Карти ТАРО - 2

  • 69 765
  • 723
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 641
Мона Лиза,изтеглих три карти за теб. Паднаха се 4 меч обърната, Колелото на съдбата и Кралица жезли. Което според мен означава, че в момента се справяш много добре с бизнеса си. Мъдро управление, благоразумие и пестеливост.
Колелото тълкувам като успех и късмет.Ще продължиш да го развиваш и да печелиш от него.
А Кралицата погазва успех в биснеса и умение да се справяш с финансите си.

С две думи ще бъде успешен бизнеса ти  Simple Smile

Ако някой има други интерпретации да пише. Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 17:25 от Рамбо Силек

# 121
  • Мнения: 4 380
Мона Лиза,изтеглих три карти за теб. Паднаха се 4 меч обърната, Колелото на съдбата и Кралица жезли. Което според мен означава, че в момента се справяш много добре с бизнеса си. Мъдро управление, благоразумие и пестеливост.
Колелото тълкувам като успех и късмет.Ще продължиш да го развиваш и да печелиш от него.
А Кралицата погазва успех в биснеса и умение да се справяш с финансите си.

С две думи ще бъде успешен бизнеса ти  Simple Smile

Ако някой има други интерпретации да пише. Simple Smile

Да бе да... Mr. Green Абе вие сте непоправими оптимисти.  Laughing Как може толкова положителни неща да видиш в толкова негативни карти не ми е ясно.

Аз бих казала че в момента е в някакъв повратен момент. Умора и депресия, събиране на сили. Най-вероятно в момента си седи в къщи и се занимава с домакинство.

Цитат
Ксения-имам чувствот,че ми се караш. В едно от значенията си Обесеният е и болен човек.Аз съм начинаеща и все още ми е трудно да гледам с повече карти-обърквам се.Не съм си извадила стряскащ извод от,а от случилото се и как понякога едва по-късно човек разбира значенията,които преди това не му говорят нищо.

Ами карам се. Grinning Crossing Arms Не може да вадиш карти и да не знаеш какво ти говорят. Все някак трябва да ги тълкуваш щом ги вадиш иначе няма никакъв смисъл. Извадила си някакъв обесен, ама тази карта без контекст нищо не значи. Дори и последвали събития нищо не могат да ти кажат за картата. Всяка карта може да има 1001 значения. Не може да имаш толкова общ казус като "ремонта" и от него да извадиш само един обесен. Sick Е... Thinking сори ама този обесен може да пада както се казва и за избора на полилей... Joy

# 122
  • Мнения: 641
Добре де дай тълкуване и на трите карти. Аз така ги виждам.
Обърнатите 4 мечове винаги е била положителна карта за мен, а на въпроси с "да" или "не" е означавала "да".

# 123
  • Мнения: 4 380
Добре де дай тълкуване и на трите карти. Аз така ги виждам.
Обърнатите 4 мечове винаги е била положителна карта за мен, а на въпроси с "да" или "не" е означавала "да".
Е не знам как може да е положителна тази карта. Достатъчно е само да я видиш- с този легнал, уморен човек и тези надвиснали мечове над него...



В обърнато положение нито една отрицателна карта не става положителна. Точно обратното- придобива още по-отрицателен заряд. Обърната 4-ка мечове говори за дребни проблеми- от фининсови затруднения до болести, завист, ревност...

От къде имаш това положително тълкуване на картата?

# 124
  • Мнения: 641
Само в обърнато положение е положителна. Наблюденито ми е от "гледане" за мои си неща преди година, две, когато "хвърлях" често карти.
А като студентка преди изпит на келтски кръст е излизала последна и съм взимала изпита  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 4 380
Само в обърнато положение е положителна. Наблюденито ми е от "гледане" за мои си неща преди година, две, когато "хвърлях" често карти.
А като студентка преди изпит на келтски кръст е излизала последна и съм взимала изпита  Simple Smile

Съвсем логично е да излиза в предизпитна подредба. Картата означава умора. Като резултат от предизпитна подготовка няма как накрая да не се чувстваш уморена. Но като последна карта в КК тя не дава отговор на това ще вземеш или не изпита. Тя просто ти показва психическото и физическо състояние в бъдеще.

