слънцезащитна козметика за бебе

  • 8 223
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Мамчета мажете ли  бебоците(до 1 год) със слънцезащитни кремове ежедневно(изключвам когато се ходи на море)
И с каква марка козметика(освен Мустела) newsm78

# 1
  • Мнения: 9 973
купих чико 50 фактор,но не сме го изпробвали още

# 2
  • Мнения: 31
да аз използвам сън блока на Дионис и сега когато излизаме защото на бебка и е много чувствителна кожата и нямам проблеми Peace препоръчвам го изцяло е на билкова основа

# 3
  • Мнения: 257
купих чико 50 фактор,но не сме го изпробвали още
а коколко парички Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 521
Аз ползвам слънцезащитния на Клоран - фактор 30, а парите- 22лв. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
купих чико 50 фактор,но не сме го изпробвали още
а коколко парички Rolling Eyes


ние също ползвахме Чико 30 фактор миналата година, беше 16-20 лв., 150 мл., зависи от кой магазин го купиш.  Rolling Eyes 50 фактор със сигурност ще е по-скъп, но едва ли ще е голяма разликата.

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Миналата година ползвах на Нивеа фактор 50 и съм много доволна и много хубаво се разнася.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ползвах на AVENE 50 фактор/вече 2 лета/с минерална защита.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
Само на морето с Avene 40 фактор

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Купила съм Мустела, но не съм го ползвала още  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 27 524
Не, само на море го мажа. С Мустела  Blush

# 11
  • Мнения: 8 769
Мамчета мажете ли  бебоците(до 1 год) със слънцезащитни кремове ежедневно(изключвам когато се ходи на море)
И с каква марка козметика(освен Мустела) newsm78
Да, мажех ги докато бяха бебета. Сега само на плажа.
Марката-Нивеа или Чико.

# 12
  • Мнения: 502
И аз се чудя какъв да взема. Казаха ми че имало нов на нивея с 50 фактор, но още мисля.

# 13
  • Мнения: 9 973
купих чико 50 фактор,но не сме го изпробвали още
а коколко парички Rolling Eyes

16.70лв.-75 мл. възраст 0+

# 14
  • Мнения: 8 999
Ползвах Бюбхен - 20ти фактор. Но само на море.

# 15
  • Мнения: 5 026
Само Мустела-50+ съм ползвала.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Ще следя темата Peace
На мен педиатърката ми каза, че още е малка да я мажа с такъв крем. Просто да не се излага директно на слънце  Peace
П.П. А и има пъпчици по лицето, та допълнително не е подходящо засега...

# 17
  • София
  • Мнения: 291
Аз съм му купила на Бюбхен 30 фактор, защото цялата ни козметика е на тази фирма и съм много доволна. За сега не сме го ползвали, а и четох някъде, че слънцезащитни продукти - след 6-ия месец. Ние сме на 4 и ще почакаме. Като гледам и времето какво е  за сега няма нужда.

# 18
  • Мнения: 1 674
Аз използвам от серията  Клоран -  фактор -30.Ползвам го рядко.

# 19
  • Мнения: 1 873
Ползвам от ранна пролет до есента.Доволна съм от Бюбхен, Мустела и Себамед.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
Ползвах от самото начало - той се роди в най- голямата жега и яко слънце миналото лято, а и двамата с татито сме бая белички, бебо, уви, също има много бяла кожа... Клоран или нещо подобно е кремчето, специално за малки бебета - с минерална защита, не с химически агенти.

# 21
  • Мнения: 660
Да, слагам при всяка разходка, когато има повече слънце. Ползвам Виши, детски, с фактор 50+. Доволна съм за сега, не са се появявали пъпчици от крема. Слагам на лицето, а на крачетата и ръчичките- когато са открити.
Отделно само при силен вятър, без слънце - имам един на Нивея, специално за ветровито и по-лошо време.

# 22
  • Мнения: 5 401
Да, слагам при всяка разходка, когато има повече слънце. Ползвам Виши, детски, с фактор 50+. Доволна съм за сега...
Отделно само при силен вятър, без слънце - имам един на Нивея, специално за ветровито и по-лошо време.

Точно така правя и аз, с тази разлика, че не мажа ръчичките, защото постоянно са в устата..  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 660
Да, слагам при всяка разходка, когато има повече слънце. Ползвам Виши, детски, с фактор 50+. Доволна съм за сега...
Отделно само при силен вятър, без слънце - имам един на Нивея, специално за ветровито и по-лошо време.

Точно така правя и аз, с тази разлика, че не мажа ръчичките, защото постоянно са в устата..  Simple Smile

Да, разбира се. Имам предвид, че слагам нагоре от китката. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 103
Ние сме по големи и се мажем използвам Бюбхен и Нивея.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Мажа го със слънцезащитен крем на Клоран, но не всеки път. Винаги се сещам за него, когато вече сме навън  Crazy.

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Мажех синът си с Клоран миналото лято и съм много доволна, тази година пак така, като се оправи времето

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Миналата година мажех дъщеря ми с Нивея 30 фактор. Тази година смятам пак да използвам слънцезащитна козметика (и чакам слънцето с нетърпение), още повече че в момента малката не търпи никакви шапки на главата си и си е изложена на слънцето директно!

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да ползвам и до годинка и след това.Всеки ден мажа лицето и ръчичките преди излизане.
Ползвам Виши. Peace

# 29
  • Мнения: 99
На нас педиатърката ни препоръча Дейлонг Микросън. Каза, че трябва да си правим вече слънчеви бани, но само сутрин и намазани. Само дето времето взе, че се развали. Laughing

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз я мажа с Чико/миналата година също/ и съм много доволна  Peace

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
да ти кажа не е скъп/незнам колко точно е,защото в момента не съм в БГ/.Миналата година го взех за 15-20лв някъде Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 735
Мустела с фактор 50+,цена 30лв.

# 33
  • Мнения: 512
И ние ползваме Чико и Виши с най-високият фактор.  Peace

# 34
  • Мнения: 953
Аз използвам Мустела, слънцезащитен фактор 50, не помня колко струваше.

# 35
  • Мнения: 4 546
а за лице и тяло едно кремче ли ползвате или различни?

# 36
  • Мнения: 1 559
Да попитам мажете ли децата вече и с какъв точно?Чувам реплики да не купувм ,че може да стане алергичен.Има ли крем специален за малки деца?

Да,непременно купи слънцезащитен крем за малчо.Ако може да е с фактор-50 ..,но и 30 става. Peace
За марка не мога да те посъветвам,аз ползвам една холандска

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Ползвам детската серия на Виши и Ла Рош, 60-ти фактор.

# 38
  • Мнения: 11 003
С Кlorane, spf 30, за бебета и деца.

# 39
  • Мнения: 3 675
Мисля, че има специални слънцезащитни продукти за деца.Попадала съм на такава серия на Себамед, Ейвън и Орифлейм също имат /но ако имам дете, не бих го мазала с тях, за да не получи алергия/.Но за себе си определено бих си взела от тях,БГ марки не ми харесват, не попиват и миришат ужасно.

# 40
  • Мнения: 1 031
Ние сме с Daylong Kids и съм много доволна.
Ползвала съм и Chicco, но определено се разочаровах от него.

# 41
  • Мнения: 728
Да почнах от миналата седмица да го мажа с Чико, защото му изгорих бузите и носа един ден, докато го носех на ръце из града за няма и 15 мин. За сега съм доволна, не ми е изгарял въпреки че е с много бяла кожа а не го крия от слънцето.

# 42
  • Мнения: 514
Взех Себамед 50+ фактор за 23 лв. и съм много доволна! Peace

# 43
  • Мнения: 1 155
Мажа дъщеря ми със слънцезащитния крем на Мустела 50 фактор и съм много доволна Peace

# 44
  • Мнения: 4 784
Мажа го отдавна, още при появата на първите по-силни слънчеви лъчи. Виши 30 фактор детска серия.

# 45
  • Мнения: 422
използжаме чико -стик с фактор 50 за лице и ръчички
Simple Smile доволни сме

# 46
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мажа с Клоран 50 фактор!!!

# 47
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мажа с Бюбхен.
То аз изгорях тази година няколко пъти, та какво ли оставало за малкия.
И лицето и тялото с един.

