Дайте бабин лек за запушен нос !

  • 109 890
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Аз съм  бременна в 4 месец и от 5 дни носа ми е запушен . Нямам температура .
Пробвах с какви ли не капки  , хомеопатични  - Еуфорбум, Низита  , Пинозол , но без съществен резултат .
Та се чудех дали можете да ми дадете съвет и за алтернативен начин на лечение на запушения ми нос .
Благодаря предварително !

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Моя приятелка си лекува хремата като си слага тампони с ракия в носа.Майка ми със скилидки чесън.......все бабешки методи които не звучат приятно Confused

# 2
  • Мнения: 40
Аз също имах такъв проблем в трети месец и си отпушвах носа с тампончета мед в ноздрите. Беше отвратително, но вършеше работа.

# 3
  • Мнения: 266


  Моя приятелка си лекува хремата като си слага тампони с ракия в носа.Майка ми със скилидки чесън.......все бабешки методи които не звучат приятно Confused
Peace пробвала съм и 2те и има ефект

# 4
  • Мнения: 256
И двата начина който ще ти кажа са гадни но поне има ефект
1 преваряваш вода и я оставяш малко да изстине но трябва да си е топла и смъркаш вадата
2 капни си малко чесън

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С нищо не съм лекувала запушения нос-сам минаваше

# 6
  • Мнения: 4 784
Капки или олио от мента, капнато на възглавницата.

# 7
  • Мнения: 8 769
Не е "бабин" лек, но помага-прополис (клеева тинктура)-няколко капки, разредени в малко вода.

# 8
  • Мнения: 4 435
Като бях малка баба ми слагаше по парченце масло в ноздрите.Не е особено приятно ,но имаше ефект.

# 9
  • Мнения: 3 036
Ако е запушен носа(не да тече),се слага една щипка захар върху загрят котлон.
Като започне да пуши се надвесваш над котлона и дишаш тези изпарения.
Ще ти изкочат звезди,ще ти се доплаче,но носът ще ти се отпуши.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 106
аз съм слагала на малката мас на ноздри4ките и като си диша си  смърква и е помагало!

# 11
  • Мнения: 678
Незнам лайката дали може да се използва при бременни? newsm78
Ако може-инхалации(1-2)преди лягане,за да се затоплят пътищата.
Също така може да пиеш чай от лайка с мед.

Това с тампоните с ракия,или спирт много помага. Naughty
Разтвор от вода и морска сол на капки.Мисля,че продават такива готови флакони по аптеките. bowuu
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 9
Освен в носа можеш да си сложиш тампони напоени с ракия и в ушите,прилагани едновременно ефекта е по голям.Друг лек който знам е счукани скилидки чесън,слагаш малко олио отгоре колкото да се покрие чесъна и престоява няколко часа.Капваш си по една две капки във всяка ноздра три пъти на ден.Малко е гадничко ,но  е ефикасно.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Намажи си ноздрите  със златна звезда(виетнамско чудо). Може и отгоре носа за да се загреят синусите.

# 14
  • Мнения: 8 769
Ако е запушен носа(не да тече),се слага една щипка захар върху загрят котлон.
Като започне да пуши се надвесваш над котлона и дишаш тези изпарения.
Ще ти изкочат звезди,ще ти се доплаче,но носът ще ти се отпуши.
Честно казано, аз го пробвах този метод, докато бях бременна (последните 2 месеца от бременността ми бяха съпътствани със запушен нос). Е, няма такова изтезание-беше ад, всичко ми изскочи, само носът ми не се отпуши  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт