Бременност и предпазване от целулит

  • 12 448
  • 11
  •   1
Отговори
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здравейте мами,
Пуснах търсачката, но не открих много по въпроса, който ме вълнува, та затова реших да отворя една тема и да събера мнения, без предварително да се паникьосвам и шашкам излишно! Става дума за лечението на целулита по време на бременност! Всеизвестно е, че в тоя период целулитните образувания по тялото на жената се увеличават по ред причини. В момента съм в 6тия месец и се мажа с различни антицелулитни кремове. Третирам бедрата всяка вечер и до този момент не съм изпитвала безпокойства! Снощи, обаче, говорих с една приятелка, която малко ме стресна - каза, че трябвало да внимавам с тия антицелулитни кремове заради бебето, защото макар да мажа кожата, която не е в близост до корема, като се всмуквал крема в тъканите, попадал в кръвта и така стигал до бебето в корема, а за него не било полезно да е в съприкосновение със съставките на тези видове кремове?! Rolling Eyes Крема, който в момента ползвам не е някакъв марков, но му прочетох съставките - основно морски треви и водорасли, защото както е известно това са екстрактите, които оказват добро влияние на топенето на подкожните мазнини и общо-взето антицелулитните кремове се приготвят на тая основа. Не пише никъде дали е противопоказен по време на бременност! Rolling Eyes
Моля ви, споделете мнения дали може да се третира кожата на бедрата и да речем на дупето с такива антицелулитни кремове през бременността или трябва да се търсят някакви заместители, защото има опасност за бебчо? Rolling Eyes
Ще очаквам коментарите ви с нетърпение!
Предварително Ви благодаря! Hug
~~

# 1
  • Мнения: 9 814
Виж тук защо не е хубаво да използваш антицелулитни кремове по време на бременност:
http://www.mamaibebe.com/?id=35

# 2
  • Мнения: 575
Съветвам те да оставиш антицелулитните кремове, за след като родиш Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Един крем, за който тук бяха обсъждали, че наистина действа, (не помня как се казваше, нещо с "а") аптекарката каза, че няма да ми го продаде (навремето), щото не е за бременни и че ако после кърмя, пак няма да е за мен...

Има такива кремове специално за бременни.

# 4
  • Мнения: 89
по-принцип всичко, което е в пряк контакт с кожата ти се абсорбира в кръвта, а оттам стига до бебо... недей да рискуваш имаш още малко и после ще слабееш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 493
И аз се бях побъркала с тоя целулит.Позлвай козметика за бременни-Мустела примерно,но целулита просто е неизбежен.Аз накрая имах толкова много,че въпреки всичкото ми мазане и здравословната храна ми се струваше,че никога няма да се махне.Махна се и още как.махна се още докато кърмех,защото избягвах всички  сладки неща,газирани и солени храни и напитки.Бях на диета за да не преминават гадни неща в кърмата и много бързо отслабнах.

# 6
  • Мнения: 173
и на мен вчера лекарят ми се скара за тези антицелулитни гелове и кремове срещу стрии.каза ми да се мажа само със зехтин ама аз хич неискам да мириша на пържени картофи!!
почнах да се мажа с бебешко олио

# 7
  • Мнения: 3 092
Яденето на месо - нетлъсто в комбинация с достатъчно вода 2-3 литра на ден е мощна антицелулитна терапия , така че аз ти я препоръчвам .
Леко бременеене !

# 8
  • Мнения: 528
Това за кремовете за първи път го чувам. Аз се мажа сутрин и вечер с антицелулитен, не съм и предполагала, че може да е вредно. Спирам го докато не се консултирам с лекарката си.

А за антицелулитните масажи?  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Аз също се бях пощурила да се плескам против целулит , ама като се зачетох из нет-а  ми стана ясно,че ще се наложе да спра  ConfusedФранческа Салиери ти е дала линк това е една от малкото статии. Wink Мустела имат чудесна козметика за бременни повишаваща еластичността на кожата. Добрия хранителен и двигателен режим ще са ти много повече от полза от чудодейните мазила Wink

# 10
  • Мнения: 56
мажех се със зехтин,който преварявах на водна баня и при мен имаше резултати,но май си е до кожа.

# 11
  • Мнения: 391
В повечето антицелулитни кремове има кофеин,който е вреден за бебето. Ползвай Мустела.
Лека бременност! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт