Карти ТАРО - 2

  • 69 799
  • 723
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 134
Ами тази подредба не бих казала, че показва много конкретни неща за бъдещето, но за да не спамиме тука общата тема ще ти пиша повече на лични.
Не се отчайвай, както и картите показват доста си изпаднала в "немилост" и си се отдала на страховете си.
Горе главата, ще разнищим и бъдещето  Simple Smile

# 91
Re - Nessa

Таро е една стара алегория на света(1375 година - северна Италия) и аз се виждам във всеки символ като в криво огледало, откривам страховете и желанията си и се опитвам да ги контролирам. Не търся предсказания, а акъл - питам се какви са изискванията и посланията на картите към мен. Например, ако изтегля Магът, знам, че:
- числото 1 символизира началото, първичното "его", който трябва да се трансформира в духовно "его"
- пречите са в мен - негативизъм, инат, невежество, непознаване на дадената ситуация(ако не съм подготвена за изпит, не мога да разчитам на чудо, а трябва да уча; ако става дума за любовна връзка - да не се влюбя сляпо, а първо да се опознаваме взаимно)
- розите ни казват, че земята трябва да бъде култивирана и превърната в градина(в пряк и преносен смисъл)
- душата ми е семе - ако я посадя в плодородна почва, че поникне роза; ако я хвърля на пустинна, камениста земя, ще загине
- шапката на Мага под форма на 8 символизира универсалната светлина, повторимостта на нещата до безкрайност,  изисква движение, бързина, гъвкавост...
- предметите на масата ми подсказват да действам активно за разрешаване на проблема - да бъда огън, земя, вода и въздух едновременно, защото всичко зависи от мен и аз мога да стана Маг на собствения си живот
- не съм готова за дадено начинание - какво целя, какви услилия положих, дисциплинирана и последователна ли съм, какви са моите качества и "дефекти", за какво харча пари, енергия и време - и струва ли си?
Гледам философски на "предсказанията" и не ги приемам за чиста монета.

Все пак, не пропускам да се консултирам с таро и на физическо ниво. Тази сутрин изтеглих следните карти по метода всяка осма: Светът, Кралица купи, 4 купи, Паж мечове, 9 купи, Асо мечове, 10 пентакли, 4 мечове, 10 купи. Зададох общ въпрос за близкото бъдеще и интерпретирам комбинацията по следния начин: Аз съм кралица на собствения си затворен свят, но един енергичен и самоуверен младеж, който обича удоволствията, благодарение на уменията си ще постигне успех в бизнеса и най-сетне ще си почине от всичи грижи и терзания, а в семейството ще цари мир и хармония.

Колкото до вчерашните три важни карти от аркана 22 - Силата + Луната + Светът - интуицията ми диктува следното: Ако преборя страстите и прочиствам душата си в дълбочина, ще стана господарка на собствения си свят.
Тук на физическо ниво не виждам нищо. Определно, не става дума за някакъв небивал успех, а за владеене на емоциите.
Така мисля аз, но, сигурно, има и други интерпретации.




# 92
  • Мнения: 4 380
Тази тема започва да привлича кукувици... Laughing

Мога ли да те помоля да пишеш с истинския си ник или да се регистрираш преди да идваш да компрометираш темата!

# 93
  • Мнения: 19
моля ви, я хвърлете и за мен едни карти, че много ме вълнува развитието на един въпрос... мерси Simple Smile

# 94
Нищо не компроментирам, напротив - отнасям се с уважеие към темата, към картите таро, към форума и към всички пишещи тук. Не съм нарекла никого "кукувица" и ако не допускате полемика, а само сляпа вяра, това говори лошо за вас. Темата я компроментирате вие с това диктаторско поведение. Има опциата гост и минавам като гост. Не съм форумист.

# 95
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Здравейте  Peace

много ми се иска и аз да понавляза в магията на Таро-то, но досега освен да почета малко, не мога да се похваля с голям успех Tired

По принцип прегледах много внимателно цялата тема, и искам да ви благодаря за изчерпателната и интересна информация   bouquet

Ще съм ви благодарна ако ми помогнете с 2 неща

1. посъветвайте ме какви карти таро да си купя, хем ясни, хем красиви  Mr. Green - цената не ме вълнува толкова, само да могат да се купят от България, или да се поръчат от България. Обещавам като напредна и аз да се включвам с каквото мога, ако приемате новаци де  Embarassed

2. наистина не съм наясно с техниката, но моля някой на който му се занимава, да ми хвърли едни карти  Praynig Виждам, че тук тези молби зачестиха и сигурно ви е много досадно  Tired но при мен не е прищявка, а е наистина важно. Става въпрос за новия ми бизнес, с който се занимавам вече 8 месеца и който съвсем скоро ще се окаже единственото ми средство за препитание.... та си е малко страшничко.

Благодаря предварително, ако някой ми отговори  Hug

# 96
  • Мнения: 101
мона лиза добре си дошла, приемаме новаци, разбира се, то почти всички тук сме новаци и заедно се опитваме да се учим и да си помагаме!
Карти Таро можеш да си купиш от повечето по-големи книжарници, в София например в MALL - книжарница Сиела, последния път имаше към 5-6 различни колоди. Избери си тази, която най-ти харесва, с която се чувстваш най-комфортно и която мислиш, че най-много ще ти говори като символи. По принцип за начинаещи се препоръчва колодата на Уейт, но ако не ти хареса - не е задължително да си я купуваш....
Сега съм на работа и няма как да ти гледам, довечера ако все още никой не се е престрашил може да ти изтегля няколко карти, но без да гарантирам до колко ще е точно тълкуванието ми, и аз още се уча... Simple Smile

# 97
  • София, България
  • Мнения: 5 596
мона лиза добре си дошла, приемаме новаци, разбира се, то почти всички тук сме новаци и заедно се опитваме да се учим и да си помагаме!
Карти Таро можеш да си купиш от повечето по-големи книжарници, в София например в MALL - книжарница Сиела, последния път имаше към 5-6 различни колоди. Избери си тази, която най-ти харесва, с която се чувстваш най-комфортно и която мислиш, че най-много ще ти говори като символи. По принцип за начинаещи се препоръчва колодата на Уейт, но ако не ти хареса - не е задължително да си я купуваш....
Сега съм на работа и няма как да ти гледам, довечера ако все още никой не се е престрашил може да ти изтегля няколко карти, но без да гарантирам до колко ще е точно тълкуванието ми, и аз още се уча... Simple Smile

благодаря ти за информацията  Hug
аз в тази книжарница кисна всяка събота и неделя  Blush - чета доста и ми и много удобна  Peace
Ще потърся там, като разбрах, те се предлагат с книжки, нали?

# 98
  • Мнения: 101
 Hug Да, обикновено са комплект с книжка, а може и поотделно да си ги купиш... Simple Smile Да се похвалиш после с новата придобивка!

# 99
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В Сиелата специално ги има по отделно колодите и отделно книжките. Книгите са при езотериката откъм касата на най-горния ред.

# 100
  • Мнения: 793
la_lune, не разбирам - ако изтеглиш Магьосника вместо конкретно тълкувание ти си мислиш за душата, розите, егото  Rolling Eyes и в крайна сметка какво ти казват точно картите? Като не приемаш предсказанията и картите няма да те приемат насериозно.

Да ви се похваля,че днес най-после ми пристигна тарото на Зернер - ето тук може да го видите ако искате. Тази вечер ще ги разгледам доколкото имам възможност,а утре ще ги пречистя  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 008
Днес натрапчиво ми се появява висшата жрица -папесата newsm78Дори при Келтски кръст-като 10-та карта пак тя.Дали е свързана с -лечител на душата,което е едно то тълкуванията newsm78

# 102
  • Мнения: 793
Може би Висшата Жрица ще ти разкрие отговорът на въпроса,който задаваш - но отговорът няма да дойде чрез анализиране на ситуацията,а трябва да  се довериш на интуицията. Висшата жрица ни казва да се доверим на вътрешния си глас, също да се примирим с нещата, които не можем да променим, но може и да значи,че е дошло време за действие.

# 103
Отодавна не бях влизала тук.Не за други ами защото се бях зачела в една друга страница на форума и вие бая неща сте изписали.
1-во danizen много добре те разбирам и моята 1-ва колода е osho dzen и наистина са страшно силни.Чувството че всякаш другие карти не те искат ми е много познато.От малка се жглеждам ж символите и знаците и забелязвам разни дреболии мож бии и затова картите ме привличат толкова.
2-ро и аз си тегля карта на деня,защото четох че така ти е по лесно да усвойш самите карти.Смисъл всяка отделна карта точно при какви повпди ти се явява,самата им сиволика ти можеш да я осещаш ои малко по различен начин от самото и значение.така при мен е с 2 чаши,които при мен са изобразени така [/URL][/img].Като видях тази карта първата ми реакция беше влюбени,които остават заедно и след смъртта,този образ идва от литературата,а всъщност картата покава верен приятел,но и любов.На мен винаги ми излиза в подреждания за любовните въпроси.малко се отплеснах от това което исках всъщност исках да кажа.Мисълт ами беше че аз си тегля картата или по средата на деня или към края и тогава почвам да осмислям,какво точно има предвит.
А да и това с филисофията не го разбирам много,защото картите са вътрешно усещане,а философията за мен е пълна загадка,малко като суха материя ми е,въпреки че понякога доста ми се отдава(това не мога да си го обесня обаче защо).

# 104
Отодавна не бях влизала тук.Не за други ами защото се бях зачела в една друга страница на форума и вие бая неща сте изписали.
1-во danizen много добре те разбирам и моята 1-ва колода е osho dzen и наистина са страшно силни.Чувството че всякаш другие карти не те искат ми е много познато.От малка се жглеждам ж символите и знаците и забелязвам разни дреболии мож бии и затова картите ме привличат толкова.
2-ро и аз си тегля карта на деня,защото четох че така ти е по лесно да усвойш самите карти.Смисъл всяка отделна карта точно при какви повпди ти се явява,самата им сиволика ти можеш да я осещаш ои малко по различен начин от самото и значение.така при мен е с 2 чаши,които при мен са изобразени така  Като видях тази карта първата ми реакция беше влюбени,които остават заедно и след смъртта,този образ идва от литературата,а всъщност картата покава верен приятел,но и любов.На мен винаги ми излиза в подреждания за любовните въпроси.малко се отплеснах от това което исках всъщност исках да кажа.Мисълт ами беше че аз си тегля картата или по средата на деня или към края и тогава почвам да осмислям,какво точно има предвит.
А да и това с филисофията не го разбирам много,защото картите са вътрешно усещане,а философията за мен е пълна загадка,малко като суха материя ми е,въпреки че понякога доста ми се отдава(това не мога да си го обесня обаче защо).

Общи условия

Активация на акаунт