преносена бременост

  • 3 291
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мен щяха да ме чакат 5 дни но не се наложи тъй като бебо сам си тръгна 5 дена след термина

# 16
  • Мнения: 4 753
зависи от състоянието на майката и бебето и дали няма усложнения съпътстващи бременността

 Peace

# 17
  • Мнения: 1 103
В патологията на десети етаж в Майчин дом според проф. Чернев трябва да минат две седмици след термин, за да се приемат мерки за преносването.
Да съгласна съм с теб  Peace

# 18
  • Мнения: 762
Зависи термина ти как е изчислен-ако е по акушерски таблици е нормално до 21 дни след това да закъснееш.Аз точно така закъснях с 16 и знаех,че ще закъснея с толкова.Това не е преносване,а просто не всички жени имат еднакъв цикъл и имат овулация точно на 14тия ден.
Ако ти е изчислен от ехограф-там нещата са по-точни и мисля че повече от 5 дни разлика не би трябвало да има.
Моят съвет е не "го предизвиквай",а си ходи да ти слушат тоновете всеки ден,но си стой във вас.Ако бебето рита-всичко е наред.Природата е по-умна от нас.

# 19
  • Мнения: 6 029
Казаха ми, че на 7мия ден ще предизвикат, ама аз на 6тия родих от страх  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 448
Зависи термина ти как е изчислен-ако е по акушерски таблици е нормално до 21 дни след това да закъснееш.Аз точно така закъснях с 16 и знаех,че ще закъснея с толкова.Това не е преносване,а просто не всички жени имат еднакъв цикъл и имат овулация точно на 14тия ден.
Ако ти е изчислен от ехограф-там нещата са по-точни и мисля че повече от 5 дни разлика не би трябвало да има.
Моят съвет е не "го предизвиквай",а си ходи да ти слушат тоновете всеки ден,но си стой във вас.Ако бебето рита-всичко е наред.Природата е по-умна от нас.
Избщо не го разбрах това. newsm78 Какви таблици, какви 21 дни. И колко да е по късно овулацията, най много 5-6 дни.
На мен ми бяха казали седмица след термина. На 7 ден ме оперираха. Добре, че не чаках природата да си каже думата, че в моя случай щеше да е смъртоносно. Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 574
При мен и двата пъти ми придизвикаха раждането на 7 ден.Иначе,както са ти отговорили и други,всеки ден се ходи на запис на тоновете на бебето.

# 22
  • Мнения: 1 243
Aз знам че се изчаква 7 дена и след това се приизвиква раждането.

# 23
  • Мнения: 3 717
В деня на термина както и всеки следващ се ходи на запис на тоновете задължително. обикновенно така 7 дни, ако няма проблеми, на 7 ден те приемат в болница и вече на място се преценява дали да предизвикат раждане или да чакат още, според състоянието на бебето и околоплодните води.
Peace Това е!

# 24
  • Мнения: 762
Избщо не го разбрах това. newsm78 Какви таблици, какви 21 дни. И колко да е по късно овулацията, най много 5-6 дни.
На мен ми бяха казали седмица след термина. На 7 ден ме оперираха. Добре, че не чаках природата да си каже думата, че в моя случай щеше да е смъртоносно. Sad
Ами когато отидеш бременна и те питат кога ти е бил последния цикъл и виждат една таблица и ти казват една дата на евентуално забременяване и една на евентуален термин.Но тази дата е вярна само ако цикълът ти е точно на 28 дни и овулацията на 14тия.
А това не е толкова често явление.Аз,например,цикъл през по-малко от 31 дни не съм имала,а овулацията ми беше на 28мия ден от последната овулация.
За да ти стане съвсем ясно-когато отидох ми казаха дата на забременяване,а аз бях  на гинеколог 3 дни след тази дата и той ми каза че още не съм в овулация.
Ако се бях вързала на лекарите,които следяха бременността ми и мен щяха да срежат на 7мия ден,а аз си родих на 16тия.Не знам защо си решила,че бебетата не знаят кога да излязат.Аз тогава дълго търсих в нета информация за деца умрели,щото не са искали да се родят и не открих такава.Важното е тоновете да са наред и бебето да рита.Другото е просто,за да има хора в операционните.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Това го решават лекарите, ако се съмняваш нещо, просто искай второ мнение.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 591
Мисля, че след 5 дена те приемат за следене, а там - както решат...

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Избщо не го разбрах това. newsm78 Какви таблици, какви 21 дни. И колко да е по късно овулацията, най много 5-6 дни.
На мен ми бяха казали седмица след термина. На 7 ден ме оперираха. Добре, че не чаках природата да си каже думата, че в моя случай щеше да е смъртоносно. Sad
Ами когато отидеш бременна и те питат кога ти е бил последния цикъл и виждат една таблица и ти казват една дата на евентуално забременяване и една на евентуален термин.Но тази дата е вярна само ако цикълът ти е точно на 28 дни и овулацията на 14тия.
А това не е толкова често явление.Аз,например,цикъл през по-малко от 31 дни не съм имала,а овулацията ми беше на 28мия ден от последната овулация.
За да ти стане съвсем ясно-когато отидох ми казаха дата на забременяване,а аз бях  на гинеколог 3 дни след тази дата и той ми каза че още не съм в овулация.
Ако се бях вързала на лекарите,които следяха бременността ми и мен щяха да срежат на 7мия ден,а аз си родих на 16тия.Не знам защо си решила,че бебетата не знаят кога да излязат.Аз тогава дълго търсих в нета информация за деца умрели,щото не са искали да се родят и не открих такава.Важното е тоновете да са наред и бебето да рита.Другото е просто,за да има хора в операционните.

Да, защото в цивилизования свят ги вадят преди да умрат, а в държавите, където липсва лекарска помощ дори не влизат в статистиките - просто и бременната, и нероденото дете, изчезват от света на живите, нерядко без никой от тях да е бил регистриран в него.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Мен ме приеха 5 дни след термина (който не знам дали беше много точен) и на следващия ден ме срязаха (така прецениха).
Лекарите ще преценят колко може да се чака след термина. Аз лично бих се доверила на тях. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 296
И с двете бременности преносвах по 7 дни.
Първия път си родих нормално на 7-мия ден от преносването.
Втория път ми предизвикаха раждането,защото пъпната връв се беше
омотала около вратлето на бебо.

Общи условия

Активация на акаунт