е глупаво да се спори на тази тема- това са неща които трябва да се знаят преди да седнеш да четеш рецепта.

Цитат
Още повече, че изобщо не мога да знам, като някой пише една чаша, как я е измерил - пълна, с връх, натъпкана здраво, подравнена...

Когато се пише 1 чаша, се има предвид обемът до нивото на 1 чаша в измервателна каничка или друг измервателен съд. Т.е. подравнено и ненатъпкано- така както се насипва обичайно продукта.

# 119
  • Мнения: 22 867
Никой и никъде вече не мери продуктите с кантар.
В кухнята е абсолютно достатъчно да имаш една мерителна кана и всички мерки взимаш от нейните обеми.
Аз пък всичко меря с ел.везна Whistling.

Fiada, не мисля, че е проблем, аз също меря с везна и фактът, че нещата се получават, все пак нещо означава. В крайна сметка кой както е свикнал и както му е удобно. Peace
Оспамихме темичката на Ксения, май не е лошо модератор да я почисти.

# 120
  • Мнения: 0
Аз мисля че всяка рецепта търпи леки корекции в дозировките +/-, но не и фрапиращи разлики като тук вместо чаша- половн. Да си представим че някой реши да забърква двойна или тройна доза, ами нищо няма да му се получи ако реши да мери с везни.

Не мисля че това е спамене, по-скоро уточнение на възникнали въпроси. Нали това е удобството на рецепта във форум- че можеш да попиташ автора и уточниш. Само дето този автор май е забанен и не може да отговори. newsm78

# 121
  • Мнения: 9
Днес спретнах двойна доза от крекерите. Много са хубави.
Направих ги със смес от мак, сусам и ленено семе. В ДМ я продават смеската.

Голямо благодаря за рецептата.

# 122
  • Мнения: 5 593
Отдавна и се каня на тази рецепта и днес успях да направя крекерите .Станаха чудесни!
Синът ми ги хареса много и за утре поръча още една доза.
Благодаря за рецептата!

# 123
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте.И аз направих днес 2 дози от крекерите,но с ръжено и бяло брашно.Ами чудесни са.И аз благодаря на Ксения за чудесната рецепта.Искам само да добавя нещо-Faida-я остави американците и тяхните измервания.Ние живеем в Европа-на Балканите и измерваме с ел.везни.Още повече,че в сладкарството везната е задълителна.Извинете за спама.Бъдете здрави всички. Hug

# 124
  • Мнения: 3 743
Перфектни! Само да напиша как ги видоизмених:

125 гр. брашно /смесих наполовина брашно от елда и бяло брашно/
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.л. захар /сложих мед/
1/2 ч.л. бакпулвер /сложих сода/
2 с.л. ленено семе /сложих сусам, но мисля, че следващият път ще увелича на 3с.л./
2 с. л. олио
60 мл. прясно мляко /сложих айрян/

Бон апети  Hug

# 125
  • Австрия
  • Мнения: 28
Здравейте,
ето ги и моите крекери със сусам и ленено семе.
Прекрасна рецепта.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Toку що ги  направих със сирене и станаха супер. Детето много ги хареса.
Вчера пекох с маково семе, но тези със сирене станаха по-вкусни.
Понеже нямах прясно мляко и двата пъти ги направих с айран.

# 127
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Отдавна правя крекерите, вкъщи много се харесват. Импровизирам със семената също - мак, сусам, слънчогледови семки и т.н.

Въпросът ми е, защо не ми стават тънки като от снимката на авторката, а ми се надуват? Колкото и тънко да ги разточа, винаги бухват леко, а аз искам да са по-плоски?

# 128
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Невероятни. Изтъних ги с паста мейкър до 1/2 мм и станаха като чипс. Съответно пекох само 5-6 мин

# 129
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето ги моите от днес, със сусам и мак.

# 130
  • в колонките
  • Мнения: 510
   
Ето ги моите от днес, със сусам и мак.


     Чудесни на вид,на вкус зная,че са. И у дома много често ги правя,чудесен снакс са.  bouquet

# 131
  • Мнения: 527
И аз направих тези крекери. Станаха страхотни. Но вместо мляко им сложих дом.сок, а втория път вода.
MiaGia, и моите се надуват.Незнам защо става така-дали не е заради содата?

# 132
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Днес ги направих пак (двойна доза, разбира се), но сложих по-малко бакпулвер и съвсем малко сол.
Наполовина бяло и пълнозърнесто брашно. След като ги изрязвах, някои натиснах пак с точилката. Този път си станаха точно тънки крекери. Мислех да са за утре, малкият да си гризка, но вече няма.... Tired Не знам в какви дози да ги  правя, че да има поне за 2 дена?

Ето ви снимка на първите ми крекери:

Сегашните изглеждат доста по-тънки и квадратни, но не успях да снимам.. Може би утре  Grinning

И да ви питам, как ги режете на триъгълници? Не ми се удава нещо, а искам да са еднакви по форма?

# 133
  • Мнения: 3 743
Аз ги режа на квадрати и после по диагонал на триъгълници.

А да попитам, ако останат за следващия ден /трябват ми за почерпка/ стават ли по-твърди и как трябва да се съхраняват?

# 134
  • Мнения: 3 774
Прекрасна рецепта, как съм я проспала, за съхранението, като че ли по-дебелите на другия ден са по-хубави или пък аз много препекох тъничките.
Правих ги с пармезан и три вида семена. Следващия път мисля да пробвам с кромид лук и подправки, смятам, че ще се получи, защото съм правила такава питка/то си е направо кора, с овесени ядки.

# 135
  • Мнения: 206
Така докато ви чета и вече топчето е в хладилника и сега се стресна.Как да меся и режа.Намерих малко хартия ОК,но как да размеся тестото,направо върху хартията или после се прехвърля.Как го правите чусто технически.
И... моля ви ако може бързо,че след малко ми е готово за печене.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Toча директно върху хартията за печене. Режа и ги раздалечавам малко едно от друго. С крекерите от 1топка запълвам 1 тава.

# 137
  • Мнения: 206
Благодаря много на мен ми е малко и хартията някак си разточих макар че ми е за пръв път сега пека дано стане.
Но гледам,че доста ми набъбнаха във фурната.

# 138
  • Мнения: 3 774
Еlyam вече сигурно ги опитва, недей, докато са топли накъртват на сода/бакпулвер, но да кажа, за една доза - разточва се на един лист пекарска хартия и заема почти изцяло тавата на фурната, понеже си икономисвам хартията, втората доза я разточвам върху силиконова подложка и обръщам върху вече използуваната веднъж хартия и пак в тавата.

# 139
  • На острова
  • Мнения: 1 271
На мен двойна доза са ми точно две тави (черната тава на фурната, която си е).
Разточвам на хартия върху плота и после си ги местя върху хртията в тавата, не срещам проблем.

Вчера пак ги правих и за пръв път сложих сода, че бакпулвера ми беше свършил. Е, ужас са, не стават за ядене. Все едно съм изсипала едно кило сода, чак горчи и тръпчи, не мога да ви обясня точно какво е усещането Sick

Защо така?

# 140
  • Мнения: 3 743
Аз правих със сирене, бяло брашно и сода. Не станаха тънички, но пък и на сода не са ми удряли Peace Изядоха са Laughing. Все пак следващата доза ще пробвам с пълнозърнесто брашно и сусам 3с.л. и малко по-малко сода да видим дали пак ще бухнат много Blush

# 141
  • Варна
  • Мнения: 2 576
На мен двойна доза са ми точно две тави (черната тава на фурната, която си е).
Разточвам на хартия върху плота и после си ги местя върху хртията в тавата, не срещам проблем.

Вчера пак ги правих и за пръв път сложих сода, че бакпулвера ми беше свършил. Е, ужас са, не стават за ядене. Все едно съм изсипала едно кило сода, чак горчи и тръпчи, не мога да ви обясня точно какво е усещането Sick

Защо така?
Бакпулвера не е ли смес между сода и лимонтозу. В такъв случай ако се слага само сода, то количеството и трябва да е по-малко.



Вчера правих пак с кашкавал и чубрица, добре се получи. Нарочно не ги точих много тънки и си станаха като соленки.

# 142
  • Мнения: 1 269
Страхотна рецепта! Благодаря на авторката!
Аз от скоро съм сериозен потребител на лененото семе. Grinning  Снощи сложих 4 супени лужици смлян лен в лучника. Стана разкошно!

# 143
  • Мнения: 206
Еlyam вече сигурно ги опитва, недей, докато са топли накъртват на сода/бакпулвер, но да кажа, за една доза - разточва се на един лист пекарска хартия и заема почти изцяло тавата на фурната, понеже си икономисвам хартията, втората доза я разточвам върху силиконова подложка и обръщам върху вече използуваната веднъж хартия и пак в тавата.

