Карти ТАРО - 2

  • 69 776
  • 723
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 380
Цитат
Може и да означава край на връзката, да!но това защо да не е за добро?имайки предвид тези лутания ,колебания, жертвата и т.н.

Може и за добро да е, но нищо не се коментира от картите за добро или лошо е всичко това. Аз колебания, лутания и жертви не виждам показани от картите. Кое прочете по този начин? Не че не е така, ние го знаем от Елена, но в случая тази подредба не ми говори за такива неща.

Цитат
това не го разбрах 

В разни предилни подредби все и излизаше колесницата която не знаехме как да тълкуваме...Сега пък пада Свят. newsm78 Но тези карти принципно могат да показват края на връзката и да не се разглеждат буквално. newsm78

# 181
  • Мнения: 641
Какво виждате в 7 чаши?
Картата е пълна със символи, но въпреки това ме затруднява.
Нещо ми липсва за я завърша като тълкуване в съзнанието си.

# 182
  • Мнения: 793
Виждам материализъм - силното желание да притежаваме материални неща и злото,което се появява, когато желанието за богатство се превърне в самоцел. Алчност, продажност, мечтания.

Да сложа картата,която аз коментирам  Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 12:11 от *Nessa*

# 183
  • Мнения: 4 380
Какво виждате в 7 чаши?
Картата е пълна със символи, но въпреки това ме затруднява.
Нещо ми липсва за я завърша като тълкуване в съзнанието си.



Пиянство. Самозалъгване, заблуда. Затваряш си очите за реалната ситуация. Искаш много,  нямаш нищо. Виждаш ли, чашите са под водата или просто са имажинерни изображения. Картата показва някакви фантазии, блянове, пясъчни кули...Чашите са пълни с какви ли не неща, кои от кои по-фантастични и нереални. Карта на мечтите. Купища идеи които никога няма да се въплътят в живота. Въображение, празнодумие...



Обаче това въображение може да е в много положтелен смисъл ако става дума за творчество при мерно...медитации, предсказания... Картата може да показва и ясновидски дар.

# 184
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тази карта може да се тълкува и като "рог на изобилието".

# 185
  • Мнения: 4 380
Тази карта може да се тълкува и като "рог на изобилието".

Само че това изобилие е нереално. Истинското изобилие е 9 чаши- картата на желанията. Материален достатък и благоденствие. Тя има малко смисъл и на почти еуфорично "презадоволство".



# 186
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мдам, аз и за това го сложих в кавичик... ама все като не се доуточнявам!  ooooh!

# 187
  • Мнения: 641
Мерси на всички!
Интереса ми беше продиктуван и от това как е изобразена по други колоди.
В моята са 7 чаши на облаци, но виждам на картата на Ксения 6 са под водата, а 7-та е на брега.
Ксения, имаш ли предположение за някаква надежда тези мечти или блянове да се реализират ?
Общо взето и аз залагам на алчността и мечтите, но без съществени резултати.

Неса, и аз съм с тази колода на Уейт.

# 188
  • Мнения: 4 380
Мерси на всички!
Интереса ми беше продиктуван и от това как е изобразена по други колоди.
В моята са 7 чаши на облаци, но виждам на картата на Ксения 6 са под водата, а 7-та е на брега.
Ксения, имаш ли предположение за някаква надежда тези мечти или блянове да се реализират ?
Общо взето и аз залагам на алчността и мечтите, но без съществени резултати.

Неса и аз съм с тази колода на Уейт.

Не. Принципно картата е карта на самозалъгване или лъжа от страна на друг (магьосника + "витаене в облаците"- не случайно чашите са във въздуха по доста карти със символика на мечтателност). Ако работиш конкретно с Романтическото таро, на която има 1 чаша на брега, можеше да предположим че евентуално би могло да има 1 шанс от седем или малка част от мечтите която да се реализира... newsm78

# 189
  • Мнения: 793
Неса, и аз съм с тази колода на Уейт.
Зная  Simple Smile и затова гледах нея.

# 190
  • Мнения: 641
Помагайте за още една карта- 2 пентакли.
Картата нищо не ми говори и никога не съм знаела как да я тълкувам.
2 пентакъла на омотано въже и си ги подмята от едната ръка в другата. Simple Smile

Упорито ми излиза и нямам идея.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 12:50 от Рамбо Силек

# 191
  • Мнения: 4 380
Помагайте за още една карта- 2 пентакли.
Картата нищо не ми говори и никога не съм знаела как да я тълкувам.
2 пентакъла на омотано въже и си ги подмята от едната ръка в другата. Simple Smile

Упорито ми излиза и нямам идея.

Ти сама си отговаряш. Помисли малко- "от едната ръка в другата"- преход от едно състояние в друго. Нестабилно, но контролирано състояние. Жонгльорство. Опитваш да се занимаваш с няколко неща едновременно.Хазарт. Дребни суми пари. Известна доза колебание в парични въпроси. Суета и промени.
В някои колоди двата пентакъла са свързани със символа на вечността. На мен току-що тази двойка ми пада като знак за две деца. newsm78

Виж, тази карта ясно показва прехода от едното в другото:



А тази дори показва 2 дечица  Grinning:

# 192
  • Мнения: 641
На въпрос свързан със здравословно състояние след лошите карти излизат кралица пентакли, 10 пентакли обърната и 2 пентакли.
Възможен ли е добър изход? Притеснява ме 10, че е обърната.

# 193
Моите карти са малко по различни,но все пак тази карта на мен ми говори точно за тази промяна.Време е да се вгледаме какво става с живота ни в момента и че трябва да се отдалечим от решенията ни,предизвикателствата и привързаността ни към детайлите за дългосрочните ни планове.Трябва да се вгледам е в рова което идва и да не се стрхуваме от препиятствията и че те могат да ни затруднят просто трябва да продължим на пред.Това се вижда и на твоята карта.Като се вгледа в деличината се вижда корабите единят от който е по далечен от другия.А на тази на Ксения ти си преминал от едното състояние водата в другото състояние-вече си на сушата и я разузнаваш
Имам и една молда ще може ли някой и на мен да ми прати съчетанията на картите.Моял. Sad

# 194
  • Мнения: 641
На мен току-що тази двойка ми пада като знак за две деца. newsm78

Момичета предполагам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт