за фалита на една банка

  • 45 466
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Мизи, я кажи на колко купи последно ПИБ и стискаш ли ги още...Simple Smile
Аз разкарах 1/3 от това, което взех от ИПО-то на 12, преди около месец купувах отново на 8.30 средно..но малко...

# 46
  • Мнения: 3 405
Селинджъре, моите уважения към финансово насочената ти личност  Grinning Но, това "хахахахаха" не ти отива на имиджа.
Само селяндурите се смеят така подигравателно  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 401
Мизи, я кажи на колко купи последно ПИБ и стискаш ли ги още...Simple Smile
Аз разкарах 1/3 от това, което взех от ИПО-то на 12, преди около месец купувах отново на 8.30 средно..но малко...

Сели, никога не съм купувала ПИБ, обаче към настоящия момент съм доволно вътре с ЦКБ.  Whistling
Ама поне те няма да фалират и да ми отмъкнат паричките.  Laughing

# 48
  • Мнения: 2 401
Селинджъре, моите уважения към финансово насочената ти личност  Grinning Но, това "хахахахаха" не ти отива на имиджа.
Само селяндурите се смеят така подигравателно  Mr. Green

Той не твърди нещо друго бе Анджи, виж му ника.

# 49
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Т.е. да ви го кажа по простичко - прехвърля не прехвърля, като не си плащате определено време ипотечния кредит (периода варира според банката, но не е по-малък от 3 месеца, т.е. 3 вноски), имота ви се продава, банката си взема кинтите, ако са го продали за повече от това, което и дължите, следва да ви се върне разликата, и в крайна сметка вие сте на улицата като последните прошляци Simple Smile Та кво казваш Веси - дреме Ви на патките дали плащате или не....ипотекирания апартамент си е Ваш, и никой не може да го продаде без Ваше съгласие...Хахахахах

Не се прави на три и половина. Чудесно разбра какво имам предвид. Може да не съм в час с финансите, но от правна гледна точка нещата са ми кристално ясни!!! Така, че се справи с четенето, преди да ми разправяш кой платил, кой не, и кой апартаменти продава. Ипотеката е обезпечение на кредита - плащаш ли - твой си е, не си ли изпълняваш задължението за погасяване на месечните вноски, рискуваш банката да ти изнесе имота на продан, да се удовлетвори от получената цена в рамките на размера на отпуснатия кредит и ако остане нещо за теб да си купиш палатка. Така по-ясно ли ти стана?! ... или да почна да говоря на диалект!?

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 10:35 от vesi_vas

# 50
  • Мнения: 592
За икономическата страна на въпроса - слушайте Сели, няма да Ви подведе! За юридическата страна - Веси Вас е права! Просто темите са като два континента на планетата Земя - за едно и също нещо говорим, но от различна гледна точка. А да ви напомня че всяка неделя по бТВ започва едно предаване с любимия ми лаф от казармата още: Няма невъзможни неща /щом е и в БГ/!

# 51
  • Мнения: 274
Селинджъре, моите уважения към финансово насочената ти личност  Grinning Но, това "хахахахаха" не ти отива на имиджа.
Само селяндурите се смеят така подигравателно  Mr. Green

Анджи, аз мое съм селенин, ама съм селенин - терикат! В ТВУ-то докато другите играеха сварка, аз четях Бенджамин Греъм (ама не Греъм Грийн), изучавах Елиът( ама не Т.С. Елиът), Милтън Фридман (ама не Джон Милтън) и много други, между които и Фибоначи-то. Как го е измислил този ред числа - евала! Така че Анджи, и хахахахаха-то ми отива и муууууахахахахато още повече ми отива. Абе изобщо, смеха отива на всеки Simple Smile Важното е да се смеем и да сме здрави, а аз като се смея не се смея подигравателно...смея си се най-чистосърдечно..идва ми така някак си спонтанно от селинджърско-терикатската ми душевност. Но ако ме познаваш по-отблизо (ама не много близо, поне на 20 и няколко сантиметра разстояние, че иначе става опасно), ще разбереш, че всъщност точно тази душевност е много чувствителна и състрадателна Simple Smile Може пак да е заради ТВУ-то...Знам ли...Simple Smile


Веси, разбираш ли ми диалекта? Въпреки, че спора ни е класически пример за диалектика - аргументацията на двете твърдения доведе до техния синтез, а не до отрицанието им Simple Smile Хераклит, Хегел...ала бала ...все с Х...Simple Smile  Схващаш ли? Simple Smile

Айде със здраве Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета и момчета, дотук не схванах - ако си купя жилище на кредит от въпросната банка, при някакви условия, то какво се случва при фалита й.
Ако след фалита й я купи някой, може ли условията по договора да бъдат променени едностранно.
А ако никой не ще да я купува, на кого ще си изплащам имота?

# 53
  • Мнения: 1 111
 Ми на никой, ще ти дойде бонус. Laughing

# 54
  • Мнения: 3 405
Клонка, ако има фалит на хората с кредити там се дава срок, в който да рефинансират кредитите си в други банки и да си изплатят задължението към "лошата" банка. Така гарантират влоговете от друга страна.

А ако никой не ще да я купува, на кого ще си изплащам имота?

Или рефинансираш или се съгласяваш с условията на новия собственик (т.е. нищо не се променя при смяна на собственика на банката).
P.P. Клонке, прочетох ако някой ще я купува  Laughing  Сега видях, че питаш друго. Все някоя друга банка ще я купи с все активи и пасиви. Иначе рефинансираш в друга банка и си плащаш.

Не истерясвайте! Simple Smile

Селинджър, ама така кажи за смеха  Grinning наистина отива на всеки.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 20:17 от Анджелина

# 55
  • Мнения: 603
Селинджъра и веси вас са обяснили положението с имотите.
Ще добавя и още-няма по-лошо от масовата истерия. Дори и банката да е била "зле", масовата истерия я закопава допълнително. Доколкото помня (че след година и половина майчинство мозъкът ми изтече в канала) БНБ изиска от банките увеличаване на гаранционния капитал при нея. Повечето от банките вдигнаха лихвения процент по депозитите с цел набиране на средства за пред БНБ и съобразено с инфлацията (разбира се).Има си Закон за банките, има си контрол на БНБ.

# 56
  • Мнения: 1 251
Леле, само се внася психоза у хората с такива теми според мен! Rolling Eyes Ако спестяванията са ви до 40 000 лева или до тази сума във валута като равностойност-няма страшно, гарантира ги държавата! Та извода е-като имате повече от тази сума на влог-разпределете ги в няколко банки! А относно кредитите-дори и да фалира примерно дадена банка-има си закони и вземанията от вас ще бъдат потърсени съгласно нормативите в тази област!

# 57
  • Мнения: 3 818
Ще добавя и още-няма по-лошо от масовата истерия. Дори и банката да е била "зле", масовата истерия я закопава допълнително.

Има едно много готино нещо - Теоремата на Томас относно  самореализиращото се пророчество. Въпросният Томас разказва как хората са в състояние да доведат една банка до фалит само благодарение на разпространени слухове. Пуска се слух, че банката ще фалира, хората масово си изтеглят депозитите от нея и в крайна сметка... банката фалира Laughing
Като гледам как бързо се стига до истерии, няма да се учудя, ако видя въпросната теорема в действие Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази теорема май важи и за други части от живота. Според мен същото свата в момента и с имотите - хората се само/навиват от години, че цените ще се вдигат и те наистина се вдигат. Същото е и за самонавиването за изневерите и  прочее битови подробности.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 840
Не, бе, аз не истерясвам, аз хипотетично попитах, защото не съм наясно, а ми стана интересно. Иначе, имам отношения с тая банка, но не са лични Mr. Green

Една приятелка скоро ми разказа смешка - влязла спонтанно със замах в един клон, за да си внесе сума по кредитната карта, а още от вратата забелязала, че някаква мацка я гледа странно. Тя обаче, със сутрешната си баничка в ръка, продължила напред и казала, че иска да си внася пари. Последвал озадачен поглед и от другия служител. Тогава тя натъртила, че иска да внесе пари, а той още по-учудено й заявил, че обслужват само клиенти с черен дайнърс Joy Joy Joy
Такъв смях падна. Питам я какво я е издало, че не притежава черен дайнърс, а тя вика:"баничката, много ясно, хем не я ядях, културно я държах увита ..." Mr. Green Joy

Ми, така е, ще фалират, като отказват да взимат парите на хората Joy

Общи условия

Активация на акаунт