Направих ги със сода защото нямах бакпулувер,не миришеха.
От към вкус ги докарах,но всички ми бяха различни по форма,моля ви споделите как ги правите ,за разточването със сукалка/май така се казва/,след това с ножа не ми се получи особено ,а като лаик в сладкарските  неща нямам формички.Кажете стъпка по стъпка моля ви.
Аз на моите им сложих сирене и ленено семе,супер станаха на вкус.

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 09:29 от elyam

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Направих двойна доза с пълнозърнесто брашно - половината вече ги няма! Mr. Green
Страхотна рецепта!

# 145
  • Мнения: 528
И аз мисля да ги пробвам,н оза 14.02 като сърчица Simple Smile

# 146
  • MUC
  • Мнения: 571
Благодаря за рецептата.  bouquet
Вече ги правя за втори път. Наистина свършват за отрицателно време  Mr. Green
Тези са със сусам и черен кимион.

# 147
  • Мнения: 1 591
elyam разточвам с точилката на тънко, после разрязвам на ленти, широки три пръста да речем.  След това завъртам ножа по диагонал на лентите и разрязвам на ромбоиди.  После ромбоидите режа през средата и се получават триъгълници  Peace
Ето последния ми опит със смесено брашно 50:50 бяло и пълнозърнесто, ленено семе и мак.

Смятам тези дни да ги пробвам с водичка, заради постите.
Ксения   bouquet

# 148
  • Мнения: 1 591
Ето ме пак с поредната доза крекери.  Направих ги с бадемово мляко и само пълнозърнесто брашно.  Стреснахте ме с това ленено семе и гледам да не прекалявам, тези са със сусам и мак.  МъжУ ги харесва препечени, така че са шаренки.

Имам въпрос - правя двойна доза по принцип, налага ми се всеки път да доливам мляко.  Отначало си мислех, че съм се отплеснала и не съм преброила правилно, но явно при мен така се получава.  Меря с електронно кантарче, имам и точни чашки за млякото, та съм сигурна, че изпълнявам правилно указанията.  На някой друг случвало ли му се е?

# 149
  • Варна
  • Мнения: 2 576
При всяко месене ми се е налагало да доливам по малко мляко - стигала съм към 80-90мл. общо, в противен случай става много сухо тестото. И аз меря на кантар и с мерителна чаша  Peace.

# 150
  • Мнения: 3 774
Мишка, какво те стресна в лененото семе, че съм пропуснала.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не съм мишки, но предполагам това и още публикации на 6та страница от темата.
Рецептата е интересна и ще я пробвам с леки модификации на продуктите.

ЛЕНЕНО СЕМЕ или ЛЕНЕНО ОЛИО не се дава не деца под 12 г. Много е писано за темата,но с две думи е свързано с наличието на естроген-производител и води до ранен пубертет, опасност за рак и т.н.
Аз правя салати и готвени с ленено семе,но количеството е съвсем малко,което може да се погълне от дете.

# 152
  • Мнения: 22 867
Не съм мишки, но предполагам това и още публикации на 6та страница от темата.
Рецептата е интересна и ще я пробвам с леки модификации на продуктите.

ЛЕНЕНО СЕМЕ или ЛЕНЕНО ОЛИО не се дава не деца под 12 г. Много е писано за темата,но с две думи е свързано с наличието на естроген-производител и води до ранен пубертет, опасност за рак и т.н.
Аз правя салати и готвени с ленено семе,но количеството е съвсем малко,което може да се погълне от дете.

Още малко инфо:

При деца над 6 години- най-много 1/2 от посоченото при стомашно-чревни възпаления 2-3 пъти по 1с.л. цяло или натрошено семе, предварително накиснато във 150мл вода;
не се дава на деца до 12 години при стомашно-чревни проблеми;

ОЩЕ ИНФО ТУК

От нета, има интересни мнения за използването на ленено семе при децата

http://www.healthscience.org/index.php?option=com_content&vi … og&Itemid=267
“Raw flaxseed does contains tiny amounts of cyanogenic compounds and in fact, at one point, the FDA actually indicated concern about the cyanide in flaxseed and posted an alert in 1978. However, this concern was abandoned in 1982 when the alert was canceled and flaxseed was permitted in bread in levels of 10-12 percent (which is an amount that is above what is being recommended here). The FDA stated that there was no concern that there would be “. . . any more exposure to hydrogen cyanide than from other foods such as lima beans, fava beans, chickpeas, cassava, yams, cashews or almonds.”
Another study showed that the possible cyanide exposure from 60 grams of raw flaxseed in healthy individuals is not hazardous. Keep in mind that 1 TB of ground flax is about 7 grams. Therefore, 60 grams of flaxseedis is about 8.5 TB’s, an amount way above what anyone might be recommending or consuming, yet shown not to be toxic. ”

http://lowcarbdiets.about.com/od/whattoeat/a/flaxinfo.htm :
“Cyanide: Like many other foods (cashews, some beans, and others), flax contains very small amounts of cyanide compounds, especially when consumed raw. Heat, especially on dry flax seeds, breaks these compounds down. However, our bodies have a capacity to neutralize a certain amount of these compounds, and the US government agencies say that 2 tablespoons of flaxseed (~3 T of flax meal) is certainly safe and is probably an “effective dose” for health purposes. Various researchers who have used up to 6 daily tablespoons of the seed in different studies indicate that the amount they were using was safe.”

http://www.wholesomebabyfood.com/flaxforbaby.htm
“When Can My Baby Begin To Eat Flax?
Most often pediatricians will say that incorporating Flax into your baby’s diet is safe around 7-8 months old. Ideally, you would begin offering you baby Flax in the form of either Flax meal (finely ground Flax Seeds) or Flax Oil. ”

Та общо взето се казва, че няма опасносто от педозиране поради факта, че цианида е в много малки количества, а пък и при сушене или печене се неутрализира. Долната граница за малки деца може да е 7-8 месеца 1 супена лъжица на ден. Няма нужда от почивки освен ако влия твърде разхлабващо. Може да се приема и сурово или изсушено до около 45 градуса, тогава е по-полезно.

Странното е, че единствено в българските сайтове и форуми толкова се алармира за предозиране и отравяне с ленено семе. Чела съм доста рецепти и различна информация на английски, но не съм срещала строго и изрично указано нещо като да се внимава много с количеството.


# 153
  • При децата ми
  • Мнения: 5 986
Тъкмо се канех да ги правя и вие ще ме разколебаете!  newsm78
Прочетох написаното до тук и все пак да питам: Мога ли да ги приготвя за децата си? Ако не с какво е най-подходящо да го заменя: сусам, мак или нещо друго?

# 154
  • Мнения: 11 607
Тъкмо се канех да ги правя и вие ще ме разколебаете!  newsm78
Прочетох написаното до тук и все пак да питам: Мога ли да ги приготвя за децата си? Ако не с какво е най-подходящо да го заменя: сусам, мак или нещо друго?

Не се разколебавай......Смятам да ги направя и аз днес....за хиляден път.....С белени, сурови слънчогледови семки и сусам......

# 155
  • При децата ми
  • Мнения: 5 986
Тъкмо се канех да ги правя и вие ще ме разколебаете!  newsm78
Прочетох написаното до тук и все пак да питам: Мога ли да ги приготвя за децата си? Ако не с какво е най-подходящо да го заменя: сусам, мак или нещо друго?

Не се разколебавай......Смятам да ги направя и аз днес....за хиляден път.....С белени, сурови слънчогледови семки и сусам......
Благодаря ти! Simple Smile Макар, че си купих вече ленено семе ще го оставя за друго и ще ги направя както казваш ти.

# 156
  • Мнения: 1 591
Лабрекс, благодаря ти за инфото.  И аз от четеното във форума само се бях стреснала, но е ясно, че няма за какво  Peace  Ще продължавам да си ги правя с лененото семе.

# 157
  • Мнения: 122
Преди малко ги извадих от фурната .... но много брашнени ми идват на вкус  newsm78 така ли е по принцип ... всичко съм мерила с ел. везна и вместо ленено семе - сложих сусам .... но четох в темата че доста от вас го заменят лененото семе ....

# 158
  • Мнения: 11 607
Преди малко ги извадих от фурната .... но много брашнени ми идват на вкус  newsm78 така ли е по принцип ... всичко съм мерила с ел. везна и вместо ленено семе - сложих сусам .... но четох в темата че доста от вас го заменят лененото семе ....

Да не си ги извадила белички....Аз ги оставям да порозовеят....понякога повече Embarassed...че обичаме да ни хрупат......

# 159
  • Мнения: 122
Преди малко ги извадих от фурната .... но много брашнени ми идват на вкус  newsm78 така ли е по принцип ... всичко съм мерила с ел. везна и вместо ленено семе - сложих сусам .... но четох в темата че доста от вас го заменят лененото семе ....

Да не си ги извадила белички....Аз ги оставям да порозовеят....понякога повече Embarassed...че обичаме да ни хрупат......