# 48
  • Мнения: 4 406
взех на Чико, фактор 50

# 49
  • София
  • Мнения: 5 709
A-Дерма! 25 F  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 721
A-Derma SPF 50+
Много съм доволна, защото попива много добре, въпреки високия фактор. Миналото лято с Мустелата детето ми беше като изрисуван индианец непрекъснато Wink

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Вчера тъкмо взех Чико 30 фактор (кремчето, не спрея), но още не съм го пробвала. 18 лв. е.

Сиса788, сподели какво купихте?

# 52
  • София
  • Мнения: 5 079
Daylong фактор 40!  Peace

# 53
  • Мнения: 4 546
Себамед и А-дерма не са ли за проблемна кожа?

# 54
  • София
  • Мнения: 408
За сега мажа с МУСТЕЛА

# 55
  • Мнения: 6 441
Чико,фактор 50.Доволна съм  Peace

# 56
  • Мнения: 119
Бюбхен,50 фактор 26 лева

# 57
  • София
  • Мнения: 1 524
Авене специално за бебета и деца - около 35лв. Препоръчано от дерматолог.

# 58
  • Мнения: 3 804
отдавна се 4удих какъв крем да взема-Мустела има тук-зна4и такъв ще е

# 59
  • София
  • Мнения: 2 296
С каката ползвах Бюбхен-много съм доволна,след като порасна малко-
ползвах на Ейвън с пулверизатор за плажа 40 фактор,също бях доволна.
Сега с малкия ползвам пак на Ейвън кремче да деца 50 фактор,
миналата година не съм го мазала,защото беше малък,до 6 месечна
възраст не е подходящо да се мажат с такава козметика.
Така ми каза нашата лекарка,а и така пише на повечето слънцезащитни продукти.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Купих Roc minesol Bebe 40  но много трудно се разнася и като я намажа прилича на боядисан с бяло абориген  Laughing Ще го сменям май  newsm78

# 61
  • Мнения: 668
Взех на Чико просто първата жена ми каза за него и излязох да купя.Не се обрива ,мисля че има ефект.Не ходим вече с червени бузки Grinning

# 62
  • Мнения: 4 753
Не мажа, но мойто човече още не тича навън, седи си в количката и гледам да не го пече директно слънцето...

# 63
  • Мнения: 1 428
Бюбхен 30 фактор.

# 64
  • Мнения: 3 695
Миналата година ползвахме Мустела 50 фактор, тази година мисля да купя този на Себамед.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 186
2 години подред ползвам за принцесата само козметиката на CHICCO-30 и 40 фактор и съм много доволна Peace

# 66
  • Мнения: 4 546
взех Нивея фактор 50. маже се супер лесно, а не като Мустелата - като крем Здраве  ooooh! вчера беше силно слънцето, не се зачерви. взех го за 17,50, 150мл

а на Бюбхен фактор 50 не съм виждала по магазините, нямаше и в сайта на Неделчев и Неделчев до скоро.  Thinking

# 67
  • Мнения: 752
Ползвам не само на море, а всеки ден, когато е слънчево. Ползвам висок фактор, защото малката е с АД. ползвала съм Виши - 50 фактор, Дайлонг (или както се пише там) - 30 фактор, нивеа - 30 фактор - от всички съм била доволна. Само не разбрах от кой точно,защото редувах два крема, но или Нивеата, или Дайалонг-а ми оставиха жълти петна по дрешките.
Тази година година взех на Ла Рош - пак фактор 50.  За сега съм доволна, но не съм го ползвала много-много.

# 68
  • Мнения: 2 090
Винаги го мажех,не само на море.Марката-Нивея SPF 30 thumbsup

# 69
  • Мнения: 678
Да, ползваме Чико-50 фактор.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 423
Миналата година мажех бебчо почти на всяко излизане навън -лицето, ръчичките и крачетата. Използвах Nivea SPF 30. Тази година още не съм взела, сигурно ще бъде Дейлонг  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 801
На нас ни препоръчаха Дейлонг, още не съм го купила, но ще споделя по- късно впечатления.

# 72
  • Мнения: 958
Задължително ползвам. И за мен и за детето.
И за двете ни взимам La Roshe-Posay Anthelios. За мен 50 фактор защото съм по-бяла, за детето 40 от детската серия.
Много съм доволна! За тяло имам едно чико 20 фактор май беше.

