Питане относно кани за вода Brita

  • 315 582
  • 1 393
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Честно казано нямам сега спомен дали и след като е натиснат хубаво навътре филтъра, водата тече по-различно от с филтър на аквафор. Само това се сещам, че и аз забелязах, че много бързо изтича водата, след като сложих филтъра и после започна по-бавно да минава. А и вкуса си беше на филтрирана вода.

# 1 366
  • Мнения: 44
Пак да кажа, водата с Аквафор филтър е по-добра на вкус. Май Брита нещо...?

# 1 367
  • Мнения: 11 568
Пак да кажа, водата с Аквафор филтър е по-добра на вкус. Май Брита нещо...?
По-добра за вашия вкус, а за другите -няма как да знаете.
А кога преди сте го казвал/а, та  "пак да кажете"?

# 1 368
  • Мнения: 9 106
Вкус другар няма, важно е качеството. Два от видовете йонообменни смоли ги има само във филтрите на Брита.
Иначе за мен с обратната осмоза е най-добра, но не ми е по джоба

# 1 369
  • Мнения: 11 568
Точно така. Аз пък съвсем не съм претенциозна. Важното е на мен да ми е добре на вкус, а съдържанието хич не го и мисля.

# 1 370
  • Мнения: 370
Ние пък си взехме кана Аквафор, вкуса е по лош от Брита, сега си я ползваме с филтри Брита, но вкуса е добър до третата седмица, и пак става лош, ние сме от Ямбол, тук водата е отвратителна.

# 1 371
  • Русе
  • Мнения: 5 347
3-4 седмици е живота на филтъра. После нов.

# 1 372
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
Аз бях писала назад, ама при нас в началото водата е кисела, после се сменя вкуса. Много странно, от Амазон ги взимам, Maxtra, в Берлин сме. Не съм пробвала с други филтри как ще е, но си спомням, че не беше така в началото.

# 1 373
  • Русе
  • Мнения: 5 347
abs възможно ли е да са сменили състава на сместта във филтрите?
От Амазон купуваме консумативи за кафеавтомата, филтри не помня дали сме поръчвали преди - не е имало проблем с качеството. Едва ли е от там разликата.
Ние спряхме да ползваме каната отдавна - ползваме бутилирана вода + чешмяна. При пътуване също разчитаме на бутилирана вода - не пием на място, колкото и хбава да е Simple Smile

# 1 374
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
Не знам, не знам и как да проверя, но ще купя друга марка филтри, като свършат тези. Едни PearlCo загледах в Амазон. Иначе не ми се връща изцяло на бутилирана вода, тук е Ок, просто е доста по-твърда.

# 1 375
  • Мнения: 11 568
abs, нали хвърляш първите 2 кани вода?
Аз пък сега не мога да помогна с много скорошни филтри, че последно бях купила 12 и мисля, че имам още 3-4.

# 1 376
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
Да, разбира се. Поне 7-8 кани трябва да минат, за да стане нормален вкусът.

# 1 377
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте! Имам въпрос. Става ли филтър maxtra от брита на кана аквафор с филтър maxfor? Благодаря!

# 1 378
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 672
Да!

# 1 379
  • София
  • Мнения: 260
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт