Карти ТАРО - 2

  • 69 694
  • 723
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 793
Не съм сигурна дали е ставало въпрос за тази колода, но много силно привлече вниманието ми. Дава картите на Уейт от противоположната гледна точка - много интересно цък

# 151
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Инетерсно е как представя двойнствеността на нещата! Все едно ти маха с пръст в предупреждение, че всичко може да е нож с две остриета!  Simple Smile

# 152
  • Мнения: 4 380
Не съм сигурна дали е ставало въпрос за тази колода, но много силно привлече вниманието ми. Дава картите на Уейт от противоположната гледна точка - много интересно цък

Какво може да очакваш от колода в която всички образи са ти показали гръб? Изключително ми е антипатична (оригиналния Уейт също не ми е особено симпатична)  и доста лоши са отзивите за нея. Не че особено и се обръща внимание, но подигравателно я споменават.

# 153
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не съм сигурна дали е ставало въпрос за тази колода, но много силно привлече вниманието ми. Дава картите на Уейт от противоположната гледна точка - много интересно цък

Какво може да очакваш от колода в която всички образи са ти показали гръб? Изключително ми е антипатична (оригиналния Уейт също не ми е особено симпатична)  и доста лоши са отзивите за нея. Не че особено и се обръща внимание, но подигравателно я споменават.

И аз си мислех същото! Много от образите бяха твърде странни и "недружелюбни", неприказливи.

# 154
  • Мнения: 1 008
Не съм сигурна дали е ставало въпрос за тази колода, но много силно привлече вниманието ми. Дава картите на Уейт от противоположната гледна точка - много интересно цък
Наистина е много интересно-но и малко объркващо-как се променя всичко,когато се смени гледната точка.
Ето наприме ртази карта разказва една притчаЕто и притчата:
Присъдатата на Соломон-Тогава дойдоха при царя две блудници,та застанаха пред него.И едната рече-"О,Господарю мой!Аз и тази жена живеехме в една къща,а родих при нея в къщата.И на третия ден,откак родих аз,роди и тая жена и ние бяхме сами заедно,нямаше външен овек с нас в къщата,бяхме само ние двете.И синът на тази жена умрял през нощта,затиснала го в съня сиИ още същата нощ тя станал,взела сина ми докато съм спяла и го сложила в своето легло,а своя мъртъв син в моето.И в зори,като станах да накърмя сина си,ето,той беше мъртъв,но на сутринта,като го разгледах,ето,не бе моят син,когото бях родила.
А другата жена рече:"Не,живият е мой син,а мъртвият е твой син."А тая рече:"Не,мъртвият е твой син,а живият е моят син."Така говорих пред цар.Тогава царят рече:"Едната казва,тоя живият е воят син,а мъртвият твоят син,другата казва:не,мъртвият е твоя тсин,живият е моят син.".И рече царят:"Донесете меча".И донесоха меч пред царя.И рече царят-"Разделете на две живото дете и дайте половината на едната и половината на другата"Тогава оная жена,чието беше живото дете,каза на царя,защото майчиното сърце я заболя за сина й:"О,Господарю мой!Дай на нея живото дете и недй го убива!".А другата рече:"Нека да е нито моее,нито твое,разделете го!"В отговор на това,царят рече:"дайте на тая живото дете и недейте го убива:тя е майка му."И целит Израел чу за присъдата,която царят отсъди,и бояха се от царя,ащото видяха,че божията мъдрост имаше в него,за да раздава правосъдие.

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 08:06 от Вероника-

# 155
  • Мнения: 641
Ето и притчата:
.......................................................

Много интересно. А само за тази карта ли има притча или и за другите главни аркани?

# 156
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хахаха! Като видях тая карта веднага се сетих за тази притча!

# 157
  • Мнения: 793
Не съм сигурна дали е ставало въпрос за тази колода, но много силно привлече вниманието ми. Дава картите на Уейт от противоположната гледна точка - много интересно цък

Какво може да очакваш от колода в която всички образи са ти показали гръб? Изключително ми е антипатична (оригиналния Уейт също не ми е особено симпатична)  и доста лоши са отзивите за нея. Не че особено и се обръща внимание, но подигравателно я споменават.
Просто ми стана интересно (тъй като ползвам колодата на Уейт) какво е онова, което не виждаме в картите (според автора на колодата). За мен образите, макар че са в гръб са много познати - все пак редовно им гледам лицата в моята си колода  Simple Smile Не бих я ползвала, но е интересно.

