Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 33

  • 38 169
  • 326
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 326
и аз да се запиша, ама не с моя торта Laughing
донесоха ми снимки от една сватбена торта на "Двете фукли" предполагам, че ще ви е интересно да я огледате, има и снимки на сглобяването.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=245566&photo=1

Аз най-много се впечатлих от розите. Те са от маслен крем, двойката ги е правила там с пош. След това с четка са ги мазали с нещо като шоколад или карамел. Опиталите тортата не бяха много впечатлени от вкуса, чаршафа е бил доста дебело разточен. Това с гердана с перличките също ми хареса.. след като се изяде тортата миеш перлите и ги прибираш за следващата hahaha

# 46
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kony сещам се за поне 5-6 мацки от този форум които ще направят тази торта далеч по-хубаво и по-прецизно. Освен да ги обвиня, че са ми повишили критериите за хубава торта ...  Joy 

# 47
  • У дома
  • Мнения: 1 741
dimitrina73 , преди малко я изпратих на учителката по пиано. Много съм зле още с рисуването, мога само да си мечтая да стигна Тандури и другите момичета от форума!

Рая, много изпипано, браво!
 

# 48
  • Мнения: 3 861
kony сещам се за поне 5-6 мацки от този форум които ще направят тази торта далеч по-хубаво и по-прецизно. Освен да ги обвиня, че са ми повишили критериите за хубава торта ...  Joy 

И аз това си помислих като я разгледах хубаво.
Някак недоизпипана ми стои...

# 49
  • Мнения: 1 491
донесоха ми снимки от една сватбена торта на "Двете фукли" предполагам, че ще ви е интересно да я огледате, има и снимки на сглобяването.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=245566&photo=1

kony сещам се за поне 5-6 мацки от този форум които ще направят тази торта далеч по-хубаво и по-прецизно. Освен да ги обвиня, че са ми повишили критериите за хубава торта ...  Joy 

Абсолютно съм съгласна с shemet_neveroiaten, а и другото на което обърнах внимание, че някак изглежда като "бързо направена" ... Не само, че е недоизпипано, ама все едно са работили на конвейр този ден и точно това е последната торта за деня ...  Mr. Green Но това с перличките е наистина идейно  Party

# 50
  • Мнения: 7 091
Благодаря момичета!!! Трогната съм от думите ви, наистина! Hug Heart Eyes
Аз обаче виждам една тенденция, че всички задобряват страшно бързо в тази тема! Не знам дали ви прави впечатление, но само за 1-2-3 опита и тортите на много от вас мога да конкурират купените и уж " професионални"!
Страшно се радвам, че ви има и можем да си споделяме хитринки и да се вдъхновяваме една друга!!! Hug Hug Съжалявам, че нямах време да пиша редовно Sad и ако някога някой ме пита нещо и не съм отговорила, да знаете, че просто не съм видяла, че са ме питали нещо- пращайте лични ако съм пропуснала! Никога не отказвам да споделя как съм направила нещата си, защото и аз съм научила много от вас, благодаря за което!!!

Аталанта, аз чак сега видях, че твоята торта е тази с пияното!!! Разкошен е рояла!

Едно време гледах с други очи тортите на " Двете фукли" и си мислех, че аз никога не мога да направя такава. Гледайки тази сватбена торта не мога да не споделя мнението на останалите, но тортата направо е "нахвърляна" набързо и си личи. Може би за човек, който не е правил такива не, но ние тук мисля можем да го оценим! Кони, ти сигурна ли си, че тези рози са правени с маслен крем?! Не ми приличат на такива. За перлите то има специални, които са за торти, пак за многократна употреба. Peace

Ванчето, тя тази торта само изглежда синя Simple Smile Апарата ми е смотан, иначе е бледо лилава Simple Smile Можеш да я ползваш за модел разбира се Simple Smile.

# 51
  • Мнения: 326
розите са правени с пош, гледали са девойката как ги е правила там.  То ясно, че повечето торти тук са по-изпипани. Пуснах я, за да видите, че тукашните майсторки задминават порфесионалната "конкуренция" Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 965
Двете фукли.... няма да коментирам. Нека се фукат.... Тука има къде-къде по-добри.....

Момичета, това е извънредно включване. За любителките на ШОКОЛАДОВИЯ ФОНДАН. ТОЗИ ШОКОЛАД открих в КАУФЛАНД. Води се КУЛИНАРЕН ШОКОЛАД и е натурален. 200 грама е, и струва /дръжте се..../ 1,49 лв. Реших да рискувам. /в най-лошия случай щяхме да го хапнем. С половината, забърках шоколадов фондан. Не стига че стана идеално тесто, ами и вкусно се оказа. Ще правя цветя от него и ако някой прояви интерес, може да докладвам дали ще се напукат и дали са вкусни като изсъхнат.
violetblue - ВИЖ ТОВА Това са изкуствени цветя. Тези формички са за сладки. Едната съм си я правила аз /то си личи, чакам мъжа ми да благоволи да я запои/. Ако имаш нещо подобно, и ако ти се играе, опитай да направиш слънчогледчета с тях. Това е само идея.....

