Някой правил ли е вграден гардероб в коридора скоро

  • 48 143
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 641
Камъче,

Много ти е хубав гардероба. И аз искам нещо подобно. С размери 1,70 х 0,60 х 2,40 искам поччти половината да е за обувки, оставащото пространство е разпределено за ниша за прахосмукачката, и закачалка - тип тръба за висящи якета  ooooh! това последното май не го обясних особено добре Embarassed

Да, обясни по вече,

# 76
  • Мнения: 4 447
Благодаря, дами!  bouquet
Фирмата е "Бълбук" - дадох линк към нея - има координати.
Правят ви шкаф, гардероб, или каквото си искате, съвсем по ваши размери! Няма модули, няма ограничения. Взимат мерки сами. Силата им е в плъзгането. Изпълняват вратите от стъкло (релефни, на разни шарки (имат си мостри), огледала, бамбук, и... не съм сигурна, но може би и от МДФ плоскости. Вътре разпределението е както си го пожелаете - ако искате рафтове през 10 см - няма проблем  Laughing. Цената се формира от вложения м-л - колкото повече рафтове - толкова по-скъпо! Логично.
Нямам представа какво още ви интересува - питайте по-конкретно, а най-добре ще ви отговорят в офиса им Laughing
Май звуча като реклама, но наистина съм доволна и препоръчвам! Hug
Разбрах какво искаш, Рос. Не виждам проблем да стане каквото си го измислиш. Май единствен минус е цената....

# 77
  • Мнения: 2 992
Камъче,

Ще потърся и твоята фирма. Изчаквам да видя какво ще се случи с финансите покрай кухня, дограма хол - те са на едно и трябва да ги правя наведнъж. Много ми се иска и гардеробът в коридора да направя до есента. Аз съм си го разчертала, но за съжаление все не се справям с качването на снимки. Най-горният рафт е предвиден да ни събере чантите за път, има рафт не особено дълъг за дамските ми чанти. Много рафтчета за обувки, едно отделение с височина 1м. и ширина 80 см. за якета и палта на закачалки, отделение с височина 90 см и ширина 40 см за прахосмукачката. В дълбочина всичко е на 60 см. Останалото е с рафтчета през 20 см. за обувки + 2 рафтчета 40 х 40 за ботуши.
Без последния рафт нишата образно е разделена на 3 части, първата част е около 45 см широчина. Която трябва да е изцяло в рафтчета за обувки, като все още обмислям идеята на височина от пода 40-50см. да го направя да можеш да седнеш, за да се обуеш и да оставя още 90-100 см. височина нагоре празно и от там пак рафтчета за обувки. Във второто отделение, което е с 90 см. широчина- започва с два рафта за обувки, следва гардероба за висящи дрехи и над него пак рафтчета на 20/30 см. за чанти и обувки. Третото отделение е с широчина 40 см. От пода до височина 90см. е нишата за прахосмукачка и над него рафтчета за ботуши. Дано е по-ясно сега

# 78
  • Мнения: 4 447
Рос,
Това, за място за прахосмукачката, много го мислих, но щеше да ми стане мнооого тесен коридора. Имам други идеи  Stop за там.
Хващам се за ...място за сядане, докато се обуваш. .
Вероятно се случва и у вас като у нас. Децата докато се обуват седят, или направо обират всичката мърсотия от пода. Точно там нали стъпваме с обувки...... Мислех си да сложа някаква кокетна табуретка, задължително мека (иначе ще има травми от сритване, гарантирано) или някакво столче, тип "щъркелче, което дори в частта си "крак" да бъде закачалка за чадъри, или ... нещо такова, но на този етап само си мисля, дори не споменавам на мъжа ми, защото ще ме отреже  Laughing. Та казвам ти това, защото смятам, че ще загубиш място в шкафа. А място винаги трябва. Скрито място. Мислиш. че ще ти е много? 170/240/60? Стой и гледай само!
Друго ще ви подшушна... Видяхте ли на снимките, че стената срещу този гардероб е тъмна.... Ми то не  еслучайно. Докато се обуваш винаги се подпираш на стената и ако е светла..... ужас просто!
Още нещо - най-ниските рафтчета са ми по 50 см височина (за ботуши през зимата), но по средата има възможност да се сложи допълнително рафт (стават 2х25), за лятото, когато няма високи ботуши. Този рафт не е поставен като другите, а е подвижен, мога да го махна и да го поставя отзад, при гърба на гардероба.
Последен акцент - плъзгането ми е 170 см(дължина), а вътре шкафа е 140см (дължина). Губят ли ви се 30 см? На мен не - зад плъзгането са скрити всички инсталации - таблото с бушоните, рутера за интернет, алармената система, домофона....ама много съм си доволна, и да ви кажа, много съм го мислила всичко това  Laughing

