Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 35

  • 38 756
  • 314
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
ГуШанка, тортите са ти хубави, особено първата. Да ти е жив и zдрав мъжа и много късмет.
Стаси 76, парфето ти иzглежда раzкоШно и много вкусно. Такива торти да идеални zа летния сеzон

# 16
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте момичета!Отдавна не съм се включвала поради многото си ангажименти напоследък.Още не съм успяла да прочета старата тема, но и това ще стане тази вечер.За неделя ще правя торта за прощапулник на малката и имам един /за сега/ въпрос.Мисля торта да е с крем млечно-яйчен та въпросът ми е след като съм сложила в него и 1 желатин тябва ли да е студен крема и тогава да го нанасям върху блатовете или хладък?Претеснява ме факта да не стане на шупли като е напълно студен.
П.п. тортите които сте показали момичета са много оригинални а плодовите неустоимо вкусни:hug:
Благодаря за похвалите Ви момичета Simple SmileЗа мен означават много.
Fior, заповядай повече снимки на мотора тук
За жалост по-големи снимки нямам ,защото снимам с телефона  Sad За тортата гледах по шаблон , който бях си копнала от кухарката. Ако някой прояви интерес ,ще дам снимките на шаблона ,защото не мога да намеря точният линк, директно в кухарката ConfusedИначе го правих с пандишпанови блатове.В една гръгла тенджерка пекох за гумите и един правоъгълен в тавата на фурната  ,от него рязах за другите части.Кремът е на Пепи - шоколадовия / много е вкусен ,ще знаете Wink/

Сега ,момичета имам питане, за костенурките нинджа , какви цветове да смеся ,че да докарам по-маслено зеленият им цвят?
Може ли да споделиш рецептата за крема на Пепи че не го откривам на 1 ва стр.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 00:20 от yulinda

# 17
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Записвам се и аз за новата тема,както винаги е много хубава.Аз все още само ви чета.

# 18
  • Мнения: 200
запис и от мен.С боите от Метро оцветявах моделираща маса на последната торта и стана много бледо-с предишните ползвах едни гръцки бои за яйца на прах и се получаваха много наситени цветове.

# 19
  • Мнения: 99
Ето една лесна и много вкусна торта  Peace

Жадната калугерка

Птодукти:
5 яйца
1ч.ч. захар
2ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 ванилия
за крема и сиропа:
1 1/2 л. пресно мляко
1 1/2 ч.ч. захар
2яйца
2 суп. л. брашно

Приготвяне: Разбиваме яйцата с захарта и към тях прибавяме брашното с бакпулвета. Рабъркваме добре и изсипваме сместа в предварително намазнена тавичка. Печем в умерена фурна. Оставяме да изстине.
В тенджерка слагаме млякото да се свари като към него прибавяме захарта. Отделяме 1/2 л от млякото и с него правим крем като прибавяме разбитите яйца с брашно и бъркаме на котлона докато се сгъсти. С останалото мляко заливаме предварително изстуденият блат, отгоре слагаме крема и украсяваме с настърган шоколад. Да ви е сладко   bouquet

# 20
  • У дома
  • Мнения: 1 741
На бързо да спомена, че ми потекоха лигите -
styllisima , чудесен десерт! От ученичка не съм го правила и само се сещам за него.

Gushanka - за пример, както винаги! Чудесни тортички!

stasi76, разкош! От кога и аз се каня, но нали трябва да ограничавам млякото...

niko_leta , направо с лъжицата за загребеш! Много примамливо.

На Доня Копривка - честито!!! Леко и безпроблемно да мине!

natalyna, мила, изпуснала съм за тревогите, но бързо да минават и да си отдъхнеш!

Аз след много фалове сглобих моя Трюфел. Главния проблем - направих ММФ с малко и с повече какао. С повечето какао се ронеше и за да не го хвърля, ги смесих и стана едно никакво. С 1/2 ч ч и по-малко какао  плюс захар обаче е чудесно и има вкус на шоколад.
Утре посрещам моя преподавателка от университета, която не съм виждала от 6 год, та затова....

   

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 07:29 от Atalanta

# 21
  • Мнения: 7 091
Аз да ви се "похваля" с моята изстрадала торта...
Толкова бях зле днеска, с бъбречна криза, направо ми идваше да вия докато я правех, ревала съм със сълзи, ама обещах на детето на една приятелка да го направя и не ми се искаше да го разочаровам.
Правих всичко в един и същи ден, даже може да видите клечките за зъби на колелетата, защото още нищо не е изсъхнало, дори и боята. Исках да я направя малко по-различна, но просто не бях в състояние, даже и сега ми е доста зле и отивам да си легна.
За капак ни се запуши канала и пералнята ми спря. Въобще днес " ми беше ден"...
Дано поне детето я хареса...

Ей тука съм снимала как правих МакКуин-а, много ми е криво, че не успях да го направя така, както исках, ама накрая вече съвсем не можех да стоя  Cry
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2008/05/suffering-of-lightning-mcqueen.html
 И въпреки това не стана зле...можеше и по-зле да е...дето се казва историята помни и такива случаи в моята кухня  Laughing Няма да забравя прословутата ми торта 2 дни преди раждането на Ели, направо се разпадна и разтече, с лъжици трябваше да я ядем  Laughing

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
леле Tandoori, нямам думи, искрено ти се възхищавам.  newsm20

# 23
  • София
  • Мнения: 618
Лелееее много красиви неща,
Копривке много щастлива и лека бременност  bouquet

Тандури, как ги правиш тези неща Shocked това ако го види моето мишле ще ми разкаже играта.Амам майка му като е с леви за моделиране ръце BlushМного ми хареса тортата