# 126
  • Мнения: 641
Ами нали десетата карта в КК означава "онова, което ще се случи, крайния резултат, кулуминацията, до която ще доведат въздействията показани от другите карти".
Та на въпрос "ще взема ли изпита утре" логично и тази карта на 10-та позициа да означава "да", а не състоянита ми след или преди изпита.
А и до колкото знам КК е точно за въпроси, на които да може да се отговори с "да" или "не".

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 18:21 от Рамбо Силек

# 127
  • Мнения: 5 134
Ксения,
Поправи ме ако греша, но съм забелязала, че за теб много от картите имат само отрицателен смисъл, а като са обърнати той става още по-засилен. Не мисля, че това е съвсем правилно, или поне не универсално за всички. Във всяка карта таро, дори и най-лошата, има нещо положително какво да се намери. И не е дори въпрос дали си оптимист или песимист. За да не говоря празни приказки, ето значенията на 4 меч обърната от моята книга, където е написано следното:

4 Мечове обърната: обратно в играта
(+) Няма време за почивка. Отмората свършва. Подновени действия. Връщане на работа. Подновяване на предишните функции.
(-) Болест. Изолация. Недоволство. Оттегляне. Ненавист. Самота. Неблагоразумие. Уволнение. Неспокойство. Опозиция. Стачки. Бойкоти. Протести. Затвор. Изгнание. Неприятни колеги.
В положителен аспект, тази карта означава край на периода на почивка и благоприятен момент за нови действия. Чувстваш се отпочинал и готов да се справяш с новите задачи.
В отрицателен, като цяло вещае проблеми, болести, или период на изолация.


Несъмнено, тази карта не е от най-приятните и това, че е обрната не я прави положителна, но не може да се отрече, че в подходящият контекст, може да означава и не чак толкова мрачни неща.

# 128
  • Мнения: 5 134
Мона Лиза,
При мен за твоят бизнез излезнаха 5 жезли, Асо Жезли, и Крал Мечове.
Най-вероятно имаш няколко конкуренти, които набират сила и започват да представляват активна пречка за бизнеса ти, имате някаква борба помежду си, по която хвърляш много сили и енергия; нищо чудно да си в пряка конкуренция с хора от твоя пол - други жени? Асото жезли обаче показва, че тези проблеми ще се разрешат в твоя полза, ако успееш да генерираш някакви нови идеи - време е за иновации, които биха били доста успешни. Тази карта като цяло показва нови начала в бизнеса, но след като казваш, че той не е сега започваш, значи го тълкувам като някаква нова идея, нещо по-различно от сега, което ще ти донесе предимство пред другите в областта. А кралят мечове в подобна комбинация е най-вероятно съвет как и в каква насока да мислиш за тази промяна; откъде ще дойде тя - тълкувам го като мъж, който може би ще се окаже решаващ за успеха на начинанието, който действа много разумно и рационално, с аналитичен подход към нещата, но може би дори малко арогантен. Във всеки случай, това е професионалист, на когото се доверяваш.

# 129
  • Мнения: 1 008
Мона Лиза,изтеглих три карти за теб. Паднаха се 4 меч обърната, Колелото на съдбата и Кралица жезли. Което според мен означава, че в момента се справяш много добре с бизнеса си. Мъдро управление, благоразумие и пестеливост.
Колелото тълкувам като успех и късмет.Ще продължиш да го развиваш и да печелиш от него.
А Кралицата погазва успех в биснеса и умение да се справяш с финансите си.

С две думи ще бъде успешен бизнеса ти  Simple Smile

Ако някой има други интерпретации да пише. Simple Smile
Четворка меч и аз я тълкувам като пасивност и отегляне-но не като доброволен избор.Не знам дали като е обръната означава точно обратното-не е ли в голяма степен на пасивност newsm78
Колелото на съдбата означава-че нещата просто ще се случат и можеш всичко да очакваш-но няма да зависят изцяло от теб.Всичко това заедно с кралица жезли-която като,че ли е в случая символ на теб самата-бизнес дама.
Сопред мен не е много надеждно някой да ти гледа дори без да те познава по интернет-ако сам теглиш карти и после искаш помощ за тълкуване е по-достоверно според мен.Успех с бизнеса!

# 130
  • Мнения: 4 380
Ами нали десетата карта в КК означава "онова, което ще се случи, крайния резултат, кулуминацията, до която ще доведат въздействията показани от другите карти".
Та на въпрос "ще взема ли изпита утре" логично и тази карта на 10-та позициа да означава "да", а не състоянита ми след или преди изпита.
А и до колкото знам КК е точно за въпроси, на които да може да се отговори с "да" или "не".

Не е така. КК е обща подредба. Първата ти карта в него показва същността на проблема, а последната- най-далечната перспектива на развитие от този проблем. Всъщност, КК никога не е подредба на "да или не".

Цитат
Ксения,
Поправи ме ако греша, но съм забелязала, че за теб много от картите имат само отрицателен смисъл, а като са обърнати той става още по-засилен.

Поправям те- грешиш. Има си отрицателни и положителни карти. 4-ка мечове по никакъв начин не виждам как може да е положителна. Освен ако самата карта е нарисувана по някакъв особен начин, но принципно ако колодата е по Уейт на нея винаги е изобразен легнал човек с нависнали мечове. Положителното в нея е дотолкова доколкото събираш сили за да се изправиш отново.

Точно сега тълкувахме в друг форум една карта, която в повечето книги има отрицателно значение, но за мен тя в никакъв случай не е отрицателна. Това е 5-ца мечове. Аз изобщо не разбирам как тази карта може да бъде тълкувана като "тежък период в живота", като самата карта показва несъмнена победа от битката и ти си победителя.

По-оптимистично от това здраве му кажи. Гледай- слънцето изгрява, врагът е разгромен, а ти на преден план ликуваш като безусловен победител.


# 131
danizen, не мога да разбера кои са тези карти "узряването", "борба", "болка", "игра", "изгоненият", "оставяне на течението", "водата на живота".
 
Така пише на картите ти или това е тълкуването според теб с една дума?
Така пише на самите карти.Става дума за картите на Osho Zen.Там самите карти са наимувани по малко по различен начин и 4-рите сили са обозначени с различен цвят.
Ето ви линк в който може да разгледате картите и ще разберете повече,а и Селин беше харесала една карта която бях постнала,от тази колода  е:http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.vdagroup.ru/for … Dlang_bg%26sa%3DN

# 132
  • Мнения: 5 134
Ксения, така е, картата не е положителна като цяло, както написах и аз. Аз самата съм си я слагала на себе си като сигнификатор в КК когато съм се чувствала много зле. Не съм много сигурна как може да се тълкува когато става дума за бизнес, просто си позволих да се намеся, за да си изясня на себе си някой неща.

А за петицата мечове си права, аз поне също така я разбирам, но съм срещала едно значение на тази карта - някой друг е победител над теб? Може би затова в определени ситуации хората я виждат като отрицателна - разпознават се не в човека с меча, а в разгромения враг. Отново, май всичко опира до гледната точка.

# 133
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Охо, някой май ще си купува Ошо Зен Таро!  Flutter Blush Едва сега го разглеждам по подборбно, не бях се заглеждалап реди какво представлява... Невероятно красиво е! И може да звучи невероятно смешно, но съм го сънувала, че това ще е моето таро... Но тогава не знаех, как се казва колодата.

# 134
  • Мнения: 4 380
Охо, някой май ще си купува Ошо Зен Таро!  Flutter Blush Едва сега го разглеждам по подборбно, не бях се заглеждалап реди какво представлява... Невероятно красиво е! И може да звучи невероятно смешно, но съм го сънувала, че това ще е моето таро... Но тогава не знаех, как се казва колодата.

Май обаче ще трябва да си отваряте отделна тема по тази колода. Laughing Защото ние Ошо не разбираме и тук като правило се обсъжда класическо таро. Ошо си е оракул. Ще си я обсъждате трима човека. Mr. Green

Цитат
А за петицата мечове си права, аз поне също така я разбирам, но съм срещала едно значение на тази карта - някой друг е победител над теб? Може би затова в определени ситуации хората я виждат като отрицателна - разпознават се не в човека с меча, а в разгромения враг. Отново, май всичко опира до гледната точка.

Ами аз не съм съгласна с разглеждане на човека от гледна точка на победените. Основният образ в картата винаги символизира ситуацията на този, на който гледаш. Ако трябва да гледаме цялостно на самата карта- тя символизира победа над врага и края на битката. Е...ако гледаш принципно какво ще се случи с врага ти, може да се тълкува като негова победа. Laughing Ама нали гледаме обикновенно на самия човек, не на враговете му?

Общи условия

Активация на акаунт