# 79
  • Мнения: 2 992
Камъче,

При мен са пълни 170 см.
Мястото ще стига, защото аз имам една ниша в едната тоалетна, която е затворена от пода до тавана и тя м прибира много. Още като влязохме в апартамента си я заплюх да я направя като гардеробче с цвета на плочките. Тя е широка към 70-75 см, дълбока е 35 и е висока 2,50. Беше първото нещо, което направих там.
А мястото за сядне ще го оставя сигурно. И мекичко ще го направя, ако трябва, защото мъжът ми задължително се обува седнал ooooh! и сега го прави -или в хола  Crossing Arms или в спалнята за мой ужас Hug Знам, че ще загубя 1 метър височина, което е много, но иначе ще трябва в къщи да се  #2gunfire Място друго за столче в коридора няма. А и той винаги влачи две офис чанти с него,  Naughtyкоито спокойно ще може да си оставя там, а не да ги захвърля къде намери

# 80
  • Мнения: 2 641
Камъче, това за мястото за сядане в коридора е много добра идея - виждала съм я в доста антрета навън. Аз обаче не мога да реша какво да направя в рамките на мястото което имам. Проблемът при мен е спалнята срещу входната врата. Всеки път когато се влиза в нея ще се минава през мръсната зона където са обувките. Имаме малко бебе което до като се усетим и ще започне да се обуеа в коридора.

МОля те като човек който е обмислял много идеите за антре, какво ти е мнението за оползотворяване на нашето пространство.

ето схема на апартамента

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/602/150341_1770882547.JPG

# 81
  • Мнения: 4 447
nivear,  Hug
 Огромен ми изглежда този апартамент! А защо дечко ще ползва спалнята срещу входа, нали има детска стая... Както и да е, тя и тази стая ще влезе в употреба все някога.
Чак такъв вариант, да не се вкарва мърсотия не съм измислила. Идеята за табуретката ми беше, че иначе сядат на земята, а после на дивана, който на всичко отгоре е светъл...  Може да бъде и малко диванче, зависи от мястото, но във всички случаи е удобно. Виждала съм и семейства, които се събуват отвън, и в къщи влизат боси/по чорапи, държейки си обувките в ръка  Laughing Аз не мисля да изперквам така, макар да имам подобни спомени и от родния ми дом, в далечното време, когато никой не крадеше и можеше да си оставиш обувките пред вратата.
 Навлажнена изтривалка вотвън, суха вътре (а може и без нея -аз няма да слагам), и по-често с парцала, особено в коридора, не сещам за друго  Rolling Eyes
В твоя случай има едно нещо - вие сте последен етаж, сами на етажа, ....бихте могли да си присвоите и малко от коридора, ако съседите не ви изядат с парцалите (и ще са прави, по закон) Laughing
Успех в обзавеждането, предстоят ти вълнуващи моменти! Завиждам, благородно! Simple Smile

# 82
  • Мнения: 2 992
Камъче, това за мястото за сядане в коридора е много добра идея - виждала съм я в доста антрета навън. Аз обаче не мога да реша какво да направя в рамките на мястото което имам. Проблемът при мен е спалнята срещу входната врата. Всеки път когато се влиза в нея ще се минава през мръсната зона където са обувките. Имаме малко бебе което до като се усетим и ще започне да се обуеа в коридора.

МОля те като човек който е обмислял много идеите за антре, какво ти е мнението за оползотворяване на нашето пространство.

ето схема на апартамента

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/602/150341_1770882547.JPG

Nivear,
Наистина и хубав , и удобен е апартамента ти.

Ако не се получава със завземане от общото, стълбищно пространство, аз бих направила следното: Спалнята, която е с трапецовидна форма- стената, която образува трапеца не е носеща - бих я направила на плъзгаща се врата и от вратата на спалнята бих пуснала перпендикулярна стена, която ще направи стаята по-правоъгълна и с по-малка трапецовидна чупка, а образуваният малък трапец бих ползвала за обущарник и за палта. На теб не ти трябва голям гардероб, защото си имаш дрешник. Това ми хрумна

# 83
  • Мнения: 22
Камъче, гардеробът е просто прекрасен.
Поздравления!  bouquet
Със здраве да си го пълните с обувки!  Grinning

# 84
  • Мнения: 4 447
Благодаря ви ! Hug
Той е мноооого по-прекрасен на живо.  Laughing И аз му се кефя, най-вече, защото всичко е прибрано. И преди имах шкаф за обувки, със същите р-ри, даже и огледала имаше (от преди 15 години близо) но сега правих ремонт и ....трябваше да има промяна. Laughing
От много време насам да изчистя не ми е толкова досадна работа. Хубаво е човек да направи ремонт, нешо да попромени, да размести....

# 85
  • Мнения: 2 163
 Hug

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 00:58 от devine

Общи условия

Активация на акаунт