Карти ТАРО - 2

  • 69 777
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте, дами

Как бихте интерпретирали на ментално съчетанието: Силата+Луната+Светът ?
Луната хич не ми харесва заради кучетата и скорпиона.
Много често ми излиза Силата(жената, която укротява лъва), а пък аз съм слаба откъдето и да се погледна...
Тю!

# 61
  • Мнения: 4 380
Размечтах се за нови колоди и попаднах  ето тук-харесах си няколко колоди
Приказно Тароhttp://www.astrohoroscope.info/kolodi2.htm
Любовен оракул-много добре изглеждат Simple Smile-http://www.astrohoroscope.info/kolodi6.htm
Изцеляващите карти-създадени от психотерапевт-http://www.astrohoroscope.info/kolodi7.htm
Под някои от колодите пише,кои са подходящи за начинаещи.

Whimsical Tarot доколкото знам е дефицитно и му расте цената. Може да го взимаш без угризения на съвестта.

danizen, в Букурещ ли живееш? Адски красив град. Flutter А истинско румънско таро там не се ли понамирва? newsm78

# 62
Да вече от 4 години живея в Букурещ, но се прибирам в България сравнително често. За съжаление както казах от много скоро се интересувам от тарото и въобще не съм наясно къде се продават такива карти (освен книжарницата от която си купих китайското таро а също и това на Ошо) даваш ми добра идея да поразпитам за някое румънско.
Исках да ви питам по какъв начин да редя картите ако имам въпрос на който може да се отговори с "да" и "не"? Аз си измислих един начин като слагам карта за "да" и друга карта за "не", но не знам дали така е правилно... Не ми се смейте ама още съм свръх-начинанеща  Embarassed

# 63
  • Мнения: 4 380
Да вече от 4 години живея в Букурещ, но се прибирам в България сравнително често. За съжаление както казах от много скоро се интересувам от тарото и въобще не съм наясно къде се продават такива карти (освен книжарницата от която си купих китайското таро а също и това на Ошо) даваш ми добра идея да поразпитам за някое румънско.
Исках да ви питам по какъв начин да редя картите ако имам въпрос на който може да се отговори с "да" и "не"? Аз си измислих един начин като слагам карта за "да" и друга карта за "не", но не знам дали така е правилно... Не ми се смейте ама още съм свръх-начинанеща  Embarassed

 Grinning Не се прави така. Всяка карта като правило си има "да/не" значение. Вадиш си само една карта- тя ти отговаря.

Разпитай задължително за чисто румънски карти! Кой ли знае какви вампирски интересни колоди имат! Mr. Green Нещо напоследък съм на тема черни колоди. Laughing Ако откриеш нещо интересно румънско, може да си менкаме. Mr. Green

п.с. Направо ти завиждам за живота в Букурещ. Аз съм влюбена в този град. Flutter

# 64
  • Мнения: 1 008
Има ли значение как са подредени картите в самата колода-тоест подреждате ли ги преди да "гледате "-четох някъде за това. newsm78

Луна-само с големи аркани ли гледаш,защото три да се паднат не е толкова често?Силата може да бъде вътрешна увереност и контрол,власт над околните-както и над собствените импулси.Луната я свързвам с мечти,сънища,фантазии-но и с недоброжелатели сред обкръжението.Ако светът е третата карта-по-скоро щастлив край,въпреки клюките и интригите отстрани.Аз също съм начинаеща Embarassed

# 65
  • Мнения: 4 380
Цитат
Има ли значение как са подредени картите в самата колода-тоест подреждате ли ги преди да "гледате "-четох някъде за това.

Аз си играя да подреждам след всяко гледане, но чета тук и там че народът масово не го прави. newsm78 Не подреждам само новата колода, защото нея ползвам само за себе си. На други гледам на първата и след всеки човек я подреждам с цел да "изчистя" картите от чуждата енергетика. newsm78

# 66
Вероника, рядко гледам на таро, но използвам и големия и малкия аркан. Уча се от един швейцарски сайт - lebateleur.ch. Предпочитам да интерпретирам картите на ментално ниво - каквото да излезе, обръщам го на психология. Така внимавам да не се "програмирам" негативно за дадено събитие - по-безопасно е.

# 67
Ще търся и ако намеря нещо веднага ще ти кажа Simple Smile Благодаря за съвета!

# 68
  • Мнения: 4 380
Вероника, рядко гледам на таро, но използвам и големия и малкия аркан. Уча се от един швейцарски сайт - lebateleur.ch. Предпочитам да интерпретирам картите на ментално ниво - каквото да излезе, обръщам го на психология. Така внимавам да не се "програмирам" негативно за дадено събитие - по-безопасно е.

Предупредения човек е въоръжен. Ако човек се страхува да чуе предсказанието на картите, струва ли си въобще да ги отваря? Играеш си на някакви други игри- не на таро. Какво значи "обръщам на психология", аз не разбирам.

# 69
Таро се интерпретира на три нива: физическо, ментално и духовно.
Преди няколко дена изтеглих Кулата на нещастието(преди да предприема нещо важно), но всичко мина прекрасно. Отказах да се "програмирам" негативно.
Аз съм скептик по природа и почитам само науката и природата. Езотериката ми служи само да опозная себе си. Conosce te ipsum!

# 70
  • Мнения: 793
За мен пък Кулата не е толкова негативна карта. Тя е много силна карта на трансформацията - край на нещо старо и началото на ново.
Иначе ми стана интересно, la_lune, как опознаваш себе си чрез Таро? Би ли споделила?

# 71
  • Мнения: 101
 newsm78 Може малко глупаво и наивно да прозвучи, но аз приемам картите Таро доста сериозно, ако не желаеш да приемеш това, което те ти казват, и ги тълкуваш както на теб ти е удобно - ти ще спрат да те вземат на сериозно и няма да ти казват верни неща... Съгласна съм, че може да научиш много за себе си от картите, но само ако си готов да чуеш какво имат да ти кажат - добро или лошо...  newsm78

# 72
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За мен пък Кулата не е толкова негативна карта. Тя е много силна карта на трансформацията - край на нещо старо и началото на ново.

Може да е и много силно емоционална карта. Понякога може да показва събития с много голяма интензивност. Не знам дали това е класическо тълкуване, но на мен и така ми е излизало.

# 73
  • Мнения: 5 134
Добре дошли на новите момичета в темата!

Селин: и аз мисля, че с тези карти за работата си получила полужителен отговор   bouquet Желая ти успех.

Гарга и xenia: Съгласна съм с вас, че картите трябва да се приемат сериозно, но как се предпазвате от това да не се вляете негативно? На мен ми се е случвало когато видя нещо, което не искам и да изпадам в трудни емоционални състояния. Ще ви дам един пример: аз си тегля карта за деня преди да си легна вечерта на предния ден, така мога да я осмисля и изобщо такъв ми е навика. За вчерашния ден ми се падна десетка мечове. И после цял ден наистина ходих депресирана, унила, накрая всичко свърши с плач до 4 часа: а не знам дали имах реално причина от деня, по-скоро някакви натрупани проблеми. И днес си мисля - картата ли ми пресказа деня, или тя на мен ми повлия? Не искам да звуча скептично, защото съм се убедила в силата им; но защо например положителните карти досега не са ме вкарвали в такава интензивна еуфория? Обяснявам си го с това, че когато видя толкова лоша карта почти несъзнателно ме "избива" на подобни кризи на духа.
Как мислите вие и какво бихте ме посъветвали?
 
Как бихте интерпретирали на ментално съчетанието: Силата+Луната+Светът ?

Според мен, без да си казала пи каква подредба излизат тези карти, те показват, че трябва да използваш силата си и да не се увличаш по фантазии, по илюзии и тогава светът ще е твой  Wink


# 74
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Елена, по-добре да те избиват тия кризи, да не го събираш в себе си. Не е страшо, дори е хубаво. Картите по-скоро ти помагат да се освободиш, отколкото да ти дадат насока да се чувстваш така.

Общи условия

Активация на акаунт