Ами не. Добра коричка имат и хрупат - вече са изстинали и ги опитах пак.
Нищо де. Явно не е моята рецепта това.  Peace

# 160
  • Мнения: 3 743
На мен ми идват по-тестени, ако не разточа на много тънко тестото и с други крекери така ми се е получавало. А и ако не ги набуча отгоре с виличка, ми се надуват понякога. Не знам с набухвателя ли прекалявам, защото ги правих със сода и кис. мляко. Бакпулвер не ползвам Peace

# 161
  • Мнения: 21
Мисля да ги пробвам утре, но с многозънено брашно, в което си има различни видове ядки и семена.Някой пробвал ли е с такава готова смес?

# 162
  • Мнения: 3 774
Мисля да ги пробвам утре, но с многозънено брашно, в което си има различни видове ядки и семена.Някой пробвал ли е с такава готова смес?

Хм, пробвай първо ти, а пък аз после ще прежаля малко от тази готова смеска за хляб
http://www.assorti.lt/images/uploader/du/duonos-misinys.jpg

# 163
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Днес ще ги правя...но смятам да направя 1:1 мляко и вода, че днес не мога да ям мляко Whistling ... ще постна снимки, дори да не са се получили Laughing

Ето ги и мойте крекерчета...



без да искам направих двойна доза и не ги направих много тънки:blush: ама са вкусни и вече 2/3 от тях свършиха!  Rolling Eyes нямахме ленено семе и сложих сусал и черен кимион....много приятен вкус им придаде! Peace

Препоръчвам с две ръце! Поздравления за авторката! Рецептата си заслужава!Наистина е страхотна...  bouquet

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 20:27 от magito1986

# 164
  • Мнения: 6 711
Сега виждам рецептата, ще ги пробвам и аз Simple Smile

Може ли някой да пусне снимка как изглежда тестото след изваждане от хладилника? Благодаря!

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 16:12 от Лурдес

# 165
  • Мнения: 6 711
Да докладвам - станаха много вкусни, всички ги одобриха. След което опитах 2 други рецепти за крекери, които обаче ставаха по-издути, така че се връщам на тази рецепта.

За тестото питах, че първият път ми стана твърде рядко и се чудех какво да правя, ама просто добавих още брашно. Simple Smile

# 166
  • Мнения: 1 591
Да побутна малко темичката   Flutter

Забърках крекерите с кисело мляко вместо пресно, ще докладвам за резултата със снимки по-късно.   Peace

# 167
  • Мнения: 21
Здравейте!Вчера изчетох темата на цял дъх,понеже ми се превърна във фикс идея да си правя крекери,вместо да налазвам боклуците по магазините,които се старая да избягвам.Така и беше до преди няколко дни,когато ми се прияде ужасно нещо хрупкаво.То си е човещинка...но реших,че е по-добре сама да си ги приготвя.

Само искам да кажа БЛАГОДАРЯ!!!Рецептата е изключително лесна и бърза,не изисква много продукти и е просто чудесна.
Моите крекери направих с ръжено-пшенично брашно(понеже нямах овесено,а нямаше и в магазина),не сложих захарта,млякото бе заменено от айрян,а мазнината при мен е лъжичка и половина разтопено масло.Прибавих маково семе,куркума,малко черен пипер.Нарочно ги разточих по-тънки,за да са хрупкави.Чудеса!Още в тавата ги налазих ;D и една доза си я ометох почти сама  Embarassed

Страхотна рецепта!Мнооого благодаря!Определено ще се повтори,дозите ще са повече гарантирано!

# 168
  • Мнения: 1 338
И от мен благодаря за хубавата рецепта   bouquet
За нашето семейство дозата идва крайно малка, дори удвоена, може да видите на снимката колко излизат - 1 тава (която е към фурната) и 1/2 - може би 4-на доза поне за 2 такива чиниики, ще бъде идеално  Rolling Eyes
И аз имах сусам под ръка, съжалявам за грозните им никакви форми  Embarassed Но на вкус, намазани с мъничко крема сирене, са просто страхотни ...

# 169
  • Мнения: 4 370
Страхотни крекери!

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
ще ги направя,но с доста промени...дали ще се получат с овесени трици,кленов сироп,хималайска сол,зехтин и семена ,разбира се  Thinking

# 171
  • Мнения: 3 743
ще ги направя,но с доста промени...дали ще се получат с овесени трици,кленов сироп,хималайска сол,зехтин и семена ,разбира се  Thinking

Сигурно, защо не, но тогава това ще е по-скоро друга рецепта Wink Все пак може да споделиш резултата, ако пробваш. Според мен, заради овесените трици може да се наложи да промениш количеството на течностите Peace

# 172
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
забравих за млякото,ще е ядково или кокосово...искам да са максимално здравословни и мисля,че ще се получат...ще споделя,когато ги приготвя  Party

# 173
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
рецептата има основен недостатък...
трябва да се утроят съставките като количество... а най-добре е по 4 да ги умножите  Laughing

# 174
  • Мнения: 1 338
рецептата има основен недостатък...
трябва да се утроят съставките като количество... а най-добре е по 4 да ги умножите  Laughing

И аз по-горе точно това бях писала  Joy

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 337
според вас дали ще се получи ако заменя бялото брашно с ленено брашно?

# 176
  • Мнения: 9 991
Ще ги пробвам   bouquet

# 177
  • Мнения: 1 906
Преди малко за пръв път ги направих. Дъщеря ми е от най-злоядите деца Sad , но тези крекери я очароваха. Направих ги мънички и станаха страшно хрупкави.
В брашното сложих 2 с.л. ленено брашно, после сложих маково семе и сусам.
Станаха превъзходни!
Благодаря за рецептата  newsm20

# 178
  • София
  • Мнения: 974
Знам, че темата е много стара, но просто не мога да се въздържа и искам да благодаря на авторката за чудесната рецепта!  bouquet 
И на labrex, че я сподели в Коледната тема!  bouquet
Направих двойна доза с пълнозърнесто брашно и още докато се печеше втората тава, забърках още една двойна  Laughing  Някои изрязвах с формички, някои направих на солети. В последните добавих малко черен и повечко червен пипер. Станаха уникално вкусни!

# 179
  • Мнения: 9 991
Замесих ги най-накрая и аз. Направих микс от брашна, пълнозърнесто, нахутено, ръжено, бяло, от конопено семе малко. Семена сложих сусам и лен. Директно забърках 4-на доза. Сега се пече едната тава, на следващата ще поръся и с черен сусам.   bouquet  chef

# 180
  • София
  • Мнения: 1 669
Прекрасни Simple Smile
Повдигам темата, заслужава си.
Може би другия път ще сложа повечко сол, но и така са чудесни, хрупкави и вкусни.
Сложих маково семе, защото пишеше, че лененото не се препоръчва при бременни.

# 181
  • Мнения: 9 991
Прекрасни Simple Smile
Повдигам темата, заслужава си.
Може би другия път ще сложа повечко сол, но и така са чудесни, хрупкави и вкусни.
Сложих маково семе, защото пишеше, че лененото не се препоръчва при бременни.


Маковото има малко наркотик в него, за лененото сега чувам.

# 182
  • Мнения: 1
Може ли рецептата за крекерите 😊

# 183
  • Мнения: 22 867

На първата страница на темата е.

# 184
  • София
  • Мнения: 6 625
Ужасно вкусни крекери, благодаря за рецептата, но си признавам, че промених някои от нещата:
1. Удвоих порцията, защото първият път се ометоха веднага.
2. Смених брашното с 1/2 пълнозърнесто от лимец и 1/2 пълнозърнесто от спелта, олиото със зехтин, а млякото с овесено/соево мляко, добавих и сусам и слънчогледови семки, и малко твърдо сирене чедър. Резултатът:

# 185
  • Мнения: 9 816
Днес ги правих, но на вкус са ми някак постни. Също и безсолни.
Не зная аз ли сгреших някъде, спазих всички пропорции 🙄
Очаквах вкус подобен на крънчовците или по-добър, но не.
Какво е вашето мнение?

# 186
  • Мнения: 1 785
аз ги харесвам много.

Дали могат и постни да бъдат обаче, се питам, без прясно мляко. Някой да ги е правил?

# 187
  • Мнения: 9 816
Тестото, което се получава как може да го опишете - като по-сухо или като по-еластично. Моето го усещам по-скоро сухо, което ме кара да мисля дали не съм сгрешила нещо в мерките и теглилките. Или пък има значение и факта, че сложих поравно бяло и ръжено брашно?

# 188
  • София
  • Мнения: 6 625
Аз сложих соево/овесено мляко вместо прясно, също пармезан или друго твърдо сирене слагам настъргано и стават приятно соленички.
Тестото е като пластилин мисля, общо взето на око го правя, добавям всякакви пълнозърнести брашна - от спелта, от лимец, бяло не слагам.

Общи условия

Активация на акаунт