Карти ТАРО - 2

  • 69 805
  • 723
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 127
Ами, пак аз ще се включа, кво да се прави...
Какво бихте казали за комбинацията Жрица и 2 обърнати чаши при въпрос за същината на някаква ситуация?...

# 556
  • Мнения: 1 008
Ами, пак аз ще се включа, кво да се прави...
Какво бихте казали за комбинацията Жрица и 2 обърнати чаши при въпрос за същината на някаква ситуация?...
Според комбинациите от Ксения-означава повишена чувственост,похот.

# 557
  • Мнения: 4 380
Ами, пак аз ще се включа, кво да се прави...
Какво бихте казали за комбинацията Жрица и 2 обърнати чаши при въпрос за същината на някаква ситуация?...
Според комбинациите от Ксения-означава повишена чувственост,похот.

Аз бих казала че същността на проблема е свързан с проблем във връзката или брака (обърната 2-ка чаши). Жрицата може да говори за предчувствие (интуиция) за предстоящ проблем. Може би някакво магическо влияние, може би някакви слухове и клюки, излишна мечтателност или страх от приемане на решение.

# 558
  • Мнения: 127
Хм. Благодаря за тълкуванията...явно ще да е нещо такова. Не е лично мой въпрос, запомням разни неща от чужди гледания, за които съм отговаряла на усещане, без да знам дали имам резон.
Конкретно за това съчетание казах, че проблемът се състои в това, че човекът, на когото момичето си гледаше, не желае да признае пред себе си собствените си, ъъ, чувства към девойката и обръща всичко на страст...Човекът, който ме е учил на някои основни неща в картите, тълкуваше 2 чаши главно така - права - осъзнаването на любовното (не физическото) влечение, обърната - начало на страстта...понеже в подредбата имаше и Луна, не на ключова позиция, но все пак, то сметнах, че "проблемният" човек се страхува не само от признаването на чувствата си пред нея, но ги крие и от самия себе си. А разни "любовни" карти много излизат при него, спрямо нея.
Възможно ли е да е това?

# 559
  • Мнения: 4 380
Хм. Благодаря за тълкуванията...явно ще да е нещо такова. Не е лично мой въпрос, запомням разни неща от чужди гледания, за които съм отговаряла на усещане, без да знам дали имам резон.
Конкретно за това съчетание казах, че проблемът се състои в това, че човекът, на когото момичето си гледаше, не желае да признае пред себе си собствените си, ъъ, чувства към девойката и обръща всичко на страст...Човекът, който ме е учил на някои основни неща в картите, тълкуваше 2 чаши главно така - права - осъзнаването на любовното (не физическото) влечение, обърната - начало на страстта...понеже в подредбата имаше и Луна, не на ключова позиция, но все пак, то сметнах, че "проблемният" човек се страхува не само от признаването на чувствата си пред нея, но ги крие и от самия себе си. А разни "любовни" карти много излизат при него, спрямо нея.
Възможно ли е да е това?

Възможно и така да е. Ти си правиш заключенията изхождайки от цялата подредба и от случая.

# 560
  • Мнения: 67
До сега не съм се изказвала по тази тема ама искам да споделя моя опит с таро дано съм полезен.
Първо когато си гледам винаги взимам под внимание личното ми усещане за дадена карта. Т.е. ако е негативно значи няма да го бъде и обратно. Значенията ги четях само в началото и то от книгата "Предсказването" в нея има всякакви начини за гадаене, а не от конкретен автор защото те си имат собствени виждания.
Второ много ми помага при гледане значенията на обикновените карти когато се ползват за гледане те на практика са малкия аркан. Примерно Купи- Любов, поп купа- добронамерен по-възрастен човек и т.н. пак в тази книга има много варианти. Книгата е на издателство Техника.

# 561
  • Мнения: 127
До сега не съм се изказвала по тази тема ама искам да споделя моя опит с таро дано съм полезен.
Първо когато си гледам винаги взимам под внимание личното ми усещане за дадена карта. Т.е. ако е негативно значи няма да го бъде и обратно. Значенията ги четях само в началото и то от книгата "Предсказването" в нея има всякакви начини за гадаене, а не от конкретен автор защото те си имат собствени виждания.
Второ много ми помага при гледане значенията на обикновените карти когато се ползват за гледане те на практика са малкия аркан. Примерно Купи- Любов, поп купа- добронамерен по-възрастен човек и т.н. пак в тази книга има много варианти. Книгата е на издателство Техника.


А променят ли се усещанията ти към картите? Т.е. фиксирани ли са за всяка по отделно, или има значение конкретната подредба?

# 562
  • Мнения: 4 380
До сега не съм се изказвала по тази тема ама искам да споделя моя опит с таро дано съм полезен.
Първо когато си гледам винаги взимам под внимание личното ми усещане за дадена карта. Т.е. ако е негативно значи няма да го бъде и обратно. Значенията ги четях само в началото и то от книгата "Предсказването" в нея има всякакви начини за гадаене, а не от конкретен автор защото те си имат собствени виждания.
Второ много ми помага при гледане значенията на обикновените карти когато се ползват за гледане те на практика са малкия аркан. Примерно Купи- Любов, поп купа- добронамерен по-възрастен човек и т.н. пак в тази книга има много варианти. Книгата е на издателство Техника.


Здравей Маша! Жена или мъж си, малко не разбрах? Добре дошъл(а)!
Това е най-вярния подход към гледането. Важно е да слушаш вътрешния си глас за дадената карта в дадената подредба. Много рядко ми се случва с изваждането на картата тя да не ми говори. Почти винаги с изваждането и си идва някакъв определен смисъл който си прочиташ на ум. И това прочитане не винаги може да съвпада с общоприетото за картата.

# 563
  • Мнения: 67
Жена съм. Grinning
При гледането на карти няма никакво значение каква подредба се ползва, даже човек може сам да си измисли стига да определи всяка позиция какво ще показва.  Аз лично понеже съм мързелива си гледам с 4 карти от големия аркан и ползвам пета, която представлява синтез на първите четири по нумерологичния принцип за краен резултат. Първата карта ми е твърдението (на зададения въпрос) втората опозиция, третата дискусия и четвъртата резултат. Колкото по-проста подредба се използва толкова по-точно е гледането.
Надявам се да съм била полезна Mr. Green

# 564
  • Мнения: 67
извинявам се за "Нумерологията" Embarassed НОМЕРОЛОГИЯ Naughty

# 565
  • Мнения: 4 380
извинявам се за "Нумерологията" Embarassed НОМЕРОЛОГИЯ Naughty

Ахааа...лошо руско влияние, а? Mr. Green И аз го имам. Laughing

В тази подредба само старши аркани ли участват? Какво ще рече опозицията и дискусията?

# 566
  • Мнения: 67
Опозиция в смисъл  обратното на твърдението пр. въпроса ми е ще ме покани ли на среща? първата карта показва какво е моето лично отношение към въпроса, втората опозиция - на какво всъщност трябва да се надявам, третата дискусия- какво би оказало влияние (минало събитие или конкретна случка) и четвърта резултат като ако тя се препокрие като значение с петата карта от синтеза значи ще го бъде Joy ако картите показват безсмислени неща значи много съм се отвяла от реалността и питам глупости Rolling Eyes
Използвам само голям аркан, малкия използвам само ако съм в настроение и тогава гледам с повече карти ама много рядко и то в случай, че ми трябват подробности абе с две думи избягвам защото мързела е голяма сила Laughing

# 567
  • Мнения: 4 380
Чакай сега че нещо не разбрах...Първата отговор на въпроса ли е или твоето отношение?
Втората опозиция ли е (т.е. обратното на твърдението) или това, което да очакваш? Ти нещо сама си противоречиш... newsm78

Задавам въпрос ще има ли развод. Получавам 1-звезда (Да? или НЕ?) 2 -Обесения (ако да си жертва е обратното на твърдението, значи няма да е жертва? Или точно това трябва да очаква- да е жертва?) 3- Жрица (тук горе-долу ясно...някаква жена явно оказва влияние) 4- Слънце (изхода какъв е? Хубав. Но щото се развела или щото и е кеф че се е развела? Laughing).

Дай моля обяснения конкретно по примера!

# 568
  • Мнения: 641
Аз пък не съм поглеждала колодата си от онзи мач, който не позна.
Нещо не ме кефят. Нямам и настроение за нова колода.
Нещо изгубих интерес. Crazy

# 569
  • Мнения: 793
Моите нещо не искат да ми говорят. Доскоро теглех някакви невероятни карти - само големи аркани - Кулата, Смъртта, Страшния съд, Колелото на съдбата - бях се приготвила за големи промени или сътресения - нищо  Shocked Сега пък ми се падат някакви никакви карти и абсолютно  нищо не ми говорят. Но да се похваля,че си взех махало и сега него го разпитвам.

Общи условия

Активация на акаунт