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Gushanka, много са ти хубави тортите, и само ти си знаеш какво си успяла и какво не. За златното само ще ти кажа че аз понякога си го нанасям със суха четка. Ако и твоето е от сухите от Торнадо Wink
Atalanta, страхотен трюфел. Чак ми се иска да ми резнеш едно парче.
Tandoori, не личат никаки недовършени неща и фалове по тортите. Мойто малкото веднага каза "тота куин". Страхотно си се справила. Лягай да си почиваш и следващият път като се включиш да си здрава и позитивно настроена.
fior, ето ти за боите инфо. Порша беше писала за тях навремето.
Боите са австрийски - Esarom. Имат и течни. Годността им е 36 месеца. Минималната разфасовка е 50 гр.
Склада и офиса на фирма Аркомерс се намира в Пловдив на бул. "В. Априлов" 20 , тел. 641296,640309

# 25
  • Мнения: 389
скромно да се разпиша , да ви следя
Разкошни торти сте направили тези дни, да не пропусна някой  smile3501 на всички

# 26
  • Мнения: 592
Здарвейте,
мен ме срам да побликувам тук  Embarassed като ви гледам красотите.
Атланта, раzкоШна, и zветовата комбинация много ми допада. Какъв раzмер е тортата и коло ММФ ти трябваШе zа покриването?
Тандориnewsm20,едва ли Ще намеря то4ните думи. Квадрат4етата едно по едн ли ги ряzа и лепи???? Иzклйу4ително прециzно иzработени...., а zа колата нямам думи. Би ли споменала с какво си покрила тортата, а тревата?
styllisima, вкусна и лесна иzглежда. А ли4но си копирах рецептата. някога Ще я напаравя

# 27
  • Мнения: 1 491
Да се включа и аз, макар и болна...  Sick

Копривке, чудесна новина! Честито   bouquet Леко и безпроблемно бременеене   bouquet

Нагледах се на красиви торти, за последните няколко ден, в които не бах влизала. Прекрасни са всичките до една  smile3501

И сега и аз да попитам едно, две неща за мойта торта със слънчогледите (които ги направих вече и сега си съхнат кротко). Ако намажа тортата с муса на Таннита, а слъчогледите са ми от млечният марципан на Нат, дали ще издържат като ги подредя? Ще се рамекнат ли или нещо подобно?  newsm78  Или да забъркам крема Рафаело за отвън?  newsm78 Такава глава ме боли, че не мога да мисля, но торта ще трябва да има....

# 28
  • Мнения: 1 965
Леле!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Само вкусни изкушения в новата ни темичка. Всичко мнооооого ми хареса. Обаче...... иска ми се да видя Tandoori и Пепи на двубой. Много ми е чудно коя ще изпипа нещата по-добре. Лично аз..... не мога да отговоря на този въпрос.
Оказа се че ще правя спешна торта за четвъртък. Класа на синът ми ми се примолиха..... Не мога да устоя  на 22 чифта ококорени очички.... Явно.... се наработих за днес и по спешност се прибирам да я мисля. Освен това..... мисля.... да се пробвам за сефте да покривам торта с фондан ли, марципан ли, покритие ли...... Досега винаги само с мойто прословуто шоколадово тесто.... , трансфер и съм майстор на финната шпакловка с  разни кремчета и сметани. Но сега твърдо съм решила да се пробвам.... Какво ще стане...... утре ще разказвам. Ако имате свободни палци.... стискайте ги здраво заради мен......
violetblue ще ти се размекнат фигурките със сигурност от млякото в крема. Или смени крема или  ако украсата е на едно място,си подложи под нея една плочка шоколад или си направи върху найлон плочка от айсинг. Като втвърди в хладилника, я пренеси върху тортата и върху нея си нареди украсата. Леле, как обясних. Дано да си ме разбрала....

# 29
  • Мнения: 1 271
Лелеее, пак страхотии има и в старата темичка и сега в новата. Едно голямо браво на всички.  newsm51 Направо си копнах всички до една.  Crazy Компа вече ми е задръстен със снимки от тук.
Тандури и аз на опашката да питам за Маккуйн.Надписите по гумите как ги прави?До сега не съм правила толкова дребни надписи и ми е много непонятно.Предварително благодаря за отговорите.А да и още нещо.Ако си забелязала по други торти на Светкавицата има я емблемата на Rust-eze, та питанката ми е -знаеш ли как се копира?В смисъл вади се на хартия(фонданова) или повечето случай се рисува на ръка?  newsm78 Много ме гложди любопитството. И още веднъж-много стилна торта.  newsm10
asti, палячото е самата торта.Вътре са си блатове(мокри) и крем(карамел, шоколад, масло, кондензадо и малко сметана), а отгове е фондан от ММ(реших да пробвам пак как се работи с бонбонките, тъй като първият път ми хареса, но този път глътнаха много пудра-според мен де).А малката торта, всъщност е пак от блат и крем но в много малкък размер.Просто на снимката изглежда голяма.  Party Благодаря ти за разяснението за табелката-много ми хареса как си я направила.   bouquet
Момичета, благодаря за поздравите за малката, вече голяма рожденничка.Бяха предадени дословно.Тя остана с отворена уста пред тортата(3 мин), след което тръгна да го прегръща и целува, после награби заека за ушите и ....отиде му главата докато се усетим.Та сега ще си пазя фигурките като ги правя, защото май и хареса  Joy
Нат, оздравяайте бързо и още по бързо да се разнесат мрачните облаци около вас.   bouquet Благодар за прекрасната темичка, отново.

Общи условия

Активация на акаунт