# 158
  • Мнения: 1 008
Ето и притчата:
.......................................................

Много интересно. А само за тази карта ли има притча или и за другите главни аркани?
Не зная-за тази се сетих ка то видях картата-явно наистина е силна асоциация-на мен ми допадат обърнатата колода-показват,онова,което остава невидимо в другата колода -виждаш другата страна на медала.

# 159
  • Мнения: 793
Чудя се как да тълкувам, когато виждам някакво развитие в картите, които се падат. Завчера ми се паднаха 10 пентакли, Смърт, Кралица на пентаклите ( това е гледане за конкретния ден - обикновено тегля карти и вечер или на другия ден записвам ако се е случило нещо или психо емоционалните ми състояния, ако е имало по-ясни такива. За съжаление в този ден нищо не съм написала). Днес ми се падат 9 пентакли, 3 мечове, Крал на пентаклите . Какво би могло да означава преминаването на 10 пентакли в 9 и Кралица пентакли в Крал? Или няма такова нещо, като развитие - просто карти?

# 160
  • Мнения: 111
Привет на всички и от мен! Peaceв търсене на всякаква и всевъзможна информация за картите Таро попаднах тук и снощи изчетох всичко ,което сте изписали Simple SmileИмам три колкоди карти като първата попадна в мен съвсем случайно с едно списание , но нещо не ме грабна и я зарезах много кратко след като я разгледах и пробвах туй онуй Winkвтората и третата са ми подарък.втората е по Йеронимус Бош и като изключиме големината на крартите ,която ги прави невъзможни за размесване Shockedми допадна доста и с нея започна мойто приказно пътешествие GrinningТамън започнах лекинко да се поотраквам и започнах да се оглеждам за друга колода с нормални размери и третата колода ми бе подарена GrinningКолодата е на Уейт, знам за отрицателното мнение за нея ,но я намирам за достатъчна на този ми стартов етап.Много ми хареса показаната от xenia Buckland Romani Tarot Hugедин ден задължително ще я закупя Flutterа в най-скоро време смятам да се сдобия с Трансформиращото таро, то също ме грабна Hug
м/у другото и аз като xenia ги разпитвам до дупка като на кръстосан разпит  Mr. Greenне знаех дали е редно ама друг начин не виждах newsm78 та се радвам ,че не съм само аз така Wink

*Nessa* , за твоя въпрос си мисля ,че ако погледнем от гледната точка на това, че пентаклите са карти със сравнително бавно действие във времето това преминаване може и да означава нещо Simple Smileно на това ми ниво от знания ще се въздържам от тълкуване Simple Smile

# 161
  • Мнения: 793
Добре дошла при нас  Hug
Я покажи това Трансформиращо таро  Simple Smile

# 162
  • Мнения: 111
Добре съм ви заварила Hug
Ето го http://tarotbg.com/?p=280&ncat=4

# 163
  • Мнения: 4 380
Добре дошла, giamarie! Heart Eyes

Направо си е геройство да изчетеш всичко, което сме изнаписали. Laughing 

# 164
  • Мнения: 4 380
Чудя се как да тълкувам, когато виждам някакво развитие в картите, които се падат. Завчера ми се паднаха 10 пентакли, Смърт, Кралица на пентаклите ( това е гледане за конкретния ден - обикновено тегля карти и вечер или на другия ден записвам ако се е случило нещо или психо емоционалните ми състояния, ако е имало по-ясни такива. За съжаление в този ден нищо не съм написала). Днес ми се падат 9 пентакли, 3 мечове, Крал на пентаклите . Какво би могло да означава преминаването на 10 пентакли в 9 и Кралица пентакли в Крал? Или няма такова нещо, като развитие - просто карти?

Несса, това което виждам от картите ти, че и двата дни са ти протичали еднотипно. Не знам за какво развитие говориш, на твое място бих се замислила кое в тези дни е общо като тенденция за сутринта, деня и вечерта.

Общи условия

Активация на акаунт