Моят опит с ЕБХ

  • 4 155
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Бяло Цветe, поздравления! Добре си се справила!

На мен идеята за ЕБХ много ми допада, ама на моменти ми се струва много сложно. Макар че и слагането на памперс в момента за мен е космическа технология!  Joy
Надявам се бебунчо когато се роди да се престраша да приложа ЕБХ!
Успех на всички, които са избрали това за дечицата си!

# 31
  • Мнения: 352
Надявам се бебунчо когато се роди да се престраша да приложа ЕБХ!

Селин,
Леко раждане!
Живо и здраво бебенце!Не се плаши от ЕБХ, просто с бебчо ще се вслушвате един в друг и съм сигурна, че ще ви хареся и на двамата!
 Grinning

# 32
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мерси, Бяло Цвете!   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 1 078
Селин , леко раждане и здравичко бебенце  Hug
Първия месец не се напъвай много (от опит го казвам), хем да свикнеш, че имаш детенце, хем ще си направите някакъв режим (не насилствен, децата сами определят кога да папкат - това пак си е режим). Пък постепенно ще навлезнеш. Като за начало след всеки сън сваляй памперса и носи над мивката или легенчето, или пък на повивалника върху стария памперс. А като пишка или ака, издавай някакъв звук , който по-късно ще го свързвате с това. След месец-месец и половина вече можеш по-редовно да изхождаш. Имай предвид, че бебетата в началото акат на всяко папкане, ще го чуеш, сигурна съм Laughing, тогава пак можеш да казваш нещо "а-а-а", например.

# 34
  • Мнения: 762
Селин, сигурно и раждането ти се струва сложно в момента,но природата си знае работата! Wink
Като си спомня-аз миналата година по това време бях бременна колкото теб и ЕБХ беше последното,което ме интересуваше,но знанието за нещо чисто,просто и логично си ме гризеше при всяка смяна на памперс. Grinning
А и долкото се осланям на своя опит-миналата година юли месец (Калина е родена на 19ти юни) поддържаше близо 40 градуса температура.Дори да не си чувал за ЕБХ е лудост да сложиш памперс в такова време.Тогава си спомням че пишото и изсъхваше за 10тина минути ( а ако извън легенчето не е имало).И дори си беше приятно в такъв задух за те облеят. Laughing

# 35
  • Мнения: 925
Благодаря и аз за споделения хубав разказ!   bouquet
И аз чета а ЕБХ, опитвам се да се подготвям и образовам, че скоро, живот и здраве, ще му дойде времето на бебчо да излиза  Hug
Мисля да не бързам още от първия месец, но определено ще се вслушвам за сигнали от бебето и се надявам после по-лесно и постепенно да се привикнем Simple Smile

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
veshti4ka, dimitriana - благодаря за полезните съвети! Peace   bouquet Но нека не разводняваме темата с това (аз редовно си чета другата  Grinning)

# 37
  • Мнения: 352
И аз чета а ЕБХ, опитвам се да се подготвям и образовам, че скоро, живот и здраве, ще му дойде времето на бебчо да излиза  Hug

Marselito,
Леко раждане и на теб!
Живо и здраво бебенце!
Hug

Мисля да не бързам още от първия месец, но определено ще се вслушвам за сигнали от бебето и се надявам после по-лесно и постепенно да се привикнем Simple Smile
   Peace

# 38
  • Мнения: 541
Бяло Цвете благодаря ти за хубавия разказ, много подробно си го описала, със сигурност ще е от полза на някоя мама.
 Въпреки че имам опит в ЕБХ , човек винаги има какво ново да научи.


Ей това е супер  Joy
 
..........................Днес това се шегувахме с майка ми,че с тия памперси е отнето съкровеното право на децата да ги титулуват като пикльовци и пикли.

# 39
  • Мнения: 221
         Страхотно!!! И ние се мъчим от около месец и за сега успяхме с акането, много рядко се случва да го прави в памперса. За пишането я изпускам от време на време, но за това аз съм виновна, то детенцето още не знае как да си каже  Confused Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 121
Прекрасен разказ!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт