Мнение за 133 СОУ - София

  • 127 371
  • 413
  •   1
Отговори
# 360
  • софия
  • Мнения: 25 111
Илит, в 133-то има прекрасни учители. Не съжалявам, че детето учи там, въпреки чувствата към руския, не училището, децата и учителите. Към тях е с голяма носталгия и положително. Ти имаш преки впечатления и възможност за сравняване. Ако сега трябва да избирам, сигурно пак същото бих избрала, въпреки че се шегувам с него, че има седем загубени години, отричайки да знае руски. Колкото и да е противоречиво и неположително, особено в момента, нашето отношение към Русия, езикът е богатство, а руската култура е стойностна. Искам да вярвам, че езикът тлее в съзнанието ѝ 🙂

# 361
  • София
  • Мнения: 14 443
Моите и двамата отричат да знаят руски 😂 голямата го продължи и в гимназията. Дори не се и напрягат да разпознаят някоя дума.

# 362
  • Мнения: 14
Г-жа Савова няма проблем с обещанията. После какво се прави е съвсем отделен въпрос, но с възпитаното обещание няма ограничения.

  Г-жа Савова е страхотен преподавател! Като администратор и зам. директор нямам впечатления, но за преподаването ѝ по математика - великолепно ниво и отдаденост.

# 363
  • софия
  • Мнения: 25 111
Г-жа Савова няма проблем с обещанията. После какво се прави е съвсем отделен въпрос, но с възпитаното обещание няма ограничения.

  Г-жа Савова е страхотен преподавател! Като администратор и зам. директор нямам впечатления, но за преподаването ѝ по математика - великолепно ниво и отдаденост.
Това е чудесно за децата. При нас явно нямаше време да покаже тези си качества. При 5 сменени преподавателя и доста пропуснат материал в 6. клас госпожа Савова не намери време да преподаде дори един урок, независимо от поетия от самата нея ангажимент.

# 364
  • Мнения: 1
Привет!
Интересува ме паралелката АЕ/РЕ - в девети клас, дали изучават допълнителни предмети на английски и какво е нивото?

# 365
  • гр.София
  • Мнения: 4 141
История и География изцяло, Химия наполовина. Преподавателите са много добри.  По история и Гео преподават и в друго училище,не зная дали ще останат и занапред.Историкът чух че води и нещо при 11окласниците.

# 366
  • Мнения: 3 763
Английската паралелка вече май е СТЕМ, проверете си точно.

# 367
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте ,госпожа Попова води часовете по руски език в два класа.Строга,взискателна ,много добър педагог.Родителите и децата я харесват.Имам впечатления от нея и госпожа Стефанова и двете са добри ,строги ,но и справедливи.
  Решихме да посочим г-жа Василева, тъй като за нея останахме с впечатление от всички събрани мнения, че е с най-топло отношение към децата. Същевременно добре се учат при нея. Предполагаме, че ще сме в нейния клас, тъй като най-големият наплив е за г-жа Попова, именно заради руския. Предполагам, че тя ще преподава на “а” и “б” клас? Поне така беше при големия, който започна да харесва руския чак в пети клас при г-жа Караваневска. Та, ми е интересно дали поне малката ще попадне на добър преподавател по езика от самото начало.

# 368
  • Мнения: 26
Г -жа Попова преподаваше руски на "б "и" в " клас ,защото г-жа Стефанова водеше български език  на "б"клас.Тази година може да е различно .Успех ,дано детето ви се чувства добре .

# 369
  • Мнения: 1
Здравейте,
Дъщеря ми има проблем само с един учител - госпожа Добрякова по ФВС.
Оценки по симпатия, изпопачаване на думи и факти, писане на отсъствия при наличие на присъствие  от учениците. Разговарях с тази жена и тя с всяко следващо изречение си противоречи на предното.  Цялата кореспонденция с нея е усна, няма нищо писмено. Пише оценките в последния ден от срока. Никой не знае какви ще са те. Тя преценявала, без правила на оценяване - един без да играе получава 6 , друг не спира да участва и няма оценка. Никой родител, не смее да се оплаче, защото била много злобна и ще им нарочи детето.
Изумена съм, само ние ли имаме проблем с тази жена?

# 370
  • София
  • Мнения: 14 443
Дъщеря ми беше при Добрякова преди няколко години, но проблеми не сме имали с нея. Малко е груба и мъжкарана, но не е тормозила никого.

# 371
  • София
  • Мнения: 3 626
Сина ми е 11 клас в 133-то. преподава му учител/не знам името по ФВС/.
Но искам да ви посъветвам- ако имате този проблем с учител да не си мълчите.
В 9 клас имах този проблем с учителката по философия-решила,че щом не е използвал учебник за контролното си / а се е подготвил с материали от интернет/ заслужава 3.
Направо побеснях, написах й официален имейл с който исках да се аргументира и че ще сезирам управата за това. Не получих отговор,но и отношението й коренно се промени.
В 10 клас имаха проблем с учителката по математика/не знам името й/, не преподаваше съвестно и децата изоставаха. Сина ми е много добър,да не кажа отличник по математика,но се наложи да потърся учител,защото нямаше кой да му обясни задачите. Бях решила на родителската среща да си кажа мнението, но повечето родители ме изпревариха и направо я разкостиха.... Ами да ви кажа и тук се промениха нещата, въпреки че класната не вярваше да има промяна, защото е една от малкото руско говорящи учителки .
Затова ви съветвам- не оставяйте нещата така.

# 372
  • Мнения: 3 834
Здравейте, колебаем се между 7-мо и 133 за първокласник. Бихте ли споделили мнения за учителите, които поемат първи клас тази година, за базата (в т.ч. тоалетни), за занималните?

# 373
  • София
  • Мнения: 4 250
Здравейте!
Предстои ни кандидатстване след 7ми клас с АЕ/РЕ и се чудя кое да сложа на 1во желание 133 или 32? Ако изобщо ни стигне бала, защото девойката каквато е притеснителна и както редовно си задрасква верните отговори...

# 374
  • Wonderland
  • Мнения: 739
Между двете, според мен категорично 133. Ако искате да учи руски език, това е рускаТА гимназия.

Общи условия

Активация на акаунт