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 21:38 от van444eto

# 53
  • у дома
  • Мнения: 1 581
natalyna, благодаря за новата темичка   bouquet дано нещата при теб вече са ОК  Hug

Ето моята татяна, идеята беше да си пробвам готовата моделираща маса и съм във възторг от нея- само дето съхне наистина бааааавно

онзи ден открих начин как да ми изсъхват по-бързо фигурките  Mr. Green използах духалката, като я нагласих да духа студено  Joy Mr. Green получи се  Peace

вчера мъжа ми имаше РД и като страстен меломан и фен на AC/DC, но не обичащ десерти  Crazy спретнах един тематичен чийзкейк той си го пожела, вместо торта


  фигурката не я доизпипах и не съм доволна, но човек се учи от грешките си  Peace гледах от тук   Mr. Green важното е, че мъжа ми като я видя, много я хареса и каза "лелеее, ама ти си ми направила Angus Young"  Joy и веднага ми пусна клип, за да го видя  Mr. Green

Tandoori  smile3501

аз пък непрекъснато си копирам идейни торти и рецепти и съм задръстила компа вече  Crazy

Възхищавам се на МАЙСТОРКИТЕ тук и им БЛАГОДАРЯ за споделеният опит и идеи  Hug  bouquet

# 54
  • Мнения: 2 282
въх че хубаво... Atalanta - голямо браво! Още по-голямо браво на сина ти за доброто преставяне! Благодаря и за муса - и него ще опитаме! Ей, и дряна е много красив...
Ванче, страхотно бебе!!! хем готино, хем добре направено Simple Smile само дето не знам колко време се зверих да търся калинки... Simple Smile
Силрай, записвам си и аз фондана, ще опитам другия път вместо Варна. Само това, че покриваш и декорираш в деня на разрязването - значи ли, че има вероятност да се напука или нещо друго да се сгафи, ако се направи по-рано?
На Джемма - честито и да знаеш, лекичко ти завиждам Simple Smile ама с помощта на 2в1 може да си купя и аз нещичко.
Зори, прекрасна торта! Аплодисменти!
Tandoori , лелеее... останах без думи!
Петя, много е готино лицето, а и цялата тортичка!
Tarlio, на това ли му викаш ежедневна торта? Като гледам колко си си играла... ама и ти като мен явно си имаш мераклии за изяждане на украсата... Simple Smile
Рая, видях в албума ти прекрасна великденската торта, как съм я проспала Simple Smile и кръглата е много красива!

# 55
  • Мнения: 36
Тортите който видях тук са наистина прекрасни. bowuuАз имам задачата да направя торта със сърфисти и много делфини.Такива фигурки вече си набавих,но как да направя морето и вълните отгоре на тортата.Моля помагаите ако може и снимки на подобни торти.  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 965
Ванче, страхотно бебе!!! хем готино, хем добре направено Simple Smile само дето не знам колко време се зверих да търся калинки... Simple Smile
Embarassed Embarassed Embarassed Ами..... казах че имам забележки към себе си.... Едната е към калинките. Дребни цвъцки са  и не станаха много добри. А и снимката ми е малко тъмничка, та съвсем не се виждат. ЕТО ТУК СА.. Всъщност и от 4те страни щъкат и лазят..... Embarassed

# 57
  • Мнения: 98
Здравейте,отдавна се каня да напиша една шок.глазура и най-после и дойде редът:
150мл.течна сметана/по-рецепта е"Президент",но аз сложих каквато имах/
270гр.захар
90гр.какао
15гр/желатин
Желатинът се накисва в 30мл.вода и се оставя да набъбне около 10мин.Сметаната,захарта и какаото се смесват в малак тенджеркаи се добавя 230мл.вода.Оставя се кипне на умерен огън и се отдръпва.Към тази смес се добавя набъбналия желатин,разбърква се много добре и се оставя да изтине на стайна температура.Периодично се разбърква.Не трябва да се втърди,а да се разлива.След като се залее тортата стяга за около 10-15мин.и може да се украсява.
Моя опит:За съжаление аз не изчаках достатъчно да стегне сместа и като пробвах да залея тортата,тя остана прозрачна.След известно време,обаче сместа изглеждаше по съвсем различен начин и при повторното заливане нямах никакъв проблем.Мисля си,че ако се сложат и 20гр.желатин няма да е фатално.Глазурата леко нагарча от какаото.
Източник:сп."Бон апети"

# 58
  • Мнения: 1 271
Облаче, такава торта е стояла до 2 дни в хладилника и нямаше проблем с фондана, но това беше един-единствен път и тя беше започната(разрязана).Покривам винаги в деня на разрязването или най-много предната вечер, просто защото всичко трябва да е прясно приготвено.Не знам така съм свикнала.  Sunglasses
А само и аз да кажа-Tandoori, и аз цъкам като часовник по твойте торти.   bouquet

# 59
  • Мнения: 185
Страхотни торти момичета,  smile3501
аз не се представих много добре с украста на меденките,
но следващия път ще се постарая повече,
много бързах и не постигнах това което си представях.
Все пак ще се разпиша и за да следя една от любимите си теми

Общи условия

Активация на акаунт