Столче за кола

  • 3 893
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мами Simple Smile
Имам следния проблем : Малкия /който вече става на 1 месец / свикна да спи в столчето за кола. Там телцето стои под ъгъл 45 градуса мисля. Въпроса е там, че вече неиска да спи в креватчето си Sad
Страхувам се само дали не е вредно да спи в тази поза? Може би заради коликите там му е по-удобно в момента, но да не получи някъкво изкривяване?
Някой чел ли е нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 4 176
Privet
Az sashto sam s bebe, koeto na 20 dena i sashto se interesuvam ot tozi vapros.
Ne sum chela nishto , no vse si mislia , che sled kato mu e udobno na bebo da zaspiva tam vsichko e ok. Zashto sled kato zaspi ne go mestish v krevatcheto mu? Ne viarvam da se razbudi.

Ti kato imash tolkova malko bebe, koeto e blizo do vaztasta na moeto , iskam da te popitam dali da sec trevoza ako izprazneniata poniakoga sa zeleni? Vchera dva puti namiram takuv cviat v pampersa i malko se stresnah.

# 2
  • Мнения: 830
Мисля че е о'к' това , чела съм със сигурност по американски сайтове че го препоръчват за бебета с рефлукс - могат постоянно да спят в тази поза , в столче за кола. Нищо няма да му се изкриви .По мои наблюдения наистина децата с колики предпочитат по-изправените пози . Аз бих пробвала периодично с леглото ,колкото да не се създаде твърде траен навик . А ако след като заспи там  го преместиш в леглото , буди ли се ?

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
До 3-тия месец, бебето трябва да е в абсолютно хоризонтално положение. След 3-тия месец - на 45 градуса.

Но децата са си ваши.

# 4
  • Мнения: 3 478
едно време децата са носени на гръб или пред гърдите на майките си , увити  или просто сложени в нещо като хамак още от самото им раждане. Това е прабабата на кенгуруто. Все още повечето африканки го правят, в тази поза бебето е свито на дъга, но признавам, че най-атлетичните тела са техните. освен това новородените докъм третия месец имат физиологична мускулна хипертония, затова си държат свити ръчичките , крачетата и гръбчето(ако могат). така им е удобно. А относно столчетата за кола(тип кошница в случая), те са плод на години разработки и на всички пише от нула до...еди-колко си месеца. Това са категорично приети от всякакви комисии факти, те не биха си правили експерименти с децата. Така че няма проблем според мен.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: mutsunka
едно време децата са носени на гръб или пред гърдите на майките си , увити  или просто сложени в нещо като хамак още от самото им раждане. Това е прабабата на кенгуруто. Все още повечето африканки го правят, в тази поза бебето е свито на дъга, но признавам, че най-атлетичните тела са техните. освен това новородените докъм третия месец имат физиологична мускулна хипертония, затова си държат свити ръчичките , крачетата и гръбчето(ако могат). така им е удобно. А относно столчетата за кола(тип кошница в случая), те са плод на години разработки и на всички пише от нула до...еди-колко си месеца. Това са категорично приети от всякакви комисии факти, те не биха си правили експерименти с децата. Така че няма проблем според мен.


А защо тогава последните модели кошници са с възглавнички за под кръстчето на бебето, така че да правят по-малък ъгъла на сгъване? Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 478
ами  може би за да му е меко, или просто е аксесоар Cry

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: mutsunka
едно време децата са носени на гръб или пред гърдите на майките си , увити  или просто сложени в нещо като хамак още от самото им раждане. Това е прабабата на кенгуруто. Все още повечето африканки го правят, в тази поза бебето е свито на дъга, но признавам, че най-атлетичните тела са техните. освен това новородените докъм третия месец имат физиологична мускулна хипертония, затова си държат свити ръчичките , крачетата и гръбчето(ако могат). така им е удобно. А относно столчетата за кола(тип кошница в случая), те са плод на години разработки и на всички пише от нула до...еди-колко си месеца. Това са категорично приети от всякакви комисии факти, те не биха си правили експерименти с децата. Така че няма проблем според мен.


