Каша с кърма

  • 1 508
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,
Имам доста изцедена кърма и бих искала да правя кашите с нея, но нещо не се получава. Сместа става много течна и по никакъв начин не мога да я сгъстя. Колкото и каша да добавя, няма ефект. Все едно се стопява в кърмата. С адаптирано мляко се получава супер. Имате ли представа къде бъркам и защо става така?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
никъде не бъркаш  Simple Smile Просто от кърмата кашата се втечнява, ако не се изяде до половин час. Аз съм правила само с кърма, моето дете не е пробвало изобщо АМ, но гледах бързо да я изяде.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти..и при мен ставаш така, но след като кашата преседеше примерно 10 15 минути...т.е в края на яденето...мисля, че е не бъркаш никъде..някъде имаше тема и се обясняваше защо така става..

# 3
  • Мнения: 4 242
Не бъркаш Grinning, природата го е измислила, за да не се затруднява бебешкото стомахче. Заради храносмилателните ензими липаза и амилаза се втечнява така, те спомагат бързото смилане на мазнините.
Ако детето суче достатъчно, няма нужда да правиш кашата с мляко, и с вода е чудесно.

# 4
  • Мнения: 11 003
Мери е права - ако кърмиш на поискване, няма нужда да се цедиш заради едната каша. Аз правя така и  откакто давам каши, ги приготвям с вода. Peace

# 5
  • Мнения: 9 481
Не бъркаш Grinning, природата го е измислила, за да не се затруднява бебешкото стомахче. Заради храносмилателните ензими липаза и амилаза се втечнява така, те спомагат бързото смилане на мазнините.
Ако детето суче достатъчно, няма нужда да правиш кашата с мляко, и с вода е чудесно.


 Peace

Аз също я правех с кърма, защото имах цял фризер и някак си ми се свидеше да я хвърля Mr. Green
Също я ползвах и за катрофеното пюре Wink

# 6
  • Мнения: 24
Благодаря ви за отговорите. На мен също поради пълния фризер ми се искаше да използвам кърмата. Иначе аз по принцип се цедя от самото начало.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Слагай повече каша за да стане по-гъста  Peace

# 8
  • Мнения: 502
С вода и плодово пюре-моят бебчо така я харесва.С кърма става много бързо течна...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 102
И аз след като видях, че бързо се втечнява си помислих, че е от кашата, но явно не е така.Сега я правя с току що изцедена кърма (не затоплена) и стои гъста около 15-20 минути.

# 10
  • Мнения: 1 674
Давай да хапва до 10 -15 мин. след,като я приготвиш. Peace

# 11
  • Мнения: 690
мойта каша става рядка и след 5 тата минута  Laughing нормално е

# 12
  • Мнения: 3 157
Слагай повече каша за да стане по-гъста  Peace


Не става така бе,не четеш ли-Колкото и каша да добавя, няма ефект. Все едно се стопява в кърмата. С адаптирано мляко се получава супер. Имате ли представа къде бъркам и защо става така?


И при мен беше така и затова спрях да слагам кърма,давам му да си я изпие от шишето след 15-20мин,защото ожаднява от кашата,а вода не пие

# 13
  • Мнения: 373
Точно щях да попитам защо пък с кърма да се дава тази каша и видях ,че то и не ставало Mr. Green
Така ,че без кърма ще стане и нямаш грижи Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 269
И аз правех кашата по същия начин - с кърма...и за да не става течна, слагах първо желаното количество каша в паничката и после доливах малко по малко кърма и бърках, докато стане добре на гъстота-дори и малко гъстичко (до края на яденето вече доста се втечняваше, но пак можеше да се яде с лъжичка). Останалото от кърмата му давах да си го изпие след това, ако има желание.

Общи условия

Активация на акаунт