# 73
  • Мнения: 1 763
Да ползвам на Себамед фактор 50. Последните дни слънцето беше много силно, аз изгорях по лицето и ръцете, изринах се (имам  алергия от слънцето), а на детето нищо му няма. Много съм доволна.

# 74
  • Мнения: 2 567
Да, ползвам, не само за море, а и всеки ден при слънце.
Дейлонг основно ползвах с голямата, невероятен е. Миналата година обаче започна да се обрива от него  Thinking

# 75
  • София
  • Мнения: 308
Ползвам А-Дерма фактор 50+. С много бяла кожа е, а и също е доста суха, затова педиатъра ми препоръча тази марка. Цена 31 лв. За сега съм доволна. Аз съм с по-тъмна кожа и въпреки това в неделя изгорях по ръцете, хем не съм се излагала много на слънце, а на бебка нищо й няма. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 306
Да, ползвам детския на La Roshe с фактор 50+, паричките са му 28 лв. Иначе кто не сме на слънце за личицето ползвам фейс крем за Себа Мед.

# 77
  • Мнения: 1 477
Ползвам.Нивеа  Peace

# 78
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
До 6 м. не е препоръчително да се ползва слънцезащитна козметика и не съм го мазала, гледах да е на сянка. След това купих Мустела, но се разнасяше изключително трудно и минахме на Себамед 50 фактор- много съм доволна. Тази година дерматолог ми препоръча детската серия на Юсерин и сега сме с нея- 40 фактор.

# 79
  • Мнения: 391
Ползвах на AVENE 50 фактор/вече 2 лета/с минерална защита.

Същия и аз. Фактор 50. Мажех се с него и докато бях бременна и останах доволна.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ползвам ежедневно на Чико,фактор 30.
Взех спрея,за да си пръскам,разнася се по-лесно.
Доволна съм/засега/.
Парички-18лв.

# 81
  • Мнения: 1 165
Да, смятам това лято да мажа всеки ден. Спряла съм се на медицинска козметика.

# 82
  • Мнения: 1 671
Всъщност ползвам много рядко, но на морето наистина е необходима. Миналата година бях взела едно кремче - май се казваше "Дейлонг", сега си взех слънцезащитното кремче на "Бочко" и също съм доволна.

# 83
  • Мнения: 8
Здравейте мили мами, изправена съм пред дилема какво да избера, като защита от слънцето. Проблема идва от това че бамбини са с много светла кожа и са предразположени към алергия от слънцето, нашият лекар ни препоръча Мустела или Нивеа. За жалост в момента няма как да получа второ мнение по въпроса поне от специалист Sad

# 84
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да ежедневно мажа с Чико 40 фактор.  Peace

# 85
  • Мнения: 4 335
Взех Бюбхен 50 фактор,но още така и не сьм го мазала

# 86
  • Мнения: 2 111
Купих на Клоран 50 фактор и вече го използвах няколко пъти.Струва 24лв.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 709
Да,ползвам! Peace

# 88
  • Мнения: 239
Да мажех я преди да направи годинка всеки пут преди разходка.
Ползвам Niveа 50 а тази година съм си купила на Eucerin 30 faktor

# 89
  • Мнения: 201
Миналото лято мажех малкия ежедневно с Дейлонг 50+, а сега със същия фактор слънчезащитен крем на Клоран - доволна съм и от двата.
По принцип за бебета и малки деца се препоръчва мазане със слънцезащитен крем при всяко излагане на слънце /т.е. ежедневно/ , с колкото по-висок защитен фактор, толкова по-добре.

# 90
  • Мнения: 3 092
Ползвам да , на Бюбхен и  VICHY !
Не виждам причична да не го правя . Simple Smile

# 91
  • Мнения: 2 124
Ползвам крем на Ейвън за деца, но не се разнася добре. Слагам предимно на лцето, че е много бяла. Но ще почвам и ръцете и крачетата.

# 92
  • Мнения: 2 231
Гласувах опция 1, но всъщност досега не съм я мазал. Но сега почвам, стана горещо, а пък и от 04.06 ни е първото море. Купих лосиона на Себа Мед (цялата ни козметика е такава и съм доволна). Фактор 30 за 20 лв. Мисля, че е достатъчно и без това няма да я облещвам директно под слънцето Laughing

Общи условия

Активация на акаунт