А защо тогава последните модели кошници са с възглавнички за под кръстчето на бебето, така че да правят по-малък ъгъла на сгъване? Embarassed



еми защо?? а, де? ама тези въпроси ти си ги задаваш.
и всеки родител, завел новороденото си дете на задължителен профилактичен преглед при ортопед до 3 мес. възраст ги знае тези неща, кое как и защо? Това е най-важната консултация със специалист когато се роди едно бебе, и след нея, никоя майка няма и да си помисли да си сложи новороденото под ъгъл 45 градуса до навършване на 3 мес.
Ама колко ли родителите се сещат затова е друг въпрос.
Не само това, ами новите модели кошници не напразно имат степен - хоризонтално положение .
И затова се казва кошница за кола, а не кошница за спане.

Но всеки родител знае най-добре кое е най-правилното за неговото дете и има право да прави каквото си поиска, може и с главата надолу да бъде поставено да спи.

# 8
  • Мнения: 3 478
Лио, ами така е, де, то се предполага, че в столчето ще стои час, два,три , но не повече. Все пак е за пътуване
Ние си стоим в кошницата от навършване на 2 месеца, и ни няма нищо. ако на детето не му е добре, то ще си покаже. А за спането с главата Н А Д О Л У  , не знам дали има подобно нещо. Знам, че има спане с глава под Л Е К    Н А К Л О Н за по-невежите, които не са наясно!!! Imp
да не говорим за откачалките, които водят бебетата си по два пъти на рентген, че и повече Imp

# 9
  • Мнения: 170
Нито час, нито два, а още по-малко пък три - недей, миличка!!!
Лиорена е права - до трети месец никакви експерименти, така поне съветват лекарите...
След третия месец може под ъгъл да го слагаш... Освен това много е важно какво ще е столчето - има такива тип кош, в които беби застава в полулегнало положение, но има и столче, ама съвсем столче Laughing  - за него малко трябва да поизчакате.... Затова търпението му е майката - така ме съветваше и акушерката в родилното, когато й казах, че гърдите мнооооооооооого ме болят и ниииииииииииииищо не излиза от тях Grinning
Хайде късмет и много здраве от мен и Горан!

# 10
  • Мнения: 3 478
а има и друго, ако мислите, че е по-полезно бебето до три месеца да е по-често в ръцете ви, отколкото в кошницата....хм! а обикновено така става, защото са малко майките, чиито бебета прекарват по-голяма част от времето си САМИ, ЛЕГНАЛИ!!!

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mutsunka
а има и друго, ако мислите, че е по-полезно бебето до три месеца да е по-често в ръцете ви, отколкото в кошницата....хм! а обикновено така става, защото са малко майките, чиито бебета прекарват по-голяма част от времето си САМИ, ЛЕГНАЛИ!!!



мила mutsunka, нека се върнем отново на постинга на sunny-bunny:

Цитат на: sunny_bunny

Имам следния проблем : Малкия /който вече става на 1 месец / свикна да спи в столчето за кола. Там телцето стои под ъгъл 45 градуса мисля. Въпроса е там, че вече неиска да спи в креватчето си Sad


тази мама говори за това, че нейното бебенце е свикнало да спи в столчето за кола. Никой не споменава, че то прекарва повечето време в нейните ръце, или поне не го е написала.
А ти си наясно, че едно бебе на 1 месец през повечето време спи, и това бебенце е свикнало да спи на друго място, и не иска да спи в креватчето спи.
И мисля, че ти изместваш питането на многоуважаемата sunny-bunny, която с огромно право се притеснява дали това е правилно, и не е убедена, че това е точното място за спане на нейното едномесечно бебенце.
Така, че за това ставаше дума, едно бебе на 1 мес. спи далеч повече от 1,2,3 часа на ден, нали?

# 12
  • Мнения: 822
Здравей,sunny-bunny!
Не искам да приемаш думите ми като съвет.Само споделям моя опит...Моят бебчо беше на 3 дни,когато го поставихме в кошницата за кола.От болницата просто не те изписват,докато не видят,че за бебчо е осигурено такова столче.С цялото суетене при изписването и пътя до вкъщи това продължи около 40-50 минути.На  5-ия ден-посещение при лекар: пътуването+чакането-около 2часа и половина.Опитвах се доколкото мога да го държа по-малко в столчето,но за тукашните разстояния това е доста трудно.Когато няма на кого да оставиш бебчето си да го гледа за няколко часа,а трябва да напазариш,да подготвиш купища документация и т.н.т....И аз се притеснявах много,но на въпросите ми,как е възможно бебче на такава възраст да лежи под подобен наклон,лекарите само отговаряха,че всичко е резултат от много изследвания и тестове;че нито един производител няма да рискува да навреди точно на най-малките,след като тук хората се съдят за щяло и нещяло;че наклонът умишлено е такъв,защото е доказано,че при такъв наклон е по-малък рискът бебчето да се задави след повръщане,а и също има по-малък риск за синдрома на внезапна детска смърт....Изтъкнаха ми доста "че".И наистина тук родителите дори не се и замислят по тази тема,а моите въпроси им изглеждаха просто смешни.Това,на което наистина държат тук е,да се поставя специална възглавничка около главичката при пътуване.Това,което правех аз:стараех се да не държа бебо повече от три часа в кошницата;поставях малка възглавничка или подложка в дъното на кошницата ,за да намаля наклона;повдигах леко тази част на кошницата,където са кръчетата,така че крачетата да бъдат малко по-ниско от главичката и на практика тежестта да пада пак върху гръбчето,а не върху кръстчето или седалищните части.
Когато наскоро му преглеждаха гръбначния стълб,казаха,че повече трябва да се притеснявам примерно от употребата на форцепс при раждането му,а не от ползването на тази кошница...Преди години и позата с разкрачени крачета беше табу в БГ.А днес...?Знае ли човек?За себе си преценявам,че след като аз си отпочивам най-добре в хоризонтално положение, то и за бебчо би трябвало да е така...Тоест пак се осланям на усета си...Вярвам,че и ти ще намериш най-правилното решение за себе си... Grinning  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: X
zdravejte momicheta,

vapreki che oshte ne sum mama (vseki moment chakam da se rodim Simple Smile ), sum posubrala dosta info po vaprosa za koshchetata za kola za novorodeni. Imenno zashtoto shte ni se nalagat chesti i dulgi patuvanija s kola, kogato bebcho shte e pod 3 mesetsa, kupihme koshnitsa sus stepeni na grubcheto, taka che bebcho da mozje da bude i v absoljutno horizontalno polozjenie, i pod leg ugul.
Imam informatsija ot pediatrite vav France - tazi stolcheta - koshnitsi koito sa pod leg ugul i bez stepeni na grubcheto  sa bezopasni za bebeta pod 3 mesetsa, ako se polzvat maksimum 1.5 do 2 chasa na den !!! Taka che edno zaspivane v takava koshnitsa nikak ne e bezobidno neshto.
Razbira se, vseki reshava sam za svoeto si dete.
Az samo spodeljam informatsijata kojato imam.

Pozdravi ot men!

P.P: Sory za latinitsata, Kredora ne mi raboti !

# 14
  • Мнения: 7 831
Здравей sunny_bunny,
и друг път съм споделяла мнението си по-този повод, а именно че не мисля, че кошниците са вредни. Вярно, че нашата е с подплънки за кръста. Много съм доволна от нея, и двамата ми сина са прекарвали доста време в нея, не само в кола, но и в къщи.
Само искам да споделя, че когато преди месеци ходих с Дани на консултация при д-р Драганов бяхме с нея. Все си мисля, че ако според него е вредна, щеше да ми каже. Още повече че той извади детето от нея.
Ти така или иначе най-вероятно скоро ще ходиш на ортопед за бебчо, попитай за мнението му и моля сподели го тук.

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Mishence
zdravejte momicheta,

kupihme koshnitsa sus stepeni na grubcheto, taka che bebcho da mozje da bude i v absoljutno horizontalno polozjenie.


мноооого правилен избор.!!!

Цитат на: Mishence
!!! Taka che edno zaspivane v takava koshnitsa nikak ne e bezobidno neshto..


ами не е, и аз това се опитвам да разказвам, ама....


Цитат на: Mishence
Razbira se, vseki reshava sam za svoeto si dete. ..


естествено.

# 16
  • Мнения: 244
as ste kaja pri nas kak beshe... Anastasia na 5 dena legna v stolche za kola(pri izpisvaneto)... na 3 meseza izmina nad 5000 km s kola , pak v stolche za kola, ot tezi ,koito imate vpredwid koshnizite... na 20 dena bjahme s chas pri ortoped, pitala sum suvsem umushleno, dali moga da ja slagam,otgovorut beshe DA...as smiatam che stom ima koshnizi ot 0 meseza, smiatam che horata sa go izmislili, tochno poradi tazi prichina, sa da njama stranichni otklonenia pri razvitieto i da ne vrediat na deteto... inache njamashe da gi ima tezi koshnizi..no razbira se tova e moe mnenie i v nikakuv sluchai neiskam da si go nalagam. Vsiaka maika znae nai-dobre kak da gleda malkoto sukrovishte Simple Smile)

# 17
  • Мнения: 2 768
Здрасти! Стана ми интересен спора ви и реших да споделя мнението си. Твърдението, че бебето трябва да стои в легнало положение до 3 месечна възраст според мен е остаряло и не съм чувала или чела научно обяснение за това. Столчетата за кола са направени специално за бебета от първите им дни. Пък и в края на краищата, в утробата бебето е в подобно положение и не му вреди.

# 18
  • Мнения: 3 478
браво!!! Laughing

# 19
  • Мнения: 2 768
Търся си столче за кола със зимно покривало, но до колкото обиколих магазините във Варна, не видях такива. Знае ли някой внасят ли се изобщо такива модели? Много ми харесаха столчетата на GRACO, но никъде не ги открих. Ако някой има информация по въпроса...

# 20
  • Мнения: 384
Цитат на: iveta
Търся си столче за кола със зимно покривало, но до колкото обиколих магазините във Варна, не видях такива. Знае ли някой внасят ли се изобщо такива модели? Много ми харесаха столчетата на GRACO, но никъде не ги открих. Ако някой има информация по въпроса...


Ne znam dali Graco se vnasia v BG, no pokrivalata se prodavat otdelno, pone v usa. Niama stolcheta ,kakavto i da e model, koito se prodavat s pokrivalata.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Krassi
Цитат на: iveta
Търся си столче за кола със зимно покривало, но до колкото обиколих магазините във Варна, не видях такива. Знае ли някой внасят ли се изобщо такива модели? Много ми харесаха столчетата на GRACO, но никъде не ги открих. Ако някой има информация по въпроса...


Ne znam dali Graco se vnasia v BG, no pokrivalata se prodavat otdelno, pone v usa. Niama stolcheta ,kakavto i da e model, koito se prodavat s pokrivalata.


Не се внася GRACO в БГ

# 22
  • Мнения: X
Цитат на: iveta
Търся си столче за кола със зимно покривало, но до колкото обиколих магазините във Варна, не видях такива. Знае ли някой внасят ли се изобщо такива модели? Много ми харесаха столчетата на GRACO, но никъде не ги открих. Ако някой има информация по въпроса...


az sum vizjdala stolcheta, koito se prodavat v komplekt s pokrivalo, no ne bjaha Graco. V Sofija - v magazinite Malechko i Pinokio. Za Varna njamam predstava, suzjaljavam.
Uspeh v turseneto !

# 23
  • Мнения: 503
Maxi Cosi също предлагат столчета с покривало.
Неделчев & Неделчев е вносител за Бг.
Сигурна съм ,че във Варна имат магазин,но точно къде е незнам.
Влез в сайта и ще разгледаш и разбереш Wink

Общи условия

Активация на акаунт