нисък естрадиол

  • 17 755
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета, днес ми излязоха хормоналните изследвания, правени на 4-тия ден от цикъла и доколкото мога да преценя имам нисък естрадиол (по-нисък от долната референтна граница). Чак в понеделник мога да покажа изследванията на лекарката си, а ме "глождат" много въпроси. Можете ли да ми кажете как се постъпва в такъв случай? Извинявайте за невежеството, но ме интересува може ли да се компенсира с лекарства или въобще какво се предприема в този случай? Благодаря ви предварително!   

# 1
  • Мнения: 1 950
За съжаление за ниският естрадиол няма определени медикаменти. Това говори, че може би яйцеклетките ти не са качествени. Все пак нека го види лекарката ти и тя да си каже тежката дума. Все пак трябва да се повтори още няколко пъти до овулацията ти за да се говори, че ти е нисък. Може да е било и нещо моментно. Peace
Аз също съм с нисък естрадиол и имам 2 неуспешни ИКСИ-та заради лошо качество на яйцеклетките. Още се мъчим и търсим причина за това защо се получава така.
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 1 868
А на колко дни ти е цикъла?

# 3
  • Мнения: 51
По принцип цикълът ми беше постоянен на около 28-29 дни. Последният месец обаче ми дойде на 25 тия ден.

# 4
  • Мнения: 1 950
Повтори изследването още два пъти, примерно на 9 и на 12 ден. Както и в началото на другият цикъл също.

# 5
  • Мнения: 945
Колко трябва да естрадиолът по време на овулация да кажем за една яйцеклетка - 200 или 300?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Лаленце , преди време и аз търсих много информация по този въпрос. Имах естрадиол 40 при долна граница 90. За моя изненада докторът, при който отидох да ми види резултатите - доцент, ми каза, че нямало нищо притеснително -  цитирам : "резултатите се гледали като цяло, а не по отделно, важното е, че нивото на ФСХ и ЛХ показва, че сте имала овулация". Оказа се че същия този месец с този естрадиол съм забременяла! Е, бременността не приключи с успех. Оттогава непрекъснато питам всички лекари наред, възможно ли е това да е причината. И за моя изненада никой нико конкретно не казва. Като че ли питам нещо, което те не разбират и изобщо не получавам ясни отговори, обикновено направо е мънкане, най-конкретният отговор беше - възможно е.
Така че още продължавам да не съм наясно с темата, кой знае защо никой не обръща внимание на този естрадиол. Ще ми бъде интересно да споделиш след консултацията какво точно са ти казали. Успех

# 7
  • Мнения: 1 950
desive78, нищо конкретно не ти отговарят лекарите защото и те не са много наясно. Изобщо темата с естрадиола все още им е леко тъмна Индия. Моите ФСХ и ЛХ са също перфектни, имам точна като часовник овулация всеки месец на 14 ден и въпреки това естрадиола е нисък през целия период, нисък е и при стимулациите за ин витро. Защо не е ясно.
Много е възможно при теб наистина това да е била причината за неуспешната бременност, нисък естрадиол, лоша яйцеклетка, лош ембрион Sad. Но може и да не е така, можем само да гадаем. Много съжалявам за това, което те е сполетяло Hug
Пожелавам ти късмет следващия път Hug Praynig
Иглика казват, че уж 200 единици били достатъчни за качествена яйцеклетка. Което при стимулации ще рече примерно 6 фоликула - поне 1200 естрадиол. Ама на мен и той не ми беше достатъчен Sad

# 8
  • Мнения: 1 868
По принцип цикълът ми беше постоянен на около 28-29 дни. Последният месец обаче ми дойде на 25 тия ден.
Мислех си ако ти е по дълъг цикъла като моя на около 40дни това да е причината, но в този случай нямам идея.Аз няколко пъти попадам на док, които казват, че изобщо нямам овулация а тя просто не ми е на 14 ден а някъде около 25ти, добре че реших да си направя фоликулометрия и така разбрах, че нямам поне такъв проблем.
Успех на теб, ще следя темата с интерес и дано разбереш откъде идва този нисък естрадиол.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 384
здравей,Лаленце!
аз съм малко по-различен случай,но..все пак се надявам да мога да ти бъда полезна!
след прекарани 2кюртажа и тежка хистероскопия се оказах с доста разбутани хормони-основно ФСХ -50 и ЛХ 12,в частност и Е2 -167    диагнозата - ИЯР,дааа ама НЕ!
след като специалист/доцент/вдигна ръце и каза не мога да ти помогна направо луднах!
моята гинеколожка може би за да ме успокои ми предложи да взимам 3м хормони на основата на естрадиол и резултата  Shocked Shocked Shocked
ФСХ-10,ЛХ-10 Е2-667 и със спукан фоликул,а се предполагаше,че изобщо нямам ову! Wink
но проблема ми е тънката лигавица измерена на 15-16ден - 4мм Shocked
сега се боря с тази лигавица,предстои ми отново хистеро за проверка за сраствания и лечение на лигавицата и естрадиола!  Mr. Green а след това ИКСИ надявам се! Praynig

не се отчайвай-търси смело причината!
 Hug

# 10
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! Ниска ли ми е стойността на естрадиола според вас 58.0 pmol/l . Изследванията са правени на 2-ят ден от цикъла ми!

# 11
  • Мнения: 371
За съжаление за ниският естрадиол няма определени медикаменти. Това говори, че може би яйцеклетките ти не са качествени. Все пак нека го види лекарката ти и тя да си каже тежката дума. Все пак трябва да се повтори още няколко пъти до овулацията ти за да се говори, че ти е нисък. Може да е било и нещо моментно. Peace
Аз също съм с нисък естрадиол и имам 2 неуспешни ИКСИ-та заради лошо качество на яйцеклетките. Още се мъчим и търсим причина за това защо се получава така.
Успех Hug
От както прочетох поста ти и само newsm45 smile3511. Всички хормони, който изследвах до момента са в златната среда, само естрадиол НИСЪК. В чуденка съм какво да правя. Не могат да ми оцелят лекарствата нещо:от дуфастон получавам кръвоизливи. 

Общи условия

Активация на акаунт